Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους, θα πιουμε ουισκυ τα χριστουγεννα με 9μιση ευρά.

Μονο σαββατο 24/12 Margot 3 ετών.

Εχουν και το 2λιτρο ουζο Ζαχος στα 13 ευρω απο 17.

 

 

Αν και το έχω κόψει τελείως το αλκοόλ αυτό το Margot είναι απαίσιο αλλά και για 9 ευρώ είναι ΟΚ.

Αυτό που ξαφανίστηκε είναι το Bourbon που ήταν εξαιρετικό για την τιμή του. Πάντα μιλάμε για φιάλες 700ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πώς το πίνετε αυτό το κατσαριδόζουμο για ποτό, απορώ...

(Και όχι, δεν εννοώ "αυτό που φέρνει το Λιντλ", αλλά το είδος.)

(....όχι δηλαδή ότι η άλλη η πατατομαλακία πίνεται, αλλά τεσπα. Τις πατάτες μου τηγανητές ναι. Βραστές, ναι. Αλλά απεσταγμένες......Μπρρρρ)

 

 

Θυμάται κανείς αν φέρνουν κανά VFM ραβδομπλέντερ;

 

...γενικά ναι φέρνουν. Όχι τόσο συχνά βέβαια. Για τιμή δεν ξέρω, αλλά ως γνωστόν, Λιντλ είναι, λογικά θα είναι ανταγωνιστική.

Είχε πριν 2-3 βδομάδες (τεσπα κάπου 'κει, δηλαδή σχετικά πρόσφατα), τελευταία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πώς το πίνετε αυτό το κατσαριδόζουμο για ποτό, απορώ...

(Και όχι, δεν εννοώ "αυτό που φέρνει το Λιντλ", αλλά το είδος.)

(....όχι δηλαδή ότι η άλλη η πατατομαλακία πίνεται, αλλά τεσπα. Τις πατάτες μου τηγανητές ναι. Βραστές, ναι. Αλλά απεσταγμένες......Μπρρρρ)

 

 

 

...γενικά ναι φέρνουν. Όχι τόσο συχνά βέβαια. Για τιμή δεν ξέρω, αλλά ως γνωστόν, Λιντλ είναι, λογικά θα είναι ανταγωνιστική.

Είχε πριν 2-3 βδομάδες (τεσπα κάπου 'κει, δηλαδή σχετικά πρόσφατα), τελευταία φορά.

 

Silvercrest ήταν; Θυμάσαι τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους, θα πιουμε ουισκυ τα χριστουγεννα με 9μιση ευρά.

Μονο σαββατο 24/12 Margot 3 ετών.

 

 

Θυμαται κανεις περυσι αν το εβαλε και χριστουγεννα και πρωτοχρονια; Μυριζομαι πρωτοχρονια με 17% εκπτωση στα παντα μηπως και στοκαρουμε μεχρι το 2018.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Margot το αγορασα περυσι, πινεται σκετο αλλα με cola μεταμορφωνεται σε πολυ ευγεστο ποτό και βαραει γλυκα και αργα στο κεφαλι. Ειναι ουισκι του 10ευρου, διαφωνω με την τιμη των 12,5€ που εχει στο ραφι, γιατι με επιπλεον 2,5-3€ παιρνεις επωνυμο. Γιαυτο και δεν το παιρνω χωρις προσφορα.

Θα περιμενω μπας κ κατσει προσφορα Teachers απο καμμια αλυσιδα, οπως περυσι, αλλιως Margot φετος. Οπως συνεστησαν τα παλληκαρια του τοπικ "Ουισκυ", το Teachers αποτελει το καλυτερο φθηνο ουισκι (ειχαν δικιο, απο αυτους παρακινηθηκα για δοκιμη).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Silvercrest ήταν; Θυμάσαι τιμή;

 

...όχι αδερφέ, δεν το πρόσεξα καθόλου τί ήταν. Ούτε τιμή - αλλά λογικά κοντά στο 15άρι θα ήταν, καθώς αυτά είναι λίγο πιο τσιμπημένα από τα κλασσικά με την φτερωτή/κάδο, και τα τελευταία θυμάμαι παίζουν γύρω στα 10-κάτι...

(...ξέρω, ξέρω - για τον πούτσο βοήθεια, αλλά αυτά μόνο έχω...)

 

Γκούγκλαρα εν τω μεταξύ με φίλτρο αποτελέσματα μηνός, αλλά δεν βρήκα κάτι σε "μίξερ/μπλέντερ/ράβδος lidl".........

Χμμ. Αλλά δε νομίζω να έχω κάνει τόσο λάθος, το θυμάμαι πρόσφατα.... Εκτός κι αν το είχαν σε κάποιο μαγαζί σαν στοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το έχω δει κι εγώ πρόσφατα. Οκτώβρη ή και Σεπτέμβρη ίσως. Αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. Αν μπορείς να βρεις κάπου τα παλιότερα φυλλάδια προσφορών τσέκαρε αυτούς τους δύο μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ σίγουρα είδα πριν 2-3 βδομάδες, αλλά όπως είπα, τρέχα-γύρευε αν ήταν προσφορά βδομάδας ή στοκ.

Καλύτερα εν τω μεταξύ να ρωτήσει υπεύθυνο καταστήματος (ειδικά αν έχει σταμπάρει κάποιον που να δουλεύουνε τα τέλια του, διότι έχει και μερικούς που είναι τελείως γιούχου και απαντάνε ό,τι να 'ναι για να σε ξεφορτωθούνε).

 

Αν τυχόν περάσω πάρει το μάτι μου κανένα αυτές τις μέρες στα 2-3 Λιντλ που πάω συνήθως, θα ρίξω σύρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, θέλω να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τα παπούτσια καππα που έχει το σάββατο στην προσφορά με 2 ζευγάρια. Θυμάμαι οτι τα έχει φέρει και παλιότερα, οποτε αν κάποιος τα χει πάρει ας μας πει τη γνώμη του κατα ποσο αξίζουν και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απο τη μικρη εμπειρια μου,

καταλαβα οτι τα παπουτσια του lidl ειναι για ανθρωπους με 'σκληρα' ποδια,

αυτους δηλαδη που οτι και να φορεσουν ειναι οκ.

Οσοι εχουν ευαισθητα ποδια, την πατησαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τους καφέδες, εγώ που δεν είμαι δύσκολος και πάντα κάνω υποχωρήσεις για χάρη της φτήνιας, τον Μπελαρόμ που είχα πάρει αρκετές φορές παλιότερα τον είχα ως τον χειρότερο στην λίστα των "φθηνοκαφέδων".

Η καλύτερη εναλλακτική στον Νεσκαφέ, για εμένα ήταν ο καρφουρίσιος - αλλά μας τέλεψε ως γνωστόν. Δεν ξέρω αν αυτοί που τον βγάζανε πήγαν σε Μάι Μάρκετ ή Σκλαβενίτη ή αλλού τεσπα - πάντως η καλύτερη εναλλακτική που είχα δοκιμάσει τελευταία ήταν αυτός "του ομίλου ΕΛΟΜΑΣ" (ο φθηνότερος όλων στο μεταξύ). Του Βασιλό και ακριβότερος όλων και (νομίζω) να μην αξίζει. Επίσης του Σκλαβ που πήρα πρόσφατα μου φάνηκε ικανοποιητικός, όπως λίγο παλιότερα και του Μάι. Όλοι αυτοί και ικανοποιητικοί και φθηνοί (φθηνότεροι κι από Λιντλ).

...μόνο που περασμένη βδομάδα μου ήρθε έμπνευση όταν πρόσεξα ότι πλέον έχει "δύο ετικέτες" ("γυάλινες") Μπελαρόμ το Λιντλ, πλέον, και είπα να δοκιμάσω την κόκκινη (που ήταν και πολύ φθηνή - φθηνότερη κι από των υπολοίπων μάρκετ). Ε λοιπόν καμμία σχέση με τον Μπελαρόμ που έπαιρνα πολύ παλιότερα (χρόνια πριν) : μια χαρά καφές, ενώ παλιά θυμάμαι ότι με το ζόρι σχεδόν πινόταν, ειδικά ζεστός.

Την άλλη "γυάλινη ετικέτα" (την "καφέ") δεν έχω πρόθεση να την ξαναδοκιμάσω (όπως παλιά), και δεν ξέρω τί ρόλο βαράει και αυτός στην τσίγκινη συσκευασία (Μπελαρόμ νομίζω και πάλι), από τη στιγμή που ο πιο φθηνός τους με καλύπτει πλέον.

 

O στιγμιαιος Tζεϊκομπς τι λεει? Εχω την εντυπωση οτι ειναι... χαλια.

Παραγει παντως μπολικο αφρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα στο lidl για στιγμιαιο καφε γιατι οπως ανεφερα πριν μερες, δεν εχω δοκιμασει. Απο οτι ειδα στα ραφια εχεις 5 επιλογες για στιγμιαιο καφε belarom.

-Καφες 200γρ 3,69€ σε μεταλλικη συσκευασια με φωτο ζεστο νες και φραπε (γραφει και οδηγιες για φραπε πισω).

-Γυαλινη συσκευασια "χρυση" ταμπελα, Gold 100% arabica 100γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο) 2,89€

-Γυαλινη συσκευασια "κοκκινη" ταμπελα ντεκαφεινέ, 100γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο) 2,89€

-Γυαλινη συσκευασια "κοκκινη" ταμπελα, 200γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο)

-Γυαλινη συσκευασια "καφε-μπεζ" ταμπελα, 200γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο)

 

*Πιθανο να εχω μπερδευτει με τις 2 τελευταιες συσκευασιες γιατι ψιλοξεχασα τις λεπτομερειες, αλλα για τις 3 πρωτες ειμαι απολυτα σιγουρος για τα στοιχεια.

Εγω αγορασα τον Gold 100% arabica για παρασκευη ζεστου. Μου φανηκε οτι αργησε να κανει κρεμα στο χτυπημα με ζεστο νερο και ηλεκτρικο χτυπητηρι φραπε. Στο τελος ομως με λιγο γαλατακι εκανε ενα πολυ ωραιο νοστιμο καφέ που με ξυπνησε απο τη νυστα γρηγοροτερα απο αλλους καφεδες. Η γευση ειναι ελαφρα διαφορετικη απο οτι εχω πιει και ισως οφειλεται οτι ο καφες εχει πολυ ανοιχτο καφετι χρωμα, παρα σκουρο οπως ο nescafe και αλλοι. Σιγουρα ειναι πιο κάτω από της nestle σε γευση αλλά δεν μου αφησε αρνητικη γνωμη οπως πχ του Γαλαξια και του μασουτη. Θα δοκιμασω στο μελλον και τα υπολοιπα bellarom πλην του ντεκαφεινε, για να βγαλω το νικητη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα στο lidl για στιγμιαιο καφε γιατι οπως ανεφερα πριν μερες, δεν εχω δοκιμασει. Απο οτι ειδα στα ραφια εχεις 5 επιλογες για στιγμιαιο καφε belarom.

-Καφες 200γρ 3,69€ σε μεταλλικη συσκευασια με φωτο ζεστο νες και φραπε (γραφει και οδηγιες για φραπε πισω).

-Γυαλινη συσκευασια "χρυση" ταμπελα, Gold 100% arabica 100γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο) 2,89€

-Γυαλινη συσκευασια "κοκκινη" ταμπελα ντεκαφεινέ, 100γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο) 2,89€

-Γυαλινη συσκευασια "κοκκινη" ταμπελα, 200γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο)

-Γυαλινη συσκευασια "καφε-μπεζ" ταμπελα, 200γρ (μόνο φλιτζανι στη φωτο)

 

*Πιθανο να εχω μπερδευτει με τις 2 τελευταιες συσκευασιες γιατι ψιλοξεχασα τις λεπτομερειες, αλλα για τις 3 πρωτες ειμαι απολυτα σιγουρος για τα στοιχεια.

Εγω αγορασα τον Gold 100% arabica για παρασκευη ζεστου. Μου φανηκε οτι αργησε να κανει κρεμα στο χτυπημα με ζεστο νερο και ηλεκτρικο χτυπητηρι φραπε. Στο τελος ομως με λιγο γαλατακι εκανε ενα πολυ ωραιο νοστιμο καφέ που με ξυπνησε απο τη νυστα γρηγοροτερα απο αλλους καφεδες. Η γευση ειναι ελαφρα διαφορετικη απο οτι εχω πιει και ισως οφειλεται οτι ο καφες εχει πολυ ανοιχτο καφετι χρωμα, παρα σκουρο οπως ο nescafe και αλλοι. Σιγουρα ειναι πιο κάτω από της nestle σε γευση αλλά δεν μου αφησε αρνητικη γνωμη οπως πχ του Γαλαξια και του μασουτη. Θα δοκιμασω στο μελλον και τα υπολοιπα bellarom πλην του ντεκαφεινε, για να βγαλω το νικητη!

 

To bellarom "strong mocha blend" (ψηλό γυάλινο δοχείο με σκούρα γραφικά, 200γρ) είναι με διαφορά ο πιο οικονομικός και γευστικός καφές που έχω πιεί προσωπικά...ο Νεσκαφέ έχει ένα όχι καλοκαβουρδισμένο, αλ΄λα "καμμένο" χαρμάνι που βρωμά μόλις του ρίξεις ζεστό/καυτό νερό γιατί είναι σαν να ξαναψήνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...