Προς το περιεχόμενο

πόσο πιο κότες οι 'αναρχικοί;


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή είναι για πολλά γέλια έτσι. Μόλις είδα ειδήσεις και είδα του 'αναρχικούς' μεσα απο το πολυτεχνείο να ρίχνουν μολότοφ. Ούτε τα @@ δεν έχουν να βγουν στο δρόμο. Απορώ για πιο λόγο οι αστυνομικοί (σε κάθε περιπτωση) δεν μπαίνουν στο πολυτεχνείο, κάτι τρέχει στα γύφτικα.

 

Το μόνο που ευχαριστιέμε είναι τι γίνεται αφου κλείνουν οι κάμερες. :mrgreen: :mrgreen:

Στις περισσότερες περιπτώσεις οι δήθεν αναρχικοί φέυγουν ασήκωτοι αλλα δε ξέρω γιατι δε τα γράφουν οι κάμερες γέλιο έχει :mrgreen: :mrgreen:

 

ΥΓ: Λέω 'αναρχικούς' γιατί δυστυχώς αυτός ο όρος έχει ταυτιστεί με τους ανθρώπους με κουκούλες χωρίς @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Απορώ για πιο λόγο οι αστυνομικοί (σε κάθε περιπτωση) δεν μπαίνουν στο πολυτεχνείο, κάτι τρέχει στα γύφτικα.

 

Μα μέσα είναι.....!!!!!!!

 

Ούτε τα @@ δεν έχουν να βγουν στο δρόμο

 

Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνουν για να μην είναι "κότες", έσύ τι θα έκανες?

Θα πέταγες ρουκέτες....μήπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή είναι για πολλά γέλια έτσι. Μόλις είδα ειδήσεις και είδα του 'αναρχικούς' μεσα απο το πολυτεχνείο να ρίχνουν μολότοφ. Ούτε τα @@ δεν έχουν να βγουν στο δρόμο. Απορώ για πιο λόγο οι αστυνομικοί (σε κάθε περιπτωση) δεν μπαίνουν στο πολυτεχνείο, κάτι τρέχει στα γύφτικα.

 

Το μόνο που ευχαριστιέμε είναι τι γίνεται αφου κλείνουν οι κάμερες. :mrgreen: :mrgreen:

Στις περισσότερες περιπτώσεις οι δήθεν αναρχικοί φέυγουν ασήκωτοι αλλα δε ξέρω γιατι δε τα γράφουν οι κάμερες γέλιο έχει :mrgreen: :mrgreen:

 

ΥΓ: Λέω 'αναρχικούς' γιατί δυστυχώς αυτός ο όρος έχει ταυτιστεί με τους ανθρώπους με κουκούλες χωρίς @@

 

Θες να σε δείρω ρε?Ξέρεις ποιος είμαι εγώ?Είμαι ο nontas :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπάτσοι είναι τόσο λέρες, που μέχρι και να τους σκοτώσουν μπορούν αδερφέ και μετά είτε να πουν ότι εκπυρσοκρότησε το όπλο είτε να βγαίνει ο κάθε χουντικός (βλ. Μπαλάσκα) και να λέει @@ στην τηλεόραση. Για ποιό λόγο λοιπόν να βγουν οι αναρχικοί έξω? Το μπελά τους να βρουν χειρότερα. Δεν είμαι υπέρ των αναρχικών αλλά κατά των μπάτσων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιες φυλές θεωρούν ανδρεία το να παίρνεις μέρος στη μάχη

χωρίς όπλα που βάλουν από μακριά

 

χωρίς να είσαι κάτω από το φουστάνι της μαμάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τρεις Χρηστος Τσουτσουβής........Τιμη και Δοξα!!!!!!!

 

κάποιες φυλές θεωρούν ανδρεία το να παίρνεις μέρος στη μάχη

χωρίς όπλα που βάλουν από μακριά

 

χωρίς να είναι κάτω από το φουστάνι της μαμάς

 

Αυτές οι Φύλες Υπάρχουν και σήμερα?? δηλ μετά το 1000 μ.χ?

 

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι να τους πιάσουν και να τους σαπίσουν στον ξύλο και μετά να πάνε στους γονείς τους και να κάνουν μυνήσεις για τα τσο...νια που μεγαλώνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ...

 

 

απογοητεύτηκες ?

 

καλή φάση......!!!!

 

το θέμα είναι να τους πιάσουν και να τους σαπίσουν στον ξύλο και μετά να πάνε στους γονείς τους και να κάνουν μυνήσεις για τα τσο...νια που μεγαλώνουν

 

Ναι συμφωνώ.....αλλά πως???

με το που τους πλησιάζεις σου πετάνε δακρυγόνα τα τσο@@!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τους έχω σιχαθεί και τους μπάτσους και τους αναρχικούς!!!

 

Όλοι μλκς είναι! Απο την άλλη οι μπάτσοι απλοί οικογενειάρχες είναι που κάνουν τη δουλειά τους, και οι αναρχικοί τουλάχιστον δείχνουν στη ψευτοβολεμένη μικροαστική κοινωνία μας οτι κάτι δεν πάει καλα...

 

Πολύ θέλω όμως να πιάσω συζήτηση με κάποιον απο τα ΜΑΤ που το παιδί του σπουδάζει σε δημόσιο ίδρυμα (πανεπιστήμιο), και μάλιστα πέρασε με κόπο εκεί, να δω τι έχει να μου πει και για τα νομοσχέδια, και για τις καταλήψεις και για τις διαδηλώσεις, και τους αναρχικούς και την αστυνομία και τους φοιτητές και τους πολιτικούς!

 

Τώρα πόσο σωστό είναι ή όχι να "πολεμάνε" έτσι οι αναρχικοί με τα ΜΑΤ, δε ξέρω και ούτε με ενδιαφέρει, καλό θα ήταν να ήμασταν σωστοί πολίτες, να εκλέγαμε σωστούς πολιτικούς και έτσι να μην χρειαζόταν να έχουμε ΜΑΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γενική άποψη περί του θέματος.Βλέπεις ένα αναρχικό σύνθημα στο δρόμο.Οι τράπεζες σας κλέβουν και εσείς γουστάρετε. Τι σκέφετσαι.Σωστά τα λένε τα παιδιά.Σκεφτείτε πόσους έχουν βγάλει στο δρόμο οι τράπεζες για πλειστηριασμούς.

Μετά σκέφτεσαι.Ρε μπιπ τι σου φταίει το αυτοκίνητο που εγώ δεν το έχω εξοφλήσει ακόμα και το πήρα με χίλια ζόρια.Πήγαινε καψε το σπίτι του μπαμπάκα σου του μεγαλο-(βαλτε εσείς ότι θέλετε) και μετά τα λέμε.

Σε κάθε πορεία βλέπεις όμως ότι το κύριο βάρος στα ΜΜε να πέφτει στος αναρχικούς και όχι στο λόγο που γίνονται οι πορείες.Με στόχο να στρέψει την κοινή γνώμη εναντιον των διμαρτυρόμενων.Ετσι και τώρα στόχος του Κυρ-Πολύδωρα είναι να πει βλέπετε πως "καταστρατηγείται το άσυλο" να το καταργήσουμε και να μπαίνει ο καθένας μέσα να σε ρωτάει για τις πολιτικές σου πεποιθήσεις.

 

Συμπερασμα οι αναρχικοί είναι μια ακόμη κρίκα στην αλυσίδα τοων νεοφιλελεύθερων παγκοσμιοποιητών και όλα αυτά βρίσκουν απήχηση στα χουντικά απόβλητα της νδ κλπ

 

να μην χρειαζόταν να έχουμε ΜΑΤ.

 

Μόνο αν κατργηθεί η έννοια της ιδιοκτησίας.Τι είναι οι ατυνομικοί όργανα του εκάστοτε κοινωνικοπολιτικού συστήματος είτε πρόκειται για φασισμό κομμουνισμό η αστικό κοινοβουλευτισμό(δημοκρατία είχε μόνο η Αθήνα του Περικλή και αυτή για τους λιγους) και δυστυχώς ακόμα και σοσιαλισμό.Δεν έχει πει τπτ ο Τσάβες για καταργηση των αστυνομικών τμημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ, μίλησε ο ομνι για ερωτήσεις πολιτικού φρονίματος! όλο με εκπλήσει αυτό το παιδί!

 

Γιατί δεν έχουμε εμείς πολιτική γνώμη;Δεν ασχολούμαστε με τα κοινά.Και σήμερα μου είπαν πως όλα τα "μεγάλα κανάλια" ασχολήθηκαν με φωτίες και όχι με τα συνθήματα και τα αιτήματα των διαδηλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημοκρατία είχε μόνο η Αθήνα του Περικλή και αυτή για τους λιγους

 

Τι λες ρε παιδί???

Δημοκρατία για λίγους?Μήπως ψιλομπερδεύεσαι?Τότε πως λέγεται δημοκρατία?

Σε λίγο θα μας πεις ότι επι Σαντάμ εποχή υπήρχε Δημοκρατία αλλά και αυτή ήταν για τον έναν.

Που σε βρήκαμε ρεεεεεε....??:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...