Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι το lidl φταιει , οτι ναναι 

Πηγαινε καντε πολιτικη συζητηση αλλου οσοι θελετε

 

Κατα τα αλλα , κατα τις 5 σημερα το απογευμα πληρωσαμε κανονικα με καρτα στο Lidl . Πιστωτικη

 

δεν φταιει το lidl o ελληνας φταιει που στηριζει τα ξενα μαγαζια αντι τις ελληνικες επιχειρήσεις και δεν ειναι πολιτικη αφορα την παιδεια  του καταναλωτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γνωστούς που δουλεύουν, δεν χρειάζεται να διαβάσω το blog της Θήβας... :)

 

και εγω εχω γνωστους αλλα ειναι λιγο υποκειμενικο τι λεει ο καθενας αντιθετα η ανακοινωση των εργαζομενων και οχι του μπλογκ της θηβας ειναι πιο αντικειμενική  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω γνωστους αλλα ειναι λιγο υποκειμενικο τι λεει ο καθενας αντιθετα η ανακοινωση των εργαζομενων και οχι του μπλογκ της θηβας ειναι πιο αντικειμενική

 

Οκ ας πούμε ότι έχω γνωστούς που τους πιστεύω :) Επίσης δεν μου αρέσει να κατηγορώ και να μου φταίνε άλλοι.

 

Αλλά σε κάθε περίπτωση είμαστε λίγο εκτός θέματος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περα απ οτι τα περισσοτερα(οχι ολα) ειναι μαπα κ κακης ποιοτητας(οχι γευσης) πρεπει καπως να κανουμε μια μικρη επανασταση κ να πουμε ΟΧΙ στα γερμανικα προιοντα/επιχειρησεις οσο μπορουμε..Απο αυτοκινητα,ρουχα,προιοντα..Ειδικα προιοντα εχουμε σε αυθονια κ για οικονομικα πχ τα Ελομας αν κ δεν ειναι ελληνικα 100% (γυρω στο 70%)αλλα τουλαχιστον ειναι ελληνικη εταιρια...Αφου δεν μπορουμε να τους χτυπησουμε αλλιως ας προσπαθησουμε ετσι,εδω εχουν τον οτε μας αλλα εκει τι να κανεις?δεν εχεις εναλλακτικη!Αυτη ειναι η γνωμη μου και πρεπει καποια στιγμη να γινουμε λιγο τοπικιστες ειδικα στα προιοντα μας..Αφηστε πλεον τα νεροζουμικα μπυρακια του lidl και παρτε pills μα βασει τα ml 0,12 λεπτα βγαινει παραπανω!!! :-D Αυτη ειναι η γνωμη μου,φιλικα κ ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περα απ οτι τα περισσοτερα(οχι ολα) ειναι μαπα κ κακης ποιοτητας(οχι γευσης) πρεπει καπως να κανουμε μια μικρη επανασταση κ να πουμε ΟΧΙ στα γερμανικα προιοντα/επιχειρησεις οσο μπορουμε..Απο αυτοκινητα,ρουχα,προιοντα..Ειδικα προιοντα εχουμε σε αυθονια κ για οικονομικα πχ τα Ελομας αν κ δεν ειναι ελληνικα 100% (γυρω στο 70%)αλλα τουλαχιστον ειναι ελληνικη εταιρια...Αφου δεν μπορουμε να τους χτυπησουμε αλλιως ας προσπαθησουμε ετσι,εδω εχουν τον οτε μας αλλα εκει τι να κανεις?δεν εχεις εναλλακτικη!Αυτη ειναι η γνωμη μου και πρεπει καποια στιγμη να γινουμε λιγο τοπικιστες ειδικα στα προιοντα μας..Αφηστε πλεον τα νεροζουμικα μπυρακια του lidl και παρτε pills μα βασει τα ml 0,12 λεπτα βγαινει παραπανω!!! :-D Αυτη ειναι η γνωμη μου,φιλικα κ ομορφα.

Εκτός του ότι δουλεύουν πάρα πολλοί Έλληνες τα lidl πουλάνε και πάρα πολλά ελληνικά προϊόντα...(ψωνίζω πολύ σπάνια από τα lidl, δεν έχω λόγο να τα υπερασπιστώ απλά το αναφέρω) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περα απ οτι τα περισσοτερα(οχι ολα) ειναι μαπα κ κακης ποιοτητας(οχι γευσης) πρεπει καπως να κανουμε μια μικρη επανασταση κ να πουμε ΟΧΙ στα γερμανικα προιοντα/επιχειρησεις οσο μπορουμε..Απο αυτοκινητα,ρουχα,προιοντα..Ειδικα προιοντα εχουμε σε αυθονια κ για οικονομικα πχ τα Ελομας αν κ δεν ειναι ελληνικα 100% (γυρω στο 70%)αλλα τουλαχιστον ειναι ελληνικη εταιρια...Αφου δεν μπορουμε να τους χτυπησουμε αλλιως ας προσπαθησουμε ετσι,εδω εχουν τον οτε μας αλλα εκει τι να κανεις?δεν εχεις εναλλακτικη!Αυτη ειναι η γνωμη μου και πρεπει καποια στιγμη να γινουμε λιγο τοπικιστες ειδικα στα προιοντα μας..Αφηστε πλεον τα νεροζουμικα μπυρακια του lidl και παρτε pills μα βασει τα ml 0,12 λεπτα βγαινει παραπανω!!! :-D Αυτη ειναι η γνωμη μου,φιλικα κ ομορφα.

 

Σεβαστη η γνωμη σου , μονο που εισαι biased μεχρι αηδιας και φαινεται σε ολα σου τα posts

Ασε τις προτροπες και κανε την προπαγανδα σου σε καποιο θεμα που το σηκωνει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... πρεπει καπως να κανουμε μια μικρη επανασταση κ να πουμε ΟΧΙ στα γερμανικα προιοντα/επιχειρησεις οσο μπορουμε..Απο αυτοκινητα,ρουχα,προιοντα..Ειδικα προιοντα εχουμε σε αυθονια κ για οικονομικα πχ τα Ελομας αν κ δεν ειναι ελληνικα 100% (γυρω στο 70%)αλλα τουλαχιστον ειναι ελληνικη εταιρια...Αφου δεν μπορουμε να τους χτυπησουμε αλλιως ας προσπαθησουμε ετσι,

 

Γιατι θελεις να τους χτυπησεις, τι σου εκαναν?

Εμεις απευθυνθηκαμε σε αυτους για δανεικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα απο γνωστους οτι τα λιντλ δεχονται μονο μετρητα και οχι καρτες ? Ισχυει η ειναι μουφα ? Αν ισχυει να ξερετε ειναι παρανομο το ειπε σημερα ο κορκιδης και υπαρχουν βαρητατες ποινικές επιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει στα Lidl αλλά ξέρω ότι σίγουρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε το κάνουν αρκετοί έλληνες βενζινοπώλες (το "έλληνες" το αναφέρω γιατί φαντάζομαι ότι το ζόρι μας είναι η εθνικότητα του Lidl) αλλά και άλλα (ελληνικά) καταστήματα.

Any comment?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΩΜΗ

Θα θελα να δω στο lidl, βρωμη δικης του ετικετας.

Φερνει μεν την νο1 βρωμη στον κοσμο, τα γνωστα παγκοσμιως εδω και δεκαετιες 'quaker', αλλα ειναι ταυτοχρονως και τα ακριβοτερα.

Σε αλλα σουπερ μαρκετ, πχ carrefour, εκτος απο την quaker, φερνει και 'fytro' και αλλες μαρκες, και κυριως ιδιωτικη ετικετα σε τρομερη τιμη, βρωμη carrefour.

 

Φυσικα δεν ειμαι διατεθειμενος να αγορασω καμια 'μεταλλαγμενη' βρωμη, αλλα κατι με χαμηλοτερη τιμη (και οχι μεταλλαγμενο) ή με πολλα γραμμαρια προιοντος με ιδιωτικη ετικετα lidl, οχι απλα θα το αγοραζα, αλλα θα το στοκαρα.

 

Αν και το πρωτο βημα εγινε, αφου παλια το lidl δεν ειχε καν επιλογη βρωμης, νομιζω οτι μπορει να εμπλουτισει λιγο τη γκαμα σε αυτο το θεμα. Οταν φερνει καμια 15αρια ειδη κορν φλεικς στυλ-για το γαλα, ε μια δευτερη βρωμη νομιζω χωραει.

Ειδικα δε, που λογω του κινηματος περι υγιεινης διατροφης, ή βρωμη ειναι γενικως στα 'πανω της'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΒΡΩΜΗ

Θα θελα να δω στο lidl, βρωμη δικης του ετικετας.

Φερνει μεν την νο1 βρωμη στον κοσμο, τα γνωστα παγκοσμιως εδω και δεκαετιες 'quaker', αλλα ειναι ταυτοχρονως και τα ακριβοτερα.

Σε αλλα σουπερ μαρκετ, πχ carrefour, εκτος απο την quaker, φερνει και 'fytro' και αλλες μαρκες, και κυριως ιδιωτικη ετικετα σε τρομερη τιμη, βρωμη carrefour.

 

Φυσικα δεν ειμαι διατεθειμενος να αγορασω καμια 'μεταλλαγμενη' βρωμη, αλλα κατι με χαμηλοτερη τιμη (και οχι μεταλλαγμενο) ή με πολλα γραμμαρια προιοντος με ιδιωτικη ετικετα lidl, οχι απλα θα το αγοραζα, αλλα θα το στοκαρα.

 

Αν και το πρωτο βημα εγινε, αφου παλια το lidl δεν ειχε καν επιλογη βρωμης, νομιζω οτι μπορει να εμπλουτισει λιγο τη γκαμα σε αυτο το θεμα. Οταν φερνει καμια 15αρια ειδη κορν φλεικς στυλ-για το γαλα, ε μια δευτερη βρωμη νομιζω χωραει.

Ειδικα δε, που λογω του κινηματος περι υγιεινης διατροφης, ή βρωμη ειναι γενικως στα 'πανω της'.

βρισκεις ενα μαγαζι με βιολογικα και παιρνεις χυμα βρωμη! πολυ καλυτερη και πιο οικονομικη! στο λεω εγω που εχω φαει τοσα κιλα βρωμη λες και ειμαι αλογο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρισκεις ενα μαγαζι με βιολογικα και παιρνεις χυμα βρωμη! πολυ καλυτερη και πιο οικονομικη! στο λεω εγω που εχω φαει τοσα κιλα βρωμη λες και ειμαι αλογο :P

 

Δεν ξερω ποσο καιρο διατηρειται η χυμα βρωμη.

Γενικα δεν ειμαι ο ανθρωπος που πηγαινω καθε βδομαδα σουπερ μαρκετ.

Οποτε ψωνιζω με μεγαλο χρονικο οριζοντα.

Βεβαια πιο υγιεινη η χυμα θα μου πεις...

Αλλα εχω παθει και κατι πατατρακ με βιολογικα, που ηταν τοσο βιολογικα (ροφηματα) που ... σχεδον βρωμουσαν, που το γυρισα παλι στα συσκευασμενα, δεν το αντεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...