Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες άκουσα τον υπεύθυνο να λέει ότι δεν υπάρχουν πολλά λαχανικά αυτές τις μέρες, γιατί τα ξέσκισε όλα ο παγετός... κάτι μαρούλια διπλάσια τιμή, συν εισαγωγή από Ισπανία (δεν έχει ξαναγίνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες άκουσα τον υπεύθυνο να λέει ότι δεν υπάρχουν πολλά λαχανικά αυτές τις μέρες, γιατί τα ξέσκισε όλα ο παγετός... κάτι μαρούλια διπλάσια τιμή, συν εισαγωγή από Ισπανία (δεν έχει ξαναγίνει).

 

Σωστά σου είπε .

Θα πάρει καμιά εβδομάδα να ισορροπήσει η αγορά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες άκουσα τον υπεύθυνο να λέει ότι δεν υπάρχουν πολλά λαχανικά αυτές τις μέρες, γιατί τα ξέσκισε όλα ο παγετός... κάτι μαρούλια διπλάσια τιμή, συν εισαγωγή από Ισπανία (δεν έχει ξαναγίνει).

 

0.25 λεπτά / κιλό νομίζω να τα έχει, που είναι πολύ καλή τιμή γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες άκουσα τον υπεύθυνο να λέει ότι δεν υπάρχουν πολλά λαχανικά αυτές τις μέρες, γιατί τα ξέσκισε όλα ο παγετός... κάτι μαρούλια διπλάσια τιμή, συν εισαγωγή από Ισπανία (δεν έχει ξαναγίνει).

ισχυει μου το πε ο μαναβης. μπροκολο ιταλιας 3,40 το κιλο πηρα ελληνικα πουθενα τα παγωσε ολα μεσα στις αποθηκες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της πόπης σήμερα, με τους γνωστούς καυγάδες στα ταμεία...

 

...δεν πήρε πουθενα΄το μάτι μου λεμόνια, που νομίζω θα τα είχε 0.89 αρχική τιμή -17%...

 

Το φυστικοβούτυρο 650γρ, με αρχική τιμή 2,69€ - 17% και το γιαούρτι στα 1,59€ -17% νομίζω πως ήταν τελικά οι καλύτερες προσφορές (και το γάλα στα 0,75 -17% καλό ήταν, το συγκεκριμένο στη πλαστική συσκευασία έχει κι ωραία γεύση)

...ντάξει κι ο τόνος στα 650γρ στραγγισμενο βάρος, στα 5€ δεν ήταν σε κακή τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Διαβατά γινότανε της μουρλής, λες και έπεσαν ακρίδες στα πράγματα, σκισμένες ζάχαρες, κρουασάν κάτω, πολτός σάλτσα χυμένο ς.επέλαση των ουγκ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι το θέμα μας.

Σε κάθε περίπτωση την πληρώνουν οι εργαζόμενοι. είτε lidl είναι είτε οτιδήποτε άλλο.

Όλοι βγήκαν με τα αυτοκίνητα λες και ήταν καθημερινή.

Μια πόλη που δεν θα ησυχάζει πλέον ούτε Κυριακή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.25 λεπτά / κιλό νομίζω να τα έχει, που είναι πολύ καλή τιμή γενικά.

 

Τα μαρούλια δεν πάνε με το κιλό, αλλά με το τεμάχιο. €0,89 είχαν.

 

ΥΓ: Μ' αρέσει κιόλας που ο ταμίας μου είπε καλύτερα να ερχόμουν σήμερα για την έκπτωση, αλλά τελικά χαίρομαι που γλίτωσα την επέλαση των ουγκ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψυγεία με τα κρέατα είχαν αδειάσει ήδη απο τις 11. Είχε 4 υπαλλήλους, όλοι στα ταμεία φυσικά και πάλι ατελείωτη αναμονή.

 

Άξιζε βέβαια, στοκαρα γιαούρτια και κασέρια και κάτι αλλα που ήθελα, συνολικά 29€ κέρδος απο την έκπτωση. Τσίμπησα και κάτι ωραία μποτάκια, μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψυγεία με τα κρέατα είχαν αδειάσει ήδη απο τις 11. Είχε 4 υπαλλήλους, όλοι στα ταμεία φυσικά και πάλι ατελείωτη αναμονή.

 

Άξιζε βέβαια, στοκαρα γιαούρτια και κασέρια και κάτι αλλα που ήθελα, συνολικά 29€ κέρδος απο την έκπτωση. Τσίμπησα και κάτι ωραία μποτάκια, μια χαρά.

 

Τα γιαούρτια τα καταναλώνεις εντός της ημερομηνίας λήξης ή τα αποθηκεύεις σε κάποια συντήρηση; (δεν έχω δοκιμάσει να βάλω ποτέ γιαούρτι στη κατάψυξη)

 

Δυστυχώς εγώ με 47,5 νούμερο παππούτσι δεν μπορώ να πάρω τίποτα τέτοιο από τα lidl, κάτι μπότες για μιά στο τόσο ή κάτι καλοκαιρινά τα έχω ζηλέψει, αλλά δεν...

Τα μαρούλια δεν πάνε με το κιλό, αλλά με το τεμάχιο. €0,89 είχαν.

 

ΥΓ: Μ' αρέσει κιόλας που ο ταμίας μου είπε καλύτερα να ερχόμουν σήμερα για την έκπτωση, αλλά τελικά χαίρομαι που γλίτωσα την επέλαση των ουγκ... :P

Λάθος δικό μου, διάβασα μαρούλια και σκέφθηκα λάχανο...

 

...πουθενά λάχανο, επίσης...λεμόνια είδατε εσείς πουθενά; Θεσσαλονίκη Παπαναστασίου δεν πήρε το μάτι μου όσο κοίταξα, αλλά είχε τόσο κόσμο στο διάδρομο των λαχανικών που μπορεί να μου διάφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακος χαμος σημερα στα lidl....

 

Ομως η εκπτωση, δεν ειναι αμελητεο πραγμα, αναμενομενο ηταν.

 

----

 

Η μαυρη σοκολατα ακριβυνε κι αλλο. Αφου επι χρονια ειχε 0,49,  ανεβηκε εδω και κανα χρονο στα 0,65,

και πλεον πηγε στα 0,69!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Διαβατά γινότανε της μουρλής, λες και έπεσαν ακρίδες στα πράγματα, σκισμένες ζάχαρες, κρουασάν κάτω, πολτός σάλτσα χυμένο ς.επέλαση των ουγκ.

Το τράβηξα μια φορά πέρυσι στα Διαβατά. Φέτος όχι είπα δεν το κάνω έστω και σε μεγαλύτερο κατάστημα απ ότι λες πάλι τα ίδια έγιναν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γιαούρτια τα καταναλώνεις εντός της ημερομηνίας λήξης ή τα αποθηκεύεις σε κάποια συντήρηση; (δεν έχω δοκιμάσει να βάλω ποτέ γιαούρτι στη κατάψυξη)

 

 

δεν μπαινει σε καταψυξη το γιογκουρτ,διοτι διαχωριζεται το νερο απο την σκονη και την ζελατιναακομη και στους 1-2 βαθιμους γινεται χαλια.αλλα με 20 μερες διαρκεια ,για μια οικογενεια που το εχει καθημερινα στο τραπεζι με μαξιμουμ καταναλωση 400-500 γραμμαρια ανα ημερα,στοκαρεις 5-8 συσκευασιες κιλου και τα δινεις στο ρευμα που καταναλωνει το ψυγειο για να τα συντηρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...