Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xτες που πηγα, βρηκα.

 

Ειχαν 2 κιτρινα σε φετες, πηρα ενα gouda.

Ειχαν και ενα ανθοτυρο με 10% λιπαρα. 

 

Τις ετοιμες σαλατες που λεγαμε προχτες τις ειχε σε εκπτωση. 0,9€ τα μαρουλια και 0,6€ το λαχανο-καροτο.

Ειχαν και μια καινουργια κονερβα με ποδια απο καλαμαρακια :)

 

Απ το lidl παιρνω πραγματα που δε βρισκω αλλου, οπως παστελι με μελι. Καποια πραγματα ομως δεν τα εχει, οπως καστανο ρυζι.

Ουτε και γαλατα εχει, παρα μονο αυτο το γαλπο που ειναι αλατισμενο.

Που δεν βρίσκεις παστέλι με μέλι; Παντού έχει νομίζω! Εκτός αν εννοείς σε καλύτερη τιμή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που δεν βρίσκεις παστέλι με μέλι; Παντού έχει νομίζω! Εκτός αν εννοείς σε καλύτερη τιμή :)

 

Nαι, αυτο εννοω. Το "Γλυκανθη" το εχουν 0,55€. Στο ιδιο βαρος(70gr) εχει ο Βεροπουλος ενα "Τζανις" στα 1,30€ !

 

Καποια αλλα ειδη ομως, οπως τα αβοκαντο ή τα ροδια τα εχουν οπως και οι αλλοι ακριβα. 2€ ενα ροδι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω νομιζω οτι η τιμη για παστελι με μελι, ειναι πολυ καλη.

 

Τελευταια εφερε και φτηνοτερο κρουασαν, γιατι επι χρονια τον χτυπουσαν στις τιμες τα αλλα σουπερ μαρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακαλύπτοντας τους θησαυρούς του Lidl, ανακάλυψα οτι έχουν και κάψουλες για Nespresso. Συγκεκριμένα, αγόρασα το Bellarom Azzuro Lungo, 10 κάψουλες με 2,29 ευρώ. Η τιμή είναι πολύ καλή αν σκεφτεί κανείς οτι οι αυθεντικές κάψουλες Nespresso κοστίζουν 4,50 ευρώ, πάντα 10 τεμάχια, και οι douwe egberts 3.90 ευρώ.

Η συσκευασία είναι όμορφη, όπως και οι κάψουλες είναι χαριτωμένες με το γαλάζιο χρώμα. Ο καφές όμως νερουλός, σκέτη απογοήτευση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω το uht γαλα του, ειναι 'καλο' κατ'εμε,

δεν μπορω να πω οτι εχω ιδια γνωμη για το 'φρεσκο' Γαλπο.

Οποτε και να το εχω παρει, σαν να αρχιζει να μου χαλα στις 1-2 μερες απο το ανοιγμα, κι ας ειναι υποτιθεται διαρκειας μιας βδομαδας.

Καπως ειναι, σε συνδυασμο με τα κρον φλεικς δεν μου αρεσει η γευση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το προστατευτικό βερνίκι μετάλλων ειναι λαδομπογια? https://www.skroutz.gr/s/3291189/Fujitsu-ASYG12LMC.html

λαθος... http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=34886

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα Lidl εδώ δίπλα και δυστυχώς, λόγω ανάγκης, θα πεταχτώ σε λίγο να πάρω κάτι για να φτιάξω να φάω. Ετοιματζίδικο δλδ, που να χρειάζεται μόνο ζέσταμα, να το πετάς στο φούρνο ή στο τηγάνι και να γίνεται...όχι φουλ μαγείρεμα. Έχει κάποιος κανένα σπέσιαλ προιόν να μου προτείνει; Κανά κατεψυγμένο, πίτσα, ρύζι, σνίτσελ, οτιδήποτε;  Κάτι που να κωλολέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε όμως πολύ ωραίες πελάτισσες.

Καυλάντισα με μια στα κρασιά, έψαχνε για καμπερνέ και δεν έβρισκε και έβριζε αγχωμένη, την βοήθησα να βρεί, χαχανίσαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...