Προς το περιεχόμενο

πόσο πιο κότες οι 'αναρχικοί;


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα είναι γνωστό ότι πολλοί "αναρχικοί" είναι ασφαλίτες. Τις προάλλες πήγα στην ασφάλεια του αστυνομικού τμήματος της περιοχής που διαμένω για να βγάλω ταυτότητα και οι μισοί έμοιαζαν με πρεζάκια.

Ο θεωρητικός σκοπός αυτής της κατάστασης είναι να παρεισφρύσουν σε ομάδες "ακραίων ιδεολογιών και δυνάμει επικίνδυνες για την κοινωνία" (π.χ. αριστεριστές, αναρχικοί, ακροδεξιοί), με σκοπό τον έλεγχο αυτών των ομάδων.

Παράλληλα όμως, βάζουν και το λιθαράκι τους στην προβοκάτσια της εκάστοτε κυβέρνησης. Π.χ. σήμερα αντί οι ρουφιάνοι (κατά κόσμον δημοσιογράφοι) να λένε ότι κάμποσες χιλιάδες άτομα βγήκαν να διαδηλώσουν ενάντια στην αναθεώρηση του άρθρου 16, λένε ότι οι "γνωστοί άγνωστοι" έκαψαν πέντε αμάξια κι έκαναν "πεδίο μάχης" τη Στουρνάρη. Αύριο όταν θα θελήσουν να καταργήσουν και το άσυλο, θα αμολύσουν μερικούς ασφαλίτες στα πανεπιστήμια να τα κάνουν όλα "ώπα", και θα πουν "ορίστε, οι ναοί της γνώσης έγιναν φυτώρια κακοποιών στοιχείων, ας καταργήσουμε το άσυλο".

 

Για να μη παρεξηγηθώ, να πω ότι είμαι υπέρ της ίδρυσης ιδιωτικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα, καθώς και στην "μερική" κατάργηση του ασύλου, και τα δύο όμως υπό αυστηρές προϋποθέσεις, που δεν νομίζω ότι η παρούσα (ή η προηγούμενη) κυβέρνηση μπορεί να εγγυηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

arioch δεν είπα ότι οι όλοι οι αναρχικοί είανι ασφαλίτες.Νομίζουν με το που τα σπάνε κάνουν κάτι σημαντικό ενάντια στο κεφάλαιο κλπ.

Αλλά το ότι παρεισφρύουν σε τέτοιες ομάδες ασφαλίτικα στοιχεια με σκοπό να προστατεύσουν την αστική οργάνωση του κράτους είναι φως φανάρι.

Πως πίασανε τις Ερυθρές Ταξιαρχίες στην Ιταλία και πως ρίξαν στη φυλακή τη Μαινχοφ.Δεν εισχώρησαν κάποιοι σε αυτές τις ομάδες;

 

να λένε ότι κάμποσες χιλιάδες άτομα βγήκαν να διαδηλώσουν ενάντια στην αναθεώρηση του άρθρου 16,

 

Απ αυτούς τους 1000 χιλιάδς πόσι συμμετείχαν στα επεισόδια;Kαι στην τελική γιατί δεν τους πιάνει .Τι φοβάται;Αλλά ευκολα στρέφουμε την προσοχή του μικροαστού(κατά κόσμον κοσμάκη) στους καούς ναρχικούς και ξεχνάει ακρίβεια,ανεργία ανέχεια κα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα ότι όλοι οι αναρχικοί είναι ασφαλίτες. Ούτε είπα κάτι διαφορετικό από αυτά που λες.

 

Αλλά ευκολα στρέφουμε την προσοχή του μικροαστού(κατά κόσμον κοσμάκη) στους καούς ναρχικούς και ξεχνάει ακρίβεια,ανεργία ανέχεια κα.

 

Οι αρχαίοι Ρωμαίοι λέγανε "Άρτος και θεάματα", τα μόνα που χρειάζονται για να χειραγωγήσεις τον λαό. Βλέπεις το ριάλιτί σου, τρως το σουβλάκι σου κι όλα είναι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θές ακριβώς τις ομάδες ?

 

κάτι παρεμφερές υπήρχε αλλά όχι τόσο πολυάριθμο- αναποτελεσματικό

 

και σαφέστατα δεν ήταν για την αντιμετώπιση επεισοδίων σε διαδηλώσεις

 

δηλαδή με τη καμμία

 

Για να μαθαίνεις, υπήρχαν ραβδοφόροι ακόμα και στην Εκκλησία του Δήμου.

 

Γι αυτό και γω θα συνεχίζω να γράφω με υατό το στυλ;Να το θεωρείσω τιμή που όλοι κοπτωνται από το ποστ μου για να το σχολιάσουν;

 

Σαν τον τύπο με τις ροχάλες και την ομπρέλα ένα πράγμα...

 

φιλε μια συμβουλή απάντα στο θέμα και μη σχολιάζεις τον αλλο κουράζεις και τους άλλους.

 

Και εκεί που νομίζαμε ότι ο nontas ήταν ο King of the Hill, έρχεσαι εσύ και αρπάζεις τη σημαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας διαδηλώνουν όσο θέλουν οι αναρχικοί...Η φθορά ξένης περιουσίας όμως είναι ποινικό αδίκημα και πρέπει να τιμωρείται.-

 

Σιγά αυτός ήταν "τύραννος".Λέγεται πως οι τυρανοκτόνοι ήταν τοιούτοι;Ας μας διαφωτίσει κάποιος φιλόλογος

 

Αν και δεν είμαι φιλόλογος, λέγονταν Αρμόδιος και Αριστογείτονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κοτες που δεν βγαινουν εξω ,ας πουμε, να αρχισουν τα καρατεκα, τα κεφαλοκλειδωματα και τα τακλιν με τους μπατσους.Τοτε θα ηταν πολυ μαγκες.Βεβαια θα ηταν και ηλιθιοι αλλα πανω απ'ολα μαγκες.Τι βλαξ θεε μου...Ακου κοτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι πρεπει τα ιδια τα πανεπηστιμιακα ιδρυματα να προστατεψουν αφενος την περιουσια τους,αφετερου δε τον χωρο τους απο τετοιου ειδους κακοποια στοιχεια.δεν ειμαι υπερ της καταργησης του ασυλου,αλλα αν συνεχισει ετσι το πραγμα,οι ανεγκεφαλοι αυτοι θα κανουν πολυ κοσμο (κι εμενα μαζι) να στραφει υπερ της καταργησης του ασυλου.αλλα δεν νομιζω να τους καιγεται καρφακι..

 

οσον αφορα τωρα τον αναρχισμο,εχω μια πολυ μεγαλη αμφιβολια αν τα συγκεκριμενα παιδακια γνωριζουν τι σημαινει αναρχια,απο ποιους κανονες διεπεται και τα σχετικα.γιατι αν και η αναρχια δεν διοικειται (με την ευρυτερη εννοια) τοτε η εξουσια του καθενος θα τελειωνε εκει που θα αρχιζε η δυναμη του αλλου.(εφοσον εχω το μαχαιρι,σε σφαζω και δεν βγαζεις κιχ)ασε που τα περισσοτερα απ'αυτα τα βλαμμενα ειτε την ιδια εποχη,ειτε αργα η γρηγορα τελος παντων προσαρμοζονται και βαζουν την ουρα κατω απ'τα σκελια γιατι η ιδια η ζωη τους υποχρεωνει.λιγοι εχουν τα κοτσια να μεινουν αναρχικοι,και ειναι λιγοι γιατι το να εισαι σταθερος στις ιδεες και τις αποψεις σου απαιτει δυναμη (ψυχης).απαιτει να εισαι ανθρωπος με αξιες και ολο αυτος ο συφερτος δεν εχει αξιες,απλα...

 

και στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω τι το αντρικιο ειναι το να πετας πετρες σε αστυνομικους οταν ξερεις οτι ποτε δεν θα σε πιασουν...αυτο δεν ειναι μαγκια,αυτο ειναι αδερφιστικα πραγματα.

 

μαγκας ηταν αυτος (που δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα του αυτη τη στιγμη) που κατεβασε την γερμανικη σημαια απ΄την ακροπολη στην κατοχη και μαγκας ηταν και ο Σολωμός Σολωμού,που κατεβασε την τουρκικη σημαια και το πληρωσε με τη ζωη του...το να μιλας και να πρατεις εκ του ασφαλους δεν ειναι μαγκια.η Ελλαδα επηξε στους ψευτο-μαγκες,ελεος πια.για να παμε μπροστα δεν χρειαζομαστε μολοτωφ και ξυλο,η εποχη της χουντας περασε ανεπιστρεπτι

 

καληνυχτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ενα εχω να πω(αφου εχει παει και προς το ασυλο η συζητηση):

Oταν λεμε για επεισοδια και ασυλο, μιλαμε για το Πολυτεχνειο στην στουρναρη και αντε και στην θεσσαλονικη τελευταια ομως. Δεν ειναι τυχαιο που τετοια επεισοδια γινονται οταν δεν υπαρχει κοσμος σε αυτα τα κτηρια. Οταν γινεται μαθημα στα εν λογω πανεπιστημια, εχετε ακουσει να γινονται φασαριες? Μονο οταν γινονται πορειες. ΜΟΝΟ ομως. (Τα υπολοιπα μικροπεριστατικα θα γινονταν ετσι κι αλλιως, οπως γινονται παντου.Δεν γινεται να ειμαστε ενα αστυνομοκρατουμενο κρατος)Δεν ειναι καθολου τυχαια που οι γνωστοτατοι-αγνωστοι "καταφερνουν" ΠΑΝΤΑ να μπουν στο ασυλο. Οποιος εχει δει με τα ματια του τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις ξερει πολυ καλα τι συμβαινει. Οπως επισης δεν ειναι καθολου τυχαια η δηλωση που ειχε κανει ο Πολυδωρας σε παραθυρο στις ειδησεις στο μεγκα, οπου ειχε πει οτι καποιους τους συλλαμβανουν, αλλα εντελως τυχαια την επομενη στιγμη, αυτη ειναι ελευθεροι μετα το δικαστηριο. Τωρα τι δουλεια εχουν οι πορειες/διαμαρτηριες, με αναρχικους και ΜΑΤ, μονο τα καναλια μπορουν να το βρουν και φυσικα, αυτοι που το αφηνουν να συμβει. Εχω δει μπροστα στα ιδια μου τα ματια τι μπορουν να κανουν οι αναρχικοι απο τον φανατισμο τους, σε ατομα τα οποια εχουν κατεβει απλα να διαδηλωσουν και οχι να καταληξουν στον ευαγγελισμο για 100 μαλακιστηρια που καινε αυτοκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω τι το αντρικιο ειναι το να πετας πετρες σε αστυνομικους οταν ξερεις οτι ποτε δεν θα σε πιασουν...αυτο δεν ειναι μαγκια,αυτο ειναι αδερφιστικα πραγματα.

 

μαγκας ηταν αυτος (που δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα του αυτη τη στιγμη) που κατεβασε την γερμανικη σημαια απ΄την ακροπολη στην κατοχη και μαγκας ηταν και ο Σολωμός Σολωμού,που κατεβασε την τουρκικη σημαια και το πληρωσε με τη ζωη του...το να μιλας και να πρατεις εκ του ασφαλους δεν ειναι μαγκια.η Ελλαδα επηξε στους ψευτο-μαγκες,ελεος πια.για να παμε μπροστα δεν χρειαζομαστε μολοτωφ και ξυλο,η εποχη της χουντας περασε ανεπιστρεπτι

 

καληνυχτα σας

πολυ σωστος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες πειτε με φασιστα στα φρυδια μου,αλλα οταν βλεπω σε κατι δηθεν πορειες μια ντουζινα αναρχικοειδων καριοληδων που με στρατιωτικο βημα κανουν ντου στους αστυνομικους,εγω μα το θεο αμα ημουν μπατσος θα τους εκανα κλυσμα το δακρυγονο ολο οπως ειναι με τη μπουκαλα να στρωσουν χαρακτηρα τα μαλακισμενα.

 

Αι στο διαολο για χωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που μετράμε και κρίνουμε μια ομάδα ανθρώπων με κριτήρια χουλιγκανικά. Αν τους πήραμε το ντου δηλαδή, τα κασκώλ, και "θυμάσαι ρε που οι Πάνθηρες στη γέφυρα στην Πειραιώς ήταν 100 άτομα κι εμείς 30 αλλά μας κλάσαν ταρχίδια;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες πειτε με φασιστα στα φρυδια μου,αλλα οταν βλεπω σε κατι δηθεν πορειες μια ντουζινα αναρχικοειδων καριοληδων που με στρατιωτικο βημα κανουν ντου στους αστυνομικους,εγω μα το θεο αμα ημουν μπατσος θα τους εκανα κλυσμα το δακρυγονο ολο οπως ειναι με τη μπουκαλα να στρωσουν χαρακτηρα τα μαλακισμενα.

 

Αι στο διαολο για χωρα!

 

Γιατί ρε? είναι τόσο καλά παιδάκια. Θες να μου πείς ότι δεν είναι όριμοι άντρες και δεν έχουν ζήμωθεί? Οτι δεν έχει πίξει ό κώλος τους στη δουλεια και δεν ξέρουν πως βγαίνει το χρήμα? Η μήπως σε πειράζει ότι σπάνε περιουσίες ιδιωτών?

Αντε ρε παλιαφασίστα! χουντικέ! φιλοβασιλικέ!

Κάτι σαν εσένα δημιουργούν προβλήματα στα παιδάκια και τα κάνουν έτσι επιθετικά.

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...