Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@kjtzemis

Σε ένα μπλέ δωμάτιο εννοείς?

Και που να το παίξεις hard ή crushing...

δεν ειναι μπλε το δωματιο!ειμαι σε εναν πετρινο διαδρομο και πρεπει να κατευω κατω σε ενα τεραστιο "δωματιο" (πες το και ετσι) οπου εχει νερο κατω (περιπου μεχρι το γονατο)...με το που πηδαω απο τον διαδρομο κατω βλεπω ξεκινανε και βγαινουνε αβερτα ατομα και δεν εχουνε σταματημο παω να σκοτωσω αυτον στα δεξια με βαραει ο αριστερος παω να στοτωσω τον αριστερο με βαραει ο απο πανω και σιγα σιγα ολο και με περικυκλωνουνε με αποτελεσμα να χανω ολες τις σφαιρες μου (και απο τα 2 οπλα) αλλα και να χανω!!! :mad:

 

Ναι αλλα από την άλλη αμα τα τελειώσω ολα και μετά λέω ωχ τώρα τι θα κανουμε? Μου φαίνεται η καλύτερη λύση ειναι το medium.

naruto δεν νομιζω ρε συ να τα τερματισεις ολα τα παιχνιδια τοσο γρηγορα!!αν θυμαμαι καλα εχει 2 σκληρους δισκους μεχρι 500gb ο καθενας...περνουνε πολλα παιχνιδια μεσα δεν ειναι λιγα!και εκτος αυτου μεχρι να τα τερματισεις ολα αυτα (που δεν νομιζω θα βαρεθεις σιγουρα τα περισσοτερα,λιγα ειναι αυτα που αξιζουνε τοσο πολυ) θα εχουνε βγει αλλα καινουρια παιχνιδια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πάς έτσι ναί.

Αλλά υπάρχει και άλλη λύση, οτι σου αρέσει το ξαναπαίζεις, στο hard. :mrgreen:

 

Δεν ειμαι γενικά τύπος που του αρεσει να ξαναπαιζει παιχνίδια. Ίσως μετά από παρά πολύ καιρό. Άρα λοιπόν πάμε σε medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα από την άλλη αμα τα τελειώσω ολα και μετά λέω ωχ τώρα τι θα κανουμε? Μου φαίνεται η καλύτερη λύση ειναι το medium.

Kαι γω αυτο πιστευω... Το easy ειναι απλα γελοιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis

Για το ίδιο "δωμάτιο" μιλάμε. ;)

Κατάλαβα ακριβώς που είσαι, είχα κι εγώ πρόβλημα, αλλά την πάλεψα και το έβγαλα (στο hard κι όλας).

Σε ποιό επίπεδο δυσκολίας το παίζεις?

 

@naruto14

Οκ, it's your chοice. ^_^

 

@mados

Αν είχες καμιά 80αριά παιχνίδια, εσύ τι θα έκανες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis

Για το ίδιο "δωμάτιο" μιλάμε. ;)

Κατάλαβα ακριβώς που είσαι, είχα κι εγώ πρόβλημα, αλλά την πάλεψα και το έβγαλα (στο hard κι όλας).

Σε ποιό επίπεδο δυσκολίας το παίζεις?

νομιζω στο medium!τι σκατα δεν νομιζω να το εχω στο easy (τοσο αχρηστος να ειμαι? :mrgreen: )

αν και μπορω να πω οτι δυσκολευτηκα αρκετα μεχρι να μαθω να παιζω τετοια παιχνιδια στο ps3!παντα τετοια παιχνιδια επαιζα στο pc..στις κονσολες ουτε να τα δω δεν ηθελα γτ δεν μπορουσα να παιξω,δεν μπορουσα καθολου τον στοχο!

και ακομη δυσκολευομαι με τον στοχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis

Και στο easy να το είχες, δεν είπε κανένας πως είσαι άχρηστος.

Κι εγώ το Uncharted1 επειδή ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα σε αυτό το στυλάκι, στο easy το έβαλα και εκεί δυσκολεύτικα πάρα πολύ.

Αργότερα όμως το έπαιξα και στο hard, όπως και το Uncharted2 το άρχησα με την πρώτη στο hard.

 

Το easy δεν σημαίνει αχρηστία, μην το παίρνετε έτσι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω που δεν έχω εμπειρία σε fps/tps να παίξω όταν έρθει η ώρα του το uncharted 1 σε easy?

 

Johnvani σε τι απόσταση παίζεις από την 32άρα σου? Σορρυ για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis

Και στο easy να το είχες, δεν είπε κανένας πως είσαι άχρηστος.

Κι εγώ το Uncharted1 επειδή ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα σε αυτό το στυλάκι, στο easy το έβαλα και εκεί δυσκολεύτικα πάρα πολύ.

Αργότερα όμως το έπαιξα και στο hard, όπως και το Uncharted2 το άρχησα με την πρώτη στο hard.

 

Το easy δεν σημαίνει αχρηστία, μην το παίρνετε έτσι. ;)

μηπως υπαρχει κανα κολπο γιαυτη την πιστα μπας και την περασω ποτε?μηπως πρεπει να κατω τιποτα αλλο?εγω κατευαινω μπαινω πισω απτην πρωτη κολονα σκωτωνω σκωτωνω σκωτωνω σπαει η κολονα παω πισω απο κατι αλλες πετρες ξανασκωτωνω σπαει και αυτο παω να φουλαρω απο σφαιρες δεν προλαβαινω να κανω τρια βηματα ειμαι ξαπλα! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mados

Αν είχες καμιά 80αριά παιχνίδια, εσύ τι θα έκανες? :P

 

Για να ειχα τοσα σιγουρα θα ειχα κανει jb!!:-D

Ενταξει στο συγκεκριμενο παιχνιδι το easy ειναι γελοιο γιαυτο και προτεινα να ξεκινησει απο το medium...

νομιζω στο medium!τι σκατα δεν νομιζω να το εχω στο easy (τοσο αχρηστος να ειμαι? :mrgreen: )

αν και μπορω να πω οτι δυσκολευτηκα αρκετα μεχρι να μαθω να παιζω τετοια παιχνιδια στο ps3!παντα τετοια παιχνιδια επαιζα στο pc..στις κονσολες ουτε να τα δω δεν ηθελα γτ δεν μπορουσα να παιξω,δεν μπορουσα καθολου τον στοχο!

και ακομη δυσκολευομαι με τον στοχο!

Καλα μην φοβασαι!! Δεν ειναι κακο να το παιξεις στο easy αν και θα σου προτεινα μιας και εισαι rookie να το ξεκινησεις απο το medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@naruto14

Βάλε easy. Αν είσαι καινούργιος σε ένα είδος δεν το βάζεις hard.

Εγώ το πρώτο fps που έπαιξα (CoD2) easy το έβαλα, και στην πορεία normal και hard το τερμάτησα.

Το Κillzone3 επίσης το έβγαλα normal και μετά elite (πιο πάνω απο το hard).

 

Σε τι απόσταση..? Κάπου 1.5μ.

 

@kjtzemis

Όχι, αυτό πρέπει να κάνεις..

Να ξέρεις πως μετά απο ένα σημείο μπαίνουν δύο τυπάδες με shotgun απο εκεί που μπήκες κι εσύ, αυτούς να προσέχεις. Με τις προσπάθειες, θα το περάσεις.

 

@mados

Έτοιμη χακαρισμένη την πήρε, γι' αυτό του λέω easy και οτι αξίζει normal/hard. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε easy. Αν είσαι καινούργιος σε ένα είδος δεν το βάζεις hard.

Εγώ το πρώτο fps που έπαιξα (CoD2) easy το έβαλα, και στην πορεία normal και hard το τερμάτησα.

Το Κillzone3 επίσης το έβγαλα normal και μετά elite (πιο πάνω απο το hard).

 

Σε τι απόσταση..? Κάπου 1.5μ.

 

Τότε uncharted 3 θα το βάλω easy γιατί αλλιώς δεν με βλέπω να το τερματίζΩ. Στο resistance 3 έπαιζα σε easy και παλι έχανα συνέχεια. Δύσκολο να συνηθίσεις τους μοχλούς.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@naruto14

Αν τα πάρεις και τα 3 με τη σειρά, βάλε το 1ο easy και μετά τα 2 και 3 στο normal (ή και hard αν θέλεις).

Το Resistance3 είναι δύσκολο γιατί δεν γεμίζει η ζωή σου (δεν είναι δύσκολο, απλά καλομάθαμε σε φάση CoD).

Kαι αυτό στο normal το τερμάτησα, και τώρα κάποια στιγμή στο superhuman να πάρω το τελευταίο trophy να μου δώσει και το platinum. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kjtzemis

Και στο easy να το είχες, δεν είπε κανένας πως είσαι άχρηστος.

Κι εγώ το Uncharted1 επειδή ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα σε αυτό το στυλάκι, στο easy το έβαλα και εκεί δυσκολεύτικα πάρα πολύ.

Αργότερα όμως το έπαιξα και στο hard, όπως και το Uncharted2 το άρχησα με την πρώτη στο hard.

 

Το easy δεν σημαίνει αχρηστία, μην το παίρνετε έτσι. ;)

Χαλαρωστε οποιος παιζει στο easy δεν σημαινει δα οτι ειναι αχρηστος!!

Για το uncharted τωρα, εγω εκανα το λαθος να το παιξω πριν το 1, το αρχησα στο normal αλλα με τον καιρο που το μαθα το βγαλα και στο crushing. Και μολις επαιξα το uncharted 1 το εβγαλα για πλακα.

 

Έγω που δεν έχω εμπειρία σε fps/tps να παίξω όταν έρθει η ώρα του το uncharted 1 σε easy?

 

Johnvani σε τι απόσταση παίζεις από την 32άρα σου? Σορρυ για το off topic

Το uncharted 1 ξεκινα το απο το easy αν δεν εχεις καθολου εμπειρια απο fps/tps games οπως λες. Στα υπολοιπα επιπεδα θα δυσκολευτεις αρκετα αν εισαι τελειως πρωταρης.

 

Βάλε easy. Αν είσαι καινούργιος σε ένα είδος δεν το βάζεις hard.

Εγώ το πρώτο fps που έπαιξα (CoD2) easy το έβαλα, και στην πορεία normal και hard το τερμάτησα.

Το Κillzone3 επίσης το έβγαλα normal και μετά elite (πιο πάνω απο το hard).

 

Σε τι απόσταση..? Κάπου 1.5μ.

Ολα τα Cod εγω προσωπικα τα εχω βγαλει στο veteran με πολυ μεγαλη ανεση μαλιστα. Οσο για την σειρα killzone, αρχικα ξεκινησα με το 2 στο normal και καταφερα να βγαλω το 3 στο hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε uncharted 3 θα το βάλω easy γιατί αλλιώς δεν με βλέπω να το τερματίζΩ. Στο resistance 3 έπαιζα σε easy και παλι έχανα συνέχεια. Δύσκολο να συνηθίσεις τους μοχλούς.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!:-)

αποτι ακουσα απο αλλα ατομα στο φορουμ το uncharted 3 ειναι το πιο ευκολο απο την σειρα και με ευκολια το εβγαλαν στο hard...δυσκολευτηκαν λιγο με τον στοχο γτ τον εχουνε αλλαγμενο σε σχεση με το 1 και το 2 αλλα αυτο φτιαχνετε με ενα update που εχουνε βγαλει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...