Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To exploit θα βρεθεί μέσω gamecube mode,μόλις κατανοήσουν τις λειτουργίες του Wii πλήρως θα βγεί και το πρώτο exploit.Εγώ ποντάρω στο Gamecube mode...

 

To idio pragma mou pe kai o filos mou pou sas lew parepimptontos... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η διαδικασία τσιπαρίσματος του Wii είναι πολύ εύκολη, ευκολότερη από το Xbox και σίγουρα πολύ ευκολότερη από το Ps2. Αυτά περί softmod και swapdisk δεν τα έχω δει να δουλεύουν ποτέ, οπότε είμαι επιφυλακτικός, χώρια που με ένα τσιπάκι, μπορείς πάντα να το απενεργοποιείς για να αποφύγεις το online check (βλ. xbox-live).

 

Ο μόνος λόγος για να αναβάλει κάποιος μια τέτοια διαδικασία, είναι ότι τα torrents κατεβαίνουν με ρυθμό χελώνας, και δεν έχουν και ιδιαίτερη ποικιλία. Κατά τα άλλα, όποιος περιμένει το super-chip να βγει στην αγορά, τότε απλά χάνει τον καιρό του.

 

Αν πιάνουν τα χέρια του, μπορεί να αντικαταστήσει αυτό που έχει, με κάποιο καλύτερο που θα βγει στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η διαδικασία τσιπαρίσματος του Wii είναι πολύ εύκολη, ευκολότερη από το Xbox

 

Επέτρεψε μου να σε διαψεύσω.

Το ΧΒΟΧ το ξεκλειδώνω σε περίπου 5 λεπτά χωρίς κατσαβίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wiikey Setup Disc Released

 

The Wiikey setup disc has been released. The disc will allow you to configure the Wiikey modchip. Currently you can only enable/disable three options: Region Override, Audiofix and DVDR Speed.

 

You can download the disc from the Wiikey homepage however only the US version of the disc is available, which leaves the question, where are the other versions? Download links for PAL and Japanese regions are there but the files are not.

 

Όλο πάμε καλύτερα! Για να δούμε σε ποίο θα καταλήξουμε...

 

Φίλε liakos356 το Cyclo το έβαλες με καλώδια ή όπως είναι (quick solder) ; έχω ακούσει ότι άμα το βάλεις quick solder είναι δύσκολο να το ξεκωλήσεις άμα θελήσεις να το αλλάξεις ποτέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε liakos356 το Cyclo το έβαλες με καλώδια ή όπως είναι (quick solder) ; έχω ακούσει ότι άμα το βάλεις quick solder είναι δύσκολο να το ξεκωλήσεις άμα θελήσεις να το αλλάξεις ποτέ..

 

Όλα τα quicksolder chips κολλιούνται πολύ εύκολα αλλά ξεκολιούνται πιό δύσκολα.

 

Ειδικά για τους ερασιτέχνες μαστροχαλαστές, το ξεκόλλημα μπορεί να είναι πολύ επίπονη διαδικασία ή ακόμα και να κάνουν ζημιά στη πλακέτα της κονσόλας.

 

Να χρησιμοποιείτε πάντα καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κανονιζουμε καμια ομαδικη παραγγελια για τσιπακια..Μπορουμε να κανονισουμε και ομαδικη τοποθετηση ωστε να γνωριστουμε κιολας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα quicksolder chips κολλιούνται πολύ εύκολα αλλά ξεκολιούνται πιό δύσκολα.

 

Ειδικά για τους ερασιτέχνες μαστροχαλαστές, το ξεκόλλημα μπορεί να είναι πολύ επίπονη διαδικασία ή ακόμα και να κάνουν ζημιά στη πλακέτα της κονσόλας.

 

Να χρησιμοποιείτε πάντα καλώδια.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω! Εκεί που κάνεις την παραγγελία για το τσιπάκι, πάρε και ένα μασούρι με Kynar-Type καλώδιο. Το καλύτερο που μπορείς να βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...