Προς το περιεχόμενο

Survivor


greekboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τι νιλα επαθα με αυτή τη μπούρδα.Τηλεόραση δεν παρακολουθώ .Χρησιμοποιείται μόνο για κονσόλες ,dvd και μπάλα.

Είχα πάει να πιω τον καφέ μου και γω με την κοπέλα μου και κάτι φίλους μου και ξαφνικά τη βλέπω να λέει στη σερβιτόρα να αλλάξει κανάλι.Δεν έδωσα σημασία λέω κανά παρα πέντε θα έχει αλλά ψιλοτσατίστηκα γιατί αν γούσταρε να δει παραπέντε τι κατεβήκαμε να κάνουμε.Τέσπα ξαφνικά βλέπω όλο τα μαγαζί (εκτός από τα Αλβανά) να γυρναέι και να κοιτάει στην tv.Βλέπω ένα σκηνικό σε στυλ lost αλλά να παίζουν μπάλα και λέω τι πάθανε όλοι;Βλέπω μια αγωνία να καθρεφτίζεται στα πρόσωπα όλων και τους λέω τι βλέπουμε.Πέρα από τα μπινελίκια που έφαγα από τους κολλητούς μου μουν την είπαν και οι κοπέλες του τραπεζιού (τόσο αστοιχείωτος είσαι ξεκόλλα από τα ιντερνετια)

 

Μιλαμε πόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος .Κοιτάγαν δυο αμπαλους να προσπαθούν να βάλουν την μπάλα μέσα.Ο Ελληνας παίζει να μην είχε παίξει μπάλα ποτέ του.Εν τω μεταξύ κάθε κουβέντα είχε σταματήσει και όλοι τρώγαν τα νύχια τους.μόνο οι Αλβανοί κάτι ψέλλιζαν αλλά δεν καταλάβαινα.Και πανω που νόμισα ότι τελείωσε το μαρτύριο αρχισαν να κάνουν κάτι πάνω σε σχοινιά ,παω εγώ τουαλέτα και με το που επιστρέφω ήταν όλοι σα τους βάζελους μετά τη τεσσάρα στη λεωφόρο.Θρήνος κλάμα και οδυρμός.Α πα πα το χειρότερο ήταν που έπρεπε να δώσω εξηγήσεις για την παντελή έλλειψη αδιαφορίας μου στο θεσμό

 

Αυτό που με χαροποιησε πάντως ήταν ότι είδα 15-16 χρονών παιδιά να εμπενέονται με αυτή την μάχη και να ζητωκραυγάζουν υπερ του Ελληνα.Ειναι αυτά τα ίδια παιδιά που πλημμύρισαν τους δρόμους στο Euro στο eurobasket και στο mundobasket και δε ντρέπονται να φωνάξουν υπέρ της πατρίδας τους εν αντιθέσει με τους πατεράδες τους και τους σημερινούς 35+ που θεωρούνε φασιστικό κάθε εκδήλωση αγάπης προς την πατρίδα.Συμπεριλαμβανομένου και του μη καψίματος της.

 

Ο antreaslam και ο viper ζουν στο δικό του κόσμο.Στον κόσμο του υπάρχει ο μαύρος Αρχοντας Καρατζαφέρης που σε συνεργασία με τον κακό μαγο Πολύδωρα κυνηγάνε τους επαναστάτες με τα ψευδώνυμο γνωστούς αγνώστους που έχουν ως στόχο πρώτον να ξεγράψουν από τις μνήμες των ανθρώπων το 21 και τα 400 χρόνια σκλαβιάς που τους εντυπώθηκαν στη μνήμη τους με γκαιμπελικο τρόπο και να φέρουν στο θρόνο το άσπρο άρχοντα τον Αλ-Αβάνο τον προστάτη των καταπιεσμένων και αδυνάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εκείνο το τραγουδάκι του Μάλαμα, το Καληνύχτα, έχει έναν εξαιρετικό στίχο, ό,τι πρέπει για την περίπτωση του omnislash. :)

 

Πως κατάφερε πάλι το παληκαράκι να συσχετίσει τον Καρατζαφέρη, τον Αλαβάνο, τη δεξιά, την αριστερά, τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, το Eurobasket, τους 35+, το κάψιμο της σημαίας, το κάψιμο του μυαλού του με το Survivor και τα όσα καταθέσαμε εν είδει χαβαλέ εγώ κι ο ΑΝτρέας, μονάχα ο Υιός του Θεού ο Μονογενής, που τον γιορτάσαμε πρόσφατα, μπορεί και να γνωρίζει.

 

Ρε κάτι απωθημένα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Πιστεύεις ότι πιάνει πράγματι η ομοιοπαθητική;

Και δεν είναι τσαρλατανισμός;

 

Μη σου πω ότι στο τέλος όχι μόνο θα το ξεπεράσεις αλλά θα αρχίσει να σου αρέσει κιόλας (αν και με τρομάζει λίγο αυτή η προοπτική).

 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο. Ήσουν από τους χρήστες που εκτιμούσα εδώ μέσα.

Τώρα με κατήντησες σαν το avatar σου, να κραυγάζω στη βεράντα.

Δώσε μου λίγο χρόνο να επαναπροσδιορίσω τη σχέση μας.

I will survive. Στα μπέναλτυ.

 

Καλά, δεν σχολιάζω άλλο. Σου δίνω τον χρόνο που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χαροποιησε πάντως ήταν ότι είδα 15-16 χρονών παιδιά να εμπενέονται με αυτή την μάχη και να ζητωκραυγάζουν υπερ του Ελληνα.Ειναι αυτά τα ίδια παιδιά που πλημμύρισαν τους δρόμους στο Euro στο eurobasket και στο mundobasket και δε ντρέπονται να φωνάξουν υπέρ της πατρίδας τους εν αντιθέσει με τους πατεράδες τους και τους σημερινούς 35+ που θεωρούνε φασιστικό κάθε εκδήλωση αγάπης προς την πατρίδα.Συμπεριλαμβανομένου και του μη καψίματος της.

Να μιλάμε για σοβαρά θέματα και όχι για παιχνίδια όμως. Αν μου έλεγες ότι έγινε εκδήλωσε στην Ομόνοια για να μην ονομαστεί το αεροδρόμιο της ΠΓΔΜ/Σκοπίων σε "Μέγας Αλέξανδρος", τότε ναι συμφωνώ μαζί σου.

Αλλά μην τρελαθούμε τώρα. Επειδή βγήκαν οι Έλληνες να πανηγυρίσουν για μια αθλητική νίκη, έγιναν και πατριώτες.

Και να το θέσω και αλλιώς. Φάνηκε το επίπεδο του Ελληνάρα που εκτός από το θαυμασμό για τη νίκη, έβριζε χυδαία το αντίπαλο. Μπράβο παιδιά έτσι συνεχίστε. Μα τι πατριωτισμός δλδ. Μένω έκπληκτος!

:S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να αποδείξω ότι ακόμα η συζήτηση δε βρήκε πάτο έχω να ρωτήσω το εξής:

 

Καλά ρε Omniflash δε ντρέπεσαι να πηγαίνεις στην ίδια καφετέρια με τους γαμωαλβανούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φάνηκε πάντως πολύ περίεργο που ο Ντέρια είχε κόψει 2 σχοινιά και ο Αμφικράτης πάλευε ακόμη το πρώτο. Μήπως το δικό μας μαχαίρι δεν έκοβε το ίδιο καλά??? Όση μανία και να είχε ο Ντέρια, τόση μεγάλη διαφορά δεν δικαιολογείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε Omniflash δε ντρέπεσαι να πηγαίνεις στην ίδια καφετέρια με τους γαμωαλβανούς;

 

Υπάρχει καφετέρια που απαγορεύει την είσοδο σε Αλβανούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να αποδείξω ότι ακόμα η συζήτηση δε βρήκε πάτο έχω να ρωτήσω το εξής:

 

Καλά ρε Omniflash δε ντρέπεσαι να πηγαίνεις στην ίδια καφετέρια με τους γαμωαλβανούς;

 

Nominated post of the month

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλες,κτος από αυτήν που ήσουν!!!

 

Kοίτα δεν κάθομαι να μεταναστεύω και στις Γλυφάδες για να πιω το καφέ μου.Πάντως στα ΒΠ βλέπω πολλόυς Ιλλύριους στα τραπεζάκια.Τι να πω μπορεί να είναι Σπατάνια;:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που με χαροποιησε πάντως ήταν ότι είδα 15-16 χρονών παιδιά να εμπενέονται με αυτή την μάχη και να ζητωκραυγάζουν υπερ του Ελληνα.Ειναι αυτά τα ίδια παιδιά που πλημμύρισαν τους δρόμους στο Euro στο eurobasket και στο mundobasket και δε ντρέπονται να φωνάξουν υπέρ της πατρίδας τους εν αντιθέσει με τους πατεράδες τους και τους σημερινούς 35+ που θεωρούνε φασιστικό κάθε εκδήλωση αγάπης προς την πατρίδα.Συμπεριλαμβανομένου και του μη καψίματος της.

ερωτήσεις:

1)όποιος ΔΕΝ καίει σημαίες,ΠΡΕΠΕΙ να τις αγαπάει? Μήπως είναι απλά ένδειξη σεβασμού που εσύ ΔΕΝ δείχνεις,το ότι παρότι για μένα είναι ένα κομμάτι πανί, δεν το καίω,γιατί σέβομαι ότι κάτι σημαίνει για σένΑ?

2)Επίσης, τα 15-16 χρονών παιδιά,που βγήκαν στους δρόμους για τις καταλήψεις, είναι τα ίδια που βγήκαν για να πανηγυρίσουν το ευρωπαικό στο μπάσκετ, κλπ κλπ.

άΡα συμφωνούμε ότι δίνουμε τα συγχαρητήρια μας στη νεολαία για τις αντιδράσεις της έτσι?

3)άλλο εκδήλωση αγάπης,κ άλλο να εφευρίσκουμε θεωρίες συνωμοσίας γιατί ο έλληνας έχασε από τον τούρκο! Αν αυτό είναι εκδήλωση αγάπης,είναι σίγουρα λανθάνουσα! Υπάρχουν τόσες άλλες κατάστασεις που χρειάζονται πραγματικά την αγάπη μας! Μην την σπαταλάμε σε ανούσια πράγματα!

 

Ο antreaslam και ο viper ζουν στο δικό του κόσμο.Στον κόσμο του υπάρχει ο μαύρος Αρχοντας Καρατζαφέρης που σε συνεργασία με τον κακό μαγο Πολύδωρα κυνηγάνε τους επαναστάτες με τα ψευδώνυμο γνωστούς αγνώστους που έχουν ως στόχο πρώτον να ξεγράψουν από τις μνήμες των ανθρώπων το 21 και τα 400 χρόνια σκλαβιάς που τους εντυπώθηκαν στη μνήμη τους με γκαιμπελικο τρόπο και να φέρουν στο θρόνο το άσπρο άρχοντα τον Αλ-Αβάνο τον προστάτη των καταπιεσμένων και αδυνάτων

συγχαρητήρια για το πολύ χαμηλό επίπεδο κ φτηνό χιούμορ που διαθέτεις!

το να αποκαλείς ένα πολιτικό παραφράζοντας το όνομά του,με αλβανό (ΩΩΩΩ, ΤΙ ΒΡΙΣΙΑ), σίγουρα δείχνει πολιτική θέση !

Βέβαια,τι να περιμένω από κάποιον που θεωρεί το ότι κάποιος κατάγεται από την αλβανία,ως υβριστικό????

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω...

όσοι δεν είναι ελληνο-χριστιανο-ορθόδοξοι, πιστοί του παρασκευαιδη,κ του πολύδωρα,αλλά απλά πολίτες,μιας χώρας που προυπήρχε στο κάτω κάτω από σημαίες(!!!!) και θρησκείες,είναι αμέσως κατάπτυστοι!

Με ευχαρίστηση λοιπόν, σε αφήνω εκεί κάτω,στον κόσμο των πολλών (αφού εγώ είμαι σε άλλο κόσμο),να καίτε βιβλία,να διαδηλώνετε για ταυτότητες,να αντιδράτε όταν η νεολαία αντιδρά,να σκυβεται το κεφάλι κ να τρώτε αμάσητα ότι σας δίνουν...Εγώ ευχαριστώ,αλλά δε θα παρω!

ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...