Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου είχα διαβάσει ότι για να ξανααποφύγεις να σου πάθει η συσκευή YLOD, θα ήτανε σοφό να έβαζες ένα κουλεράκι - βάση για να κρατάει τον κονσόλα λίγο πιο δροσερή. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου εχει πει καποια πραγματακια ο cortan για το πως θα προστατεψουμε την κονσολα για να μην μας ξαναβγαλει YLOD ή εστω να το καθηστερισουμε!μου ειχε πει πρεπει να ανοιχτει η κονσολα για να καθαριζοντε οι σκονες γτ μπλοκαρουνε τα ανεμηστηρακια και δεν μπορουνε να βγαλουνε τον αερα προς τα εξω οποτε θελει συχνα καθαρισμο!στο επιπλο οπου το εχουμε να μην ειναι πολυ κλειστος ο χωρος ετσι ωστε να περνει απο ολες τις μεριες αερα και ειδικα απο πισω οπου εχει τα ανεμηστηρακια, πριν κλεισουμε την κονσολα να την αφηνουμε κανα 5 λεπτο χωρις να την δουλευουμε ετσι ωστε να ξεκινησει να κατευαινει η θερμοκρασια!!επεισης να αλλαξουμε τις παστες πανω στις cpu,gpu (χωρις να κανουμε reflow)!

με αυτο τον τροπο καθηστερουμε την κονσολα στο να μας ξαναβγαλει YLOD!

ολα αυτα μου τα ειπε για το πως θα αποφυγω το RROD στο X360 αλλα φανταζομε τα ιδια θα ισχυουν πανω κατω και στο ps3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αν ειναι ΠΣ3φατ να την εχεις τοποθετημενη καθετα και οχι οριζοντια

αυτο το εχω ξανακουσει σε καποια παλια ποστ απο τον cortan παλι νομιζω, αλλα δεν εχω καταλαβει τι ρολο παιζει αν θα ειναι σε οριζοντια ή σε καθετη θεση! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η cpu + gpu ειναι τοποθετημενες αναποδα πανω στη μητρικη και βλεπουν προς τα κατω με αποτελεσμα σε συνδυασμο με την θερμανση της μητρικης και την συστολη-διαστολη σταδιακα αποκολουνται τα pins λογω βαρυτητας και ξηρανσης της παστας με τον χρονο. ειναι και αυτος ενας παραγων που συμβαλει στο YLOD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικό, για κάθε ένα 2ωρο περίπου gameplay, να την αφήνεις να κρυώνει (κλειστή εννοείται) για ένα τέταρτο, το λέει και η sony αντιπροσωπεία άλλωστε, ότι δεν επιτρέπεται έντονη και εκτεταμένη υπερθέρμανση (gameplay) με συνεχόμενη χρήση με τις ώρες.

Άμα τηρήσεις και όλα τα παραπάνω που αναφέρθηκαν, δύσκολα να σου ξαναβγάλει YLOD. Βέβαια αυτό δεν είναι και σίγουρο, εάν παρουσιαστεί έστω μία φορά στην κονσόλα YLOD υπάρχει πιθανότητα να ξαναεμφανιστεί, έτσι λένε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι καινούριο firmware.. Οι άνθρωποι δεν παίζονται.

 

Τις χαμένες ώρες περιμένοντας τα updates ποιος θα τις αποζημιώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι καινούριο firmware.. Οι άνθρωποι δεν παίζονται.

 

Τις χαμένες ώρες περιμένοντας τα updates ποιος θα τις αποζημιώσει;

δεν νομιζω να ειναι και πολυ ο χρονος που θα χασεις απο το παιχνιδι ετσι ωστε να πραγματοποιηθει το update, κανα 10λεπτο αν θυμαμαι καλα ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες έβαλα το gow1 στο ps3 και όντως τα γραφικά είναι φοβερά! Καμία σχέση απολύτως! Τελικά θα το ξαναξεκινήσω στο ps3 στο easy. :)

Τι σου λεγα!!:rolleyes: Καμια σχεση το παιχνιδι στο ps3 με αυτο στο ps2. Αν θες να το ξεπεταξεις ξεκινα το στο easy αν και το medium δεν ειναι δα και κατι δυσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου λεγα!!:rolleyes: Καμια σχεση το παιχνιδι στο ps3 με αυτο στο ps2. Αν θες να το ξεπεταξεις ξεκινα το στο easy αν και το medium δεν ειναι δα και κατι δυσκολο...

 

Να το ξεπετάξω θέλω. Για αυτό και λέω easy. Αλλά τελικά μπορεί και να το παίξω σε medium. Αλλά λέω να το βάλω στο easy και να παίξω το gow2 στο medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα... Και γω πριν απο λιγο καιρο που ξεκινησα την τριολογια το αρχισα το 1 στο medium και το 2 στο hard και αφοτου τα εμαθα τα τελειωσα στο titan mode. Συντομα θα αρχισω και το 3 στο hard και μετα βλεπουμε...

Νομιζω οτι δεν θα χεις κανα προβλημα στο medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα επειδή έχω παίξει ήδη περιπου το μισό παιχνίδι φοβάμαι μην βαρεθω να το παίζω. Αλλα ένταξει αμα ειναι θα το ξεκινήσω στο medium. Έχει μεγάλη διαφορά από το hard το medium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...