Προς το περιεχόμενο

πόσο πιο κότες οι 'αναρχικοί;


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και η νοηματική αλληλουχία των ερωταπαντήσεων έχει διασπαστεί,θα σημειώσω τα εξής:

 

1) Τα των παράνομων απαλλαγών γίνονται τόσα χρόνια.Ποιος ο λόγος που τα βγάζουν τώρα;Κάποιος χάλασε τη σούπα...

 

2) Μήπως κάποιους συμφέρει να βλέπουμε επεισόδια και εμπλοκές με κουκουλοφόρους και ν' αγνοούμε έτσι, τ' άλλα,μείζονος σημασίας κοινωνικά ζητήματα;Τι επεμβατικό ρόλο έχει η αστυνομία σ' αυτό;

 

3) Οι λεγόμενοι, ως αντιεξουσιαστές, ορμώμενοι από την αναβράζουσα κοινωνική τους συνείδηση , όπως λένε,με ποιο δικαίωμα κρίνουν ποιος πρέπει να ζήσει και ποιος να πεθάνει, προσβάλοντας έτσι την αυταξία της ανθρώπινης ζωής;

 

Ρητορικά ήσαν τα ερωτήματα...

 

Σημείωση:Αν γίνει επανάσταση, μιλήστε μου να κλείσω το pc μην καεί κανας δίσκος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μιας και η νοηματική αλληλουχία των ερωταπαντήσεων έχει διασπαστεί,θα σημειώσω τα εξής:

 

1) Τα των παράνομων απαλλαγών γίνονται τόσα χρόνια.Ποιος ο λόγος που τα βγάζουν τώρα;Κάποιος χάλασε τη σούπα...

 

2) Μήπως κάποιους συμφέρει να βλέπουμε επεισόδια και εμπλοκές με κουκουλοφόρους και ν' αγνοούμε έτσι, τ' άλλα,μείζονος σημασίας κοινωνικά ζητήματα;Τι επεμβατικό ρόλο έχει η αστυνομία σ' αυτό;

 

 

1) μπορεί να το κάνουν για διαφημιστικούς λόγους

 

σε στύλ τόσοι και τόσοι το ΄κάναν , έ κάντο και 'συ

 

 

2)η αστυνομία έχει υποβαθμιστεί σε μεγάλο βαθμό ή

 

τουλάχιστον έτσι φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιο καλο σοου για εμενα ειναι η παραλαγη του Superman μπαινει αναρχικος σε ενα στενο,με στολη βγαινει απο την αλλη!

 

Απο την αλλη κατεχομαι απο ακροδεξιες αποψεις οσο αναφορα το ασηλο.

Ειμαι υπερ της καταργησης του.Δεν γουσταρω να πληρωνω στο κρατος τα σπασμενα ιδρηματα.

 

Επισεις ειμαι υπερ και να καταργηθουν οι ποριες που γινονται για την καθε μαλακια και για να δικαιολογισουν την υπαρξη τους κομματα, καθως και για να παρουν μεγαλητερες μιζες "συνδικαλιστες" αεργοι.

 

Θα μου πειτε οτι συκωνει πολυ flame το ποστ μου... αλλα παλι δεν με νοιαζει.Ξερω οτι υπαρχουν και εξερεσεις αλλα η πλειοψηφια αντιπροσωπευεται απο ατομα που σε κανουν να γελας.Αναρχικοι που αμα τους πεις για Ουμανικο αναρχισμο σε κοιτανε με δεος για την περιεργη λεξη.Αριστεροι που δεν εχουν ιδεα τι συμαινει κουμουνισμος και το μονο που ξερουν ειναι να κολανε αφισες και ο μπαμπας τους τους εχει παρει αμαξι απο τα 18.Τελος να μην ξεχασω τους Σοσιαληστες του Κεφαλαριου με 600τ.μ σπιτι και εργοστασια.Και μπλε κεντροοι που αναπολουν τις ημερες της χουντας.

 

Θα επρεπε να καταργηθει η κομματοποιηση στα Ιδρηματα οπως ΤΕΙ ΑΕΙ. Ενταξη δεν λεω, καλη φαση για γνωριμιες, αλλα μερικοι χανουν τα φοιτιτικα τους χρονια στα Χ Ψ κομματα.

 

***Sorry για τα ελληνικα μου..***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"A revolution I can't dance to is not my revolution"

 

Oσο για το ποστ παραπανω , σε γενικες γραμμες σωστο σε βρισκω.

Ειδικα για την καταργηση κομματων/παραταξεων σε τει/αει συμφωνω..

 

Τωρα περι καταργησης πορειων/διαδηλωσεων γενικα, συμφωνω οτι το'χουν παρατραβηξει κ για ψυλλου πηδημα κατεβαινουν σε πορειες & σε συλλαλητηρια , αλλα δεν ξερω ποσο σωστη λυση ειναι η απογορευση τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε φασιστες ολοι.Δεν μπορουμε να καταλαβουμε οτι αυτα τα παιδια του μεροκαματου (το πρωι στην οικοδομη για σοφατισμα και το βραδυ στο ΕΜΠ προσπαθοντας να μην περασουν τα τανκς την πυλη) προσπαθουν να μας αφυπνισουν.Να αφυπνισουν εμας που μας ταιζουν ακομη οι μπαμπαδες μας και μας πληρωνουν τα κολεγια και τα πανεπιστημια στην Αγγλια.Εμας που δεν εχουμε δουλεψει ποτε και δεν θελουμε να βοηθησουμε τους συνανθρωπους μας να καταλαβουν το καλο τους.

Αυτα τα αξια παιδια απογονοι του Τσε τα τρωει το παραπονο για την αδικια της κοινωνιας.Μια κοινωνιας που δεν μπορει να παρει ανασα απο την αρβυλα του αστυνομου που τον εχει μερα νυχτα πανω απο το κεφαλι της και τον βλεπει σε καθε γωνια του δρομου με βλεμμα βλοσυρο.

Αυτα τα αξια παιδια με ηθος,αξιες,ιδανικα,αγαπη για την πατριδα(προπαντων) και πιστευω που βαφουν τις Εκκλησιες μας δωρεαν.Αναπαλαιωνουν βρε φασιστες μεχρι και τα εικονες του Χριστου και της Παναγιας στο ΑΠΘ χωρις δεκαρα.Ασυνασπιστα ειναι τα καημενα...Σ αυτα τα παιδια πολυ θα ηθελα να δειξω την αγαπη μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο για το ποστ παραπανω , σε γενικες γραμμες σωστο σε βρισκω.

Ειδικα για την καταργηση κομματων/παραταξεων σε τει/αει συμφωνω..

 

Τωρα περι καταργησης πορειων/διαδηλωσεων γενικα, συμφωνω οτι το'χουν παρατραβηξει κ για ψυλλου πηδημα κατεβαινουν σε πορειες & σε συλλαλητηρια , αλλα δεν ξερω ποσο σωστη λυση ειναι η απογορευση τους..

 

Για το πρωτο είσαι λάθος.....σε κανενα χωρο δεν μπορεις να καταργήσεις το δικαιωμα οποιων θέλουν να κάνουν οργανώσεις (πολιτικές, θρησκευτικές, περιβαντολογικές.....). Δεν φταίνε τα ολα τα κόμματα για την κατάσταση στα πανεπιστήμια (τα διο μεγάλα σιγουρα φταίνε επειδη είναι και πλειοψηφια).

Επισης το προβλημα κατα τη γνωμη ΔΕΝ μου οφείλεται στη συνδιοικηση των φοιτητων στα ΑΕΙ-ΤΕΙ. Το πρόβλημα είναι οτι οι εκπροσωποι στα οργανα συνδιοικησης δεν είναι ανακλητοι ανα πάσα στιγμη απο τους συλογους τους και την γενικη τους συνελεύση.

Οπως επίσης οτι τα μέλη των Δ.Σ. συλλόγων των φοιτητών εκλέγονται απο ξεχωριστά-κομματικά ψηφοδέλτια και οχι απο ενιαία ψηφοδέλτια οπως είναι το δήμοκρατικο κατα τη γνώμη μου. Ακόμα η αρχή της ανακλητότητας θα έπρεπε να εφαρμόζεται και στα μέλη των Δ.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...