Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το συζητάμε αυτό τώρα.  Ποιος κανονίζει την εργασία σε κάθε πόστο.

Μάλλον ποιος αποφασίζει πότε θα ανοίξει ένα ταμείο ή θα κλείσει; Υπάρχει άτομο σε control με κάμερες

και παρακολουθεί τη ροή των πελατών;

 

Αυτό που ακούμε κατά διαστήματα..."Σε λίγο θα εξυπηρετηθείτε και από το ταμείο 3..." πχ

Πως γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τους γαμιες,λογικα εχουν καποιο κουμπι στο ταμειο γιατι εχω δει να κοιτανε τι γινετε και μετα απο λιγο να βγαινει η ανακοινωση,μπορεινα κανω και λαθοε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω δει να κοιτανε οι ταμιες μονοι τους τον κοσμο και φωναζουν στα μεταξυ τους πχ την ταδε υπαλληλο να ερθει στο ταμείο 2 και μετά το ανακοινωνουν με προηχογραφημένο μήνυμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το συζητάμε αυτό τώρα.  Ποιος κανονίζει την εργασία σε κάθε πόστο.

Μάλλον ποιος αποφασίζει πότε θα ανοίξει ένα ταμείο ή θα κλείσει; Υπάρχει άτομο σε control με κάμερες

και παρακολουθεί τη ροή των πελατών;

 

Αυτό που ακούμε κατά διαστήματα..."Σε λίγο θα εξυπηρετηθείτε και από το ταμείο 3..." πχ

Πως γίνεται;

Ειναι offtopic ολα αυτα :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κ εγώ αυτό κατάλαβα στην αρχή αλλά μετά είδα ότι όλοι υποστήριζαν το αντίθετο. Για την ακρίβεια λέει 1900€ μεικτά για την περίοδο της εκπαίδευσης. 

Εχεις εμπειρία μήπως;

Αυτή η αγγελία βγαίνει κάθε χρόνο, και αναφέρει για μισθό τόσο. Αλλά και για άλλα εκπαιδευτικά προγράμματα τους για ανώτερα στελέχη (πχ προϊστάμενοι πωλήσεων) τόσος είναι ο μισθός. Σαν εταιρία έχει απαιτήσεις αλλά πληρώνει αρκετά πάνω από τον μέσο όρο του κλάδου.

 

εγω εχω δει να κοιτανε οι ταμιες μονοι τους τον κοσμο και φωναζουν στα μεταξυ τους πχ την ταδε υπαλληλο να ερθει στο ταμείο 2 και μετά το ανακοινωνουν με προηχογραφημένο μήνυμα

Έχω αντιληφθεί ότι ο κανόνας είναι να φωνάζουν για άλλο ταμείο όταν έχει γεμίσει τελείως ο ιμάντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ερώτηση. Το γεγονός ότι μεταξύ τους οι υπάλληλοι φωναζονται αποκλειστικά και μόνο με τα επώνυμα και μαλιστα στεγνα χωρις κυριε ή κυρία μπροστά και πολυ δυνατα να τους ακουσουν και εξω απο το καταστημα τα σκυλακια που κοιμουνται, και ποτε μα ποτε δεν εχω ακουσει μικρό όνομα, ειναι κανονισμός του καταστήματος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φίλη πού εργάζεται στά lidl ,ειναι πολύ ευχαριστημένη από χρήματα ...αλλά εχει πολύ δουλειά ,δέν στέκεται σχεδόν καθόλου στό ωράριό της ,υπάρχουν κ μέρες πού πιάνει δουλειά στίς 6 τό πρωί ,

εχω γνωστή πού εργάζεται στά ΑΒ ,ειναι αρκετά ευχαριστημένη τούς εχουν  κ δώσει κάρτα εκπτωσης οταν κάνουν αγορές από εκεί , 

ακόμα κ 15 λεπτά νά καθήσουν υπερωρία τίς πληρώνονται κανονικότατα  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φίλη πού εργάζεται στά lidl ,ειναι πολύ ευχαριστημένη από χρήματα ...αλλά εχει πολύ δουλειά ,δέν στέκεται σχεδόν καθόλου στό ωράριό της ,υπάρχουν κ μέρες πού πιάνει δουλειά στίς 6 τό πρωί ,

εχω γνωστή πού εργάζεται στά ΑΒ ,ειναι αρκετά ευχαριστημένη τούς εχουν κ δώσει κάρτα εκπτωσης οταν κάνουν αγορές από εκεί ,

ακόμα κ 15 λεπτά νά καθήσουν υπερωρία τίς πληρώνονται κανονικότατα

 

Εχω μια φιλη που εργαζεται στον Γαλαξια 6ωρο ποσα μου ειπε οτι παιρνει 300-400 max(ξεχασα ποσα ειπε ακριβως) καθαρα και δεν πληρωνουν μιση ωρα υπερωριες την μερα. Εκπτωση δεν μου ειπε, κατι προϊοντα τους δινουν στις γιορτες. Βασανιζμενη φαινοταν.

Ποσα παιρνει η φιλη σου στα lidl;

Γιατί off topic αφού αφορά το lidl.

 

Πλακα κανω για αυτο που ελεγες πριν, για offtopic για τους εκπαιδευομενους.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τους γαμιες,λογικα εχουν καποιο κουμπι στο ταμειο γιατι εχω δει να κοιτανε τι γινετε και μετα απο λιγο να βγαινει η ανακοινωση,μπορεινα κανω και λαθοε

 

 

 

 

O_LIDLOVLEPSIAS.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wat

 

 

απλα να πω οτι τα παντζαρια του λιντλ ειναι εξαιριτικα,πηρα απο αλλο σουπερμαρκετ και ηταν σκληρα και ανοστα μπλιαχ

Απο Σκλαβενιτνη Λιντλ και ΑΒ Βασιλοπουλος ολα ηταν καλα, και ολα ιδια μου φαινονται
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...