Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κερδισει η Λαρισα στην Κερκυρα τοτε δεν εχει καμια ελπιδα παραμονης ανεξαρτητα τι θα κανει με τον Ηρακλη.

Για μενα οι 3 τελευταιοι σημερα θα ναι και αυτοι που θα πεσουν τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάτσε, πολύ μακριά το έχεις πάει.

 

Κατ' αρχάς πρέπει να βάλουμε ένα (1) γκολ. Μετά θα μιλήσουμε για μια (1) νίκη. Και μετά θα δούμε για μια (1) νίκη εκτός έδρας.

 

Εκτός αν υπάρχει τρόπος να κερδίσουμε χωρίς να βάλουμε γκολ, αλλά τόσα χρόνια που βλέπω ποδόσφαιρο, έχω πειστεί ότι δε γίνεται βρε παιδάκι μου...

 

Αν μπορούσαμε πάντως να κερδίσουμε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια, θα είχαμε ελπίδες να σωθούμε. Αν και μερικά από αυτά είναι πολύ δύσκολα.

 

Έχουμε εντός: Ηρακλή, Πανσερραϊκό, Ολ. Βόλου, Άρη, ΠΑΟ, Εργοτέλη και ΑΕΚ.

 

Και εκτός: Κέρκυρα, Αστ. Τρίπολης, Ξάνθη, Πανιώνιο, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό.

 

Μακάρι να έχει τελειώσει το πρωτάθλημα στις τελευταίες αγωνιστικές, ώστε ΑΕΚ, Ολυμπιακός να είναι αδιάφοροι (λογικά θα κατέβουν με τα δεύτερα, όπως κάνουν όλες οι ομάδες για να δώσουν ευκαιρίες στους πιτσιρικάδες).

 

Όπως και να 'χει, το κοιτάω και το ξανακοιτάω και το πρόβλημα δεν είναι το πρόγραμμα ή ποιες ομάδες έχουμε να αντιμετωπίσουμε και πόσο καλύτερες ή χειρότερες είναι από εμάς.

 

Τα προβλήματα είναι δύο: η διαιτησία μας αντιμετωπίζει ήδη ως πεσμένη ομάδα (είδατε το ανάποδο φάουλ στον αγώνα με την Καβάλα; Χαρακτηριστικό) και η ομάδα έχει απίστευτα χαμηλή αυτοπεποίθηση, δεν μπορεί να αλλάξει ούτε πάσα (μετά από τόσους αγώνες δεν έχουμε πια ανάγκη τη διαιτησία, πέφτουμε και μόνοι μας). Δηλαδή ούτε με τύχη δεν μπορούμε να κερδίσουμε.

 

Ο μόνος που μπορεί να πάρει παιχνίδια αυτή τη στιγμή είναι ο κόσμος και ο Τουμέρ Μετίν. Γι' αυτό πιστεύω στην έδρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ μετά το σημερινό δεν πρόκειται να ξαναπάω σε ελληνικό παιχνίδι, ίσως και ποτέ.

 

Από πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω...

 

Από τους παίχτες της αντίπαλης ομάδας που ξεσκίστηκαν στα καραγκιοζιλίκια και τα θέατρα και δεν είναι υπόλογοι ούτε στον εαυτό τους, ούτε στον κόσμο τους, ούτε στο δημοσιογραφικό και φίλαθλο κόσμο γιατί "ε, έτσι γίνεται, τι να κάνουμε";

Από το διαιτητή που τους άφηνε; Που διέκοψε τον αγώνα για πόσα λεπτά και στο τέλος έδωσε 5 λεπτά καθυστερήσεις; Που στο δεύτερο ημίχρονο κράτησε 3 λεπτά, ενώ είχαν γίνει πάνω από 5 τραυματισμοί; Που δεν τα κράτησε ΟΥΤΕ και αυτά τα 3 λεπτά; Που έκοψε γκολ στον αντίπαλο; Που έδωσε γκολ στον αντίπαλο; Που έκοψε πέναλτι σε μας; Τι άλλο να κάνει δηλαδή για να επηρεάσει το παιχνίδι;

Από τα χαλασμένα μυαλά κάποιων που δηλώνουν οπαδοί της ομάδας μου και την καταδικάζουν στη Β' Εθνική φωνάζοντας συνθήματα που στόχο έχουν να βγάλουν τα κόμπλεξ που έχουν με την αντίπαλη ομάδα και δεν ασχολούνται με τη δική τους; Που πετάνε αντικείμενα και κροτίδες βοηθώντας το έργο των παιχτών του αντιπάλου που ψάχνουν αφορμή για να κάνουν ακόμα μεγαλύτερα καραγκιοζιλίκια; Η ομάδα πέφτει ρε, και εσείς ασχολείστε με μπούρδες και βοηθάτε και τον αντίπαλο!

 

Και εγώ έχω πληρώσει εισιτήριο για να βλέπω αυτά τα πράγματα;! Ε, όχι ρε! :mad:

 

kanesaxo, μην ανησυχείς. Ο επιχειρηματίας της περιοχής φρόντισε για τα επόμενα δύο χρόνια, αναγκάζοντας όποιον ήθελε να βγάλει διαρκείας φέτος, να βγάλει τριετές. Πόσο τυχερός ήμουν που αναγκάστηκα να το κόψω φέτος ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γήπεδο ολόκληρο στο πόδι χτες στα 2 γκολ του Ολυμπιακού και μιλάω για αυτό των Πηγαδίων την Ξάνθης. Δεν χρειάζεται να γράψω ότι ήμουν και εγώ φυσικά μέσα σε αυτούς και ότι η χαρά περίσσευε μαζί το γνωστό "εκεί- εκεί στην β' εθνική" που οφείλει πλέον να αλλάξει αφού λέγεται football league.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό είναι ότι όλοι έχουν στο μυαλό τους το καλό του ελληνικού πρωταθλήματος και κατ' επέκταση της ομάδας τους. Μπράβο, είστε άξιοι να ονομάζεστε (σύγχρονοι) Έλληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου είναι να πέσετε και αν γίνεται να διαλύσετε κιόλας γιατί τόσο καιρό για το ήθος και ύφος σας μας πρήζατε και μας τα είχατε κάνει Ζέπελιν άσχετα άμα τα λέγαμε εμείς ότι δεν είναι ρόδινα και σωστά στην ομάδα σας.

 

Την επόμενη φούσκα που περιμένω να σκάσει είναι η ΠΑΕ Ψωμιάδης που βαδίζει στα χνάρια της ΑΕΛ με έναν φίλαθλο κόσμο που ζει για το σήμερα μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ'ότι σας σιχαίνομαι κι εγώ σαν σωματείο και κυρίως σαν οπαδούς (Manuel, είσαι ο μόνος που εξαιρείσαι) και θέλω να πέσετε εκεί που ανήκετε, ακόμα πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να σωθείτε...

 

υποκλίνομαι στο πανό για τον Μπέο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποκλίνομαι στο πανό για τον Μπέο :P

 

τι ελεγε αυτο το πανό? Για να ανεφερε σε επισημη (!!!) ανακοίνωση της ΠΑΕ "μαντριγαλ" θα ταν μαλλον κατι που τον πείραξε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου είναι να πέσετε και αν γίνεται να διαλύσετε κιόλας γιατί τόσο καιρό για το ήθος και ύφος σας μας πρήζατε και μας τα είχατε κάνει Ζέπελιν άσχετα άμα τα λέγαμε εμείς ότι δεν είναι ρόδινα και σωστά στην ομάδα σας.

 

Την επόμενη φούσκα που περιμένω να σκάσει είναι η ΠΑΕ Ψωμιάδης που βαδίζει στα χνάρια της ΑΕΛ με έναν φίλαθλο κόσμο που ζει για το σήμερα μόνο.

 

Σωστά. Κρατήστε όλους αυτούς που παραδέχονται ότι "ναι ρε, είμαστε τσόγλανοι και θα κάνουμε ότι γουστάρουμε" και διώξτε αυτούς που είναι ακριβώς όπως όλοι οι άλλοι (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου), αλλά δεν το παραδέχονται οι άτιμοι. Πολύ κακοί για το ελληνικό ποδόσφαιρο! Ά-πα-πα! Καλύτεροι οι "μαντριγάλ", ο Μαρινάκης και σία.

 

Φούσκα η ΑΕΛ; Δεν ξέρεις τι σου γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Κρατήστε όλους αυτούς που παραδέχονται ότι "ναι ρε, είμαστε τσόγλανοι και θα κάνουμε ότι γουστάρουμε" και διώξτε αυτούς που είναι ακριβώς όπως όλοι οι άλλοι (σύμφωνα με τα λεγόμενά σου), αλλά δεν το παραδέχονται οι άτιμοι. Πολύ κακοί για το ελληνικό ποδόσφαιρο! Ά-πα-πα!

 

Φούσκα η ΑΕΛ; Δεν ξέρεις τι σου γίνεται.

 

Δεν διώχνω κανέναν... μόνοι σας πέφτετε.

Εσύ όμως που ξέρεις τι σου γίνεται πως γίνεται να γράφεις αυτά που γράφεις; Εσύ είσαι ο κλασσικός ο ελληνάρας ο φίλαθλος που μόλις η ομάδα του άρχισε να ανεβαίνει θυμήθηκε τι είναι και τώρα που βουλιάζει εγκαταλείπει το πλοίο γράφοντας ότι θα ξανά ασχοληθεί σε 2 χρόνια που η ομάδα θα ξανά είναι super league. Το ίδιο και αρκετοί ακόμα ΑΕΛιτζίδες που τόσο στα καλά είναι "στις χαρές και στις πίκρες μαζί" και στα κακά σταματάνε λεωφορεία και μπουκάρουν χτυπώντας παίκτες εν ώρα αγώνα.

 

Και το κακό δεν είναι ότι δεν έχεις ιδέα από μπάλα και πως λειτουργούν οι ομάδες αλλά ότι έχεις το σύνδρομο του Ριβάλντο και όλη μέρα κλαις για την κατάσταση σου για την οποία εσύ φταις.

 

Φούσκα είσαι... είσαι στο επίπεδο της Καβάλας, του Πανσεραϊκού και της Κέρκυρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...