Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε φίλε Manuel, ξέρεις γιατί βγάζουμε όλοι χολή εδώ μέσα;;; Γιατί είστε μια μικρομεσαία ομάδα και φέρεστε (οπαδικά & διοικητικά) σαν μεγαθήριο!!! Ο πρόεδρός σας με ένα τουπέ λες και είναι πρόεδρος της Man Utd, οι οπαδοί, το 75% Monsters 2007 (δηλαδή γίνανε λάρισα το 2007), μην πω για την ομάδα.. Προσπαθεί ο άλλος ο χαλβάς να σας εντυπωσιάσει φέρνοντας τελειωμένους και εσείς τα θύματα τσιμπάτε! Ποιος σοβαρός ποδοσφαιριστής σε ανθρώπινη ηλικία θα έρθει να παίξει σε ομάδα που δεν κυνηγάει τίποτα, δεν είναι δα και κανα σπουδαίο πρωτάθλημα και δεν θα τον δει κανείς ;;; Ο τελευταίος που θυμάμαι είναι ο Clayton! Και όόόόόόλοι οι Λαρισαίοι σελινιασμένοι θεωρούσαν ότι η ομαδάρα τους αναστήθηκε και το πρωτάθλημα είναι θέμα χρόνου.. Ε, άντε με το καλό στην segunda τώρα να μάθετε να βγάζετε γλώσσα !!!

 

Manuel ειλικρινά δεν έχω τίποτα μαζί σου, και δεν απευθύνω σε σένα αυτά που λέω, απευθύνομαι στους ανίδεους λαρισσαίους που δυστυχώς είναι μεγάλο ποσοστό του συνόλου κρίνοντας απ'αυτά που βλέπω και ακούω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς επιθετικό ύφος τα παρακάτω:

 

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι υπάρχουν οπαδοί άλλων ομάδων που είναι καλύτεροι; Να ακούσω ποιοι είναι.

 

Ή γενικά θέλεις να μου πεις πως έχει καμία σχέση τι άνθρωπος είναι κανείς με το τι ομάδα υποστηρίζει; Λες και είναι κάτι με το οποίο γεννήθηκε κανείς. Ο καθένας ότι θέλει δηλώνει.

 

Το ζήτημα είναι ότι η Λάρισα είναι μεγάλη πόλη (σε πληθυσμό τέλος πάντων) και είναι καλό να έχει ομάδα στην Α' εθνική, όπως πρέπει να έχει και το Ηράκλειο και η Πάτρα και ο Βόλος. Το ότι η ομάδα έχει και μια ιστορία (πρωτάθλημα, κύπελλα, ευρωπαϊκές πορείες) και έναν κόσμο που την ακολουθεί μέχρι και στην Γ' εθνική, είναι επίσης πολύ σημαντικό. Άμα δεν τα καταλαβαίνουμε αυτά και διαβάζουμε ασυναρτησίες ότι η Λάρισα είναι στην ίδια κατηγορία με την Κέρκυρα, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και έχουμε το άθλιο ποδόσφαιρο και τα καραγκιοζιλίκια που μας αξίζουν.

 

Απλά πράγματα.

 

Οι αντιπάθειες απέναντι σε οπαδούς συγκεκριμένων ομάδων, έχουν να κάνουν με τους οργανωμένους και εγώ σε αυτό το παιχνίδι δε συμμετέχω. Καλό είναι επίσης να θυμόμαστε συνεχώς ότι η αξία του νικημένου δίνει τη δόξα στο νικητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Να προσθέσω επίσης στα παραπάνω, ότι με ενοχλεί κυρίως το ότι γράφονται πράγματα του τύπου "φέτος δεν είχατε ομάδα", "γυρίζετε εκεί που σας αξίζει" και τέτοια, όταν ο βασικός λόγος που πέφτει η ομάδα είναι η διαιτησία από την οποία έχουμε χάσει πολύ περισσότερους από τους βαθμούς με τους οποίους θα σωζόμασταν άνετα (τουλάχιστον 7 βαθμούς και βάλε και δεν είναι τυχαίο το νούμερο που βάζω). Δηλαδή πέφτουμε κανονικότατα με οργανωμένο σχέδιο.

 

Και το εκνευριστικό είναι ότι ενώ γίνεται αυτό το πράγμα, οι φίλαθλοι των υπόλοιπων ομάδων το επιτρέπουν γιατί "ναι, και εμάς μας την σπάνε οι Λαρισαίοι, όπως και στο κατεστημένο. Ρίχτε τους, δεν αξίζουν να είναι στην Α' Εθνική".

 

Μετά μην απορείτε για την άσχημη συμπεριφορά των τοπικών οπαδών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O βασικός λόγος που πέφτετε στην β' είναι ότι δεν έχετε ομάδα! Η διαιτησία αδικεί τους πάντες κάθε αγωνιστική και είμαι σίγουρος ότι ακόμα κι εσύ ξέρεις ότι δεν φταίει η διαιτησία για το κοκομπλόκο... Ποιος να οργανώσει σχέδιο για να ρίξει την Λάρισα; Ποιος; Και τι συμφέρον να έχει;; Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα ότι έχει καβαλήσει το καλάμι. Για να οργανώσουν σχέδιο εναντίον σου, πρέπει να τους απειλήσεις! Εσύ ποιον απείλησες;;; Όσο φοβήθηκαν τον ηρακλή, τόσο φοβήθηκαν κι εσένα. Γι'αυτό λέω ότι δεν έχεις το δικαίωμα να λες ότι σε ρίξανε!!

 

Αυτό έχει δικαίωμα να το λέει μόνο η ΑΕΚ (μεγάλη ομάδα), ο ΠΑΟΚ (μεγάλη ομάδα) και ο Άρης (μεγάλη ομάδα) που όντως, μπορεί να απειλήσουν τους 2 πρώτους, γιατί τρόπον τινά έχουν ομάδα και κυρίως ΕΧΟΥΝ ΛΑΟ! Εσύ ούτε ομάδα έχεις, ούτε λαό δυστυχώς (σε πλήθος, γιατί από φωνή καλά πάμε δε λέω)!

 

Ο μοναδικός λόγος που πέφτεις είναι ότι οπαδοί και πρόεδρος καβαλήσατε το καλάμι ομαδικώς!

 

Η μαλακία της υπόθεσης ξέρεις ποια είναι;; Ότι όντως, η Λάρισα πρέπει να έχει ομάδα στην Α', γιατί είναι η 4η μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας και πρέπει να αντιπροσωπεύεται ποδοσφαιρικά.. Και ξέρεις πως θα την "γούσταρα" περισσότερο;; Θα την γούσταρα με νέα παιδιά, Έλληνες παίκτες, να βράζει το αίμα τους, με τον Τσιώλη προπονητή και με τον πρόεδρό της να ζει στην Λάρισα!

 

Σχετικά με το αν θεωρώ ότι υπάρχουν οπαδοί που είναι καλύτεροι, θα σου πω ένα παράδειγμα.. Σε αθλητικό ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης, βγήκε Ηρακληδέας και γκρίνιαζε που η ομάδα του είχε λίγα διαρκείας, βγαίνει μετά δεύτερος και λέει: "Αν θέλεις 20.000 διαρκείας, να πας να γίνεις ΠΑΟΚ, εμείς αυτοί είμαστε!" Αυτός είναι καλύτερος οπαδός από τον μέσο οπαδό της Λάρισας που θεωρεί ότι "υπάρχει οργανωμένο σχέδιο εξόντωσης της Λάρισας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

we_will_rise, δες που θα ήταν η ΑΕΛ αν παίρναμε τα 100% αντικειμενικά λάθος σφυρίγματα:

http://www.vathmologia.gr/

 

...και τώρα μου λες ότι πέφτουμε επειδή δεν έχουμε ομάδα. Να δω ΜΙΑ ομάδα που να παίζει με κόντρα τη διαιτησία σε κάθε παιχνίδι και να τα πάει καλύτερα! Μια! Τα ίδια πέρασε και ο Ιωνικός και η Καλλιθέα και άλλες ομάδες, που προσωπικά το ήθελα πολύ να πέσουν, γιατί δεν τις συμπαθούσα και δε θέλω να υπάρχουν 8 ομάδες από την Αθήνα στην Α' Εθνική, αλλά γαμώτο θα παραδεχθώ ότι τις έριξαν με το ζόρι, δεν έπεσαν μόνες τους. Πώς να το κάνουμε;

 

Η Λάρισα ποιον απειλεί;

 

Είναι η μόνη ομάδα που έχτισε γήπεδο και κάνει βήματα προς τα μπρος! Στραβός είσαι; Ανεβήκαμε Α' Εθνική. Πήραμε κύπελλο. Κάναμε καλή πορεία στην Ευρώπη. Ήρθαν καλοί παίχτες. Χτίσαμε γήπεδο...

 

...και εσύ μου λες ότι τους απειλούμε όσο και ο Ηρακλής;! Ε, τι περιμένεις να σου απαντήσω; Κάθε χρόνο έτσι μας παίζει η διαιτησία. Δεν υπάρχει χρονιά που να μην έχουμε αδικηθεί απίστευτα. Εδώ είμαι κάθε χρόνο και τα γράφω!

 

Δεν έχουμε κόσμο; Χιλιάδες κόσμο είχε το γήπεδο και είναι οπαδοί ΜΟΝΟ αυτής της ομάδας. Ασήμαντο; Τα διαρκείας είναι επίσης χιλιάδες. Πόσο κόσμο δηλαδή να έχει μια ομάδα τέτοιου πληθυσμού; Όταν η πόλη είναι 200.000 κάτοικοι (άντρες, γυναίκες, γέροι, παιδιά) και έρχονται στο γήπεδο 10.000 άνθρωποι, αυτό λέγεται δεν έχει κόσμο; Τα 3.000 διαρκείας είναι λίγα;

 

Τέλος πάντων, δε θέλω να μιλάω για την ομάδα μου, γιατί φαίνομαι σαν φανατισμένος, αλλά πρέπει να είναι τυφλός κανείς για να μη τα βλέπει αυτά. Τα έχετε ισοπεδώσει όλα! Είπαμε, η αντιπάθεια, αντιπάθεια και δικαίωμά σας, αλλά όχι να βγάλουμε και το άσπρο-μαύρο με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ ρε παιδιά ανακοινώσεις που βγάζει ο Μπέος:

 

Ανακοίνωση με... πρόβατα, πεθαμένους και fame story

 

Τώρα θέλετε να μου πείτε ότι αυτός ο άνθρωπος δεν προστατεύεται; Μπορεί νομίζεται ο οποιοσδήποτε να βγαίνει και να μιλάει έτσι; Επίδειξη δύναμης κάνει. Μην κοιμάστε ρε!

 

ΥΓ. Α, ναι. Το πανό για το οποίο διακόπηκε ο αγώνας, είχε μια φωτογραφία του Μπέου και από πάνω έγραφε "WANTED".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ κοιμάσαι Manuel αν νομίζεις ότι ο Μπέος είναι άξιος αναφοράς και σχολιασμού... μιλάς για έναν επαγγελματία παράγοντα... έναν γυρολόγο των ομάδων που δεν έχει συναισθηματικούς δεσμούς με τις ομάδες που διοικεί παρά μόνο θέλει να βγάλει χρήμα.

 

Κάνει ότι έκανε και στον Πανιώνιο, ότι έκανε και ο Θεοδωρίδης στον Ηρακλή και τον Πανσεραϊκό (προχτές βρεθήκαμε με τον Βασίλη Δανιήλ και μας έλεγε ιστορίες του Θεοδωρίδη από παλιά που είναι ακόμα επίκαιρες), τον Ψωμιάδη με την ΑΕΚ και την Καβάλα, τον Κούγια με τις τόσες ομάδες.

 

Ο Μπέος έχει πάρει τους Βολιώτες με το μέρος του γιατί η ομάδα πάει καλά και τους πωρώνει με τις ανακοινώσεις. Εγώ που την διάβασα γελούσα γιατί ξέρω ότι είναι σε θέση (πολύ) αύριο- μεθαύριο αν η ΑΕΛ είναι για πούλημα να πάει αν την αγοράσει και να κάνει κωλοτούμπα σε όλα όσα έλεγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ κοιμάσαι Manuel αν νομίζεις ότι ο Μπέος είναι άξιος αναφοράς και σχολιασμού...

 

Όχι, θα τον αφήνουμε να βγαίνει και να λέει ότι θέλει, ε; Και μετά εγώ είμαι το πρόβατο.

 

Θα το ξαναπώ: Άξιοι της μοίρας σας. Εγώ θα φύγω σύντομα από αυτή τη χώρα. Εσείς θα μείνετε με αυτό το ποδόσφαιρο που ανέχεστε τέτοιες συμπεριφορές. Να το χαίρεστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έσκισες τον καλτσόν σου τότε που μιλούσε για τσόντες μετά το παιχνίδι με την ΑΕΚ δηλαδή... δεν σε πείραξε μόνο τώρα που τα έχει βάλει με το καφενείο σας... σοβαρέψου ρε manuel.

 

Εμείς είμαστε άξιοι της μοίρας μας και ανεχόμαστε τέτοιες συμπεριφορές... αν κρατήσεις την υπόσχεση σου να φύγεις από την χώρα ότι θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά, επειδή ο Πιλαδάκης και ο κάθε Πιλαδάκης ζητάει το αυτονόητο, δηλαδή η ομάδα του να αντιμετωπίζεται όπως και οι άλλες σημαίνει οτι την έχει δει η Λάρισα μεγάλη ομάδα? Μιλάτε για βρώμικο πρωτάθλημα και εσείς (όποιοι το κάνουν, όχι όλοι) λέτε οτι η τάδε ομάδα που έχει τοσα πρωταθλήματα και τόσο λαό δικαιούται να μιλάει, οι άλλοι όχι... τι να πω... Εντάξει η Λάρισα δεν έχει καλή ομάδα φέτος και θα πέσει αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να έχει παράπονα από τον τρόπο που αντιμετοπίζεται από τους διαιτητές. Οι περισσότεροι αδικούνται.. αλλα άλλοι πιο πολύ και άλλοι λιγότερο. Το περίεργο όμως είναι οτι αυτοι που αδικούνται πιο πολύ είναι πάντα οι ίδιοι και αυτοι που αδικούνται λιγότερο ή ευνοούνται είναι επίσης πάντα οι ίδιοι. Τώρα για το ποιόν συμφέρει να πέσει η Λάρισα που ρωτήθηκε, πάντα συμφέρει κάποιους να πέσει μια ομάδα που δεν μπορουν να την ελενξουν και να ανέβει μια που μπορούν... η να μείνει στην κατηγορία μια που μπορουν. Και δεν είναι μόνο η Λάρισα, πιστεύετε οτι αν για παράδειγμα μπορούσαν με λίγο σπρώξιμο για παράδειγμα (τυχαία αναφερω) να ρίξουν τον παοκ δεν θα το έκαναν. Απλά τον παοκ δεν μπορούν όχι γιατι έχει πιο πολυ λαο κτλ, απλα γιατι έχει καλύτερη ομάδα. Την Λάρισαν μπορουν, όπως μπορούσαν πχ πιο παλιά τον Άρη, τον ΠΑΣ και άλλες ομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

we_will_rise, δες που θα ήταν η ΑΕΛ αν παίρναμε τα 100% αντικειμενικά λάθος σφυρίγματα:

http://www.vathmologia.gr/

 

...και τώρα μου λες ότι πέφτουμε επειδή δεν έχουμε ομάδα. Να δω ΜΙΑ ομάδα που να παίζει με κόντρα τη διαιτησία σε κάθε παιχνίδι και να τα πάει καλύτερα! Μια! Τα ίδια πέρασε και ο Ιωνικός και η Καλλιθέα και άλλες ομάδες, που προσωπικά το ήθελα πολύ να πέσουν, γιατί δεν τις συμπαθούσα και δε θέλω να υπάρχουν 8 ομάδες από την Αθήνα στην Α' Εθνική, αλλά γαμώτο θα παραδεχθώ ότι τις έριξαν με το ζόρι, δεν έπεσαν μόνες τους. Πώς να το κάνουμε;

 

Η Λάρισα ποιον απειλεί;

 

Είναι η μόνη ομάδα που έχτισε γήπεδο και κάνει βήματα προς τα μπρος! Στραβός είσαι; Ανεβήκαμε Α' Εθνική. Πήραμε κύπελλο. Κάναμε καλή πορεία στην Ευρώπη. Ήρθαν καλοί παίχτες. Χτίσαμε γήπεδο...

 

...και εσύ μου λες ότι τους απειλούμε όσο και ο Ηρακλής;! Ε, τι περιμένεις να σου απαντήσω; Κάθε χρόνο έτσι μας παίζει η διαιτησία. Δεν υπάρχει χρονιά που να μην έχουμε αδικηθεί απίστευτα. Εδώ είμαι κάθε χρόνο και τα γράφω!

 

Δεν έχουμε κόσμο; Χιλιάδες κόσμο είχε το γήπεδο και είναι οπαδοί ΜΟΝΟ αυτής της ομάδας. Ασήμαντο; Τα διαρκείας είναι επίσης χιλιάδες. Πόσο κόσμο δηλαδή να έχει μια ομάδα τέτοιου πληθυσμού; Όταν η πόλη είναι 200.000 κάτοικοι (άντρες, γυναίκες, γέροι, παιδιά) και έρχονται στο γήπεδο 10.000 άνθρωποι, αυτό λέγεται δεν έχει κόσμο; Τα 3.000 διαρκείας είναι λίγα;

 

Τέλος πάντων, δε θέλω να μιλάω για την ομάδα μου, γιατί φαίνομαι σαν φανατισμένος, αλλά πρέπει να είναι τυφλός κανείς για να μη τα βλέπει αυτά. Τα έχετε ισοπεδώσει όλα! Είπαμε, η αντιπάθεια, αντιπάθεια και δικαίωμά σας, αλλά όχι να βγάλουμε και το άσπρο-μαύρο με το ζόρι.

 

Ρε φίλε τώρα κοροϊδευόμαστε;;; Πάω τώρα ανοίγω ένα blog και βγάζω τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή... ΆΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ !!!! Δεν είχες ομάδα, έπεσες. Τέλος !!!

 

Αυτό που λες περί κόσμου δεν πάει έτσι! Με την ίδια λογική, σε μια πόλη 1000 κατοίκων που πάνε στο γήπεδο οι 900 μπορείς να μου πεις ότι έχει λαό.. 10.000 δεν είναι λίγοι, αλλά δεν είναι και λαός! 3.000 διαρκείας για καινούργιο γήπεδο είναι ΞΕΦΤΙΛΑ! Εδώ σε μας ήρθε ο Ζαγόρ και δεύτερη χρονιά σε 20 μέρες ξεπούλησε όλα τα διαρκείας (21.500 διαρκείας) και εσείς με καινούργιο γήπεδο, κάνατε 3000 διαρκείας και περηφανεύεσαι κιόλας;; Λυπάμαι, κάνεις λάθος...

 

Δείτε εδώ ρε παιδιά ανακοινώσεις που βγάζει ο Μπέος:

 

Ανακοίνωση με... πρόβατα, πεθαμένους και fame story

 

Τώρα θέλετε να μου πείτε ότι αυτός ο άνθρωπος δεν προστατεύεται; Μπορεί νομίζεται ο οποιοσδήποτε να βγαίνει και να μιλάει έτσι; Επίδειξη δύναμης κάνει. Μην κοιμάστε ρε!

 

ΥΓ. Α, ναι. Το πανό για το οποίο διακόπηκε ο αγώνας, είχε μια φωτογραφία του Μπέου και από πάνω έγραφε "WANTED".

 

Εμετικός ο Μπέος, το πανό τον έδειχνε να προσφέρει στιγμές απόλαυσης στον Μαρινάκη και σε ένα άλογο.. Το γνωστό σε όλους μας, τριολέ !

 

Όχι, θα τον αφήνουμε να βγαίνει και να λέει ότι θέλει, ε; Και μετά εγώ είμαι το πρόβατο.

 

Θα το ξαναπώ: Άξιοι της μοίρας σας. Εγώ θα φύγω σύντομα από αυτή τη χώρα. Εσείς θα μείνετε με αυτό το ποδόσφαιρο που ανέχεστε τέτοιες συμπεριφορές. Να το χαίρεστε.

 

Δέχομαι το άξιοι της μοίρας μας, είμαστε όλοι άξιοι της μοίρας μας αφού ανεχόμαστε να μας πηδάνε όλοι μέρα/νύχτα. Θα φύγω κι εγώ σύντομα και μακάρι να ξεκουμπιστούμε όλοι να μείνουν μόνοι του..

 

Μόλις το είδα

3 παρατηρήσεις:

1) επιτέλους κάποιος του τα'χωσε στα μούτρα

2) λέει την Λάρισα, μεγαλύτερη ομάδα της Ελλάδας, Μέκκα και θρησκεία του Ελληνικού ποδοσφαίρου -sic-

3) scarjo_popcorn.gif

Επεξ/σία από we_will_rise
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...