Προς το περιεχόμενο

νυχτερινά κέντρα ''διασκέδασης''.


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή τι σχέση έχουν τα λαικά του Τερζή με την Παπαρίζου και το μελιστάλχτο νίνο;Είναι ίδια μουσική;
Ειδικα εκεινο το "Ο ερωτας σου τοχω πει θελει ψυχη και φαντασια εσυ ομως τον καταντησες μια τυπικη διαδικασια" ειναι πραγματι αλλο επιπεδο.

 

 

 

Ο ίδιος που πάει μπουζούκια εύκολα μετά μπορεί να ακούσει deep purple η τον Τιέστο.Και λέω δε γίνεται ρε παιδί μου τέτοια φάση.

Μια χαρα γινεται.Στο ενα πας για τον χαβαλε,στο αλλο γιατι σ'αρεσει.

Πριν 3 χρονια πριν τα Χριστουγεννα πηγα Αγγλια στον Αρμιν Βαν Μπιουρεν και κατεβαινοντας Ελλαδα χτυπησα Χριστουγεννα Πεγκυ και Πρωτοχρονια Ρεμο. Οπως στο Ινσομνια υπαρχει το ΜπλαΜπλα υπάρχει και θεμα με motherboards.Φανταζεσαι να σε χλευαζε καποιος που γραφει για "σοβαρα" θεματα επειδη ποσταρεις για τα σκυλαδικα?

 

Γιατί στην Ελλάδα πατώνει το lost ένω blockbusters εδώ είναι μόνο έργα του Χόλυγουντ.Ε γιατί;

Καλα, οτι πατωνει το Λοστ ειναι ρισπεκ΄...δηλαδη ενταξυ, τα τοπικ του Λοστ γραφουν σεντονια μεσα

 

Στην Αμερικη Νο1 ειναι το American idol και εκτος του Grey's Anatomy/Desperate Houswives/CSI και πανω απο 20 μυρια δεν κανουν ουτε το Λοστ ουτε το House και ας ειναι φοβερες σειρες.Αντιθετα κανουν το Deal or No Deal,So you think you can dance, Survivor και τετοιες παπαριες.

 

Εδω βλεπουμε και καμια ταινια της προκοπης.Ο θειος Ντεηβιντ μονιμως δεν βρισκει αμερικανες εταιριες διανομης και την παλευει με Ευρωπαικες, το Hero και το Children of Men φτανουν με 1 χρονο καθυστερηση, το Hero ειδικα και στην Αγγλια θυμμαι το ιδα Ελλαδα πριν φυγω και Αγγλια δεν το προλαβα!! ηρθε ΑΦΟΥ εφυγα απο πανω!!

 

 

Σε ολο τον κοσμο πρωτα θα πουλησει ο Κρουζ και μετα ο Αρανοφσκυ.

 

Οσο για το θεμα μουσικης, δηλαδη η Καντρυ ειναι καλυτςερη απο το τσιφτετελι?

 

 

 

 

Εχω κα΄τι γνωστούς μου ροκάδες που περίμεναν πως και πως να έρθουν κάτι τοο,τουλ.Δεν ξέρω γιατί.Οταν όμως μου είπαν ότι δεν τους έχουν ξαναδεί ποτέ live ε είπα καλα΄κάνουν και περιμένουν.Ε οι αντίσστοιχοι μπουζούκηδες πάνε κάθε χρόνο στα ίδια μαγαζιά,ακούνε τα ίδια τραγούδια κάθε φορά βλέπουν τον ίδιο μπιπ κάθε φορά εισπνέουντον ίδιο καπνό κάθε φορά(τέτοιοι μπιπ είναι) και ας μην έχουν να φάνε.Αλλά να μην πούμε στο συνάδελφο πως πήγαμε και τι κάναμε;Πως θα πουλήσουμε μούρη;

 

Λεω αυριο να μην παω στην Παναθα, αφου καθε βδομαδα πηγαινω.Ασε θα περιμενω να ερθουν οι Φοινιξ Σανς για να ξαναπαω μπασκετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αν είναι έστι βράστα.Εγώ καλύτερα περνάω με ένα κρασάκι ας πούμε σπίτι χαλαρά με 4-5 δικούς μου ή το καλοκαιράκι στη βεράντα μου.

 

Τώρα τελευταία τα τρώω στο φούρνο και όχι βραστά. :mrgreen:

 

Anyway, μερικές φορές η παρέα δεν γουστάρει σπίτι και δεν είναι πάντα καλοκαιράκι για να τη βγάλεις στη βεράντα. Οπότε ακολουθείς όπου αποφασίσει η πλειοψηφία και περνάς καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρα γινεται.Στο ενα πας για τον χαβαλε,στο αλλο γιατι σ'αρεσει.

Πριν 3 χρονια πριν τα Χριστουγεννα πηγα Αγγλια στον Αρμιν Βαν Μπιουρεν και κατεβαινοντας Ελλαδα χτυπησα Χριστουγεννα Πεγκυ και Πρωτοχρονια Ρεμο.

 

Αυτή είναι η ελληνική ομοφυλοφιλική νοοτροπία.

Είναι σαν να ξεκινάς με Jonny μετά να συνεχίζεις με absolute vodka και στο τέλος να κλείνεις με κρασί. Το αποτέλεσμα είναι ένα ξερατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η ελληνική ομοφυλοφιλική νοοτροπία.

Είναι σαν να ξεκινάς με Jonny μετά να συνεχίζεις με absolute vodka και στο τέλος να κλείνεις με κρασί. Το αποτέλεσμα είναι ένα ξερατό.

 

 

 

σωστοοοςςς gredits +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η ελληνική ομοφυλοφιλική νοοτροπία.

Τι βραχος επιχειρηματολογιας???

 

Τι μνημειο debate?

 

Πως με αποστομωσες ετσι???

 

Ε ναι λοιπον , ειμαι ομοφυλοφιλος επειδη πηγα στα μπουζουκια αφου ειχα παει στον Βαν Μπιουρεν!!!

 

Ολα ξεκινησαν μια μερα που δεν ηθελα να βγω...καθησα και ειδα ενα dvd με την Μπαρμπαρα Στρεηζαντ...γιαυτο...ΜΗΝ ΜΕΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ!!!

Είναι σαν να ξεκινάς με Jonny μετά να συνεχίζεις με absolute vodka και στο τέλος να κλείνεις με κρασί. Το αποτέλεσμα είναι ένα ξερατό.

Oχι, ειναι σαν να πινεις στο μπαρ ουσκακι και με την μπριζολα κρασακι η μπυριτσα.

 

Συμφωνα με την δικη σου λογικη -ο θεος να την κανει- επειδη μαρεσει πχ η τεκιλα πρεπει με τα παϊδακια να πινω τεκιλιτσα αντι για καμια πρασινη ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η ελληνική ομοφυλοφιλική νοοτροπία.

 

Ε, εντάξει. Και αυτή είναι η κλασσικότερη κολλημένη και βαρετή νοοτροπία.

Ένα πράγμα σε όλη μας τη ζωή.

Αυτό ακούμε στο αμάξι, αυτό ακούμε με τη γκόμενα, με το ίδιο διασκεδάζουμε, κοκ.

 

Να ακούσω δηλαδή ρε πούστη μου μια φορά από το φωταγωγό κάνα γείτονα να τραγουδάει Kreator στο μπάνιο, και τι στον κόσμο.

 

Προτιμώ να είμαι και του λιμανιού και του σαλονιού.

Και να ξέρω να σταθώ και στα δύο πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σταθώ στην ευκολία που βαφτίζει πολύς κόσμος "σκουπίδια" την μουσική που ακούγεται στα μπουζούκια.

 

Είμαι περίεργος αν υπάρχει οποιοδήποτε συγκρότημα οποιουδήποτε είδους μουσικής που να μπορεί να παίζει σχεδόν κάθε μέρα επί 7+ ώρες ποιοτική μουσική, και η οποία βέβαια να είναι αρεστή τόσο σε εξειδικευμένα αυτιά όσο και σε μή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν τελείωσε εδώ ρε παιδιά (για να ξαναγυρίσω στο αρχικό θέμα μου)

Εκτός απο το μπουκάλι οι υπόλοιποι που μείναν πληρώσαν 50 ευρώ τα φρούτα και 22 ευρώ δώρο χριστουγέννων. Ωπα ρε μάγκες. Μπορεί να έχω ταχθεί υπερ της ροκ και κατά των φτηνών λαικών αλλά και εμένα μ'αρέσει να πάω με κολλητούς σε ενα μπουζουκσίδικο μια στο τόσο για να τα σπάσω. ΑΛΛΑ στο κάτω κάτω δεν έχω και 150 ευρώ για να κάνω την πλάκα μου. Ας πάω σε ένα ρεμπετάδικο με 50 ευρώ και ακούσω άγνωστους. (Μιας και που οι γνωστοί ... )

 

Θα σταθώ στην ευκολία που βαφτίζει πολύς κόσμος "σκουπίδια" την μουσική που ακούγεται στα μπουζούκια.

 

Είμαι περίεργος αν υπάρχει οποιοδήποτε συγκρότημα οποιουδήποτε είδους μουσικής που να μπορεί να παίζει σχεδόν κάθε μέρα επί 7+ ώρες ποιοτική μουσική, και η οποία βέβαια να είναι αρεστή τόσο σε εξειδικευμένα αυτιά όσο και σε μή.

 

Δεν υπάρχει. Τώρα τι να κάνουμε? Να πάρουμε ότι μας π(λ)ασάρουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει. Τώρα τι να κάνουμε? Να πάρουμε ότι μας π(λ)ασάρουν???

 

Δεν σε αναγκάζει κανείς να κάνεις κάτι με το ζόρι. Τώρα αν θέλεις να πιείς ένα μπουκάλι μόνος σου με την ησυχία σου ξεκινώντας από τις 11 μέχρι τις 6 το πρωί, αναγκαστικά θα ακούσεις και βλακείες.

 

Πάντως δεν είναι ανάγκη να πάς σε ρεμπετάδικο για να μείνεις στα 50 ευρώ. Υπάρχουν και μια χαρά μπουσουξίδικα με 60-80 ευρώ το μπουκάλι, όπου τραγουδούν νέοι με φωνάρες και προπάντων με ΟΡΕΞΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, και το τι είναι ποιοτικό ρε συ τζόνυ, δεν ξέρω κι εγώ πως ορίζεται.

Εγώ βρίσκω ποιοτική τη Madona στο χώρο της, το Χατζηγιάννη στο δικό του, την Πρωτοψάλτη στον δικό της. Ποιοτικούς μακράν βρίσκω και τους Bad Religion που θες λεξικό της Οξφόρδης για κάποιους στίχους.

Απλά υπάρχει μουσική που θέλω να την ακούω εντελώς μόνος μου.

Και μουσική που την ακούω με παρέα και το ανάλογο setup.

 

Στην τελική, τα κορίτσια που πάνε στα μπουζούκια, κάνουν το καλύτερο κρεβάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική, τα κορίτσια που πάνε στα μπουζούκια, κάνουν το καλύτερο κρεβάτι.

 

Τώρα έρχεσαι στα λόγια μου. Και για να ρίξεις την πλειοψηφία των κοριτσιών αυτών πρέπει να πετάξεις και το λουλούδι σου (το 20 ευρώ ο δίσκος χαλάλι για το παιδί που τα έκοψε), πρέπει να διαθέτεις και το Α αμαξάκι σου, πρέπει πρέπει πρέπει και τελικά θα την πηδήξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω. Αυτος ο μυθος οτι για να ριξεις την Χ την Ψ την Ζ στο κρεβατι πρεπει να εχεις και να ξοδευεις λεφτα μαλλον εχει βγει απο αυτους ου δεν "τρωνε απο την πιτα" και αρα φταιει ο μαγειρας. Η γκομενα,ΕΙΔΙΚΑ η μπουζουκογκομενα αν γουσταρει θα κατσει. Τα φραγκα κτλ θα βοηθησουν σε 2 θεματα

 

1. Να της κανεις ντορο και να σε παρει πρεφα

 

2. Να κερδισεις τον ανταγωνισμο, εφοσον σε περνει.Διοτι αν της την πεσει ο Γεωργουλης και ολα τα Ιντερφλορα να την ραντισεις δεν σου καθεται με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είσαι απάλευτος. Τίποτε άλλο...

 

Ναι για σένα είναι το παράδειγμα.Χαίρομαι που είστε έξυπνοι και το πιάνετε.Πάμε πάλι.του Τερζή τα τραγούδια δεν είναι ότι πιο high πιστεύω για να σε ανεβάσει.Βγαίνει λοιπόν η Παπαρίζου για να σε ανεβάσει.Η μάλλον για να κάνουν μάτι τα αγοράκια.Τα κοριτσάκια δε θα κάνουν μάτι όμως;ε γι αυτό υπάρχει ο νίνο.Μετά πάλι τερζής κοκ.Είναι σαν να πεις σε ένα detha ότι epic band θα ανοίξει το πρόγραμμα.Μάλλον θα σε πάρει στο ψιλό

 

Πριν 3 χρονια πριν τα Χριστουγεννα πηγα Αγγλια στον Αρμιν Βαν Μπιουρεν και κατεβαινοντας Ελλαδα χτυπησα Χριστουγεννα Πεγκυ και Πρωτοχρονια Ρεμο.

 

Μαλλον εσύ τα φυσάς.Οπότε οκ.Πάντως ρε παιδί μου αν το πεις αυτό σε κανά ξένο ότι πήγες σε Βαν μπιούρεν(δεν ακούω ηλεκτρονική μουσική) ε θα σε περάσει για μπιπ.υπάρ

χουν όμως και άτομα που δεν τα φυσάνε και πάνε μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους και να περηφανευτούν στους άλλους.

 

Φανταζεσαι να σε χλευαζε καποιος που γραφει για "σοβαρα" θεματα επειδη ποσταρεις για τα σκυλαδικα?

 

Θεωρείς εσύ σοβαρό θέμα την αγορά μιας motherboard για να κανει ο κάθε άσχετος από λογισμικό την οβερκλοκιά του;Να μου λεγες το software να το δεχτώ

 

Καλα, οτι πατωνει το Λοστ ειναι ρισπεκ΄...δηλαδη ενταξυ, τα τοπικ του Λοστ γραφουν σεντονια μεσα

 

Πατώνει σε σχέση με τα ελληνικά σηριαλ.

 

Οσο για το θεμα μουσικης, δηλαδη η Καντρυ ειναι καλυτςερη απο το τσιφτετελι?

 

Country άρχισα να ακούω επειδή μου άρεσαν κάπια κομμμάτια από το gta.Και έχω πολλές συλλογές με τσιφτετέλια.Απλά δε γουστάρω να τα χορεύουν άντρες.

 

Στα παπάρια μου που δεν πήγα στην Κούβα που πήγαν 3 στους 10 από το γραφείο

 

Πανκυ σε ζηλεύω γιατί βρήκες γκόμενα να συζητάς για τα πάντα.Μου χει λείψει αυτό.Πάντως στην Κούβα με φίλους δεν πας κάθε μέρα.Στα μπουζούκια με φίλους πας κάθε μέρα.

 

Προτιμώ να είμαι και του λιμανιού και του σαλονιού.

 

Αν ένα πράγμα διακρίνει τον Ελληνα είναι η κουτοπονηριά του.

 

Υπάρχουν και μια χαρά μπουσουξίδικα με 60-80 ευρώ το μπουκάλι, όπου τραγουδούν νέοι με φωνάρες και προπάντων με ΟΡΕΞΗ.

 

Ναι εκεί όμως δε θα δεις κανά εικοσάρη (δλδ της ηλικίας μου) δε θα γουστάρει να πάει η γκόμενα γιατί η κολλητή της είναι στο Μακρόπουλο.Οταν εγώ τους έλεγα για Θέλξη, Χαρά Βέρρα ,Ζαζόπουλο κτλ με λέγαν σκυλά.Τώρα όμως Ζαζόπουλο δεν υπήρχε τραπέζι για δείγμα από τι έμαθα.Τελικά έκανε και η Θέλξη φωτογράφιση στο max.Χμμ..Μπροστά από το πνεύμα της εποχής μου.Ατάκα τύπου που πήγε Ζαζόπουλο επειδή λέει του το πρότεινε το τούβλο η κοπελιά του.Ξέρεις πήγαμε σε αυτόν που λέει την αχάριστη.Το Ζαζόπουλο του λέω.Ναι ναι είχε και μια άλλη εκεί .τη Χαρά Βέρρα του λέω.Α γεια σου μου λέειΤέτοιοι έιναι όλοι όσοι συχνάζουν στα μπουζούκια.

 

Δε θα ξεχάσω που ήμουνα στο αμάξι και περνούσαμε να πάρουμε την κοπέλα ενός φίλου μου.Στην αρχή της σχέσης μια φορά την είχα ξαναδεί.Ακούγαμε κάτι πανηγύρια του Μελά.Μπαίνει μέσα η τρέντυ τύπισσα και λέει εγώ δεν κάνω παρέα με κάγκουρες.Τσατισμένη σηκώνεται και φεύγει.Μετά από ένα μήνα την πετύχαμε στο Μελά με τη Βολανάκη.

 

Στην τελική, τα κορίτσια που πάνε στα μπουζούκια, κάνουν το καλύτερο κρεβάτι.

 

Ξέρεις εσύ καμιά που να μην πηγαίνει μπουζούκια;

 

τελικά θα την πηδήξεις.

 

Ξέχασες το κέρασμα στην καφετέρια ,στον κιν/γράφο α και να έχεις ένα μπλουζάκι 3guys βρε αδερφέ.Το απαραίτητο τραπέζι στα la pasteria ίσως δε χρειαστεί

Αυτος ο μυθος οτι για να ριξεις την Χ την Ψ την Ζ στο κρεβατι πρεπει να εχεις και να ξοδευεις λεφτα μαλλον εχει βγει απο αυτους ου δεν "τρωνε απο την πιτα" και αρα φταιει ο μαγειρας.

 

Ποιος ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ένα πράγμα διακρίνει τον Ελληνα είναι η κουτοπονηριά του.

Εσύ από που είσαι?

Από περιέργεια ρωτάω απλά γιατί μου την δίνει να βάζει κάποιος ταμπέλες όπως και η χρησιμοποιήση των όρων έλληνας, νεοέλληνας κτλ με μια γενική αόριστη αρνητική έννοια θεωρόντας κιόλας ότι αυτός απότελεί την εξαίρεση.

Εκτός κι αν εννοούσες κάτι που δεν το έπιασα

Σορρυ για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...