Προς το περιεχόμενο

McDonalds fries..


theoritikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έχω φάει 3-4 φορές στη ζωή μου.

 

Δε μου άρεσαν τα burger ούτε οι πατάτες (που συνήθως έδειχναν το λιγότερο καμένες και ξαναζεσταμένες) παρά μόνο τα milk shakes που έκαναν.

 

Βέβαια αναγνωρίζω ότι μπορεί να μην είναι παντού έτσι, ίσως μερικά υποκαταστήματα να είναι καλύτερα.

 

Γενικά τα Goodys είναι καλύτερα στην γεύση, στις επιλογές και σαν περιβάλλον. Προσωπική άποψη.

 

Ούτως ή άλλως έχω κόψει το junk οπότε δε με ενδιαφέρει ποιο είναι καλύτερο. Αν πρέπει να φάω Goodys, σαλάτα ή μπαγκέτα παραδοσιακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα καποτε τα McDonalds μου αρεσαν.Με τον καιρο ομως,

αρχισαν να με αηδιαζουν. Δεν εχω καταργησει το junk food,παρ'ολ'αυτα.

 

Θεωρω ομως οτι η συγκριση μεταξυ των τζανκφουνταδικων -δε συμπεριλαμβανω τοπικα καλα σουβλατζιδικα- ειναι σα να συγκρινεις τσιγαρα : " Μη καπνιζεις lucky strike,κανε marlrboro lights,που ειναι πιο ελαφρια" :)

 

Σειμ σιτ,ντιφερεντ νειμ, i think :-?

Απλως καποια ειναι πιο γευστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.mcdonalds.com/usa/eat/quality0/meat.html

 

Εδώ πάντως αναφέρεται η λέξη meat..

 

Όχι οτι με ενδιαφέρει,μιας και εδώ και ένα χρόνο έχω αποφασίσει να μην ξαναφάω junk food..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά men , δεν την βρήκες την ανακοίνωση/είδηση μάλλον ε;

(εγώ πάντως δεν κατάφερα να βρώ τίποτα σχετικό).

 

Τι να ψάξω ρε συ bandito; Κάτι που έγινε πριν 20 χρόνια; Και να το ψάξω στις ειδήσεις του Internet;

 

Άσε που δεν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαι με τον συγκεκριμένο, μόνο και μόνο πώς απαντάει, από το πρώτο του κιόλας μήνυμα. Αν του απαντούσα όπως του άξιζε, θα έπρεπε να κάνω και report το μήνυμά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τουλάχιστον δεν έκανα report τις βρισιές σου, ας σε κρίνουν όσοι σε διαβάζουν. Ομοίως ας κρίνουν και τα λεγόμενά σου για τις "απαγορεύσεις"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τουλάχιστον δεν έκανα report τις βρισιές σου, ας σε κρίνουν όσοι σε διαβάζουν. Ομοίως ας κρίνουν και τα λεγόμενά σου για τις "απαγορεύσεις"..

 

Εξαρχής χαρακτίρισες αυτό που έλεγα. Ακόμα και λάθος να είναι, μπορούσες να απαντήσεις χωρίς να πεις ότι είναι ακραία χαζομάρα.

 

Σου απάντησα νορμάλ, απάντησες και πάλι με ειρωνεία.

 

Μετά σου είπα ότι ώρες ώρες είσαι απλά μαλάκας, γιατί το παίζεις αντιοδραστικός, μόνο και μόνο για να διαφέρεις από τους άλλους. Άποψη που μοιράζονται με εμένα και άλλοι, σε αυτό και σε άλλα fora.

 

Με άλλα λόγια, ακόμα και μαλακία να έλεγα, ο τρόπος και μόνο σε κάνει μαλάκα. Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μου πεις τον λόγο για τον οποίο σε δύο μηνύματά μου απάντησες με τον τρόπο που απάντησες, χωρίς να έχω πει τίποτα εναντίον σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να ψάξω ρε συ bandito; Κάτι που έγινε πριν 20 χρόνια; Και να το ψάξω στις ειδήσεις του Internet;

 

Άσε που δεν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαι με τον συγκεκριμένο, μόνο και μόνο πώς απαντάει, από το πρώτο του κιόλας μήνυμα. Αν του απαντούσα όπως του άξιζε, θα έπρεπε να κάνω και report το μήνυμά μου.

 

Βασικά την ερώτηση την έκανα εγώ.

Τέσπα, νομίζω οτι απλώς είναι ραδιοαρβίλα η συγκεκριμένη είδηση, διαφορετικά και 100 πρίν να είχε γίνει, κάποιος θα είχε γράψει για αυτήν κάπου (+ οτι γράφουν κανονικά την λέξη meat).

 

Στο λέω γιατι νομίζω οτι είναι χαζό να χρειάζεσαι μια τέτοια είδηση για να αποδείξεις οτι η μαζική παρασκευή και προετοιμασία κρέατος (σε τεράαααστιες ποσότητες), δεν είναι οτι καλύτερο για την υγεία.

Και στο λέω γιατί είναι καλό να μην αναπαράγουμε ραδιο-αρβίλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε, ξαναρώτησα τον πατέρα μου και μου είπε ότι είχε γίνει αυτό το 1985-87. Είχε γίνει έρευνα αλά Ευαγγελάτος από εκπομπή η οποία έλεγε ότι καλύτερα είναι τα Wendys σαν ποιότητα κρέατος και ότι το μπιφτέκι τον McDonalds χρησιμοποιούσε αλεσμένο ότι συνήθως πετιέται. Είχε γίνει ένα σούσουρο και καταναλωτικές οργανώσεις απειλησαν με μηνύσεις. Έτσι η McDonalds είχε σταματήσει να λέει για κρέας στα Menu και τις διαφημίσεις της. Δεν της είχαν επιβληθεί κυρώσεις.

 

Για κάτι πιο πρόσφατο, ψάξε γιατί στην Αμερική οι πατάτες τους δεν αναφέρονται σαν Vegeterian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος μου που δουλευει στα g@@ys μου ειπε να μην φαω ποτε απο κει

giati...

 

@kwsnmen ναι οκ τα αλλεσμενα ειναι πιο νορμαλ.

κατι παρομοιο συμβαινει κ με τους γυρους:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπα κάτι διαφορετικό, ούτε να πάμε όλοι να τρώμε γύρους και Goodys. Τα καλύτερα είναι κρέπες και sandwich γιατί και καλά ελέγχεις μέσα τα υλικά που βάζεις. Από την άλλη, εμένα με τρέχανε βραδιάτικα σε νοσοκομείο μετά από κρέπα που είχα φάει το προηγούμενο βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...