Προς το περιεχόμενο

νυχτερινά κέντρα ''διασκέδασης''.


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι για σένα είναι το παράδειγμα.Χαίρομαι που είστε έξυπνοι και το πιάνετε.Πάμε πάλι.του Τερζή τα τραγούδια δεν είναι ότι πιο high πιστεύω για να σε ανεβάσει.Βγαίνει λοιπόν η Παπαρίζου για να σε ανεβάσει.Η μάλλον για να κάνουν μάτι τα αγοράκια.Τα κοριτσάκια δε θα κάνουν μάτι όμως;ε γι αυτό υπάρχει ο νίνο.Μετά πάλι τερζής κοκ.Είναι σαν να πεις σε ένα detha ότι epic band θα ανοίξει το πρόγραμμα.Μάλλον θα σε πάρει στο ψιλό

Επειδη με βρισκεις στις καλες μου θα σε αφησω να διαλεξεις οτι προτιμας μεταξυ αδυναμιας παρουσιασης σκεψης και ασυνεπειας λογων.Αντε, τυχερουλη

 

 

Μαλλον εσύ τα φυσάς.Οπότε οκ

Καθολου δεν το φυσαω.1000 ευρω μισθο περνω.

Βαν Μπιουρεν 30 λιρες=45 περιπου ευρω

Πεγκυ Ζηνα=60 ευρω

Ρεμος=70 ευρω

 

Συνολο σε 3 εβδομαδες=175, ή αλλιως 8,5 ευρω την μερα. Δεδομενου πως εκεινη την περιοδο δεν πολυ καπνιζα αρα δεν ειχα πολλα εξοδα και πως ειχα παρει υποτροφια αρα ειχα καποια λεφτα απο Αγγλια στα χερια, το οτι εδωσα εντος 20 ημερων τα χρηματα που δινει αλλος για να παρει 500GB σκληρο δισκο για να εχει 456 προγραμματα για DivX,5-6 εκδοσεις linux και περιπου 100 ταινιες και Mp3 δεν κανει ουτε εμενα πιο ψωνιο ουτε αυτον πιο μιζερο, κανει αυτον που μπαινει στην διαδικασια της συγκρισης ποιο φανφαρα επιδειξια

 

Πάντως ρε παιδί μου αν το πεις αυτό σε κανά ξένο ότι πήγες σε Βαν μπιούρεν(δεν ακούω ηλεκτρονική μουσική) ε θα σε περάσει για μπιπ.
Εδω κανεις το αριστουργημα σου!!!Εμ βεβαια μωρε, ειδικα οι ξενοι τον θεωρουν μαλακα τον Βαν Μπιουρεν,αφου εχει ανοιξει σουβλατζιδικο στο ΑΜστερνταμ και πουλαει κεμπαπ σε πιτα παπρουνας για να τα βγαλει περα.

 

Και δεν παει και καλα.

 

 

 

Και τον θεωρουνε και μπιπ...

 

 

 

 

τον Αρμιν Βαν Μπιουρεν...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

τον μπιπ

 

 

 

Θεωρείς εσύ σοβαρό θέμα την αγορά μιας motherboard για να κανει ο κάθε άσχετος από λογισμικό την οβερκλοκιά του;Να μου λεγες το software να το δεχτώ

Ουτε που καταλαβες τι ηθελα να πω ετσι?

Απλα λες 'τσαμπα ειναι το quote ριξε ενα'

 

 

 

Πατώνει σε σχέση με τα ελληνικά σηριαλ.

Και σου επαναλαμβανω οτι δες στην Αμερικη ποια shows περνουν το πραγματικα χοντρο χαρτι και οτι το Lost ΔΕΝ ανηκει πλεον με 16-17 μυρια στην 1η 5αδα και θα καταλαβεις οτι η Αμερικανα θεια δεν διαφερει σε πολλα με την Ελληνιδα θεια.

 

 

Country άρχισα να ακούω ...

'Nough said...

 

Και έχω πολλές συλλογές με τσιφτετέλια.Απλά δε γουστάρω να τα χορεύουν άντρες.

Eιδες να διαφωνω?Ειδες να απανταω σε αυτο?Αρα?

 

 

 

 

 

Ναι εκεί όμως δε θα δεις κανά εικοσάρη (δλδ της ηλικίας μου) δε θα γουστάρει να πάει η γκόμενα γιατί η κολλητή της είναι στο Μακρόπουλο.Οταν εγώ τους έλεγα για Θέλξη, Χαρά Βέρρα ,Ζαζόπουλο κτλ με λέγαν σκυλά.Τώρα όμως Ζαζόπουλο δεν υπήρχε τραπέζι για δείγμα από τι έμαθα.Τελικά έκανε και η Θέλξη φωτογράφιση στο max.Χμμ..Μπροστά από το πνεύμα της εποχής μου.Ατάκα τύπου που πήγε Ζαζόπουλο επειδή λέει του το πρότεινε το τούβλο η κοπελιά του.Ξέρεις πήγαμε σε αυτόν που λέει την αχάριστη.Το Ζαζόπουλο του λέω.Ναι ναι είχε και μια άλλη εκεί .τη Χαρά Βέρρα του λέω.Α γεια σου μου λέειΤέτοιοι έιναι όλοι όσοι συχνάζουν στα μπουζούκια.

 

Σορρυ κιολας αλλα μηπως εισαι μεχρι στιγμης ο μονος που ριχνει ονοματα μικροσκυλαδων σε μια επιδειξη "πρωτοποριας"

μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους και να περηφανευτούν στους άλλους.

:P :p
Δε θα ξεχάσω που ήμουνα στο αμάξι και περνούσαμε να πάρουμε την κοπέλα ενός φίλου μου.Στην αρχή της σχέσης μια φορά την είχα ξαναδεί.Ακούγαμε κάτι πανηγύρια του Μελά.Μπαίνει μέσα η τρέντυ τύπισσα και λέει εγώ δεν κάνω παρέα με κάγκουρες.

Τσατισμένη σηκώνεται και φεύγει.Μετά από ένα μήνα την πετύχαμε στο Μελά με τη Βολανάκη

Ειναι απιστευτο!!!

Για τυπο που σιχενεται τα μπουζουκια και τους σκυλαδες ξερεις πολυ καλυτερα απο τους υπολοιπους και εχεις παει και σε μπολικα μπουζουκια αποτι βλεπω. Πχ εγω που δεν τους σιχαινομαι Μελα στο αμαξι δεν εχω βαλει ΠΟΤΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θεωρείς εσύ σοβαρό θέμα την αγορά μιας motherboard για να κανει ο κάθε άσχετος από λογισμικό την οβερκλοκιά του;Να μου λεγες το software να το δεχτώ.

 

Γιατί να μην είναι δηλαδή; Επειδή εσένα σου φαίνεται ασήμαντο;

 

Άσε που πλέον πολλές motherboard κοστίζουν όσο 2-3 έξοδοι στα μπουζούκια. Και λίγα λέω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για ποιο θέμα μιλάτε;

 

A, είναι χαλαρή η ατζέντα mate, σαν λάστιχο από πυτζάμα χοντρής κυρίας.

Γράψε ότι σου έρθει.

Πχ ότι σε στενεύουν τα καινούρια σου παπούτσια.

Ευτυχώς με κάλυψε ο Kaizer εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, είναι χαλαρή η ατζέντα mate, σαν λάστιχο από πυτζάμα χοντρής κυρίας.

Γράψε ότι σου έρθει.

Πχ ότι σε στενεύουν τα καινούρια σου παπούτσια.

Ευτυχώς με κάλυψε ο Kaizer εμένα.

 

Ρε παιδιά, για ποιο θέμα μιλάτε;

 

Ναι αλλά εγώ το άνοιξα σοβαρά το θέμα.

Γράφωντας για τα παπούτσια που σε στενεύουν πιθανώς να οδηγηθεί σε κλείδωμα. Όχι ότι με καίει ιδιαίτερα αλλά σε άλλα thread πιθανώς αυτοί που το ανοίγουν να μην θέλει να κλειδωθεί. Δεν γίνεται δηλαδή να γίνει μια πολιτισμένη συζήτηση? Ο καθένας έχει τις δικές του απόψεις και τις δικές του επιχειρηματολογίες. Δεν είμαστε μουσουλμάνοι (ελπίζω) για να τις περάσουμε με το ''έτσι είναι ρε μαλάκα και τίποτα άλλο''.

 

Το πόσο σοβαρή είναι μια συζήτηση δεν κρίνεται απο το θέμα της αλλά απο τους συνομιλιτές της...

Sellers... (Όχι ο κανόνικος. Εγώ... Ο ποταπός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πούστη μου σε παρεξηγιάρικο mood είσαι αυτές τις μέρες;

Απλά με έχει κουφάνει τελείως ο omniτέτοιος με αυτά που γράφει.

Ότι και να συζητήσούμε (από τον Σαντάμ μέχρι τα μπουζούκια), πως τα καταφέρνει και φέρνει τα ίδια κολλήματα στην κουβέντα, δεν έχω καταλάβει.

Για αυτό είπα στον άλλον "γράψε ότι σου κατέβει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πούστη μου σε παρεξηγιάρικο mood είσαι αυτές τις μέρες;

Απλά με έχει κουφάνει τελείως ο omniτέτοιος με αυτά που γράφει.

Ότι και να συζητήσούμε (από τον Σαντάμ μέχρι τα μπουζούκια), πως τα καταφέρνει και φέρνει τα ίδια κολλήματα στην κουβέντα, δεν έχω καταλάβει.

Για αυτό είπα στον άλλον "γράψε ότι σου κατέβει"

 

Επειδή είσαι ο τρίτος που μου το λέει για σήμερα θα αναγκαστώ να το δεχτώ. Ε κοίτα δεν ξέρω αν φταίει η λίγη βοτκίτσα αλλά δεν κατάλαβα ότι το ποστ σου ήταν μπηχτή για τον omniτέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γραψω τότες την άποψη μου...

 

Ευτυχώς υπάρχουν πολλά είδη ψυχαγωγίας και διασκέδασης που ως προϊόντα, δυστυχώ, κοστολογούνται αυθαίρετα.

 

Κάποιοι γουστάρουν τα "...ήρθες σαν μετεωρίτης μέρα μεσημέρι τρίτης και πριν το καταλάβω μεκανες δικό σου σκλάβο...", άλλοι γουστάρουν ριμπάουντ με γκοθιές, κάποιοι πάνε στον πουλικάκο με τους σπυριδούλα και αναπωλούν το παρελθόν, κάποιοι πληρώνουν την κάθε HOL να φτιάξει ιδιοκτητο δίκτυο για να καταβάζουν με 16000 (χαχαχα) όλα τα παραπάνω κι όποτε τους κατέβει να τακουν. Δικαίωμα τους, δικαίωμα του καθενός να διαχειρίζεται το χρήμα του όπως του αρέσει και να επιλέγει πως να το ξοδέψει, στον Καρρά, στις πουτάνες, στο πλαίσιο, σε οποιαδήποτε δραστηριότητα τον ευχαριστεί.

 

Αν τώρα, το θέμα μας είναι οι τιμές:

Αφού δεν υπάρχει ανώτατο όριο στις τιμές και ισχύει ο νόμος της οικονομικής ζούγκλας: "Εσύ ζητάς Βανδή κι εγώ σου νοικιάζω μια καρέκλα μπροστά της 60 ευρω, εφόσον φέρεις και άλλους 3 μαζί σου". Οποιοσδήποτε θεωρεί πως το Δέσποινοσημο το αντέχει (ή τουλάχιστον θέλει να το πληρώσει) καλώς κι ας πάει, οι υπόλοιποι που δε γουστάρουνε, ας πάνε στο θέατρο Αλίκη, πληρώνουν 40ευρώ εισητήριο+δωροδοκία του ταμία+20ευρώ το πρόγραμμα και παρακολουθούν μία παράσταση των Ρέππα-Παπαθανασίου στην ιδια τιμή.

Το η απορία είναι, αν είναι υπεκοστολογημένο κάποιο από τα 2, η άποψη μου είναι και τα 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθενας νομιζω εχει το απολυτο δικαιωμα να διασκεδαζει οπως θελει και να ξοδευει τα λεφτα του οπως ακριβως θελει........γουσταρει να δωσει 50 ευρω στο Μακη γιατι τον γουσταρει? γουστο του και καπελο του....δικα του ειναι τα φραγκακια....προκειμενου να περασω καλα εχω δωσει ποσα και ποσα σε ασχετα πραγματα.....αυτο που δεν ανεχομαι εγω ομως ειναι η κοροϊδια και η αντιμετωπιση που εχει το ελληνικο κοινο στις συναυλιες απο συγκροτηματα του εξωτερικου και αυτο το βρισκω οντως κλαμμενα λεφτα....πηγα τις προαλλες στους nouvelle vague και εκλαψα τα λεφτα και την βενζινη μου.....μας εχουν για τελειως τελειωμενο κοινο και αυτο με εξοργιζει πολυ περισσοτερο απο το αν θα δωσω 50 ευρω για τον καρρα ο οποιος στην τελικη θα δωσει τα παντα για να με διασκεδασει (εαν και εφοσον διασκεδαζω με κατι τετοιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιζερ γράψε λαθος στη θέση βαν μπιούρεν βάλε κανά λαικό αοιδό.Ναι έχεις δίκιο.:P

 

Επειδη με βρισκεις στις καλες μου θα σε αφησω να διαλεξεις οτι προτιμας μεταξυ αδυναμιας παρουσιασης σκεψης και ασυνεπειας λογων.Αντε, τυχερουλη

 

Δηλαδή γιατί κάναμε όλοι σαν τρελλοί να δούμε Μερκούρη;Λες να μας αρέσει η φωνή της;

 

Σορρυ κιολας αλλα μηπως εισαι μεχρι στιγμης ο μονος που ριχνει ονοματα μικροσκυλαδων σε μια επιδειξη "πρωτοποριας"

 

Δεν είναι πρωτοπορία.Σου λέω τι διαφορά έχει το τσιφτετέλι του Κιάμου από του Κωστόπουλου;Καμία.Ε κάποιο όμως πάνε στον κιάμο για τρεντιά.αυτό δε γουστάρω.Να πάμςε για να πούμε ότι πήγαμε.Αφού σ αρέσει ο μπιούρεν θα ξέρεις όλους τους δίσκους του.Ε τράβα πλούταρχο μια νύχτα και ρώτα πόσι

ξέρουν ένα όνομα δίσκου του Πλούταρχου από αυτούς που είναι στο μαγαζί

 

Για το λοστ όμως στην αμερική κάποια στιγμή έκανε νουμερα και νούμερα εδώ καθόλου.

 

Οποιοσδήποτε θεωρεί πως το Δέσποινοσημο το αντέχει (ή τουλάχιστον θέλει να το πληρώσει) καλώς κι ας πάει,

 

Βρε να παέι αλλά να μην πάει για την επίδειξη.

 

Για τυπο που σιχενεται τα μπουζουκια και τους σκυλαδες

 

Δεν είπα κάτι τέτοιο.Αλλό τρεντομάγαζα Βανδή ,Πετρέλη ,Κοκκίνου και άλλο λαικά μαγαζία όπου εκεί μέσα ο στίχος έχει νόημα και όχι φοιβιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια χαρα γινεται.Στο ενα πας για τον χαβαλε,στο αλλο γιατι σ'αρεσει.

Πριν 3 χρονια πριν τα Χριστουγεννα πηγα Αγγλια στον Αρμιν Βαν Μπιουρεν και κατεβαινοντας Ελλαδα χτυπησα Χριστουγεννα Πεγκυ και Πρωτοχρονια Ρεμο. Οπως στο Ινσομνια υπαρχει το ΜπλαΜπλα υπάρχει και θεμα με motherboards.Φανταζεσαι να σε χλευαζε καποιος που γραφει για "σοβαρα" θεματα επειδη ποσταρεις για τα σκυλαδικα?

 

 

Και τα δυο ζητήματα που αναφέρεις μπορούν να δεχθούν κριτική... όσο υπερβολικό είναι να δίνει κάποιος 50 την εβδομάδα για τα μπουζούκια τόσο υπερβολικό είναι και το να αγοράζει καινούργιο επεξεργαστή κάθε 2 μήνες για να έχει 2% μεγαλύτερη απόδοση στο doom. Δεν τίθεται ζήτημα χλευασμού, αλλά ζήτημα άκρατου υπερκαταναλωτισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με ανησυχεί εδώ και κανένα μήνα είναι που ο omnislash έχει κατορθώσει να μπουρδελοποιήσει όποιο thread έχει συμμετάσχει. Μου 'χει φάει το ψωμί. Και νόμιζα πως είχα και ταλέντο, τρομάρα μου.

 

Μου κάνει πάντως εντύπωση που δεν αναφέρθηκε ακόμα στον Κουνελάκη, τον Αλαβάνο και την αριστερή θολοκουλτούρα. Προφανώς η τελευταία ασχολείται με Ξενάκη και Φλέρυ, αλλιώς κάπως θα τους σφηνώναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε παιδιά.Όλα στο πρόγραμμα είναι.Και μπουζούκια θα πας,και σε συναυλία και σε κλαμπ και σε ντισκο άμα λάχει.

Μου τη δίνουν υπερβολικά τα άτομα που είναι κολλημένα σ ένα είδος και το παίζουν "αυστηρά" μπουζουκόβιοι,προγκρεσιβάδες,ροκάδες,μεταλάδες κλτ κλτ...

με την αιτιολογία ότι δε συνδυάζεται μπουζούκι με μέταλ ή ροκ με house.

Εγώ δλδ που τα συνδυάζω όλα πως και δεν έπαθα τπτ? Η χειρότερη ερώτηση που μπορεί να δεχτώ όταν γνωρίζω κάποιο άτομο είναι "Τι μουσική ακούς?"

και μόλις πετάω το "τα πάντα" ο άλλος στραβώνει.

Κακό είναι δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποιοι γουστάρουν τα "...ήρθες σαν μετεωρίτης μέρα μεσημέρι τρίτης και πριν το καταλάβω μεκανες δικό σου σκλάβο..."

ΓΑΜΑΤΟΣ ΣΤΙΧΟΣ! δεν τον ήξερα,αλλά από δω κ πέρα,θα είναι από τους αγαπημένους μου!

Η χειρότερη ερώτηση που μπορεί να δεχτώ όταν γνωρίζω κάποιο άτομο είναι "Τι μουσική ακούς?"

και μόλις πετάω το "τα πάντα" ο άλλος στραβώνει.

Δεν είναι κακό, είναι περίεργο! Μου ακούγεται περίεργο να ακούει κάποιος ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ,με αποκλειστικά δική του επιλογή,τζαζ, κλασσική μουσική, ροκ,ποπ,r+b, σκυλάδικα,λαικά,ρεμπετικα,ηλεκτρονική μουσική,κλπ κλπ....

 

 

omnilash,μόλις βρω λίγο χρόνο θα σου απαντήσω....Πάντως , ίσως θα έπρεπε να βάλεις τη σκέψη σου σε μια τάξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κακό, είναι περίεργο! Μου ακούγεται περίεργο να ακούει κάποιος ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ,με αποκλειστικά δική του επιλογή,τζαζ, κλασσική μουσική, ροκ,ποπ,r+b, σκυλάδικα,λαικά,ρεμπετικα,ηλεκτρονική μουσική,κλπ κλπ....

 

Γίνεται, πως δεν γίνεται;

Να ας πούμε ας πάρουμε ένα extreme σενάριο που δεν μπορεί να ισχύει στην πραγματικότητα, αλλά μέσω της υπερβολής θέλω να εξηγήσω την άποψή μου:

Ας πούμε ότι κάποιος δεν ακούει καθόλου Όπερα.

Αλλά είχε μία διπλανή στο σχολείο που την σκέφτεται ακόμη.

Ε, πιστεύεις ότι δεν θα κάτσει να εντρυφήσει στο είδος για να μπορεί να συναναστρέφεται μαζί της;

 

Το ίδιο μπορεί να πάθει και ένας punkys άμα αυτή που τον έχει ξελογιάσει, ακούει σκυλάδικα. Ή άμα η παρέα του πάει 2 φορές το χρόνο σε τέτοια μαγαζιά για να διασκεδάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...