Προς το περιεχόμενο

Ομοφυλοφιλία, οργασμοί και εγκυμοσύνη: μια αληθινή ιστορία.


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ2: Κι εμένα λίγο κουλό μου φαίνεται αυτό με τα γκέι λιοντάρια. Δεν το 'χω ξανακούσει ότι υπάρχουν και γκέη ζώα..

 

 

Το είδα στο discovery channel:

 

Οφείλεται σε μία χημική ουσία που απελευθέρωσε ο άνθρωπος από τα σπρέυ (δεν θυμάμαι τα ονόματα των χημικών). Πήρε περίπου 20 χρόνια για να γίνει αντιληπτή η δράση της αυτή, ενώ τα πρώτα ζώα που παρατηρήθηκαν ήταν οι γλάροι και μετά οι μαϊμούδες.

Το ντοκυμαντέρ καταλήγει πως η δυσκολία των σημερινών ζευγαριών να κάνουν παιδί, οφείλεται στον ίδιο λόγο, δηλαδή υπάρχει μία θυληκοποίηση του οικοσυστήματος με μια προοπτική να πάρει 50 χρόνια ακόμα, λόγω της μακροβιότητας του χημικού και τις τεράστιες ποσότητες που διοχετεύσαμε στην φύση.

 

Δηλαδή αυτό το "δεν κάνουν σήμερα παιδιά γιατί φταίει το άγχος, το στρες, το κάπνισμα" κλπ είναι εντελώς παραμύθι. Αλλά τι άλλο να λέγανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε αυτό που λέτε για τα ζώα, δεν μιλάμε για gay, αλλά για bisexual. Κοινώς, πολλά είδη τον ρίχνουν όπου βρούν τρύπα όταν έχουν "σηκωμάρες". Πάρτε για παράδειγμα τα σκυλιά και τα γουρούνια (ειδικά τα γουρούνια).

 

Σε αυτό το σημείο να πώ ότι όταν ο άνθρωπος βρίσκεται σε ειδικές συνθήκες εκδηλώνει ένστικτα τα οποία απέχουν πολύ από τα "φυσικά" της κοινής λογικής. Πάρτε για παράδειγμα τον κανιβαλισμό. Θεωρώ πως πάρα πολλά πράγματα που θεωρούνται δεδομένα, όπως η οικογένεια ή η ετεροφυλία, οφείλονται σε αξίες που έχουν καλλιεργηθεί και επιβληθεί από την κοινωνία και όχι στην φύση του ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφείλεται σε μία χημική ουσία που απελευθέρωσε ο άνθρωπος από τα σπρέυ (δεν θυμάμαι τα ονόματα των χημικών). Πήρε περίπου 20 χρόνια για να γίνει αντιληπτή η δράση της αυτή' date=' ενώ τα πρώτα ζώα που παρατηρήθηκαν ήταν οι γλάροι και μετά οι μαϊμούδες.

Το ντοκυμαντέρ καταλήγει πως η δυσκολία των σημερινών ζευγαριών να κάνουν παιδί, οφείλεται στον ίδιο λόγο, δηλαδή υπάρχει μία θυληκοποίηση του οικοσυστήματος με μια προοπτική να πάρει 50 χρόνια ακόμα, λόγω της μακροβιότητας του χημικού και τις τεράστιες ποσότητες που διοχετεύσαμε στην φύση.

[/quote']

 

Και ποιές είναι οι πηγές του Discovery Channel; Ε; (μουάρχαρχάρ, γελάσαμε πάλι)

Άρα δεν ευθύνεται η φύση για την ομοφυλοφιλία των ζώων. Ενδιαφέρον...

Πάντως απ' ό,τι ξέρω οι θυληκές ορμόνες κυριαρχούσαν στη φύση και πριν τα σπρέη. Χωρίς βέβαια να υπονοώ ότι σε αυτό οφείλονται οι ομοφυλοφιλικές τάσεις μερικών. Το θέμα είναι ότι με αυτά τα δεδομένα, δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν η ομοφυλοφιλία είναι καθαρά φυσικό φαινόμενο ή αν προκλήθηκε αργότερα από ανθρώπινες επεμβάσεις στη φύση. Εννοείται ότι μιλάμε για όσους γεννήθηκαν με ομοφυλοφιλικές τάσεις, όχι όσους "έγιναν στην πορεία", όπως κάποιοι αρχαίοι. Το ότι ορισμένοι αρχαίοι είχαν ομοφυλοφιλικές τάσεις δεν αποδεικνύει τίποτα, γιατί δεν ξέρουμε αν τις είχαν από "φυσικού" τους. Άλλωστε όπως είπε κάποτε και ο μεγάλος Στέλιος Ρόκκος, "άντρας είναι αυτός που τον έφαγε και δεν του άρεσε".

 

ΥΓ: Για να μην με κράξουν οι ομοφυλόφιλοι (σχήμα οξύμωρον), δεν λέω ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι φυσικό φαινόμενο. Απλά, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που λέτε για τα ζώα, δεν μιλάμε για gay, αλλά για bisexual. Κοινώς, πολλά είδη τον ρίχνουν όπου βρούν τρύπα όταν έχουν "σηκωμάρες". Πάρτε για παράδειγμα τα σκυλιά και τα γουρούνια (ειδικά τα γουρούνια).

 

Σε αυτό το σημείο να πώ ότι όταν ο άνθρωπος βρίσκεται σε ειδικές συνθήκες εκδηλώνει ένστικτα τα οποία απέχουν πολύ από τα "φυσικά" της κοινής λογικής. Πάρτε για παράδειγμα τον κανιβαλισμό. Θεωρώ πως πάρα πολλά πράγματα που θεωρούνται δεδομένα, όπως η οικογένεια ή η ετεροφυλία, οφείλονται σε αξίες που έχουν καλλιεργηθεί και επιβληθεί από την κοινωνία και όχι στην φύση του ανθρώπου.

 

 

Όχι για bisexual, τουλάχιστον στο ντοκυμαντέρ το ξεκαθαρίζει αυτό. Ότι bisexual συμπεριφορές υπήρχαν πάντα στα ζώα, αλλά ποτέ άλλωτε ένας αρσενικός γλάρος δεν ήτανε... ζευγάρι με άλλο αρσενικό γλάρο. Ούτε ένα αρσενικό σπουργίτι έμενε ποτέ στην ίδια φωλιά με ένα άλλο αρσενικό σπουργίτι.

Αυτό παρατηρήθηκε γιατί αυτά είναι πολύ κοντινά στον άνθρωπο πουλιά. Ειδικά το πρώτο τώρα πια θρέφεται αποκλειστικά με τα σκουπίδια μας. Έφαγε τα περισσότερα χημικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ωπα μην το πατε τοσο μακρια , η θυληκοποιηση που σαν ορος ειναι λιγο ασαφης προκαλειται απο ουσιες που εχουν χημικη συγγενεια με τις θηλυκες ορμονες οπως τα πλαστικα και τα εντομοκτονα.Τ'αποτελεσματα προβαλλονται στο μελλον ως αλλαγες στην σωματικη αναπτυξη των ανδρων οχι στον σεξουαλικο προσανατολισμο , αυτο δεν μπορει να το πει κανεις ετσι απλα.Για το πως επηρεαζεται ο εγκεφαλος δεν νομιζω οτι εχουν βγει σοβαρα συμπερασματα ακομα.Να το πω πιο χοντρα, το να τα χεις μικροτερα απ'τον παππου σου και το σπερμα σου να ειναι πιο αδυνατο δεν σημαινει οτι θα το γυρισεις κιολας.Ομοφυλοφιλα ζωα επισης νομιζω οτι υπηρχαν απο ανεκαθεν.Απο ερευνες , κυριως βασιζομενες σε στατιστικες μελετες , για το ποια ειναι τα αιτια οσες θελετε.Μια που μου εχει μεινει περισσοτερο ειναι για τον αυξημενο αριθμο ομοφυλοφιλων στην Γερμανια στους αντρες που γεννηθηκαν επι Β'Π.Π. που συνδεεται με το στρες των γυναικων εκεινη την περιοδο και τη παραγωγη καποιας ή καποιων ουσιων στο σωμα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι έγινε; Είμαι ο μόνος με μνήμη μεγαλύτερη των 6 σελίδων ή είμαι ο μόνος που προσέχει τι γράφει ο omnislash;

 

Αν το πάμε και στο θέμα εκσεπερμάτωση λόγω πίεσης του προστάτη σε διαβεβαιώ ότι όλες οι γυναίκες ολοκληρώνουν με το βιασμό.

 

Πες μας γρήγορα τις πηγές σου. Θέλω να δω πού βρήκες πως οι γυναίκες ολοκληρώνουν με το βιασμό. Και ακόμα περισσότερο, θέλω να δω πού βρήκες πως οι γυναίκες έχουν προστάτη ! :):):)

Διαφορετικά σε κατηγορώ για... (οκ θα βάλω το πιο ανώδυνο) πλήρη άγνοια της γυναικείας φυσιολογίας.

 

ακου θρησκευτικές τελετές να μου πεις και στις διονυσιακές τελετές καλύτεροι ήταν οι δικοί μας που πήγαιναν με τράγους;

 

Πες μας γρήγορα τις πηγές σου. Πού το βρήκες πως η διονυσιακή λατρεία συνδέεται με την κτηνοβασία; Λέγε γρήγορα, διαφορετικά όσα καταλόγησες στον Arioch79 σου ταιριάζουν. Εξανίστασαι για την ομοφυλοφιλία, αλλά ο ίδιος τους προσάπτεις την κτηνοβασία.

 

edit: Arioch79 όντως η υπομονή σου είναι αξιοθαύμαστη, αν και όχι ανεξάντλητη. Ανεξάντλητη είναι μόνο η ανοησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εάν κατάλαβα καλά υπάρχουν ατομα που πιστεύουν ότι εάν σε έναν άντρα αρέσουν σεξουαλικά μόνο άλλοι άντρες ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ????

 

Αυτά τα βλέπεις μόνο σε ηλεκτρονικά forum....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εάν κατάλαβα καλά υπάρχουν ατομα που πιστεύουν ότι εάν σε έναν άντρα αρέσουν σεξουαλικά μόνο άλλοι άντρες ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ????

 

Αυτά τα βλέπεις μόνο σε ηλεκτρονικά forum....

 

Εσενα δλδ αυτο σε εξεπληξε...

 

Το οτι προσπαθουν να συζητησουν σοβαρα με τον omni@@ δεν σου εκανε εντυπωση?

 

Και για να πω και κατι on-topic..

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι φυσιολογικο. Αλιμονο!!!

 

Απλα λεμε οτι δικος του ειναι ο (_|_) οτι θελει τον κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια μου, θα περάσουν πολλά φεγγάρια πριν η φύση περιμένει το κάθε ανθρωπάκι να ορίσει τι από αυτά που εκείνη δημιούργησε είναι φυσιολογικό.

 

Συμβαίνει. Είναι φυσιολογικό. Το να πετάνε οι ελέφαντες είναι αφύσικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν ατομα που πιστεύουν ότι εάν κανεις μερικές καλές πράξεις, μετά θα πάς σε μια απέραντη κοιλάδα στον ουρανό γεμάτη πιλάφι και γκόμενες με φτερά, αλλιώς θα κανεις κολύμπι σε ζεστά καζάνια παρέα με τον Μικ Τζάγκερ. Είναι αυτό ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ????

 

 

 

 

uv bin asskin 4 it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...