Προς το περιεχόμενο

Ποιό βιβλίο να πάρω??


v-tidus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Α, το'χα βάλει στο μάτι αυτό.

Μόλις τελειώσω το Άρωμα (αύριο, μεθαύριο το πολύ), θα συνεχίσω το Fear And Loathing On The Campaign Trail '72 (που το'χω αφήσει στη μέση) και μετά λέω να πάρω αυτό. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "Όταν Έκλαψε ο Νίτσε" δεν είναι πολιτικό.

Και είναι πράγματι αξιόλογο βιβλίο.

Απλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να το διαβάσει κάποιος που δεν έχει διαβάσει Νίτσε.

Και σίγουρα δεν έχει συνομωσίες ή αρχαία μυστικά.

Ίσως να ήταν καλή ιδέα, ένα thread όπως το Cinema Lounge, που να αφορά βιβλία.

 

βλέπω με το που μπήκε ο νέος χρόνος, ζηλεύοντας φανερά πια εμένα, αποφάσισες κ εσύ να προτείνεις νέο κουλτουριάρικο θρεντ για να ξεχωρίσεις ε?μπράβο, επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Digital Fortress του Dan Brown είναι πολύ καλό. Για κάτι διαφορετικό δες τα βιβλία του Dean Koontz, είναι από τους αγαπημένους μου συγγραφείς. Επί το πλείστον ιστορίες τρόμου με κάποια εξήγηση (μεταφυσική) στο τέλος. Ο Stephen King καλός, αλλά μου την σπάει ότι δεν δίνει εξήγηση. Γίνονται τα κουφά και τα κουλά στα βιβλία του αλλά συνήθως δεν σου λέει τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω με το που μπήκε ο νέος χρόνος, ζηλεύοντας φανερά πια εμένα, αποφάσισες κ εσύ να προτείνεις νέο κουλτουριάρικο θρεντ για να ξεχωρίσεις ε?μπράβο, επιτέλους!

 

Θα σπάσω ( 488 ) κούπες, για τα λόγια που 'πες.

Με το που άλλαξε ο χρόνος, γέρασες ξαφνικά και άρχισαν οι εγκεφαλικές δυσλειτουργίες. Δες την ημερομηνία ρε του ποστ.

Το μόνο που λίγο ζήλεψα από σένα, είναι που είσαι μουσάτος.

Επειδή μου θύμισες στο λύκειο που με κοροϊδεύαν οι φίλοι μου γιατί είχαν βγάλει 10 τρίχες στη μούρη, κι εγώ είχα ακόμη χνούδι.

 

To Digital Fortress του Dan Brown είναι πολύ καλό. Για κάτι διαφορετικό δες τα βιβλία του Dean Koontz, είναι από τους αγαπημένους μου συγγραφείς. Επί το πλείστον ιστορίες τρόμου με κάποια εξήγηση (μεταφυσική) στο τέλος. Ο Stephen King καλός, αλλά μου την σπάει ότι δεν δίνει εξήγηση. Γίνονται τα κουφά και τα κουλά στα βιβλία του αλλά συνήθως δεν σου λέει τι και πως.

 

Ο Dean Koontz είναι καλή πρόταση. Έχω διαβάσει 5-6 βιβλία του. Και μου αρέσει που έχει μια κρυφή μελαγχολία στο ύφος. Αυτές οι αναφορές στο Book of Counted Sorrows κλπ.

Το κυριότερο χαρακτηριστικό του βέβαια είναι ότι ο τύπος έχει τρομερό ρυθμό στη γραφή. Θυμάμαι ότι στο Intensity είχα κουραστεί από την ένταση. Αλλά ρε παιδί μου, ενώ ο ρυθμός ξεκινάει από κάποιο σημείο να κορυφώνεται και μένει στην τσίτα για πολλές σελίδες μέχρι το τέλος, ε εκεί είναι που τα χαλάει. Πάντα το χαλάει.

Κάθε φορά περιμένεις ένα οργασμικό τελείωμα, αλλά καταλήγει να είναι ένα σκέτο υπόκωφο πλοφ, σαν να έσκασες φούσκα από το περιτύλιγμα αντικαταβολής του ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...