Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Μια βοηθεια για ενα wii.

Εκανα softmod σε ενα wii 4.3 περασα και τα απαραιτητα προγραμματα ολα πηγαν καλα.

Οταν παω να συνδεθω στο eshop channel ζηταει update. Βρηκα οτι μπορει να γινει χειροκίνητα το update με το  NUS Downloader. Το εχει κανει κανεις να μου πει τι να προσεξω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/5/2022 στις 11:35 ΜΜ, salpnik είπε

Εγώ έχω Wii U με softmod σε μια τηλεόραση  55" Lg nano 4K και η εικόνα είναι τέλεια.

Τα παιχνίδια  του wii τα παίζω μέσω του Wii U και πάλι είναι μια χαρά,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που τα παίζω μέσω του Wii U

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ikaros2 είπε

 

Δεν θα διαφωνήσω καθώς δεν είχα ποτέ wii για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Γνωρίζω ότι το wii είχε 720p ανάλυση και το wii u 1080p. Υπάρχει μια θολούρα αλλά δεν είναι τόσο τραγική που να μην μπορείς να παίξεις, είναι αποδεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, salpnik είπε

Δεν θα διαφωνήσω καθώς δεν είχα ποτέ wii για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Γνωρίζω ότι το wii είχε 720p ανάλυση και το wii u 1080p. Υπάρχει μια θολούρα αλλά δεν είναι τόσο τραγική που να μην μπορείς να παίξεις, είναι αποδεκτό.

480p είχε το Wii. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι το Wii U ακόμα και για Wii games είναι μια χαρά ως ποιότητα εικόνας λόγω του upscale που κάνει στα 1080p.

Από εκεί και πέρα, για να πάρεις την καλύτερη δυνατή εικόνα πας σε emulator όπου με mods κάνεις ό,τι θες π.χ. high definition textures κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλημέρα μια ερώτηση. 

Σε ένα modded Wii U έχει συνδεθεί ένας σκληρός δίσκος που είναι περασμένα τα παιχνίδια με τα τα saves τους. 
 

Γίνεται αυτός ο δίσκος να συνδεθεί σε ένα άλλο modded Wii U, και να συνεχίσουν να παίζουν με τα saves τους από εκεί που το άφησαν; 
 

Αν δεν γίνεται αυτό,  τότε θα περαστεί ο δίσκος και θα φορμαριστεί στην άλλη κονσόλα, και θα ξανά εγκατασταθούν τα παιχνίδια, όμως, υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος τρόπος να μεταφερθούν τα αποθηκευμένα  παιχνίδια από την μια κονσόλα στην άλλη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cacciatore είπε

Καλημέρα μια ερώτηση. 

Σε ένα modded Wii U έχει συνδεθεί ένας σκληρός δίσκος που είναι περασμένα τα παιχνίδια με τα τα saves τους. 
 

Γίνεται αυτός ο δίσκος να συνδεθεί σε ένα άλλο modded Wii U, και να συνεχίσουν να παίζουν με τα saves τους από εκεί που το άφησαν; 
 

Αν δεν γίνεται αυτό,  τότε θα περαστεί ο δίσκος και θα φορμαριστεί στην άλλη κονσόλα, και θα ξανά εγκατασταθούν τα παιχνίδια, όμως, υπάρχει κάποιος δοκιμασμένος τρόπος να μεταφερθούν τα αποθηκευμένα  παιχνίδια από την μια κονσόλα στην άλλη; 

Δεν γίνεται να παίξουν σε άλλο moddet WiiU.

Σ' αυτή την κονσόλα που έχει γίνει format μόνο σ' αυτή μπορεί να παιχτεί. Πρέπει να κάνεις όλοι την διαδικασία από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απάντηση.
 

Μπορούν να κρατηθούν με κάποια δοκιμασμένη διαδικασία τα saves και να μεταφερθούν στην άλλη κονσόλα; 
 

Ειχα δοκιμάσει με να τους το κάνω με μια εφαρμογή το savemii αλλά είτε είναι παλιά αυτή που βρήκα, είτε κάτι δεν έκανα σωστά, είτε ο τρόπος ήταν λάθος, γιατί δεν τα αναγνώρισε το νέο σύστημα σε ένα παιχνίδι δοκιμαστικά που μεταφέραμε τα saves. 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Cacciatore είπε

Thanks για την απάντηση.
 

Μπορούν να κρατηθούν με κάποια δοκιμασμένη διαδικασία τα saves και να μεταφερθούν στην άλλη κονσόλα; 
 

Ειχα δοκιμάσει με να τους το κάνω με μια εφαρμογή το savemii αλλά είτε είναι παλιά αυτή που βρήκα, είτε κάτι δεν έκανα σωστά, είτε ο τρόπος ήταν λάθος, γιατί δεν τα αναγνώρισε το νέο σύστημα σε ένα παιχνίδι δοκιμαστικά που μεταφέραμε τα saves. 
 

 

Για τα saves δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν χρειάστηκε να το κάνω ποτέ οπότε δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...