Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν κυκλοφορήσει το παιχνίδι υπήρχε. Πιθανόν να το έχουν βγάλει.

Μάλιστα.......δηλαδή δεν φτάνει που εινα πανάκριβο δεν μας δίνουν και το demo να πάρουμε τη δοση μας :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για PS3

 

Από Αγγλία 20€ - Dead Space 3 (Το Hut, στο οποίο ανήκει και το Zavvi, προσφέρει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα αλλά έχει χαλάσει τώρα τελευταία όσον αφορά στην ταχύτητα των παραδόσεων)

 

Εναλλακτικά από Αγγλία 21€ Amazon που είναι και εγγύηση.

 

Από Ελλάδα 27,30€ - Dead Space 3

 

Ειδικά από Αγγλία ε δεν θα το έλεγα και πανάκριβο :D.

 

Πάντως έχω την εντύπωση ότι είχε κυκλοφορήσει Demo στο PSN για το Dead Space 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μετεφερα το ποστ σου δω Vole

Οχι, όχι, κάθε άλλο! Οπως είπα και πριν, τον "Τιτανικό" τον αναφέρω ως μεταφορά για την καριέρα του Ντι Κάπριο στη συνέχεια, όχι ως τραγωδία  ;)

 

Edit: Να το κάνω λίγο πιο ξεκάθαρο αυτό που εννοούσα. Το βασικότερο πρόβλημα του UC είναι το dissonance μεταξύ του συμπαθητικού Νέιτ που βλέπεις και του ψυχοπαθή καθ' έξη δολοφόνου που παίζεις χωρίς το παιχνίδι να αναγνωρίζει καθόλου αυτή την ασυμφωνία. Αν ήταν self-aware με αυτό που έκανε θα λειτουργούσε αλλιώς. Αν ήταν fantasy θα λειτουργούσε αλλιώς κι ας σκότωνες χιλιάδες Ορκ (ή οτιδήποτε ζωώδες τέρας, όχι ότι με αυτά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα βαθύτερα, αλλά άλλη ιστορία αυτό). Επειδή το UC ήταν τόσο καλοφτιαγμένο σε κάποια πράγματα, αυτό έκανε μεγάλο μπαμ. Ξεκίνησε η κριτική από αυτό και μετά αρχίσαμε να παρατηρούμε παρόμοια προβλήματα και σε άλλα παιχνίδια. Στο TR, δε, που προσπάθησε συνειδητά να κάνει τη Λάρα άνθρωπο και να δείξει την ανάπτυξή της, η κριτική έκανε πολύ καλό. Είδα κόσμο που έκραζε όσους έκριναν το UC να λέει τα πράγματα που έκραζε ως κριτική στο TR. Καλά είναι όλα αυτά.

 

 

Συμφωνω απολυτα.

Σιγουρα υπο αυτη την εννοια ειναι υπερεκτιμημενο.Το δεχομαι.Αυτα ειχα σκοπο να γραψω και εγω απαντωντας στην ερωτηση σου.

Μπορεις ομως να το δεις και απο την αλλη μερια.Την πιο απλη.

Εβγαλε κατι φρεσκο στο συνολο του κατι πολυ προσεγμενο και τελικα στο συνολο του σου αφηνε το ''ναι ειναι παιχνιδαρα''

Γιατι να μην κρατησω λοιπον αυτο?

To συνολο με ενθουσιασε στο πρωτο uncharted.

 

ειτε απο κατοχους ps3 που εχουν το uncharted ως το ιερο δισκοποτηρο του gaming και δε μπορουσαν να διανοηθουν οτι κυκλοφορησε κατι εξισου καλο που δεν ηταν μαλιστα και δικο τους exclusive (μιλαμε τωρα για εως 15χρονα κυριως ετσι..; )

Yπαρχει ενα ''αλλα'' εδω.

Καποιος που εχει παιξει το uncharted το 2007 και βλεπει ενα περιπου copy paste παιχνιδι σαφως επηρεασμενο απο κατι που επαιξε 6 χρονια πριν,δεν μπορει να τον ενθουσιασει το TR.Ειναι δυσκολο εως αδυνατο.

Ειδικα οταν εχει παιξει 2 χρονια πριν βγει το TR reboot ,το 3ο uncharted και ΗΔΗ εχει αρχισει να τον κουραζει.

 

Τωρα σου μιλαω πανω κατω για μενα και πολλοι σιγουρα σκεφτονται ετσι,το εχω δει και σε φορουμς.

Αν ας πουμε στην θεση του ΤR εβγαινε 4ο uncharted στην ιδια κονσολα εισαι σιγουρος οτι δεν θα ακουγες τα ιδια απο ps fans,με δεδομενο οτι οι ps3 κατοχοι ειχαν κουραστει ήδη απο το U3.?

 

Aν τους κακοφαινεται λοιπον το U3,πως περιμενεις να αντιδρασουν οταν βλεπουν το ιδιο πραγμα σε μια αλλη σειρα,απο την οποια ειναι ΛΟΓΙΚΟ να περιμενουν κατι διαφορετικο?

 

Δεν σου λεω οτι δεν υπαρχουν fanboys ή κολλημενοι,αλλα ειναι βεβαιο οτι ενθουσιαστηκες περισσοτερο απο εμενα με το TR,γιατι εγω ειχα ξεκινησει να παιζω κατι παρομοιο(που τοτε εδειχνε φρεσκο) 6 χρονια πριν. Σημερα ειναι αδυνατον να ειμαι το ιδιο ενθουσιασμενος με σενα που παιζεις κατι τετοιο πρωτη φορα.Ειναι η πρωτη για σενα η 4η για μενα.

 

Kαι εδω φαινεται και η λαθος επιλογη κονσολας!! :P  :P :P :P

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως να κρατήσεις τη θετική πλευρά. Δεν είπα ποτέ - τουλάχιστον όχι συνειδητά - ότι όποια θετικά στοιχεία του UC είναι για πέταμα επειδή έχει και αρνητικά. Απλώς θεωρώ χρήσιμο να κρατάμε και τα δύο. Να αγαπάμε κάτι, αλλά να του κάνουμε και την κριτική που του αρμόζει. Για να δώσω ένα ψιλοάσχετο παράδειγμα, το Master of Puppets των Metallica θεωρείται από τις δισκάρες του Metal. Μεγάλωσα μαζί του, το αγαπάω, είναι κομμάτι του εαυτού μου. Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός πως ο δίσκος θα μπορούσε να ήταν 15 λεπτά πιο σύντομος - και θα ήταν καλύτερος έτσι, πιστεύω - αν έκαναν edit όλες τις αχρείαστες επιστροφές σε verse-chorus μετά την πλήρη ανάπτυξη της σύνθεσης απλώς επειδή αυτή ήταν η "νόρμα" στο μέταλ τότε. Αυτό κάνει το Uncharted, εν μέρει υπό την πίεση της Sony - γι' αυτό και πιστεύω ακόμα στη ND, είναι πολύ ταλαντούχο στούντιο κι όσα προβλήματα και να έχει το UC αυτό διαφαίνεται. Φέρνει κάτι φρέσκο, αλλά υπακούει σε νόρμες, δεν τολμά να το φέρει εις πέρας αυτό που ξεκινά να κάνει. Το ίδιο, και χειρότερα, σφάλμα κάνει και το TR.

 

Ελπίζω να βγάζει νόημα αυτός ο παραλληλισμός με το MoP. 

 

Τώρα, αν είναι λόγω κούρασης η κριτική στο TR δεν ξέρω. Ο,τι και να είναι, είναι στο σωστό δρόμο, οπότε εγώ αυτό κρατάω στο τέλος. Ωθεί σε κίνηση. 

 

Αν έχεις χρόνο κι όρεξη ρίξε ένα διάβασμα στο παρακάτω άρθρο, νομίζω ότι θα το βρεις ενδιαφέρον και σχετικό με αυτά που λέμε τώρα.

 

https://medium.com/play-time/dd2d4df6b94

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει παιξει το uncharted το 2007 και βλεπει ενα περιπου copy paste παιχνιδι σαφως επηρεασμενο απο κατι που επαιξε 6 χρονια πριν,δεν μπορει να τον ενθουσιασει το TR.Ειναι δυσκολο εως αδυνατο.

Ειδικα οταν εχει παιξει 2 χρονια πριν βγει το TR reboot ,το 3ο uncharted και ΗΔΗ εχει αρχισει να τον κουραζει.

 

Τωρα σου μιλαω πανω κατω για μενα και πολλοι σιγουρα σκεφτονται ετσι,το εχω δει και σε φορουμς.

Αν ας πουμε στην θεση του ΤR εβγαινε 4ο uncharted στην ιδια κονσολα εισαι σιγουρος οτι δεν θα ακουγες τα ιδια απο ps fans,με δεδομενο οτι οι ps3 κατοχοι ειχαν κουραστει ήδη απο το U3.?

 

Aν τους κακοφαινεται λοιπον το U3,πως περιμενεις να αντιδρασουν οταν βλεπουν το ιδιο πραγμα σε μια αλλη σειρα,απο την οποια ειναι ΛΟΓΙΚΟ να περιμενουν κατι διαφορετικο?

 

Δεν σου λεω οτι δεν υπαρχουν fanboys ή κολλημενοι,αλλα ειναι βεβαιο οτι ενθουσιαστηκες περισσοτερο απο εμενα με το TR,γιατι εγω ειχα ξεκινησει να παιζω κατι παρομοιο(που τοτε εδειχνε φρεσκο) 6 χρονια πριν. Σημερα ειναι αδυνατον να ειμαι το ιδιο ενθουσιασμενος με σενα που παιζεις κατι τετοιο πρωτη φορα.Ειναι η πρωτη για σενα η 4η για μενα.

 

Το UC3 προσωπικα με κουρασε σαν ip (γιατι κατα τ αλλα μια χαρα το ευχαριστηθηκα 2 φορες) γιατι δεν προσεφερε κατι νεο σε σχεση με το U2 περαν των γραφικων, ενω το 1 με το 2 ηταν μερα με τη νυχτα απο πολλες αποψεις.

Αλλα το TR για μενα δεν εχει καμια σχεση με το UC3 και ο λογος ειναι ο εξης απλος. To Battle system δεν εχει καμια σχεση και ειναι πολυ πιο εξελιγμενο και πολυ ωραιο το concept με τα upgrades κατι που δεν ειχε το UC3.

Κακως το παραλληλιζουν μερικοι με τα UC3. υπο αυτη την εννοια και το UC "αντεγραψε¨τα προηγουμενα TR 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,τερμάτισα το killzone2 και σειρά τωρα εχει το God of War 3.Καπου διάβασα οτι ειναι ψιλό εύκολο και λεω να το αρχίσω στο Hard ,παίζετε η θα μου σπάσει τα νεύρα?

Ενα απο τα τελευταία  παιχνίδια που είχα παίξει στο hard ηταν το Dead Space 2(pc) και μου αρεσε η δυσκολία ενω πχ το Devil may Cry 4(pc) στο hard δεν μπορούσα να το τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,τερμάτισα το killzone2 και σειρά τωρα εχει το God of War 3.Καπου διάβασα οτι ειναι ψιλό εύκολο και λεω να το αρχίσω στο Hard ,παίζετε η θα μου σπάσει τα νεύρα?

Ενα απο τα τελευταία  παιχνίδια που είχα παίξει στο hard ηταν το Dead Space 2(pc) και μου αρεσε η δυσκολία ενω πχ το Devil may Cry 4(pc) στο hard δεν μπορούσα να το τελειώσω.

 

Πολύ εύκολο δεν θα έλεγα πως είναι αλλά δεν είναι και δύσκολο. Ξεκίνα το στο hard αν θες. Αν χάσεις 5-6 φορές σε ένα σημείο σε ρωτάει αν θέλεις να κατεβάσεις την δυσκολία. Αν δεις οτι δεν παλευεται κατεβασε το. Αλλα μετα να ξερεις δεν ξανανεβαινει η δυσκολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το Killzone 2, αλλα κάνει τεράστια κοιλιά στο τελευταίο κομμάτι του...

 

Eνταξει καλο ηταν ,αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας.Οι δυο πίστες που μου αρεσαν ηταν το έρημο χωριό(Suljeva Village) και ιδικα το τρενο(Tharsis Refinery)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...