Προς το περιεχόμενο

νυχτερινά κέντρα ''διασκέδασης''.


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς βρίσκω υπεραπλουστευμένη τη λογική του αγαπητού Sellers ότι στα 220 Ευρω το μπουκάλι, έχει κέρδος τα 210 το μαγαζί.

 

Ε τώρα αυτό με πείραξε. Όχι το αγαπητός... το άλλο το υπεραπλουστευμένος.

Δεν μπορώ να κάτσω να γράφω και να γράφω.... Προσπαθώ και εγώ μέσα απο την υπερβολή να βρω το δίκιο μου κατα τα άλλα αγαπητέ και αιρετικέ punky...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το καταλαβαίνω. Δεν ήταν μομφή.

Χρήσιμη η υπερβολή ενίοτε όταν θέλουμε να τονίσουμε κάτι, αλλά εν προκειμένω νομίζω ότι θα μας έβγαζε σε λάθος συμπεράσματα. Όχι πως δεν τα κονομάνε οι ιδιοκτήτες των νυχτερινών κέντρων, αλλά χωρίς να είμαι μέσα στο χώρο, εκτιμώ ότι έχουν σοβαρά κόστη. Έτσι αν από τη μία έχουμε το κόστος να πιέζει προς τα πάνω, και από την άλλη ένα κοινό που είναι διατεθειμένο να πληρώσει 160-220 Ευρώ το μπουκάλι, ε τότε αυτό δεν κάνει παράλογη την τιμή τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε φίλε αλλά μην συγκρίνουμε τους Stones με ότι τσόλι κυκλοφορεί.

Δεν μου αρέσουν οι Stones και δεν είμαι υπερ τους αλλά είμαι κατά όλων αυτών που βγάζουν χρήματα στο έτσι. Τους Stones που μου τους έφερες για παράδειγμα τους ξέρει σχεδόν όλος ο κόσμος. Τον Καρρά έξω απο την Ελλάδα δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του και θέλει και 10000 ευρώ την βραδιά?? Και εντάξει μπορεί να έχτε και δίκιο σε κάποια θέματα αλλά Ο Κόπερφιλντ π.χ είναι μοναδικός στο είδος του (η πλειοψηφία δεν γνωρίζει άλλον μάγο) το ίδιο και κάτι τύποι σαν Μπέκαμ Ρονάλτνο κ.λ.π Αλλά Καράδες Βανδήδες κ.λ.π με το τσουβάλι ρε πούστη...

 

1. Tι δεν καταλαβες απο την λογικη μου ρε δικε μου? Οτι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΟΝΟΜΑΤΩΝ και το ποιος ειναι ο ενας και ποιος ο αλλος ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ "ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣΠΟΥ" είτε μιλαμε για τον Ελβις είτε μιλαμε για την Κελεκιδου

 

2. Αφηνωντας στην ακρη το γεγονος πως ειδικα το θεμα της μουσικης το αφηνω τελειως εξω διοτι λογω γλωσσας και χαρακτηριστικων μουσικης ειναι ΑΠΙΘΑΝΟ καποιος Ελληνας με ελληνικη μουσικη να φανει προς τα εξω, ξεκινωντας δηλαδη απο την χωρα και την γλωσσα οι Στοουνς ειχαν εξαρχης 3247895437563% περρισοτερες πιθανοτητες απο τον Μαζωνακη, αφηνωντας εξω το γεγονος πως στην τελικη ΝΑ!!! και μενα ποσο γνωστος ειναι ο καθενας διοτι στην τελικη δεν με πειθεις με τιποτα πως η Μπριτνευ ΣΠιαρς ειναι καλυτερη απο την Μαρινελλα και ας ειναι 100 φορες πιο γνωστη και αφηνωντας στην ακρη το γεγονος πως αφου το θες ασε τον Μπεκαμ και τον Ροναλντο για να στο φερω πιο πολυ στα Ελληνικα δεδομενα, θεωρητικα λοιπον απο που και ως που παιρνει ο Σεριτς 700 χιλιαρικα,τα ιδια ο Παπαδοπουλος και ο κυριος Εζεκιηλ Γκονζαλεζ περνει 1,000,000 ευρω τον χρονο που στην τελικη εξω απο την Ελλαδα δεν τους ξερει και κανενας? Θα σου πω γιατι, γιατι ενω στο μπασκετ ο παικταρας Διαμαντιδης περνει 600 και ο Ντελκ 1,15 ο Παυλος εχει εισητηριο 10 ευρω και διαρκειας 150 , ο κυριος Τζιγγερ εχει την πολυτελεια να βαζει 30 και 50 ευρω εισητηριο για τον καθε Βυντρα και τον καθε Τζιωλη. Ετσι ειναι φιλε, καιγω κραζω που μονο στην Ευρωπη στο μπασκετ με τετοια ομαδαρα μαζευομαστε καμια 10,000 ενω στην μπαλα τα τσιρκουλα μαζευουν 10,000 με τον Ατρομητο αλλα τι να κανω?

Αφου ειναι χαιβανια πανε εκει με 20 και 30 ευρω το συνδεσμιακο και ετσι ο Τζιγγερ δινει στον Σεριτς 7 κατοσταρικα, που ο αντιστοιχος "Σεριτς" στο μπασκετ θα δουλευε τα βραδυα νυχτοφυλακας για να τα βγαλει περα.

 

 

Αφηνοντας τα ολα αυτα στην ακρη-χαχα,παλι καλα που τα "αφησα στην ακρη"- δεν μπορεις να πεις σε κανενα γιατι δινει 50 ευρω το βραδυ στα μπουζουκια και οχι στους Στοουνς.Γιατι για ορισμενους ο "πονος" που βγαζει ο ΖανΠλου και ο Βερτης ειναι "Ελληνικος πονος και τον πλερωνω,ναουμε" ενω οι Στοουνς γκαριζουν και ειναι και πρεζακια κιετς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα υποστήριξη στους μπουζουκόβιους.Χαλαρώστε λίγο.Δηλαδή συγγνώμη θεωρείτε άνθρωπο με ιδανικά κάποιον που δουλεύει για να τα σκάει στα μπουζούκια.Είναι σοβαρός εκείνος ο οποίος προσπαθεί να εντυπωσιάσει τους άλλους με το να πει πήγα στον πλούταρχο και έσκασα 120 ευρώ.Ναι γιατί αυτός τα κάνει και για τη γυναίκα του μη γελιόμαστε.Και στην τελική ας κατεβάσει τη δισκογραφία του να τον ακούει όποτε θέλει.Δεν είναι δα και τπτ δύσκολο.Και να ακούει στις 4 η ωρα για 1234η φορά το έλα να νιώσεις κτλ και στις 5 να χορεύουμε καλαματιανό.Ημαρτον δλδ.Αυτός όμως που πηγαίνει στα μπουζούκια είναι ο ίδιος που θα καρφώσει στο αφεντικό κάποιον νέο υπάλληλο που θα πληρώσει βερεσε τη βενζίνα στο καινούργιο eos γιατί πως θα κάνουμε το κομμάτι μας ρε αδερφέ.Και να πήγαινε επειδή του αρέσει η μουσική πάει στα κομμάτια.Περισσότερο για να κάνει επίδειξη στη γκόμενα.Δεν είναι ξεφτίλα να βλέπεις άντρες να χορεύουν τσιφτετέλι και γυναίκες ζειμπέκικο.Τι υποκουλτούρα είαι αυτή.Περσι λέει και χιπ χοπ είχαν τα μπουζούκια.

 

Ρεμπετάδικα.Τι ρεμπετάδικα που πας να κ΄νεις παραγγελιά να παίξουν τη στενοχώρια και σου λένε ότι το πρωτοτραγούδησε ο διονυσίου ή δεν ξέρουν το διπλό σακάκι.Μόνο Γλυκερία ξέρουν να παίζουν άντε και κανά Πετρέλη.Ιεροσυλία!

 

Ροκ μαγαζιά.νοείται στην Αμερική να καθήσεις για να ακούσεις ένα ροκ συγκρότημα.Θα σε περάσουν για τρελό.Εδώ όμως θα πιούμε το ποτάκι μας θα στριμωχτούμε με τη βρομιάρα στο διπλανό τραπέζι που είναι άπλυτη λόγω ιδεολογίας και μετά θα πούμε και ευχαριστώ που είδαμε τον τραγουδοποιιό και ακούσαμε τα κλεμμένα ιταλικά τραγούδια του Λούτσιο Ντάλα.Κατσιμίχας Μαχαιρίτσας

 

Club.Ε εντάξει εκεί τα πράγματα είναι λίγο πολύ γνωστά.Χορεύεις τη μια στιγμή rnb κομμάτια με την κοπελία σου και έχεις ανάψει και ξάφνου σου πετάγεται ο εμιρλης με το γατόσκυλο.βρίζεις μετά ή δε βρίζεις.Και για το τέλος αντε και καμιά ζειμπεκιά γιατί Ελληνες είμαστε βρε παιδί μου να μη θυμηθούμε τις ρίζες μας;

 

Θέατρα.μια πρόταση.Η Ρώμη έχει δυο θέατρα το Λονδίνο 3 .Εμεις 50.Καλά πάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Tι δεν καταλαβες απο την λογικη μου ρε δικε μου? Οτι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΟΝΟΜΑΤΩΝ και το ποιος ειναι ο ενας και ποιος ο αλλος ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ "ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣΠΟΥ"

 

Όχι φίλε Κάιζερ δεν μπορώ να του πω τίποτα.

Και όντως αυτός που θα πάει και θα τα σκάσει επειδή το γουστάρει καλά κάνει.

Αλλά αυτός που θα τα σκάσει και θα έρθει την άλλη μέρα να μου πει τι έκανε και πόσες γκόμενες έριξε με τα λουλούδια που πέταξε δεν μπορώ να του υπενθυμίσω απλά πόσο μαλάκας είναι? Τι με ενδιαφέρει εμένα τι κάνουν? Αν γουστάρουν να ους πιάνουν κοροίδα και τα τραβάει ο οργανισμός τους ας πάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Δηλαδή συγγνώμη θεωρείτε άνθρωπο με ιδανικά κάποιον που δουλεύει για να τα σκάει στα μπουζούκια.

Δεν εχω ούτε ενα cd σκυλα γιατι μονος μου δεν ακουω,δεν μου αρεσει η μουσικη αυτη. Η δουλεια μου μου επιτρεπει να πηγαινει καθε Σαββατο στα μπουζουκια χωρις να τρωω ολο τον μισθο. Παρολαυτα μαρεσει ο χαβαλες που κανουν 5-6 φιλοι και οτι "το καιμε το μαγαζι" καθε φορα, και οποτε κανονιζουν πηγαινω. Αλλα δεν εχω ιδανικα, ειμαι ποταπος και θα ρποδιδα την χωρα μου, θα βιαζα το παιδι μου, θα καρφωνα τον γειτονα και θα τρακαρα αμαξια και θα εφευγα...:?

 

Και στην τελική ας κατεβάσει τη δισκογραφία του να τον ακούει όποτε θέλει.Δεν είναι δα και τπτ δύσκολο.Και να ακούει στις 4 η ωρα για 1234η φορά το έλα να νιώσεις κτλ και στις 5 να χορεύουμε καλαματιανό

Βεβαια οτι το σπιτι σου θα γινει μπουρδελο αν μαζεψεις 10 φιλους αντι να πας εξω και απλα να πληρωσεις, οτι να παρεις δικα σου καφασια με λουλουδια και να βαλεις την ξαδελφη σου να κανει την λουλουδου δεν εχει καμια πλακα, οτι ποσες φορες να ακουσεις το ιδιο cd σπιτι για να συμπληρωσεις τις 5 ωρες προγραμματος και οτι αν αρχισεις να σπας τα πιατα απο την προικα της γυναικας σου θα παρεις και διαζυγιο ουτε να τα αναφερουμε ετσι;

 

Αυτός όμως που πηγαίνει στα μπουζούκια είναι ο ίδιος που θα καρφώσει στο αφεντικό κάποιον νέο υπάλληλο που θα πληρώσει βερεσε τη βενζίνα στο καινούργιο eos γιατί πως θα κάνουμε το κομμάτι μας ρε αδερφέ.

 

Ναι αυτο θα γινει, διοτι ο Βαρδινογιαννης πουχει ας πουμε αδυναμια στον Βοσκοπουλο θα καρφωσει στο αφεντικο του την αλλη μερα τον συναδελφο του και θα βαλει βερεσε βενζινη στο καινουριο Τουαρεγκ.

Οσο ευκολα αφοριζεις καποιους,τοσο ευκολα μπορω να χαρακτηρισω μνημειο βλακειας την κριτικη ανθρωπων αναλογως των μουσικων τους ακουσματων. Δεν μπορουμε να ακουμε ολοι Αλ ντι Μεολα ολη την ωρα. Και μπορει να εχω λιωσει το Kind of Blue του θεου Μαιλς αλλα δεν γινεται να ακουμε και 24/7 Θοδωρακη.

Περισσότερο για να κάνει επίδειξη στη γκόμενα
Σπανια περνω την γκόμενα μαζι μου.Ακομα πιο σπανια το μαθαινει. Αρα μουφα η επιδειξη.

 

 

 

Θέατρα.μια πρόταση.Η Ρώμη έχει δυο θέατρα το Λονδίνο 3 .Εμεις 50.Καλά πάμε.

H Ρωμη εχει παραπανω απο 2 θεατρα. πριν 1 βδομαδα ημουν και μετρησα ο ιδιος 5 και μαλιστα κεντρικα,δεν βαζω μικρες σκηνες(οπως υποθετω εβαλες στα 50 και καλα θεατρα της Αθηνας) Επισης γκρινια υπαρχει "γιατι στην Ιταλια εχουν μεγαλες 3 αθλητικες εφημεριδες και εδω 12". Συμφωνω για την ποιοτητα αυτου που θα δεις αφου θα "διασκορπιστουν" τα αξιολογα στελεχη,ομως ποτε δεν θα πω να κλεισει θεατρο, εφημεριδα, βιβλιοθηκη. Οτιδηποτε εχει την δυνατοτητα να προαγει πολιτισμο ή να ενημερωσει με βρισκει παντα συμφωνο. Ακομα και εν γνωση μου πως με τα μισα θεατρεα ίσως ειχαμε περισσοτερες αξιολογες παραστασεις. Δεν ξερω, ίσως ειμαι αισιοδοξος και θελω να ελπιζω πως ειναι πιο πιθανο να γινει έκρηξη ταλεντου και να γεμιζουμε σκηνοθετες και ηθοποιους ποιοτητας, το προτιμω παντως απο το ναχαμε 3 θεατρα και να χανονταν ταλεντα επειδη δεν θα εβρισκαν δουλεια

 

Όχι φίλε Κάιζερ δεν μπορώ να του πω τίποτα.

Και όντως αυτός που θα πάει και θα τα σκάσει επειδή το γουστάρει καλά κάνει.

Αλλά αυτός που θα τα σκάσει και θα έρθει την άλλη μέρα να μου πει τι έκανε και πόσες γκόμενες έριξε με τα λουλούδια που πέταξε δεν μπορώ να του υπενθυμίσω απλά πόσο μαλάκας είναι? Τι με ενδιαφέρει εμένα τι κάνουν? Αν γουστάρουν να ους πιάνουν κοροίδα και τα τραβάει ο οργανισμός τους ας πάνε...

 

Ωπα, μην μπερδευομαστε.Αλλο αυτο. Οσες φορες εχω παει, η εξιστορηση την αλλη μερα ειναι μονο για απαντηση της ερωτησης 'Τι εκανες χθες,ρε μαλακα"???

 

Φυσικα και δεν ειναι θεμα για επαινους και αξιομνημονευτο. Αντε να περιγραψεις κανα σκηνικο και κανα γκομενακι, κατα τ'αλλα δεν εχει διαφορετικη αξια απο το να πεις για ενα εστιατορειο που πηγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Με μερικά συμφωνώ, με άλλα όχι. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχεις δικαίωμα εσύ να κρίνεις τον άλλο επειδή κάνει κάτι που εσύ δε θα έκανες, ή βρίσκεις χαζό.

 

Από τη στιγμή που δε σε ενοχλεί (που δε θα σε ενοχλεί γιατί αφού δε σου αρέσει δε θα πηγαίνεις) πως θα του πεις τι να κάνει;

 

Προσωπικά έχω βρει μαγαζιά στα οποία περνάω καλά λόγω περιβάλλοντος και μουσικής και σε άλλα περνάω καλά λόγω παρέας. Και εντάξει RnB με την κοπελιά μπορείς να ακούσεις μεν σε μαγαζί αλλά είναι καλύτερα prive ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μυθος--> οι αντρες πανε στα μπουζουκια επειδη τους αρεσει η μουσικη.

 

πραγματικοτητα--> οι αντρες πανε στα μπουζουκια επειδη παει ολος ο γυναικείος πλυθησμός.

 

μύθος--> το IQ των ελληνων είναι χαμηλό

 

πραγματικοτητα--> υπάρχουν και οι μαγαζατορες που είναι η εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ωπα ρε παιδιά, μη λέμε και ότι θέλουμε. Αυτοί που χτυπάνε κάρτα στα μπουζούκια, πάνε και για τη μουσική. Δεν γίνεται αλλιώς.

Πράγματι πάντως, για κάποιο λόγο, έχω την εντύπωση ότι οι ωραιότερες γυναίκες τραβιούνται εκεί.

 

Κι εγώ περνάω καλά άμα πάω, στα πλαίσια της σαχλαμάρας και της τύφλας, αλλά θέλω εξάμηνη αποτοξίνωση μετά.

 

Από την άλλη, δεν μπορώ τη μονοτονία και την αίσθηση του στεκιού, στη διασκέδαση. Πέρασα γαμάτα στο Sync Festival φέτος στο Λαύριο που πήγα μόνο με τον κολλητό μου. Και πηγαίναμε από stage σε stage σε κατάσταση in trance. 50 Ευρώ είχε το εισητήριο.

 

Διαφορετική διασκέδαση είναι να πας στα μπουζούκια που πάλι κάπου τόσα θα χαλάσεις και θα ξεκαρδιστείς στα γέλια. Θα κάνεις ηλιθιότητες με τους φίλους σου, θα περάσουν καλά και οι γυναίκες της παρέας.

 

Τουλάχιστον εγώ έχω την ανάγκη να πατάω σε διαφορετικούς κόσμους που και που. Δεν μπορώ τη μονοτονία. Ούτε να κλείνομαι σε ένα μικρόκοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέατρα.μια πρόταση.Η Ρώμη έχει δυο θέατρα το Λονδίνο 3 .Εμεις 50.Καλά πάμε.

 

Καλά όλα τα άλλα, αλλά πήγες δηλαδή εσύ στο Λονδίνο και μέτρησες 3 θέατρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην τελική ας κατεβάσει τη δισκογραφία του να τον ακούει όποτε θέλει.

 

Ρεμπετάδικα.Τι ρεμπετάδικα που πας να κ΄νεις παραγγελιά να παίξουν τη στενοχώρια και σου λένε ότι το πρωτοτραγούδησε ο διονυσίου ή δεν ξέρουν το διπλό σακάκι.Μόνο Γλυκερία ξέρουν να παίζουν άντε και κανά Πετρέλη.Ιεροσυλία!

 

Ροκ μαγαζιά.νοείται στην Αμερική να καθήσεις για να ακούσεις ένα ροκ συγκρότημα.Θα σε περάσουν για τρελό.Εδώ όμως θα πιούμε το ποτάκι μας θα στριμωχτούμε με τη βρομιάρα στο διπλανό τραπέζι που είναι άπλυτη λόγω ιδεολογίας και μετά θα πούμε και ευχαριστώ που είδαμε τον τραγουδοποιιό και ακούσαμε τα κλεμμένα ιταλικά τραγούδια του Λούτσιο Ντάλα.Κατσιμίχας Μαχαιρίτσας

 

Club.Ε εντάξει εκεί τα πράγματα είναι λίγο πολύ γνωστά.Χορεύεις τη μια στιγμή rnb κομμάτια με την κοπελία σου και έχεις ανάψει και ξάφνου σου πετάγεται ο εμιρλης με το γατόσκυλο.βρίζεις μετά ή δε βρίζεις.Και για το τέλος αντε και καμιά ζειμπεκιά γιατί Ελληνες είμαστε βρε παιδί μου να μη θυμηθούμε τις ρίζες μας;

 

Θέατρα.μια πρόταση.Η Ρώμη έχει δυο θέατρα το Λονδίνο 3 .Εμεις 50.Καλά πάμε.

 

Θέμα ρεμπετάδικα: Πετρέλη σε ρεμπετάδικο;Μάλλον σε εξαίρεση έπεσες αρχηγέ. Όσες φορές έχω πάει και σε ρεμπετάδικα εκτός Ψυρρή, έχω δώσει και παραγγελιές και έχω περάσει υπέροχα.

 

Θέμα ροκάδικα: Δεν πηγάινω, δε μπορώ να εκφέρω άποψη

 

Θέμα club: Αν θες να παίζει την ίδια μουσική συνέχεια, πας σε συγκεκριμένα clubs. Εμένα προσωπικά μ'αρέσει να αλλάζει η μουσική. Κια αυτό με τις ρίζες τελείως άκυρο. Μα έλεος ρε παιδιά σκεφτείτε τι γράφετε καμιά φορά...

 

Θέμα θέατρα: Νομίζω απάντησε ένα παιδί πιο πάνω και με κάλυψε

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε.... Θέμα δισκογραφία: ΈΛα μωρέ κατέβασέ την εκεί! Ωραία λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα τα άλλα, αλλά πήγες δηλαδή εσύ στο Λονδίνο και μέτρησες 3 θέατρα;

To oποιο Λονδινο ειναι παγκοσμια πρωτευσα θεατρου, το Μπροντγουεη μπροστα του ειναι Β' Εθνικη, θυμαμαι ολοι λεγανε στον Αρχοντα "Καλος αυτος που παιζει τον Γκανταλφ", ναι μωρε, βεβαια στο Λονδινο ο ιδιος τυπος 50 χρονια τωρα παιζει τους μεγαλυτερους Σεξπηρικους ρολους αλλα ενταξυ, στον Αρχοντα ηταν φοβερος:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που χτυπάνε κάρτα στα μπουζούκια, πάνε και για τη μουσική. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Δηλαδή τι σχέση έχουν τα λαικά του Τερζή με την Παπαρίζου και το μελιστάλχτο νίνο;Είναι ίδια μουσική;

 

Διαφορετική διασκέδαση είναι να πας στα μπουζούκια που πάλι κάπου τόσα θα χαλάσεις και θα ξεκαρδιστείς στα γέλια

 

Δε σου λέω να μην πας.Να πας αλλά να ξέριες γιατί πας.Ο ίδιος που πάει μπουζούκια εύκολα μετά μπορεί να ακούσει deep purple η τον Τιέστο.Και λέω δε γίνεται ρε παιδί μου τέτοια φάση.Γιατί όσες κοπέλες έχω γνωρίσει που ακούνε τσιτεφτέλια από τις Κοκκίνου και Βανδή ξυνίζουν όταν προτείνω να πάμε ανάκτορο ή μύλο.Ναι γιατί εκεί δήθεν συχνάζει η πλέμπα.Κούνια που τους κούναγε.Πάνε στα μπουζούκια γιατί είναι trendy.Οπως στα ρεμπεπάδικα συχνάζουν πλουσιόπαιδα των βπροαστίων.Ξέρουν αυτοί τι διωγμούς υπέστησε το ρεμπέτικο τραγούδι και το μαγαρίζουν.Αλλά έγινε τrendy και η παξιμαδοκλέφτρα.Kαι γιατί ρε γμτ μόνο στην Ελλάδα να υπάρχει αυτό το είδος διασκέδασης;Μήπως γιατί ειναι ηλίθιοι οι Ελληνες.Γιατί στην Ελλάδα πατώνει το lost ένω blockbusters εδώ είναι μόνο έργα του Χόλυγουντ.Ε γιατί;

 

και σε άλλα περνάω καλά λόγω παρέας.

 

Αν είναι έστι βράστα.Εγώ καλύτερα περνάω με ένα κρασάκι ας πούμε σπίτι χαλαρά με 4-5 δικούς μου ή το καλοκαιράκι στη βεράντα μου.

 

Εχω κα΄τι γνωστούς μου ροκάδες που περίμεναν πως και πως να έρθουν κάτι τοο,τουλ.Δεν ξέρω γιατί.Οταν όμως μου είπαν ότι δεν τους έχουν ξαναδεί ποτέ live ε είπα καλα΄κάνουν και περιμένουν.Ε οι αντίσστοιχοι μπουζούκηδες πάνε κάθε χρόνο στα ίδια μαγαζιά,ακούνε τα ίδια τραγούδια κάθε φορά βλέπουν τον ίδιο μπιπ κάθε φορά εισπνέουντον ίδιο καπνό κάθε φορά(τέτοιοι μπιπ είναι) και ας μην έχουν να φάνε.Αλλά να μην πούμε στο συνάδελφο πως πήγαμε και τι κάναμε;Πως θα πουλήσουμε μούρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως στα ρεμπεπάδικα συχνάζουν πλουσιόπαιδα των βπροαστίων.Ξέρουν αυτοί τι διωγμούς υπέστησε το ρεμπέτικο τραγούδι και το μαγαρίζουν.Αλλά έγινε τrendy και η παξιμαδοκλέφτρα.

 

Φίλε είσαι απάλευτος. Τίποτε άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι σχέση έχουν τα λαικά του Τερζή με την Παπαρίζου και το μελιστάλχτο νίνο;Είναι ίδια μουσική;

Δε σου λέω να μην πας.Να πας αλλά να ξέριες γιατί πας.Ο ίδιος που πάει μπουζούκια εύκολα μετά μπορεί να ακούσει deep purple η τον Τιέστο.Και λέω δε γίνεται ρε παιδί μου τέτοια φάση.

 

Έπαψα από τα 15 μου, να κρίνω τους ανθρώπους σύμφωνα με τη μουσική που ακούνε.

Κι ευτυχώς που το έκανα αυτό. Αλλιώς δεν θα είχα γνωρίσει ποτέ την πρώην. Που ήταν σκυλί της πίστας.

Και ήταν η ίδια που μαζί της είδα το Old Boy την πρώτη φορά που βγήκαμε. Και μετά πήγαμε σε ένα παρακμιακό μαγαζί στα Εξάρχεια να ακούμε ροκ. Και στο τέλος καταλήξαμε στο Taj Mahal γιατί όλα τα άλλα ήταν κλειστά στις 4 το πρωί.

Και αυτό το γούσταρα τρελά. Που σε όλα μπορούσε να σταθεί. Και για όλα μπορούσε να μιλήσει.

Δεν μπορώ τους μονόχνωτους.

 

Γιατί στην Ελλάδα πατώνει το lost ένω blockbusters εδώ είναι μόνο έργα του Χόλυγουντ.Ε γιατί;

 

Δηλαδή το Lost δεν είναι αμερικανιά; Κι εγώ που την έχω δει με κορεάτικα τον τελευταίο καιρό, να αρχίσω να χλευάζω τους συναδέλφους που έχουν κολλήσει με το lost γιατί δεν φτάνει την εικαστική τελειότητα του κορεάτικου κινηματογράφου;

 

Αν είναι έστι βράστα.Εγώ καλύτερα περνάω με ένα κρασάκι ας πούμε σπίτι χαλαρά με 4-5 δικούς μου ή το καλοκαιράκι στη βεράντα μου.

 

Ναι, οκ. Κι εμένα μου αρέσει ενίοτε αυτό. Και το καλοκαίρι πήγα στην Αυλίδα διακοπές, στο σπίτι κολλητού. Και σχεδόν κάθε βράδυ αυτό κάναμε. Στα παπάρια μου που δεν πήγα στην Κούβα που πήγαν 3 στους 10 από το γραφείο. Αυτό είχα ανάγκη τότε. Απομόνωση και μπλα μπλα. Και φεγγαράδα στο μπαλκόνι.

Γιατί έχεις κολλήσει ότι όλοι κάνουν πράγματα για να φανούν και να δειχτούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...