Προς το περιεχόμενο

Οι μύθοι για την κάνναβη


Alsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 612
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οχι οσο το ιμαμ και οι κεφτέδες

Σωστά,ιδίως άμα πεινάς.:-)

Εδώ ο άλλος πούλησε τα πρωτοτόκια για ένα πιάτο φακές,πού να σου τάξει το ματσιούρ ιμάμ μπαϊλντί.Ίσαμε το παράδεισο θα σε στείλει.:lol:

Μην ξεχνάμε και το γέρο του βουνού (όχι αυτόν που είπε στον Κόναν για τα πόμολα...),πως παραμύθιαζε τους ασσασίνους του (=με πιλάφ).

 

---------- Προσθήκη στις 11:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:49 ----------

 

fuzzy logic τελείως...

Επέτρεψέ μου,παρακαλώ,να έχω ιδίαν άποψη επί του θέματος.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε!!Στροφη 180 μοιρων.Ασχετα με το οτι μεχρι χθες ''στα παπαρια σας'' τι λεει ενας ανωνυμος htps...κατα τα αλλα τωρα που παραθεσα την διεθνη ταξινομηση αιφνης εγινα [b']πιο πιστευτος.[/b]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα το thread απτην αρχή ως το τέλος. Το θέμα θα το θεωρούσα "Κλασσικό": Σε κάθε forum που "σέβεται τον εαυτό του και έχει κόσμο" θα παρουσιαστεί τουλάχιστον μια φορά στα χρονικά της ζωής του. Να μην το πολυκουράσω με την "κλασσικότητα του θέματος" ίσως τα έχετε δεί ήδη, δημιουργούνται συνήθως δύο στρατόπεδα Naysayers και Yaysayers και απο εκεί και πέραν ακολουθούν είτε ΟΚΑΝισμοί είτε...Γριβισμοί με τους τοξότες του ενός στρατοπεδου να εμφανίζονται περιοδικά στις πολεμίστρες πάνω στα τείχη τους για να ρίξουν κανένα βέλος στους τοξότες της απέναντι πλευράς.

 

Τώρα, θα μου πεις τα βέλη μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για να στείλεις μήνυμα δεμένο πάνω τους ,και όντως κάποιος μπορεί να πεί οτι επισύναψε "papers" και "έρευνες" στο βέλος του ,και ότι ο άλλος κάνει την παλαβή που και καλά το αγνόησε.

 

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, οι "έρευνες" δεν δίνονται απο το εκάστοτε μέλος για να "ερευνηθούν" (εφαρμογή κριτικής σκέψης, ζύγιαση στοιχείων, ανανέωση της άποψης κάποιου αν εμφανιστούν καινούργια στοιχεία) παρά μόνο προς υποστηρίξη της θέσης του καθενός, με "τις δικες μας έρευνες" πάντα να είναι πιο "βαριές" απο του "αντιπάλου" επι του ζυγιάσματος του τελικού πορίσματος. Να σου βγάλω μια έρευνα που θα δείχνει πως η κάνναβη έχει νευροτροφική δράση, να μου βγάλεις μια που δείχνει πτώση αριθμού αξόνων στον ιππόκαμπο. Να σου τρατάρω μια που να δείχνει αύξηση ποσοστού ψύχωσης στους χρήστες, να μου τρατάεις μια που να δείχνει πτώση του ποσοστού ψύχωσης ή αύξηση ενός "θετικού δείκτη".

 

Και πάντα το θέμα, αιωνίως, έμενε στο "περι κάνναβης και ποινικοποίηση". Συνήθως δεν θα συζητηθούν θέματα του πως το αντιμετωπίζει κάποιος και δεν θα συζητηθεί τίποτε άλλο εκτός τις κάνναβης. Θα μου πείς..αυτό κυκλοφορεί ευρέως και αυτό είναι έυκολο να καπνίζεις οπότε τι άλλο να συζητηθεί;

 

Μπορεί να έχουμε μάθει και τα "copelandia" εντο στο ελλάντα, αλλά αναρωτιέμαι πέραν μιας βιαστικής ,χιουμοριστικής αναφοράς του fenzy κατα πόσο θα μπορούσε να αναλυθεί ή κατα πόσο θα μπορούσαν να εξαχθούν συμπεράσματα σχετικά και με την κάνναβη ,όχι ώς εμπόλεμη παράθεση εργασιών (ας μη τις λέμε μελέτες άπαξ και κανείς που τις λαμβάνει εδώ δεν τις μελετά αμερόληπτα μόνο προσπαθεί να βρεί ασθενές σημείο για να χτυπήσει) αλλά ως συζήτηση που πάει πίσω απο αυτά ,σε πιο βαθιές πτυχές του τρόπου που σκεφτόμαστε για αυτά αλλά και γενικά.

 

Χμμμ, αν είναι να γίνει ποδόσφαιρο η φάση να φέρουμε και άλλους στο νταβατούρι. Γιατρούς και "πτυχιάτους" που είναι υπέρ αλλά που είναι και κατά. Χρήστες που είναι υπέρ αλλά που είναι και κατά

 

Τελικά πως το αντιμετωπίζει ο καθένας; ΤΙ είναι αυτές οι ψυχοενεργές ουσίες;

 

Τι ενδιαφέρει κάποιον στην κάνναβη; Θα τελείωνε το ενδιαφέρον του -απο άποψη να το μιλήσει και να το σκεφτεί- αν επερχόταν μια νομιμοποίηση/αποποινικοποίηση, θα επαναπαυόταν στο οτι "την έχω στις γλαστρούλες στο μπαλκόνι μου ή βγαίνω και την παίρνω απο το Καφεσόπι,τι να λέμε τώρα,τι να τα συζητάμε αδερφέ" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
ρε φιλε πραγματικα ξερεις πως φτιαχνετε.??

το πσαχνο παντου να το βρω αλλα δεν μου το βγαζει πουθενα..!!!!!

 

Εγώ ξέρω αλλά τι μου δίνεις για να σου αποκαλύψω το μυστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαροσε λιγο χορτο ειναι.!!!!!!

 

απ οτι φαινεται απο την ορθογραφια σου εσενα σε χαλαει και το λιγο χορτο οποτε καιρος να το σταματησεις :P:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι φαινεται απο την ορθογραφια σου εσενα σε χαλαει και το λιγο χορτο οποτε καιρος να το σταματησεις :P:p

 

Meh, τι ορθογραφια, ο τειπακως ροται σωβαρα πραγματα και σει ασχωλισε με μετρειοτειταις.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...