Προς το περιεχόμενο

ιατρικη απορια


wgibson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω τους ειδημονες επι των ιατρικων

 

μεταστατικος(απο μαστο) ογκος στο συκωτι 8 εκ (ηταν 10 εκ)+ πολλαπλες μικρες εστιες ογκων στο ιδιο οργανο

α, εχει παρελθει 5ετια απο την μετασταση

ποσο σου μενει?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν και εν είμαι ειδικός, και κατανοώ τον πόνο σου, (υποθέτω οτι πρόκειται για κάποιο πολύ δικό σου άτομο ή και για σένα) η εμπειρία μου σε γνωστου΄ς και συγγενείς, ανεξαρτήτως φύλου, έκλεινε τον κύκλο στα πέντε περίπου χρόνια απο τη μετάσταση.

 

Αν δεν ήταν ευοίωνα τα νέα μου, συγχώρεσέ με και μην τα λάβνεις απόλυτα υπόψην. Όπως είπα και πρίν, δεν είμαι ειδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να σου πει αυτό που ζητάς, ειδικά μέσω ίντερνετ. Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο. Ηλικία, φυσική κατάσταση, είδος όγκου και χίλια δυο άλλα. Κι όλες οι εκτιμήσεις είναι πιθανολογικές, κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Το καλύτερο εύχομαι και κατανοώ την αγωνία σου, αλλά δε νομίζω ότι θα βρεις απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπε και ο FilipposMD παιζουν πολλα ρόλο και δε θα βρεις απαντηση πουθενά. Κανείς γιατρός δε μπορεί να σου πει με σιγουριά όχι για να μην σε απογοητεύσει αλλά γιατι πραγματικά δεν υπάρχει στανταρ απάντηση.

Υπάρχουν ασθενείς που έχουν την ίδια εστία και έκταση νεοπλάσματος και ο ένας ζει 3 μηνες και ο άλλος 20 χρόνια.

Παίζουν ρόλο ιδιοσυγκρασιακοί παράγοντες, κατάσταση ανοσοποιητικού, συνθηκες ζωής, στρες και άλλές πολλές παράμετροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ιατρικό φόρουμ ρε 'σεις, σοβαρευτείτε. Οι εξετάσεις δεν είναι προαιρετική διαδικασία σε περίπτωση που δν μπορούμε να κάνουμε λογκίν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ιατρικό φόρουμ ρε 'σεις, σοβαρευτείτε. Οι εξετάσεις δεν είναι προαιρετική διαδικασία σε περίπτωση που δν μπορούμε να κάνουμε λογκίν.

 

Καλά περίμενε λίγα χρόνια και θα βγάλει η Microsoft diagnostic tool για το αν είσαι death-ready (για να γελάσουμε και λίγο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά περίμενε λίγα χρόνια και θα βγάλει η Microsoft diagnostic tool για το αν είσαι death-ready (για να γελάσουμε και λίγο)

 

Και κάθε φορά που θα κάνουμε μεταμόσχευση, θα πρέπει να κάνουμε activation το όργανο. Άσε που θα έχουμε πρόβλημα, αν το Microsoft update βρεί το μεταμοσχευθέν τμήμα non genuine!

Να το ελαφρύνουμε λίγο το θέμα, να πάρει και λίγο κουράγιο ο άμεσα ενδιαφερόμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν ανοιγετε τακτικα και ξεσκονιζετε τα εξαρτηματα σας θα κρατησουν περισσοτερο. Και φυσικα να περνατε παντα τους τελευταιους drivers και bios update στον μητρικο σκελετο.

Α μαθατε τα νεα, κυκλοφορησαν νεοι εγκεφαλοι με ισχυρο επεξεργαστη στα 100.000GHz. Hδη φοραω εναν τετοιο, τωρα λυνω και το πυθαγορειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι FSB σπονδυλικής έχει; Είναι συμβατός με τα Life Vista;

 

Αισθάνομαι οτι το παραξηλώσαμε ελαφρά. Συγνώμη wgibson. Απλά θέλουμε να σου φτιάξουμε το κέφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει την ελαχιστη σημασία, σε κάποιον με παρόμοιο καρκίνο, είχαν δώσει χρόνο ζωής 2-3 χρόνια,

μέχρι ...το 1995!!

 

Θαύμα?? Ιατρικό λάθος?? Ζει :-D

 

[Να σημειώσω πως άλλαξε, α-πί-στε-υτα, τρόπο ζωής & σκέψης, για να το πετύχει].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιατρικά φόρα υπάρχουν, όμως ΕΙΔΙΚΑ εκεί κανείς δε θα δεχτεί να κάνει διάγνωση και να δώσει γνώμη από απόσταση ...

 

http://www.greekmeds.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχασα τη θεια μου απο τετοια αρρωστια, πριν 5 χρονια περιπου.

 

ευχομαι πραγματικα οτι καλυτερο.

 

 

Ο θείος μου στο διπλανό σπίτι είναι ετοιμοθάνατος με μετάσταση σε όλα τα μέρη του σώματος:( :( :(

 

ΓΑΜΩΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...