Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του υδραυλικού του χαλάνε τα κομπρεσέρ γιατι αγοράζει μουφιες που δεν είναι για επαγγελματίες.

 

Λογικό είναι αν αγοράζει ερασιτεχνικά εργαλεία και τα ζοριζει στην δουλειά μας με σκαψίματα να χαλάνε εύκολα.

 

Πες του να αγοράσει εργαλεία milwaukee και θα ησυχάσει το κεφάλι του.

 

Ναι,κοστίζουν παραπάνω αλλά έχουν αξιοπιστία. Σπάνια θα δεις μάστορες με τέτοια μάρκα εργαλεία,γιατί κοστίζουν. Το πληρώνεις μια φορά και το εχεις μια ζωή. Κάτι makita,einhell και λοιπές μάρκες είναι για ερασιτέχνες και όχι πολλά πολλά ζόρια.

 

Τώρα αυτό του lidl καλό είναι για τα βασικά.αν πιστεύει κανείς ότι θα το πάρει και θα κάνει παπαδες,καλύτερα μην αγοράσει άδικα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα περισυ τέτοια εποχή αλλάξαμε κουζίνα. Κάτι αλλαγές στις ηλεκτρολογικες γραμμές τις έκανα μόνος μου με καλέμι. Μου βγήκε ο τακος. Τα πλακάκια και τις κόλλες τους τα έβγαλα επίσης με καλέμι. Με μια τέτοια σαχλαμάρα θα είχα τελειώσει αμέσως.

Μάλλον ο υδραυλικός που λέω το θέλει για μικροδουλειές και όχι για οικοδομές που όλη μέρα βαράει με το μηχάνημα.

Τα εργαλεία του Λιντλ τα περνώ και εγώ γιατί και εγώ μάστορας από τα Λίντλ είμαι (είμαι σε ηλικία που το παραδέχομαι). Τα εργαλεία αξίζουν για ερασιτεχνική χρήση. Όλα τα άλλα και οι ψεύτικες προσφορές ΟΧΙ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Του υδραυλικού του χαλάνε τα κομπρεσέρ γιατι αγοράζει μουφιες που δεν είναι για επαγγελματίες.

Λογικό είναι αν αγοράζει ερασιτεχνικά εργαλεία και τα ζοριζει στην δουλειά μας με σκαψίματα να χαλάνε εύκολα.

Πες του να αγοράσει εργαλεία milwaukee και θα ησυχάσει το κεφάλι του.

Ναι,κοστίζουν παραπάνω αλλά έχουν αξιοπιστία. Σπάνια θα δεις μάστορες με τέτοια μάρκα εργαλεία,γιατί κοστίζουν. Το πληρώνεις μια φορά και το εχεις μια ζωή. Κάτι makita,einhell και λοιπές μάρκες είναι για ερασιτέχνες και όχι πολλά πολλά ζόρια.

Τώρα αυτό του lidl καλό είναι για τα βασικά.αν πιστεύει κανείς ότι θα το πάρει και θα κάνει παπαδες,καλύτερα μην αγοράσει άδικα.

 Έχω σέγα, δράπανο και κολλητήρι lidl, άψογα!

Ηλεκτρικό δράπανο do it, όποιος τα θυμάται, εποχή alex pac, ζει και δουλεύει ακόμα. Άψογο!

Heater και πιστόλια θερμοκόλλας einhell. Μια χαρά.

Blower από το praktiker. Μια χαρά.

Γενικά γνώμονάς μου είναι το value for money.

Αλλά αδερφέ, μην βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι το einhell με το makita. Είπαμε..... Μην τρελαθούμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Tzimmys είπε

 Έχω σέγα, δράπανο και κολλητήρι lidl, άψογα!

Ηλεκτρικό δράπανο do it, όποιος τα θυμάται, εποχή alex pac, ζει και δουλεύει ακόμα. Άψογο!

Heater και πιστόλια θερμοκόλλας einhell. Μια χαρά.

Blower από το praktiker. Μια χαρά.

Γενικά γνώμονάς μου είναι το value for money.

Αλλά αδερφέ, μην βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι το einhell με το makita. Είπαμε..... Μην τρελαθούμε.

Φίλε μου καλέ,αν διάβασες καλά,απάντησα στο άλλο μέλος για επαγγελματια μαστορα,που παίρνει εργαλεία από το lidl (σκαπτικό για την ακρίβεια) και τα αγοράζει δύο δύο όπως είπε επειδή είναι φθηνά,με γνώμονα ότι αν χαλάσει οκ,το πετάμε και πάμε για το επομενο. :)

 

δεν είπα ότι δεν θα δουλεύουν,απλά είναι ερασιτεχνικά,δεν είναι για δουλειά επάγγελματια. Πάνω σε αυτό απάντησα ;)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Του υδραυλικού του χαλάνε τα κομπρεσέρ γιατι αγοράζει μουφιες που δεν είναι για επαγγελματίες.

Λογικό είναι αν αγοράζει ερασιτεχνικά εργαλεία και τα ζοριζει στην δουλειά μας με σκαψίματα να χαλάνε εύκολα.

Πες του να αγοράσει εργαλεία milwaukee και θα ησυχάσει το κεφάλι του.

Ναι,κοστίζουν παραπάνω αλλά έχουν αξιοπιστία. Σπάνια θα δεις μάστορες με τέτοια μάρκα εργαλεία,γιατί κοστίζουν. Το πληρώνεις μια φορά και το εχεις μια ζωή. Κάτι makita,einhell και λοιπές μάρκες είναι για ερασιτέχνες και όχι πολλά πολλά ζόρια.

Τώρα αυτό του lidl καλό είναι για τα βασικά.αν πιστεύει κανείς ότι θα το πάρει και θα κάνει παπαδες,καλύτερα μην αγοράσει άδικα.

Τα makita εγώ τα είχα για καλά πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τα makita εγώ τα είχα για καλά πάντως!

Από τα τοπ είναι.Εχει φίλος ηλεκτρολόγος ένα 18βολτο επαναφορτιζομενο ένα σκαπτικο και ένα κρουστικό δραπανο.Εχουν δουλέψει άπειρες ώρες έχουν φάει άπειρες σαβούρες γερές και ακόμα δουλεύουν όπως την πρώτη χρήση.Ειναι στην κατοχή του πάνω από 10ετια σίγουρα με καθημερινή χρήση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Τα makita εγώ τα είχα για καλά πάντως!

Makita και bosch είναι στον ίδιο τομέα.

Είναι μέτρια προς καλά 

 

Κορυφαία (για εμένα έτσι,γνώμη μου) είναι milwaukee και dewalt) 

Η άποψη μου είναι μετά τόσα χρόνια,που πέρασαν πάνω από 20 σκαπτικά πιστολετα από τα χέρια μου.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη ζυγαριά silvercrest, παρατηρώ εντέλει ότι δεν μπορεί να βγάλει ακριβείς ενδείξεις ούτε καν για το βάρος! Ανεβοκατεβαίνω τρεις φορές και οι τρεις τιμές είναι διαφορετικές...

Σκέφτομαι να την επιστρέψω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, janus5555 είπε

Σχετικά με τη ζυγαριά silvercrest, παρατηρώ εντέλει ότι δεν μπορεί να βγάλει ακριβείς ενδείξεις ούτε καν για το βάρος! Ανεβοκατεβαίνω τρεις φορές και οι τρεις τιμές είναι διαφορετικές...

Σκέφτομαι να την επιστρέψω..

3 φορες συνεχομενες ε? για τι αποκλισεις μιλαμε?

Αυτές οι ζυγαριες αν προσεξες επηρεαζονται αναλογα με το πως στέκεσαι πανω τους. Αν πατησεις λιγο πιο μπροστα ή λιγο πιο πισω. Επισης πρεπει να μενεις ακίνητος μεχρι να οριστικοποιηει η ενδειξη, πχ. να μη σκυβεις για να δεις τι γραφει.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Makita και bosch είναι στον ίδιο τομέα.

Είναι μέτρια προς καλά 

Κορυφαία (για εμένα έτσι,γνώμη μου) είναι milwaukee και dewalt) 

Η άποψη μου είναι μετά τόσα χρόνια,που πέρασαν πάνω από 20 σκαπτικά πιστολετα από τα χέρια μου.

Και για τα hilti μου έλεγε ένας φίλος ότι είναι στα πολύ καλά.

4 ώρες πριν, janus5555 είπε

Σχετικά με τη ζυγαριά silvercrest, παρατηρώ εντέλει ότι δεν μπορεί να βγάλει ακριβείς ενδείξεις ούτε καν για το βάρος! Ανεβοκατεβαίνω τρεις φορές και οι τρεις τιμές είναι διαφορετικές...

Σκέφτομαι να την επιστρέψω..

Κι εμένα μου κάνει κάτι περίεργα, αλλά λέω να την κρατήσω. Εγώ έχω αποκλίσεις μέσα στη μέρα αλλά το θεωρώ μάλλον φυσιολογικό. 

Επίσης, καμιά φορά δεν ενεργοποιείται με το που θα πατήσεις πάνω της ενώ άλλες φορές αντί για μόνο βάρος βγάζει και όλα τα υπόλοιπα. Δεν έχω καταλάβει πότε το κάνει αυτό και σκέφτομαι μήπως το κάνει αν πατήσω κάποιο κουμπί καταλάθος. 

Στις συνεχόμενες ζυγίσεις ίδια κιλά μου βγάζει.

Αλλά πρέπει να παίζει ρόλο και αυτό που λέει ο rus.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zio10 είπε

Και για τα hilti μου έλεγε ένας φίλος ότι είναι στα πολύ καλά.

 

Ναι οντως είναι και αυτά πολύ καλά.

Τα ξέχασα να τα αναφέρω.

Έχει συνάδελφος ένα μεγαλο σκαπτικό hilti πολύ ελαφρύ και αρκετά δυνατό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ζυγαριά από Λιντλ για 10-12 χρόνια (μου την έφεραν) γράφει πάντα σταθερά τα κιλά με απόκλιση 0,1κιλο.δηλαδη 100 γραμμάρια. Επίσης δεν επηρεάζεται ιδιατερα, σχεδόν καθόλου, από το πώς θα πατήσεις επάνω της. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και είτε πατήσω στο κέντρο είτε στην άκρη τα ίδια γράφει.

Μετά από 10χρονια ζήτησε δύο μπαταρίες κουμπιά 2532 της έβαλα δύο 2032 που εκλιχα και είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, zio10 είπε

 Εγώ έχω αποκλίσεις μέσα στη μέρα αλλά το θεωρώ μάλλον φυσιολογικό. 

Aν φας ένα ολοκληρο κοτοπουλο λογικο δεν είναι να σε δειξει 2-3 κιλα βαρυτερο? Ή αν πας στη λεκανη και αδειασεις το βοθρο δε θα σε δειχνει μετα ελαφρυτερο? :)

9 λεπτά πριν, orck είπε

Επίσης δεν επηρεάζεται ιδιατερα, σχεδόν καθόλου, από το πώς θα πατήσεις επάνω της. Το έχω δοκιμάσει πολλές φορές και είτε πατήσω στο κέντρο είτε στην άκρη τα ίδια γράφει.

Εμενα παρουσιαζει διαφορά αν πατησω λιγο πιο μπροστα ή λιγο πιο πισω.

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ζυγιζομαστε οποτε μας κανει κεφι. Υπαρχει μεθοδολογια. Τις πιο σταθερες μετρησεις θα τις περνετε εαν κανετε ζυγιση το πρωι μολις ξυπνησετε ΧΩΡΙΣ να εχετε φαει κατι, αμεσως ΜΕΤΑ την πρωινη τουαλετα. Και κατα προτιμηση μονο με εσωρουχα και φυσικα χωρις παπουτσια. Οτιδηποτε αλλο βαζει η βγαζει γραμμαρια και δειχνει οτι να ναι μετα.

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...