Προς το περιεχόμενο

ιατρικη απορια


wgibson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρόσεξες το MD δίπλα απο το όνομα του; Ξέρεις τι σημαίνει;

Ναι εντάξει και εγώ μπορώ να βάλω ένα LL_NEO/B.Sc(hons)/M.Sc./Phd αλλά μέχρι τώρα ο Φίλιππος δεν έχει δώσει τέτοια σημάδια, που σημαίνει ότι μέχρι αποδείξεως του εναντίον η γνώμη του έχει βαρύτητα. Να μην πω ότι όπως και να το κάνουμε για ανθρώπους που δεν είναι κλινικά ηλίθιοι η πηγή που δίνει ο άνθρωπος είναι απείρως πιο έγκυρη απο τον συμπαθέστατο κατά τα άλλα ταξιτζή. Εκτός και αν κατέβασε σημαία ο τύπος για καμιά βδομάδα και έκανε βόλτα στη Μακεδονία και χτύπαγε πόρτες κάνοντας έρευνα στα @@ των παιδιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δε τη λεω σε κανενα εσυ τη λες συνεχως σε μενα, προφανως εχεις καποιο προβλημα. Θα ξαναπω οτι καλο ειναι να σεβομαστε καποιον που εχασε το γιο του απο τη ραδιενεργεια του Tσερνομπιλ.

Κρατησε τα προβληματα σου μακρυα απ αυτο το thread.

 

ποια προβληματα μου ρε που εχεις καταντησει περιγελος με αυτα που

 

γραφεις? και εισαι και 37 χρονων και μου εχεις βαλει για αβαταρ ενα τερας. ολοι εδω μεσα που γελανε μαζι σου εχουν προβλημα δηλαδη? μηπως εισαι ψυχικα

 

διαταραγμενος και βλεπεις αορατους δαιμονες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, LL_NEO, να'σαι καλά. Εντάξει, γιατρός είμαι, αλλά αυτό δε λέει και πολλά πράγματα. Εξάλλου, lucky_strike, μέχρι να δεις το πτυχίο μου, δεν είναι ανάγκη να το πιστέψεις. Αυτό που μετράει σε μια συζήτηση είναι τα στοιχεία που εμφανίζει ο καθένας. Εγώ δεν απορρίπτω την άποψή σου, αλλά για να την πιστέψω, ζητάω στοιχεία. Δείξε μου μια στατιστική και θα συμφωνήσω ότι φταίει η ραδιενέργεια. Λες ότι μιλάνε "τα γεγονότα και οι χειροπιαστές αποδείξεις", αλλά εγώ βλέπω ότι μιλάει ένας άγνωστος ταξιτζής. Στο ίντερνετ μπορείς να τα βρεις όλα. Αν υπάρχουν εκατοντάδες περιστατικά, κάποιος θα τα έχει καταγράψει και θα τα βρεις. Αναμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να διευκρινησω σε καποια ξερα κεφαλια οτι εγω δεν παρενεβην σε αυτο το thread για να πω μια φημη ή κατι τετοιο αλλα για να αναφερω ενα γεγονος το οποιο ειναι επιστημονικως καταγεγραμμενο. Απο κει και περα για να μη λεω ολο τα ιδια, οι ενδιαφερομενοι ας ανατρεξουν στα προηγουμενα posts μου.

Eιμαι ο πρωτος που καταδικαζει τις φημες, τις απλοποιησεις, τις γενικοτητες και τις προκαταλειψεις. Κατι τετοιο φαινεται και απο τη συζητηση που εχω κανει με καποιους ρατσιστες στο thread περι μεταναστευσης.

Ας μην, λοιπον, βιαζομαστε να χαραχτηριζουμε φημες τα γεγονοτα. Αλλωστε δε μπορουμε να διαψευδουμε τους γιατρους ουτε και τα διαπιστωμενα καταγεγραμμενα περιστατικα.

Την αληθεια πρεπει να την κοιταμε καταματα, οχι να κλεινουμε τα ματια επειδη συχνα τυχαινει να ειναι δυσαρεστη. Κατι τετοιο διαπιστωσα εδω απο καποιους οι οποιοι προφανως θελουν να μας πεισουν οτι η ραδιενεργεια δεν εχει συνεπειες...Μου θυμιζουν τους σεισμολογους που μετα απο εναν σεισμο βγαινουν ΠΑΝΤΑ και δηλωνουν καθυσυχαστικοι.

 

1980, εαν κρινεις το συνομιλητη σου απο το... avatar του τοτε την εχεις πατησει σαν ψυχολογος... Εσυ δηλαδη που εβαλες τον φουκαρα Γιαννακοπουλο, τι να υποθεσω? οτι εισαι προεδρος ή γεροντιο?

Btw, το αβαταρ μου αυτο το εβαλα για λογους χιουμορ. Αλλωστε σε ενα "ελαφρο" forum σα κι αυτο που συμμετεχουν κυριως, απ οτι καταλαβα παιδια 15- χρονων, που υποστηριζουν (βλ. σχετικο thread) οτι ενα σκυλακι εχει περισσοτερη αξια απο εναν ανθρωπο, πρεπει να εχεις πολλη χιουμοριστικη διαθεση.

Μιλαω παντα με γνωση και επιχειρηματα και απορω που διεκρινες οτι ειμαι... "ψυχικα διαταραγμενος"...

Ειναι εντελως αστειο να συγκριθουμε (να που παει και το χιουμοριστικο avatar που λεγαμε!), εγω με σενα και τους ομοιους σου (που οπως ειπες...γελανε), πρεπει να φας πολλαααα καρβελια ακομα για να εχεις το ειδικο βαρος να σταθεις απεναντι μου, και ακομα περισσοτερα για να με αποκαλεσεις... ψυχικα διαταραγμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται καποιος να φαει πολλα καρβελια για να καταλαβει τι εισαι και τι δεν εισαι...

 

Απο αυτα που υποστηριζεις, η παντελης ελλειψη επιχειρηματων σου, μιας που σε καθε thread αναφερεσαι στην ηλικια των 15χρονων για τους υπολοιπους, η ελειψη σεβασμου για τις αποψεις των αλλων και η παντελως χαζη σου πεποιθηση και αποψη...πως σε οτι λες εχεις δικιο δεν σε εκφραζουν ιδιαιτερα.

 

 

Ευχαριστως να σε πιστεψουμε, αλλα δωσε μας τις καταλληλες αποδειξεις...

Πρεπει να διευκρινησω σε καποια ξερα κεφαλια οτι εγω δεν παρενεβην σε αυτο το thread για να πω μια φημη ή κατι τετοιο αλλα για να αναφερω ενα γεγονος το οποιο ειναι επιστημονικως καταγεγραμμενο. Απο κει και περα για να μη λεω ολο τα ιδια, οι ενδιαφερομενοι ας ανατρεξουν στα προηγουμενα posts μου

συνεχως λες, να ανατρεξουμε στα προηγουμενα ποστ σου, αλλα σε ολα λες κατι το οποιο θα μπορουσε να χαρακτηριστει ειτε ως urban legend ειτε σκληρη πραγματικοτητα.

Ευχαριστως να σε πιστεψω και εγω και αλλοι πολυ, αλλα δωσε μας καποια επιστημονικα καταγεγραμμενα link να διαβασουμε την σκληρη αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι κατεφτασαν ενισχυσεις απο το site των φιλοζωων... ξερετε, τα πιτσιρικια που θεωρουν οτι ο ανθρωπος ειναι κατωτερος απο το κατοικιδιο του.

 

Λοιπον φιλε, καταρχην να σου πω οτι σε βλεπω με συμπαθεια.

Σαφως και πρεπει "να φας πολλα καρβελια" για να εισαι σε θεση να καταλαβεις τι ειναι ο αλλος. Οταν πχ. καποιος ειναι ενα αφελες πιτσιρικι που πιστευει οτι τα ξερει ολα, πως θα αξιολογησει σωστα καποιον? Τι ειναι, αϊνσταιν? Καλο ειναι να μην περιφρονουμε την γνωση και την εμπειρια του αλλου. Ουτε και με βρισιες κερδιζεις τιποτα.

 

Οσο για το θεμα μας, τα ειπαμε. Επιχειρηματα δωθηκαν πολλα. Αν δε θελεις/δε μπορεις να τα ακουσεις τοτε οτιδηποτε κι αν σου πουν εσυ θα απαντας μονιμως "δεν εχεις επιχειρηματα".

Και για τελευταια φορα να σου πω οτι αν θες να μαθεις για τα ασυνηθιστα καταγεγραμμενα περιστατικα του θανατηφορου καρκινου του oρχεως που επληξε τη νεολαια στη βορειο Ελλαδα λογω της ραδιενεργειας του Τσερνομπιλ (ενα γεγονος που οταν συνεβη προφανως ησουν αγεννητος), δεν εχεις παρα να απευθυνθεις στα νοσοκομεια. 'Η εστω ρωτα τους γιατρους που το γνωριζουν το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Χριστιανέ μου ο άλλος σου έδωσε site όπου καταγράφεται ο αριθμός των κρουσμάτων καρκίνου ανα έτος στην Ελλάδα. Γιατί επιμένεις να ΜΗΝ βλέπεις ότι αυτό που λες δεν είναι ακριβές (sic); Εκτός και αν πια το σύννεφο έκανε όλητ η διαδρομή απο ΕΣΣΔ στην Ελλάδα και είπε να κάτσει στη Μακεδονία (που να κατεβαίνει τώρα μέχρι Κόρινθο πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάει αυτό ήταν /έχασα το τίτλο No1 official forum retard a.k.a. Fool

 

πάει και το επίδομα από το site/πού θα βρώ φράγκα τώρα?

 

στο θέμα .το τσέρνομπιλ επηρέασε σε μεγάλο βαθμό το περιβάλλον

 

αλλά όχι σε τόσο μεγάλο.πχ τα φυτοφάρμακα δέν είναι καρκινογόνα?

 

άν βάλει κάποιος σχετικός με το θέμα[γιατί εγώ είμαι 15χρονο] τη λίστα

 

με τοους καρκινογόνους παράγοντες θα γεμίσει σελίδες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συννεφο δεν πηγε μονο στην Ελλαδα.

Μη λες ανοησιες και μη πας να βγαλεις τρελους ολους αυτους που νοσησαν και πεθαναν αδικα απ τη συγκεκριμενη ασθενεια.

Δε ξερω για ποια επισημα στοιχεια μιλας αλλα μη πιστευεις οτι ειναι και ακριβη, συνηθως οι αρχες κρυβουν οτι ποναει για να μην προκαλειται πανικος, πχ. σεισμολογοι. Εδω το 96 ειπαν οτι το ελικοπτερο στα Ιμια επεσε μονο του ενω το εριξαν οι Τουρκοι(ειχα γνωστο παροντα οταν ανασυρθηκε σουρωτηρι απο τις σφαιρες).

Και να διορθωσω και κατι που δεν το ειδα αρχικα

Όσο για τον σεβασμό, κανείς δεν είπε κάτι για τον άνθρωπο. Δικαίωμά του να πιστεύει ό,τι θέλει.
Δεν καταλαβες μαλλον, δεν ειναι κατι που πιστευει ή υποθετει ο ιδιος, ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ του το ειπανε, θα τους βγαλεις κι αυτους τρελους?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι κατεφτασαν ενισχυσεις απο το site των φιλοζωων... ξερετε, τα πιτσιρικια που θεωρουν οτι ο ανθρωπος ειναι κατωτερος απο απο το κατοικιδιο του.

 

Η βλακεια και η ανοησια κανουν βολτα, μαντεψε που...

 

Λοιπον φιλε, καταρχην να σου πω οτι σε βλεπω με συμπαθεια.

Σαφως και πρεπει "να φας πολλα καρβελια" για να εισαι σε θεση να καταλαβεις τι ειναι ο αλλος. Οταν πχ. καποιος ειναι ενα αφελες πιτσιρικι που πιστευει οτι τα ξερει ολα, πως θα αξιολογησει σωστα καποιον? Τι ειναι, αϊνσταιν? Καλο ειναι να μην περιφρονουμε την γνωση και την εμπειρια του αλλου. Ουτε και με βρισιες κερδιζεις τιποτα.

 

οπως ειπα, για αλλη μια φορα το επιχειρημα σου ειναι να κανεις επιθεση μιλωντας για την ηλικια του αλλου. Τοσο μεγαλο κομπλεξ εχεις ποια με την ηλικια?Τοσο πολυ θες να μεγαλωσεις?

Αα και οπως ειχα πει ειμαι 25, στο προφιλ μου εχει και την ηλικια μου, θες και φωτοτυπια ταυτοτητας?

 

Οσο για το θεμα μας, τα ειπαμε. Επιχειρηματα δωθηκαν πολλα. Αν δε θελεις/δε μπορεις να τα ακουσεις τοτε οτιδηποτε κι αν σου πουν εσυ θα απαντας μονιμως "δεν εχεις επιχειρηματα".

Και για τελευταια φορα να σου πω οτι αν θες να μαθεις για τα ασυνηθιστα καταγεγραμμενα περιστατικα του θανατηφορου καρκινου του αρχεως που επληξε τη νεολαια στη βορειο Ελλαδα λογω της ραδιενεργειας του Τσερνομπιλ (ενα γεγονος που οταν συνεβη προφανως ησουν αγεννητος), δεν εχεις παρα να απευθυνθεις στα νοσοκομεια. 'Η εστω ρωτα τους γιατρους που το γνωριζουν το θεμα.

 

Μονο αγεννητος δεν ημουν, ολοζωντανος ημουν, αλλα παλι επιθεση με την ηλικια?

 

Επιχειρηματα δωθηκαν αλλα οχι απο εσενα, απο εσενα δεν εχω δει αποδειξεις, παρα μονο μπλαμπλα...

αλλα ειμαι σιγουρος, πως δεν θα απαντησεις καν σε αυτο δινοντας μας αποδειξεις αυτων που υποστηριζεις, οπως και στο αλλο thread που ειχαμε αντιπαραθεση, ακομα περιμενουμε καποια απαντηση σου...βαζω στοιχημα πως και εδω θα περιμενουμε...

 

λοιπον?

http://www.???????.com? http://www.??????????.net ? ή μηπως

 

http://www.????????.eu ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συννεφο δεν πηγε μονο στην Ελλαδα.

Μη λες ανοησιες και μη πας να βγαλεις τρελους ολους αυτους που νοσησαν και πεθαναν αδικα απ τη συγκεκριμενη ασθενεια.

Δε ξερω για ποια επισημα στοιχεια μιλας αλλα μη πιστευεις οτι ειναι και ακριβη, συνηθως οι αρχες κρυβουν οτι ποναει για να μην προκαλειται πανικος, πχ. σεισμολογοι. Εδω το 96 ειπαν οτι το ελικοπτερο στα Ιμια επεσε μονο του ενω το εριξαν οι Τουρκοι(ειχα γνωστο παροντα οταν ανασυρθηκε σουρωτηρι απο τις σφαιρες).

Και να διορθωσω και κατι που δεν το ειδα αρχικαΔεν καταλαβες μαλλον, δεν ειναι κατι που πιστευει ή υποθετει ο ιδιος, ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ του το ειπανε, θα τους βγαλεις κι αυτους τρελους?

 

Πόσα θες για να σταματήσεις να γράφεις στο forum;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hρθαν τα αγρια να διωξουν τα ήμερα...

 

Να διωξουμε τη σοβαροτητα, τη λογικη και την ισορροπια και να αφησουμε τη πιτσιρικαρια και τη βλακεια!

 

"πως να κρυφτεις απ τα παιδια, ετσι κι αλλιως τα ξερουν ολα..." που λεει και ο συμπαθης Νιόνιος. Αλλα μη το παιρνετε και τοις μετρητοίς, αλλο πραγμα θελει να πει ο ποιητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απαντας ομως...που ειναι οι πηγες σου?

 

 

δεν περιμενω να μου τις δειξεις, παλι στο επομενο ποστ σου θα πεις κατι σχετικο με την ηλικια μου.

μονο που δεν ειμαι εγω αυτος που την κρυβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...