Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μαύρο με την πορτοκαλί ρίγα και με την κίτρινη ρίγα είναι τα πιο ωραία.Μετά είναι το μπλέ πολύ ωραίο ως διαφορετικό χρώμα αλλά λίγο χτυπητό.Με την πορτοκαλί ρίγα είναι πορτοκαλί και η κουκούλα και έχει απο πίσω 2 γραμμές ίδιου χρώματος.

 

Το μαύρο με την κίτρινη ρίγα έχει όλες τις τσέπες με θερμοκόλληση πάνω στα φερμουάρ ακόμα και στο κεντρικό αλλά φαίνεται κάπως πρόχειρο που δεν καλύπτεται.Τα υπόλοιπα δεν έχουν στις πλαινές τσέπες θερμοκόλληση,μόνο στις άλλες 2 και στο κεντρικό φερμουάρ υπάρχει έξτρα ύφασμα με σκράτς το οποίο καλύπτει το φερμουάρ και είναι πιο ωραίο.

 

Ολα εσωτερικά είναι ίδια.Εχουν φόδρα στη πλάτη και λεπτή επιστρωση της Trinsulate.Με εσωτερική τσέπη αριστερά για κινητό όμως μικρή σε φάρδος.Δεξιά έχει μια τσέπη διχτάκι για κάτι ελαφρύ όπως πχ τσιγάρα.

 

Για παντελόνι δεν κοίταξα,ήμουν ζαβωμένος απο τον ύπνο και χωρίς καφέ.  :D  Αντε πάλι τα ίδια να πετύχω το νούμερο χωρίς να μπορώ να το δοκιμάσω.

 

Πήρα αυτό σε μπλέ το οποίο υπήρχε και στα άλλα 2 χρώματα.Το μεσαίο που δεν φαίνεται είναι κάπως περίεργο σαν γκρί):

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=61889#

 

Και το άλλο που είναι μαύρο με την πορτοκαλί ρίγα και κουκούλα το οποίο μοιάζει πολύ με αυτό της Πέμπτης αλλά δεν είναι αυτό,φαίνεται να έχει μικροδιαφορές στις τσέπες πχ έχει μια τσέπη οριζόντια ενώ στο δικό μου είναι κάθετα.

 

Να σαι καλα για την περιγραφη.

Εδω που φτασαμε βεβαια, ειναι θεμα τυχης τι θα βρεθει διαθεσιμο...την Πέμπτη (με lexotanil πριν μπω στο μαγαζι-για να αντεξω το σοκ του να μην βρω), σε σωστο.

Ισως βεβαια, να εχουν γυρισει και επιστροφες, οποτε να βρεθουν διαθεσιμα και Δευτεριατικα.

Εγω σημερα μπορει να μην βρηκα απολυτως τιποτε, μα τιποτε ομως, ουτε καν να δω,

αλλα μια κοπελα μπροστα μου στο ταμειο, για καποιο λογο που δεν ξερω, επεστρεψε μπροστα μου γυναικειο jacket και πηρε τα λεφτα της πισω.

Πιθανολογω, οτι πολλοι πηραν καργα νουμερα, και θα κρατησουν οτι τους ταιριαζει και θα επιστρεψουν τα υπολοιπα....

Ραντεβου ξανα την Πεμπτη λοιπον...

 

Παντως, απο τα γυναικεια jacket που μπορεσα να εξερευνησω,

παροτι λεπτα, φαινονταν αρκετα στιβαρα, δηλαδη πιστευω οπως το ειδα οτι κρατάει (νορμαλ) κρυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδια για το θεμα που ειχατε πει για τον Μακεδονικο χαλβα, δεν μπορεις να τον κανεις χωρις ζαχαρη, οπως και ολους τους χαλβαδες - λουκουμια - γιατι ετσι ειναι η κατασκευη τους. Τωρα εαν ειναι απο σιροπη γλυκοζης δεν ξερω, αλλα παντα οι νοικοκυρες το χρησιμοποιουσαν σε διαφορα γλυκα!

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει χαλβάς μόνο με μέλι. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει και κανένα άλλο γλυκαντικό μέσα όμως, αν και έχω την εντύπωση πως όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο με το lidl, αλλα αφου δεν υπαρχουν θρεντς για αλλα sm να σημειωσω οτι απο τοτε που ο Βεροπουλος αλλαξε φιρμα και εγινε "my market" σημειωθηκε βελτιωση. Μεγαλυτερη ποικιλια και χαμηλοτερες τιμες!

 

 

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει χαλβάς μόνο με μέλι. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει και κανένα άλλο γλυκαντικό μέσα όμως, αν και έχω την εντύπωση πως όχι.

 

Ναι υπαρχει, μονο τετοιο παιρνω αλλα ειναι ακριβος. Για ενα διαστημα το lidl ειχε Μακεδονικο για 3,5€.

Το my market εχει τωρα εναν αλλο Μακεδονικο με μελι Attiki, απο 7,60 που τον ειχε ο Βερο στα 5,95. Kαι παλι πολυ ακριβο για μολις 400g...


Τωρα εαν ειναι απο σιροπη γλυκοζης δεν ξερω, αλλα παντα οι νοικοκυρες το χρησιμοποιουσαν σε διαφορα γλυκα!

 

Δε χρησιμοποιουν οι νοικοκυρες τετοιο πραγμα στη κουζινα τους, ειναι προϊον που εμφανιστηκε τις τελευταιες δεκαετιες και χρησιμοποιουν οι βιομηχανιες τροφιμων για συντηρηση και για να ριχνουν το κοστος τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ακριβύνει το Μymarket  όπως και o Σκλαβενιτης λόγω των ανοιγματων με τις εξαγορες

 

Ακριβυνε?? αλλα και παλι ειναι πιο φτηνα απο τον τεως Βεροπουλο.

Δηλαδη προηγουμενως τα my market ηταν φτηνοτερα κι απο τα Λιντλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε χρησιμοποιουν οι νοικοκυρες τετοιο πραγμα στη κουζινα τους, ειναι προϊον που εμφανιστηκε τις τελευταιες δεκαετιες και χρησιμοποιουν οι βιομηχανιες τροφιμων για συντηρηση και για να ριχνουν το κοστος τους.

 

Για αυτο δεν λεμε?

 

 

GLYKOZI.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο δυο-τρια χρονια ειχα δει στo ραφι του Βερο ενα χοντρo γυαλινο βαζο ονοματι "Σιροπι γλυκοζης" το οποιο εγραφε οτι δενει τα γλυκα, ειναι πιο γλυκο απ τη ζαχαρη κλπ. και μαλιστα σε υψηλη τιμη, καπου 4€. Εγω φυσικα καραφλιασα οταν ειδα να πουλανε ενα τετοιο σκουπιδι. Οτι αποφευγω σαν το διαολο αυτοι το πουλαγανε σα χαβιαρι :lol:

Μετα το ειδα και στον ΑΒ, σιγα σιγα εριξαν τη τιμη του, τις προαλλες που το ειδα εκανε 2 και κατι ευρα.

 

 

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο έχουμε μάχη παιδιά , ισοθερμικά!

όσον αφορά τη αθλητική μπλούζα που χε βγάλει τη δευτέρα και με ρώτησε κάποιος για το υλικο, λοιπόν, το αναφέρει σαν τοπ cool κάτι παίζει με τον ιδρώτα να τον απορροφάει μάλλον πρέπει να είναι κολλητό με το δέρμα και από πάνω να φοράς αλλά ρούχα . εγώ είχα σα σκοπό να φλραω από κάτω κανενα ισοθερμικο και αυτό μόνο , γενικά ειναι πολύ λεπτό σαν ύφασμα

αν είμαι κάπου λάθος διορθωστε με μπας και το φορέσω σωστά :-ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβυνε?? αλλα και παλι ειναι πιο φτηνα απο τον τεως Βεροπουλο.

Δηλαδη προηγουμενως τα my market ηταν φτηνοτερα κι απο τα Λιντλ?

Δεν αναφερθηκε κανεις σε συγκριση my market και lidl .Πριν την εξαγορα Βεροπουλου, το Mymarket είχε γενικά φθηνοτερες τιμες απο ότι σήμερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο βδομαδα φερνει παλι μποξερακια....

Να μας ελεγε και τη συνθεση, καλα θα ηταν...

Θα ειναι 100% cotton, ή θα εχει παλι καμια πατεντα με ακρυλικο/πολυεστερ το ενα μποξερακι και το αλλο βαμβακερο / σε σετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λεγαμε για την 'μονωση' και την ζεστασια που προσφερουν τα ski jackets....

βρηκα αυτα τα λινκ

https://en.wikipedia.org/wiki/Thinsulate
http://www.3m.com/3M/en_US/thinsulate-us/

3M, πατεντα απο το 1979, δοκιμασμενη τοσα χρονια, ε οπως και να το κανεις, δεν ειναι για την πλακα! Πρεπει να ειναι αποτελεσματικο και ζεστό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα μπουφάν εκτός απο πλήρης αδιάβροχα είναι όντως και αντιανεμικά.Βγήκα πριν με το παπί και το κανονικό μπουφάν και περνούσε το κρύο.Μετά ξαναβγήκα με το μπουφάν του Lidl και δεν κατάλαβα τίποτα.

 

Δεν είναι όμως το μπουφάν που το φοράς και σε ζεσταίνει,φοράς μπλούζα ζεστή απο μέσα και είναι εντάξει.Για τον λαιμό κασκόλ η αυτό που είναι σαν κολλάρο.Αλλά αν δεν κουμπώσεις την επένδυση απο μέσα περνάει το κρύο γιατί κάτω αφήνει κενό περιμετρικά.Για εμένα είναι καλή εναλλακτική αντί για το μπουφάν μηχανής που είναι ποιο βαρύ και ογκώδες.

 

ΥΓ:Ωραίες οι σοκολάτες Bellarom Almond Milk Chocolate   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Πόσο χειρότερο από τη ζάχαρη είναι αυτό το σιρόπι;

 

 το προβλημα ειναι η ουσια αυτη μπλοκάρει τον εγγεφαλο και ζητάει περισσότερη τροφή.  (θυμάσαι μια διαφήμιση της Lays "κανεις δε μπορει να φάει μόνο ένα?"

επισης δημιουργεί λυποκυταρα στο συκωτι και στη καρδιά, θα μου πεις και η ζαχαρη το ιδιο κανει , ναι αλλα η ζάχαρη επειδη αυξανη την ινσουλινη ο εγκέφαλος καποια στιγμη σου λεει οπα μαγκα χορτασες αραξε. με το σιροπι δεν γίνεται αυτο όποτε συνεχίζεις και καταναλώνεις πολυ περισσότερη σαβουρα αρα περισσότερο λίπος  

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...