Προς το περιεχόμενο

πόσο πιο κότες οι 'αναρχικοί;


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Στα πανεπιστήμια πρέπει να έχει security ή κάμερες (δεν μπορεί να βρίσκει ο

άλλος το γραφείο του διαλυμένο) ή να χρησιμοποιείται για παιχνίδια τύπου

κρυφτό και κλεφτες και αστυνόμοι.

2. Το άσυλο να καταργείται προσωρινά για να γίνονται συλλήψεις.

3. Οσοι κάνουν διαδηλώσεις να πηγαίνουν στο Σύνταγμα και να μην

κλείνουν δρόμους και μας πρήζουν.

4. Οποιος καίει αυτοκινήτο να απαγχονίζεται.

5. Η χρονική διάρκεια μιας διαμαρτυρίας (στο Συνταγμα ε;) μέχρι 1 ώρα.

(μπορεί να έχει και άλλη):mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
1. Στα πανεπιστήμια πρέπει να έχει security ή κάμερες (δεν μπορεί να βρίσκει ο

άλλος το γραφείο του διαλυμένο) ή να χρησιμοποιείται για παιχνίδια τύπου

κρυφτό και κλεφτες και αστυνόμοι.

2. Το άσυλο να καταργείται προσωρινά για να γίνονται συλλήψεις.

3. Οσοι κάνουν διαδηλώσεις να πηγαίνουν στο Σύνταγμα και να μην

κλείνουν δρόμους και μας πρήζουν.

4. Οποιος καίει αυτοκινήτο να απαγχονίζεται.

5. Η χρονική διάρκεια μιας διαμαρτυρίας (στο Συνταγμα ε;) μέχρι 1 ώρα.

(μπορεί να έχει και άλλη):mrgreen::mrgreen:

 

Αν ενοείτε αναρχικούς τους τραμπούκους της ασφάλειας και τους ρουφιάνους της ασφάλειας με τις κουκούλες, ή τους δημοσιογράφους που στείνουν τις κάμερες ώρες πριν ξεκινήσουν τα αφθόρμητα επισόδια οκ.

 

Το θέμα με το πολυτεχνείο είναι ότι τα γαμιόλια οι μπάτσοι αντί να κάθοντε στα στενάκια και να κοζάρουν γκομενάκια, θα μπορούσαν να περικυκλώσουν το κτίριο πριν μπουν οι κακοί και να κάνουν αυτό για το οποίο πληρόνονται Αποτροπή και όχι Καταστολή.

 

Αλλά δεν πουλάει.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σε δείρω ρε?Ξέρεις ποιος είμαι εγώ?Είμαι ο nontas :D

 

Πάλι μαζί μου ασχολείσαι;;; :grin:

Αν έχεις κρίσεις ταυτότητας και ψύχωση μαζί μου να σου συστήσω έναν καλό ψυχίατρο.Πιστεύω θα σε βοηθήσει...Θα σε μάθει πως να φτιάχνεις και πιο γρήγορα νέα accounts.Και μπορεί να βοηθήσει και άλλους που ασχολούνται μαζί μου :mrgreen:

 

Επί του θέματος,δεν έχω να πω τίποτα.Ας κόψουν το λαιμό τους και οι αναρχικοί και οι μπάτσοι.Στα @@ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κατά των ακραίων λύσεων και χαρακτηρισμών ομάδων ατόμων.

 

Ρε μαγκες πειτε με φασιστα στα φρυδια μου,αλλα οταν βλεπω σε κατι δηθεν πορειες μια ντουζινα αναρχικοειδων καριοληδων που με στρατιωτικο βημα κανουν ντου στους αστυνομικους,εγω μα το θεο αμα ημουν μπατσος θα τους εκανα κλυσμα το δακρυγονο ολο οπως ειναι με τη μπουκαλα να στρωσουν χαρακτηρα τα μαλακισμενα.

 

Αι στο διαολο για χωρα!

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκας ηταν αυτος (που δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα του αυτη τη στιγμη) που κατεβασε την γερμανικη σημαια απ΄την ακροπολη στην κατοχη
O Mανωλης Γλεζος με το Σαντα.
Η φθορά ξένης περιουσίας όμως είναι ποινικό αδίκημα και πρέπει να τιμωρείται.
Συμφωνω απολυτα. Τωρα το θεμα μπορει να ειχε ληξει εδω και χρονια ομως απορω γιατι συνεχιζεται αυτη η κατασταση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Στα πανεπιστήμια πρέπει να έχει security ή κάμερες (δεν μπορεί να βρίσκει ο

άλλος το γραφείο του διαλυμένο) ή να χρησιμοποιείται για παιχνίδια τύπου

κρυφτό και κλεφτες και αστυνόμοι.

2. Το άσυλο να καταργείται προσωρινά για να γίνονται συλλήψεις.

3. Οσοι κάνουν διαδηλώσεις να πηγαίνουν στο Σύνταγμα και να μην

κλείνουν δρόμους και μας πρήζουν.

4. Οποιος καίει αυτοκινήτο να απαγχονίζεται.

5. Η χρονική διάρκεια μιας διαμαρτυρίας (στο Συνταγμα ε;) μέχρι 1 ώρα.

(μπορεί να έχει και άλλη):mrgreen::mrgreen:

 

Toυλαχιστον αστεια αυτα που λες....εκτος απο το

1)που ισως ενα security διακριτικο να ηταν καλο, αλλα και παλι εχει πολυ κινδυνο κατι τετοιο.

2)Αυτο γινεται ετσι κι αλλιως τωρα,μονο που θα πρεπει να εφαρμοσουν τον νομο σωστα μια φορα. Σε εγκληματα, σε κινδυνο ζωης κλπ το ασυλο αρεται(το σκοτωσα ε?) χωρις να ρωτησεις κανεναν.

3)Αυτο σε πειραζει ε? Το οτι ο δρομος κλεινει καθε 3 και λιγο, δεν σημαινει οτι βγηκαν 5 ανθρωποι να κανουν οτι τους ερθει στο κεφαλι, αλλα εχουν καποιο λογο που το κανουν. Τωρα αν εσενα δεν σε αγγιζει επειδη εισαι στην απ εξω, πραγματικα δεν θελω να βρεθεις στην θεση τους. Να δουμε τοτε τι θα κανες.

4)Ναι-ναι. Πολυ δημοκρατικο αυτο. Προφανως ειναι καφρος αυτος, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να γινεις και συ.

5)λολ απλα.

 

Οσο για τους αναρχικους, ελπιζω να τα πιασουν τα κωλοπαιδια και να κανουν αυτο που πρεπει. Συμφωνουμε πιστευω ολοι σε αυτο. Απο κει και περα ομως πρεπει και η πολιτεια να κανει σωστα την δουλεια της(ΑΝ πιασει καποιον η αστυνομια, η δικαιοσυνη να μην τον αφησει μετα...αλλα κατσε πρωτα να παμε στο σταδιο οτι τους πιανουν και μετα βλεπουμε...)

 

Χαίρομαι που μετράμε και κρίνουμε μια ομάδα ανθρώπων με κριτήρια χουλιγκανικά.

+1

Το οτι μπορει να υπαρχουν 100 μαλακες σε μια πορεια (περα απο τους αναρχικους), δεν σημαινει οτι ειναι και ολοι οι υπολοιποι. Στο κατω κατω, αν ρωτησεις και τους ιδιους γιατι κανουν το ντου, θα σου πουν οτι ειναι συμβολικο. Περα απο αυτο εχετε δει ποτε να κανουν κατι αλλο?

Η αλλη μου απορια ειναι, γιατι δεν αφηνουν αυτες τις πορειες να πανε απλα εξω απο την βουλη χωρις να γινεται κατι και προτειμουν να κλεινουν τον δρομο. Γιατι αραγε οταν ειχαν κανει πορεια οι αστυνομικοι δεν υπηρχε κανεις εκει? Γιατι επισης "αραγε" επεισοδια γινονται εντελως τυχαια απο την στιγμη που εμφανιζονται μπατσοι και μονο. Γιατι δεν θυμαμαι ποτε οι καουμποηδες(αναρχικοι) να θελαν να καψουν την στουρναρη χωρις να εχουν ινδιανους(αστυνομια). Αλλιως δεν εχει και νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μάθουν οι "αναρχικοί" τι σημαίνει αναρχισμός.

Τι σημαίνει ελευθερία, τι σημαίνει σεβασμός, τι σημαίνει αξιοπρέπεια, τι σημαίνει αγάπη για το συνάνθρωπο.

Όλοι οι κάφροι της ζούγκλας αυτοβαπτίζονται αναρχικοί, δυσφημίζουν την ιδεολογία της απόλυτα ισόνομης και ισότιμης κοινωνίας και εκτονώνουν τον αρρώστο ψυχισμό τους.

Τι θα πει "αναρχισμός"; Ξέρουμε; Ασχολήθηκε κανείς;

Αν σε ενοχλεί κάτι, άνθρωπε του 2007, έχεις πολλούς τρόπους να αντιδράσεις, να αποδράσεις, να δράσεις. Δεν είναι ανάγκη να παράγεις βία. Να γίνεσαι αυτό που χλευάζεις, αυτό που κατακρίνεις.

Νισάφι πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T

 

Οσο για τους αναρχικους, ελπιζω να τα πιασουν τα κωλοπαιδια και να κανουν αυτο που πρεπει.

 

 

ναι ναι να τους αφήσουν ελεύθερους

 

όπως κάνουν τις περισσότερες φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν παρεξηγήσει την έννοια αναρχία.Αυτοί που τα έσπαγαν χθες στο Πολυτεχνείο και έκαιγαν αυτοκίνητα μόνο τέτοιοι δεν είναι.Αλλά ό,τι και να λέμε,αν δεν φτάσουμε στο σημείο που οι αγανακτισμένοι πολίτες θα πάρουν το νόμο στα χέρια τους για να υπερασπιστούν την περιουσία τους από αυτούς τους "αναρχικούς",δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.Γιατί και η αστυνομία δεν παρεμβαίνει δραστικά,καθώς αν σπάσουν κεφάλια θα ακολουθήσει λαϊκή κατακραυγή και ξαφνικά τότε οι "αναρχικοί" θα γίνουν φοιτητές προστατευόμενοι από το άσυλο που τους δέρνουν οι "κ@λόμπατσοι".Γι'αυτό λέω λοιπόν,ας κόψουν το λαιμό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν παρεξηγήσει την έννοια αναρχία.Αυτοί που τα έσπαγαν χθες στο Πολυτεχνείο και έκαιγαν αυτοκίνητα μόνο τέτοιοι δεν είναι.Αλλά ό,τι και να λέμε,αν δεν φτάσουμε στο σημείο που οι αγανακτισμένοι πολίτες θα πάρουν το νόμο στα χέρια τους για να υπερασπιστούν την περιουσία τους από αυτούς τους "αναρχικούς",δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.Γιατί και η αστυνομία δεν παρεμβαίνει δραστικά,καθώς αν σπάσουν κεφάλια θα ακολουθήσει λαϊκή κατακραυγή και ξαφνικά τότε οι "αναρχικοί" θα γίνουν φοιτητές προστατευόμενοι από το άσυλο που τους δέρνουν οι "κ@λόμπατσοι".Γι'αυτό λέω λοιπόν,ας κόψουν το λαιμό τους.

 

Ο όρος "αγανακτισμένοι πολίτες" με έκανε να ανατριχιάσω.

 

Πχ, το ξέρεις φαντάζομαι ότι "αγανακτισμένοι πολίτες" ήταν αυτοί που έκαναν τις ανακαταλήψεις στα γεγονότα της Πάτρας με Τεμπονέρα κτλ.

 

Για όσο ο Αρναούτογλου κάνει το "πολύ την Κυριακή", κανένας πολίτης δεν πρόκειται να "αγανακτίσει" πραγματικά, μιας και όλοι είναι πολύ απασχολημένοι να βρούν την πατέντα του χεσίματος της αγελάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί έχουν παρεξηγήσει την έννοια αναρχία.Αυτοί που τα έσπαγαν χθες στο Πολυτεχνείο και έκαιγαν αυτοκίνητα μόνο τέτοιοι δεν είναι

 

συμφωνο απολυτα,αυτο ειπα κι εγω πιο πανω

 

απλα αλλοι εκτονωνονται στα γυμναστηρια,αλλοι στο σεξ,αλλοι κανουν καποιο επικινδυνο σπορ κι αυτοι απλα τα σπανε εκτονωνοντας τα (τυχον) νευρα τους.

καπου εβλεπα ενα αρθρο παλια σε περιοδικο για μια εταιρεια η οποια με την ωρα μπορεις να μπεις σε ενα δωματιο με βαζα,γυαλικα, επιπλα κλπ να τα κανεις λαμπογιαλο και μετα να βγεις κυριος.καιρος να γινει πιο γνωστη αυτη η μεθοδος!!!!

 

τα συγκεκριμενα ατομα το μονο που θελουν ειναι να σπασουν τα κεφαλια των αστυνομικων και ενιοτε και τα δικα τους,δεν εχουν ιδεολογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεγμένο αρθράκι έχει το link του nontas για τον αναρχισμό. Οπότε αυτό που λέμε στην Ελλάδα "αναρχισμός" δεν είναι αναρχισμός. Είναι στ@@δισμός ή αν@@δισμός όπως είπε κάποιος πριν.

 

Θέλω link από τον νώνταααα

11880 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προταση:

χτιζουμε ενα DoomDom στο Βοτανικο αντι το GreenArena,

βαζουμε μεσα, μ'οτι 'οπλα' διαθετουν, Μπατσους κι ΑντιΜπατσικους

και μετα απο κανα-δυο-τρεις-τεσσερες....το πολυ μερουλες

παμε και μαζευουμε τα.....κρεατα για οικολογικη ανακυκλωση

για τις κοτουλες και τα γουρουνακια.

Σέ φινί !

So Simple !

post-623-129062941713_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέμα γυρίσει προς το τι είναι αναρχία και τι όχι και αν οποιοσδήποτε ενδιαφέρεται να προσεγγίσει, υπάρχει ένα σάιτ που κατα την ταπεινή μου άποψη όσα αναφέρονται είναι τεκμηριωμένα και παρουσιασμένα μέσα από διάφορα κείμενα ιστορικά, θεωρητικά, κινηματικά κ.α.

 

http://www.vrahokipos.net/

 

(Επειδή αυτην την εποχή το site ανανεώνεται, υπάρχει ένα link στην πρώτη σελίδα που οδηγεί στο παλιό, αντιγράφω: http://www.vrahokipos.net/old/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι το 70% των 'αντιεξουσιαστών' που πετάνε τις μολότωφ κτλ, τα Σ/Κ έχουν ρεπό από την αντιεξουσιαστική πάλη γιατί τα σπάνε στα γήπεδα.

 

Επίσης, και από προσωπική επαφή που είχα με τέτοια άτομα πριν 10 χρόνια που σύχναζα Εξάρχεια, το 95% δεν έχει ιδέα γιατί τα σπάει, πέρα από μια οργή απέναντι στο σύστημα και τους έχοντες. Η οργή αυτή βέβαια πηγάζει από την απογοήτευση ότι δεν είναι μέσα στο σύστημα οι ίδιοι.

 

Και φυσικά, ως επι το πλείστον, τα drugs είναι δεδομένα.

 

Με άλλα λόγια, αναρχικοί του κώλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...