Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Beat 'em up / fighting games


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειχα και εγω αυτο το προβλημμα. Αλλα με τα MAME και εναν καλο υπολογιστη με 8800 καρτα εισαι κατα πολυ ευχαριστημενος. Εχει tekken 1, 2 ,3 ,doa ,Killer instict 1, 2 , shamurai sh 1,2,3 και αλλα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και εγω αυτο το προβλημμα. Αλλα με τα MAME και εναν καλο υπολογιστη με 8800 καρτα εισαι κατα πολυ ευχαριστημενος. Εχει tekken 1, 2 ,3 ,doa ,Killer instict 1, 2 , shamurai sh 1,2,3 και αλλα πολλα

 

Σε τι κάνει emulation ο MAME;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη στα παντα! απο παιχνιδια που παιζαμε στα ουφαδικα τις παλιοτερες δεκαετιες μεχρι και μερικα παιχνιδια απο playstation, sega saturn και nindendo.αυτη την στιγμη κανει emulation σε περιπου 6200 παιχνιδια!

http://www.arcadeathome.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη στα παντα! απο παιχνιδια που παιζαμε στα ουφαδικα τις παλιοτερες δεκαετιες μεχρι και μερικα παιχνιδια απο playstation, sega saturn και nindendo.αυτη την στιγμη κανει emulation σε περιπου 6200 παιχνιδια!

http://www.arcadeathome.com/

 

Στη σελίδα που μου δίνεις βλέπω να έχει για κάθε κονσόλα διαφορετικό emulator!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει μπορεις να βρεις και αλλους emulators αλλα και τον ΜΑΜΕ. αν θες κατι μαζεμενο εχει το παρακατω που εχει ολα τα παιχνιδια μεχρι και πριν 3 μηνες περιπου.

υπομονη να εχεις να κατεβαζεις. στην ιδια σελιδα εχει και με chd τα οποια ειναι πιο νεα παιχνιδια αλλα με μεγαλη χωρητικοτητα.μπορεις ομως να διαλεξεις πιο παιχνιδι θα κατεβασεις.

Βασικη προιποθεση να εχεις πολυ καλο υπολογιστη και πολυ καλη καρτα γραφικων!

Δες και εδω http://roms.zophar.net/mame/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Παιχνιδια στυλ Tekken για PC

 

Λογω αποχης απο τα video games για περιπου 5 χρονια εχω χασει τις εξελιξεις...
Θα ηθελα να ξερω μηπως υπαρχει παιχνιδι για το PC σε στυλ Tekken...

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν έχεις αρκετά ισχυρό PC μπορείς να ρίξει μια ματιά στον PCSX2 emulator του PS2. Γιατί από όσο γνωρίζω έχει καιρό να βγει για PC αξιολογο παιχνίδι σε στυλ Tekken (ή Mortal Kombat). Περιμένουμε ωστόσο το Street Fighter IV

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC που αγορασα (και θα μου ερθει Δευτερα-Τριτη) εχει:

Ε8400 - Asus P5Q Pro - Ati 4850 - 4GB Ram

 

Πιστευω θα το αντεξει...

Τι χρειαζομαι για το emulator?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO TEKEN 4 το εχω τερματισει με το συστημα της υπογραφης και μπορω να πω οτι παει σφαιρα. Το TEKEN 5 με το ζορι πιανει 25 fps ωστοσο ειναι αρκετα playble στο συστημα μου. Εχω διαβασει στο forum του pcsx2 οτι καποιοι χρηστες που δοκμασαν το TEKEN5 σε συστημα με core 2 8500 παει σφαιρα. Με το συγκεκριμενο emulator μπορεις να παιξες τα περισοτερα παιχνιδια του ps2 στο pc με ταχυτητες γρηγορορετερες απο το ιδιο το ps2. (χρειαζεται core 2 duo 8400 για να μπορεις να παιζεις ολα τα gams με ανωτερες ταχυτητες απο ps2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...