Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^...ναι αλλά μιλάμε για καψούρα, ε :

 

<<...πόσο μ' αρέσει ο τρόπος που το κρατάς/

όταν το πατάς, το πόσο το τσουλάς

 

Αγαπώ τον τρόπο που σιδερώνεις τα πουκάμισά σου/

όταν τα γυρνάς, μέσα στην αγκαλιά σου

 

Μπιμπίπ μου πόσο σε σκέφτομαι/

όταν σιδερώνεις/

και την καρδιά μου τηνε λυώνεις>>

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...ακόμη και να την έχει κάποιος και να σου πει γνώμη, για κάτι τόσο ιδιαίτερο θα είναι ανάλογα υποκειμενική. Είτε θετική, είτε αρνητική.

 

 

Άργησα να το δω ,πήρα μια ... βγήκε και ελαττωματική , οπότε πάπαλα πάει επιστροφή.

Ο λόγος που την αγόρασα είναι τα 3 χρόνια και φυσικά ότι μπορείς να φας το πιστωτικό άμεσα μεγάλη ευκολία αυτό! anyway thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορείς να φας το πιστωτικό άμεσα

 

...μμ?

 

 

...σπήκιν οφ επιστροφές, και μιας και κατά καιρούς κάτι κολοθελητόπαιδα εδώ μέσα μου την έχουν πει πως και καλά παραϋποστηρίζω το Λιντλ, να καταθέσω με την ευκαιρία φάση δυαρέσκειας. Ή τεσπα αν όχι απέναντι στο Λιντλ, στην Σίλβερκρεστ σίγουρα (...αλλά θα μου πεις, συνεργαζόμενοι με αυτήν όταν είναι τους παίρνει και αυτούς η μπάλα, νοτ; Άσε δε που μου είχανε τάξει -από το Λιντλ- ότι......αλλά για να πάμε από την αρχή ε -> )

 

Λοιπόν, είχα πάρει κάπου μέσα στον Σεπτέμβρη ένα "επαναφορτιζόμενο σκουπάκι χειρός μπλαμπλα", σε ελκυστική (ως είθισται) τιμή.

Το τεστάρω μια-δυο κι άλλες γκουτ.

Κάπου στην 3η-4η όμως, άλλες καπούτ : νιχτ σπρέχεν το σκουπάκι και μαύρη ειν' η νυχτ. Έτσι στα καλοκαθούμενα. Κι επειδή είχε περάσει ο μήνας, ζήτησα τηλ. του σέρβις από την πελατοεξυπηρέτηση του Λιντλ. Μου είπανε θα με καλέσουν οι ίδιοι (οι του σέρβις) και περίμενα. Καλούνε λοιπόν σε κάποια φάση, τους τα λέω, μου λένε να τους το στείλω (στην "γνωστή" Houston Service στην νέα Ιωνία Αττικής) με κούριερ και δική τους χρέωση - ταμάμ λοιπόν. Μόνο που μου τονίζουν ότι αυτοί δεν έχουν πλέον στοκ και στο εργοστάσιο έχει έλλειψη και ούτως ή άλλως η αντικατάσταση παίρνει, λέει, 2-3 βδομάδες as it is και μπλαμπλαμπλα και σουξουμουξου, που σημαίνει πιθανώς 1-2 μήνες αναμονή.

"Δε γαμείς", λέω στην υπάλληλο, "τί να κάνουμε, θα περιμένουμε".

Και πράγματι μετά από περίπου 2μηνο αναμονής, μου έρχεται ένα σκουπάκι "μα-καμμία-σχέση" :

Άλλο μοντέλο, και κυρίως με μπαταρία νικελίου-καδμίου. Ενώ αυτό που τους έστειλα, είχε λιθίου.

Και παίρνω καπάκι τηλ. την Χούστον να ψάξω να βρω ποιανού ηλιθίου ήτανε το λάθος.

Και μου λένε ξερά ότι το εργοστάσιο τους ενημέρωσε ότι δεν έχουν κι ούτε θα ξαναβγάλουν (.......?!) τέτοιο μοντέλο.

Κι εγώ τους λέω τί θα κάνω, που πλήρωσα για λιθίου και μου στείλαν' ηλιθίου; Διότι από όλες τις μπάντες μιλάμε στην ουσία για ντάουνγκρέηντ της αγοράς που έκανα. Μου λένε ότι αυτοί δεν έχουν (φυσικά) καμμία σχέση, κι ότι λένε ό,τι τους λέει το εργοστάσιο. Ρωτώ αν έχει συμβεί και με άλλους και μου λένε πως ναι και κάποιοι από αυτούς ήταν ανάλογα δυσαρεστημένοι.

Παίρνω ξαναμανα λοιπόν το Λιντλ, και τους λέω τα σχετικά και μου λένε ότι θα κοιτάξουν να προωθήσουν το παράπονό μου στο σχετικό τμήμα "διασφάλισης πελατών για την ποιότητα των προϊόντων", ή κάπως έτσι τεσπα.

Αυτά πριν τις γιορτές. Κι ακόμη κανένας λιντλαίος να επικοινωνήσει μαζί μου (...για να μου δώσουν, υποθέτω, πίσω τα γκαφρά μου).

 

...η "πλάκα" είναι ότι άλλη αντιπροσωπεία (ή εκπρόσωπος ίσως της ίδιας της Σίλβερ - δεν ξέρω), για κάτι ηλεκτρικές θερμοφόρες, της ίδιας πάλι κατασκευάστριας εταιρίας, έχει φερθεί αντιστρόφως ανάλογα σχετικά με αντικατάσταση : χωρίς ούτε καν να ζητήσουν πίσω την καμμένη, μου έχουνε στείλει ΤΕΣΣΕΡΙΣ μέχρι στιγμής (και της μίας μάλιστα είχε μόλις λήξει η εγγύηση -μιλάμε για μέρες- και παρ' ό,τι στην αρχή μου είπανε "ες τουτ μιγ λάιντ, άμπα..." τελικά μου στείλανε ΚΑΙ για την...ληγμένη), για δύο αρχικές θερμοφόρες που στην πορεία τα παίξανε και οι αντικαταστάτριές τους.

Δεν ξέρω αν τρομπάρει κανείς στο Χιούστον, αλλά αν δεν με καλέσει κανείς από Λιντλ, θα ψάξω να μιλήσω με μαμά εταιρία να δω τί σκατά παίζει τελικά, και το καλό που τους θέλω τους εδώ, είναι να μην έχουμε ε πρόμπλεμ.

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε εταιρια υπαρχει τουλαχιστον ενας που τρομπαρει ολημερις (και πολυ συχνα επειδη δεν κανει για κατι αλλο τον κανουν και υπευθυνο).

Και εγω δεν εχω δει αυτη την συγκλονιστικα καλη εξυπηρετηση που διαβαζω στα φορουμ. Μαλλον τα περνω απο τους ανταγωνιστες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κατ' αρχάς, και ΑΝ ισχύει καγκουριά από μεριάς εργοστασίου (μου φαίνεται βαρύ, αλλά), τότε δεν φταίει ούτε το Λιντλ, ούτε το Χιούστον, ούτε κάποιος υπάλληλος κ.ο.κ. (...από την άλλη, εξίσου βαρύ μου φαίνεται "απλώς κάποιος τρόμπας να με τρολάρει", στο τάδε σέρβις, επικαλούμενος παπαριά ολόκληρου εργοστασίου...).

 

Κατά 2ο λόγο, δεν έγραψα ό,τι έγραψα ούτε για να καταθέσω μουρμούρα, ούτε φυσικά καν για να βάλω στο τσουβάλι όλη την άμαξα μαζί με τους τροχούς της : απλά κατέθεσα ένα πραγματικό περιστατικό, περισσότερο όπως είπα "για να πω το ζόρι μου", και όχι "για ν' ανοίξω τα μάτια του κόσμου" - άλλωστε και εμπειρία έχω από άλλες περιπτώσεις που το σέρβις ήταν οκ και δεν μπορεί κανείς να "χρησιμοποιήσει" αυτό που κατέθεσα. Σαν τί να κάνει δηλαδή, να προσέχει τί ακριβώς;

 

Τεσπα, το επιμύθιο είναι πως τίποτε δεν είναι πέρα για πέρα ρόδινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLUETOOTH SPEAKERPHONE

Για να δω τωρα, αν εχει κανεις καλες τεχνικες γνωσεις....

 

Απο βδομαδα φερνει αυτο

5wfpzq.jpg

 

manual εδω

http://www.lidl-service.com/static/145023366/270209_EN_EL.pdf

 

Ερωτηση:

Δεν ειναι λαθος, οτι συνδεεται με ολα τα τηλεφωνα που εχουν bluetooth?

Εγω απο οσα ξερω, πρεπει το τηλεφωνο οχι απλα να εχει bluetooth, γιατι υπαρχει εκδοση που κανει μονο μεταφορα αρχειων, και τα περισσοτερα απλα τηλεφωνα αυτη την εκδοση εχουν.

Αντιθετως, πρεπει να διαθετουν bluetooth που να υποστηριζει πρωτοκολλο A2DP

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bluetooth_profiles#Advanced_Audio_Distribution_Profile_.28A2DP.29

οπως πχ το γραφει κι αυτη εδω η ανταγωνιστικη συσκευη

http://www.e-shop.gr/nokia-hf-210-speakerphone-p-TEL.006647

 

Αρα, ειναι λαθος/ψευδες, οτι καθε κινητο με bluetooth μπορει να χρησιμοποιησει αυτη τη συσκευη του lidl, σωστα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είναι λάθος - ψευδές. Όλα τα τηλέφωνα με bt μπορούν να συνδεθούν με bt ακουστικό, άρα μπορούν να συνδεθούν και στη συσκευή του lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι είναι λάθος - ψευδές. Όλα τα τηλέφωνα με bt μπορούν να συνδεθούν με bt ακουστικό, άρα μπορούν να συνδεθούν και στη συσκευή του lidl.

 

Οχι, απο οσο ψαξιμο εχω κανει, αλλα και πειραματισμους, οχι.

Δεν φτανει το 'απλο' bluetooth.

Θελει ειδικοτερη εκδοση.

Αλλα δεν το λενε.

Και αν παω εγω να το παρω, μετα δεν θα συνεργαζεται καλα το feature phone του πατερα μου με το speakerphone που εχει στο αυτοκινητο.

Ισως να μην το γραφουν, γιατι ολα τα μεσαια-προς ακριβα μοντερνα κινητα, να το υποστηριζουν αυτο το πρωτοκολλο.

Αν ομως μιλαμε για φτηνα κινητα (πχ ο πατερας μου δεν θελει τιποτε ιδιαιτερο, και δεν εχει και νοημα πχ να αγορασει κινητο 200+ ευρω....), τοτε εχει bluetooth το τηλεφωνο του αλλα δεν ειναι αρκετο, δεν συνεργαζεται με τετοιες συσκευες.

 

Αν καποιος το εχει ψαξει με παρομοιο τροπο, ας πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα και εγώ να πάω για την συσκευή αλλά μετά από λίγο καλύτερη σκέψη  αφού μπορεί να εκτεθώ καμιά φορά από τις  βλακείες που λένε μερικοί και μερικές ανοικτή ακρόαση στο τηλέφωνο αν έχω συνεπιβάτες μέσα απορρίπτεται.

 

Καλύτερα διακριτικά το platronics στο αυτί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε πότε φέρνουν στα Lidl ψηστιέρα-τοστιέρα περίπου?

Αξίζουν οι συγκεκριμένες της SilverCrest , συγκεκριμένα έχω δεί :

post-313857-0-72186900-1484166924_thumb.png  (IAN: 46549)

ή να αγοράσω μία απο τα γνωστα πολυκαταστήματα

Έχω μια Delonghi , αλλά δέν βρίσκω ως ανταλλακτικό τις πλάκες της.


** Εχω επίσης την ξυριστική μηχανή Silvercrest SHBS 1000 A1 , τελευταία δέν κρατάει η μπαταρία , και έχει πέσει η απόδοση της. Σκέφτηκα να αγορασω 2 καινούργιες μπαταρίες. Απο το service manual είδα οτι ο τύπος είναι:2 x NiMH, HR6 2ΑΑ 1000mAh.

Επειδή ρώτησα σε 2 καταστήματα εδω στην περιοχή δέν είχαν τον συγκεκριμένο τύπο, στο Ebay ομως είδα οτι υπάρχουν αλλά με 2300 mAh θα υπάρξει πρόβλημα ή απλώς θα θέλει περισσότερο χρόνο για να φορτίσει πλήρως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα τον χρόνο την φερνουν.Ουτε αυτη έχει ανταλλακτικα,απλά αν χαλασει στην εγγυηση ,σου επιστρεφουν τα χρήματα.Για την μπαταρία στην ξυριστική θα θέλει φορτισει περισσότερο.Προσεξε τα volt να ταιριαζουν στο φορτιστη και συσκευη  https://www.skroutz.gr/c/1631/Epanafortizomenes-Mpataries.html?from=catspan&keyphrase=1000mah+AA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε πότε φέρνουν στα Lidl ψηστιέρα-τοστιέρα περίπου?

Αξίζουν οι συγκεκριμένες της SilverCrest , συγκεκριμένα έχω δεί :

attachicon.giftos.PNG  (IAN: 46549)

ή να αγοράσω μία απο τα γνωστα πολυκαταστήματα

Έχω μια Delonghi , αλλά δέν βρίσκω ως ανταλλακτικό τις πλάκες της.

** Εχω επίσης την ξυριστική μηχανή Silvercrest SHBS 1000 A1 , τελευταία δέν κρατάει η μπαταρία , και έχει πέσει η απόδοση της. Σκέφτηκα να αγορασω 2 καινούργιες μπαταρίες. Απο το service manual είδα οτι ο τύπος είναι:2 x NiMH, HR6 2ΑΑ 1000mAh.

Επειδή ρώτησα σε 2 καταστήματα εδω στην περιοχή δέν είχαν τον συγκεκριμένο τύπο, στο Ebay ομως είδα οτι υπάρχουν αλλά με 2300 mAh θα υπάρξει πρόβλημα ή απλώς θα θέλει περισσότερο χρόνο για να φορτίσει πλήρως?

εχω πάρει 2 του lidl οι οποίες λειτουργούν καθημερινώς. απροβλημάτιστες και μάλιστα καθαρίζουν οι πλάκες πανεύκολα. δες μόνο το μέγεθος της να μπορεί να πάρει 4 τοστ ταυτοχρόνως. μία χαρά είναι. 

όσο για την ξυριστική σου μία χαρά θα κάνουν οι μπαταρίες απλώς θα θέλεις τον υπερδιπλάσιο χρόνο για να φορτίσουν. 

οι μπαταρίες που αναγράφεις φαίνονται να είναι απλώς 2 κοινές ΑΑ επαναφορτιζόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...