Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@mados

Δεν τα παλεύω στο veteran γιατί τα παίζω στο PC και εκεί μαζεύονται πολλά παιχνίδια, και θέλω να τα ξεκάνω γρήγορα.

Αν τα έπαιζα στο PS3, λόγω trophies θα τα έπαιζα κι εγώ στο veteran.

Το Killzone2 κι εγώ στο normal το έβγαλα, αλλά ο τελικός μου έβγαλε τη πίστη, στο Elite δεν το επιχείρησα καν.

Το Killzone3 αντιθέτως το ευχαριστήθηκα στο Elite, και γούσταρα. Με δυσκόλεψε σε κάποια σημεία, αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τότε uncharted 3 θα το βάλω easy γιατί αλλιώς δεν με βλέπω να το τερματίζΩ. Στο resistance 3 έπαιζα σε easy και παλι έχανα συνέχεια. Δύσκολο να συνηθίσεις τους μοχλούς.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!:-)

Το uncharted 3 προσωπικα μου φανηκε πολυ πιο ευκολο απο τα υπολοιπα, εχοντας τερματισει στο crushing φυσικα τα 2 προηγουμενα παιχνιδια. Αν και γω οταν το πρωτοπαιξα το ειχα βαλει στο normal. Γνωμη μου αν αρχισεις τα uncharted 1 και 2 βαλτα στο easy, ενω αν αρχισεις το 3 μπορεις να το βγαλεις χαλαροτατα στο medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω εγω κατι αλλα πραγματακια τωρα για καποια καινουρια games!!!!

σημερα που πηγα στα Public εδειχνε ο υπαλληλος σε εναν πελατη διαφορα καλα παιχνιδια για το ps3 για να αγορασει!!του εδειξε το rayman origins και του ειπε οτι ειναι ενας απο τους καλυτερους τιτλους (καπως ετσι το ειπε)!αποτι ξερω αυτο το παιχνιδι δεν εχει καιρο που κυκλοφορησε...γνωριζετε αν ειναι καλο αξιζει?το ειχα παιξει στο ps2 ενα rayman και δεν μαρεσε τοσο πολυ..μαρεσε πολυ ομως ο λυκος ή αλλιως crash bandicood (κορυφαιο παιχνιδι) το ειχα και στο ps1 και συνεχισα και στο ps2 να παιζω τα καινουρια...ειχα ριξει πολυ γελιο!

 

αλλο ενα παιχνιδι που θελω να ρωτησω αν θα ειναι καλο ειναι το mass effect 3!εχετε παιξει καποιο απο τα 2 προηγουμενα?ειδα κατι βιντεακια στο youtube και μου φανηκε πολυ καλο και με καλη ιστορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mados

Δεν τα παλεύω στο veteran γιατί τα παίζω στο PC και εκεί μαζεύονται πολλά παιχνίδια, και θέλω να τα ξεκάνω γρήγορα.

Αν τα έπαιζα στο PS3, λόγω trophies θα τα έπαιζα κι εγώ στο veteran.

Το Killzone2 κι εγώ στο normal το έβγαλα, αλλά ο τελικός μου έβγαλε τη πίστη, στο Elite δεν το επιχείρησα καν.

Το Killzone3 αντιθέτως το ευχαριστήθηκα στο Elite, και γούσταρα. Με δυσκόλεψε σε κάποια σημεία, αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Α τοτε παω πασο... Βασικα εγω τα εχω παιξει ολα σε playstation, εκτος του cod2 που το παιξα και σε pc και οφειλω να ομολογησω οτι στο pc το τελειωσα στο medium.

Θα συμφωνησω και γω οτι το killzone 3 ειναι πολυ πιο ευκολο απο το 2, αν και το elite μου φαινεται αρκετα δυσκολο σε αυτην την σειρα...

Για τον τελικο που λες στο killzone, καμια φορα δεν εχει σχεση με το επιπεδο οπως θα περιμενε κανεις. Πχ στο uncharted 2 η τελικη μαχη με τον Lazarevic στο hard με δυσκολεψε περισσοτερο απο οτι στο crushing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mados

Τον Lazarevic με την πρώτη στο hard τον έβγαλα, γελοίος μου φάνηκε, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Στο KZ2 είναι δ΄συκολοι οι helghast, αυτός δεν είναι τόσο, μέχρι να φτάσεις σε αυτόν είναι πιπ@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε uncharted 3 θα το βάλω easy γιατί αλλιώς δεν με βλέπω να το τερματίζΩ. Στο resistance 3 έπαιζα σε easy και παλι έχανα συνέχεια. Δύσκολο να συνηθίσεις τους μοχλούς.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!:-)

 

Εγώ όταν έπαιξα το uncharted 2 και μετά απο μεγάλη απουσία στα video games το έπαιξα σε hard.

Μου πήρε βέβαια 16 ώρες να το τερματίσω αλλά το διασκεδάζεις περισσότερο άμα δυσκολεύεσαι.

Μετά που έπαιξα το 3 το τερμάτισα σε 9 ώρες πάλι σε hard.

 

Σύντομα θα ξεκινήσω το 2 σε crushing. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mados

Τον Lazarevic με την πρώτη στο hard τον έβγαλα, γελοίος μου φάνηκε, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Στο KZ2 είναι δ΄συκολοι οι helghast, αυτός δεν είναι τόσο, μέχρι να φτάσεις σε αυτόν είναι πιπ@.

Εννουσα οτι στο crushing ητανε ακομη πιο ευκολος απο οτι στο hard. Το σημειο που για να το περασω μου εβγαλε πραγματικα την πιστη στο crushing ητανε στο τρενο. Κυριολεκτικα δεν παλευοτανε καθολου!!!!!!!

 

Εγώ όταν έπαιξα το uncharted 2 και μετά απο μεγάλη απουσία στα video games το έπαιξα σε hard.

Μου πήρε βέβαια 16 ώρες να το τερματίσω αλλά το διασκεδάζεις περισσότερο άμα δυσκολεύεσαι.

Μετά που έπαιξα το 3 το τερμάτισα σε 9 ώρες πάλι σε hard.

 

Σύντομα θα ξεκινήσω το 2 σε crushing. :mrgreen:

Δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο νομιζουν καποιοι. Βεβαια για οσους δεν εχουν καμια επαφη με αυτου του ειδους τα παιχνιδια, καλο θα ηταν να αρχισουν η απο το easy η απο το medium. Παντως εγω ξεκινησα με το uncharted 2 στο normal και αφου το εμαθα εβγαλα μετα και τα 3 παιχνιδια αρχικα στο hard και μετεπειτα στο crushing χωρις καμια ιδιαιτερη δυσκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O lazarovic εμένα με δυσκόλεψε πολύ.Τελικά είδα ένα tutorial στο youtube που κρεμιέσαι σε ένα παραλληλόγραμμο ύψωμα που έχει και πηγαίνωντας γύρω γύρω δε μπορεί να σε χτυπήσει και έτσι το πέρασα έυκολα.

 

Άλλη δυσκολία είχαν αυτά τα τέρατα με τα τόξα και τα ελικόπτερα.

 

Αλλά όλα αυτά είναι παιχνιδάκι σε σύγκριση με το multiplayer.

Εκεί τα άτομα έχουν λιώσει πραγματικά και σε σκοτώνουν μέχρι να τους δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O lazarovic εμένα με δυσκόλεψε πολύ.Τελικά είδα ένα tutorial στο youtube που κρεμιέσαι σε ένα παραλληλόγραμμο ύψωμα που έχει και πηγαίνωντας γύρω γύρω δε μπορεί να σε χτυπήσει και έτσι το πέρασα έυκολα.

 

Άλλη δυσκολία είχαν αυτά τα τέρατα με τα τόξα και τα ελικόπτερα.

 

Αλλά όλα αυτά είναι παιχνιδάκι σε σύγκριση με το multiplayer.

Εκεί τα άτομα έχουν λιώσει πραγματικά και σε σκοτώνουν μέχρι να τους δεις.

Toν lazarevic αμα μαθεις τις αδυναμιες του ειναι θεμα χρονου να τον βγαλεις...

Για τα τερατα τωρα, βγαινουν ευκολα αρκει να τα ριχνεις με το τοξο. πεθαινουν με μιας.

 

Οσο για το multiplayer δεν θα το ελεγα και τοσο δυσκολο. Βεβαια ειναι και με ποιους αντιπαλους θα τυχεις... Οταν ειναι πολλοι παικτες μεσα πεθαινεις και δεν ξες καν ποιος το κανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Uncharted 1 ήθελα να γράψω! Αν είναι όταν έρθει η σειρά του θα το ξεκινήσω στο medium. Σήμερα που έπαιξε ο αδερφός μου ps2 gow1 και έπαιξε στο δικό μου το save μου είπε πως προχώρησε κανονικά και δεν κόλλησε. Φοβάμαι μην μου ξανακολλήσει η κονσόλα πιο μετά. Τι λέτε να το αρχίσω στο ps3 καλύτερα? Είμαι εκεί που πήρα το μπλε σπαθί και παίζω hard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Uncharted 1 ήθελα να γράψω! Αν είναι όταν έρθει η σειρά του θα το ξεκινήσω στο medium. Σήμερα που έπαιξε ο αδερφός μου ps2 gow1 και έπαιξε στο δικό μου το save μου είπε πως προχώρησε κανονικά και δεν κόλλησε. Φοβάμαι μην μου ξανακολλήσει η κονσόλα πιο μετά. Τι λέτε να το αρχίσω στο ps3 καλύτερα? Είμαι εκεί που πήρα το μπλε σπαθί και παίζω hard.

Aυτο λεω και γω. Δε νομιζω να τρομαξεις με το medium...

Για το gow σε συμβουλεω να παρεις την τριολογια για το ps3. Και γω δεν τα χα παιξει στο ps2, αλλα με αυτο το πακετο βγηκα σιγουρα κερδισμενος!! Παντως τα γραφικα στα gow 1 και 2 στο ps2 δεν συγκρινονται με αυτα του ps3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο λεω και γω. Δε νομιζω να τρομαξεις με το medium...

Για το gow σε συμβουλεω να παρεις την τριολογια για το ps3. Και γω δεν τα χα παιξει στο ps2, αλλα με αυτο το πακετο βγηκα σιγουρα κερδισμενος!! Παντως τα γραφικα στα gow 1 και 2 στο ps2 δεν συγκρινονται με αυτα του ps3...

 

Αφού είναι HD λογικό είναι. Έχω και την god of war collection στο ps3. Το 2 θα το τερματίσω σίγουρα εκεί. Για το ένα δεν ξέρω τι να κάνω όμως. Έχω κλείσει 4.5 ώρες παιχνιδιού (σύμφωνα με το save). Πόσες ώρες είναι σύνολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι HD λογικό είναι. Έχω και την god of war collection στο ps3. Το 2 θα το τερματίσω σίγουρα εκεί. Για το ένα δεν ξέρω τι να κάνω όμως. Έχω κλείσει 4.5 ώρες παιχνιδιού (σύμφωνα με το save). Πόσες ώρες είναι σύνολο?

Εξαρταται σε ποιο επιπεδο το παιζεις... Αν οπως λες ειναι στο hard φυσιολογικα θα σου παρει περιπου 10-12 ωρες να το τελειωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...