Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το αποφάσισα να τσιμπήσω ενα ps3 θέλω να πάρω μια οθόνη Η/Υ(τηλεόραση δεν βλέπω) και να συνδέω και το λαπτοτ.

Τι χαρακτιριστικα ειναι το ιδανικό να έχει (ανάλυση,συνδεσιμοτητα, τεχνολογία οθόνης κτλ) για σύνδεση με ps3?

Ε κοίτα αν πάρεις οθόνη θα πάρεις Full HD (κατώτερο δεν βρίσκεις εύκολα πια εξάλλου με hdmi). Ανώτερη ανάλυση δεν σου χρειάζεται. Φρόντισε να έχει hdmi για να συνδέεις το PS3. Αλλά μετά θα θες με κάποιον τρόπο να βγάλεις ήχο από το PS3 και η μόνη λύση θα είναι με AV καλώδιο αλλά τα ηχεία σου πρέπει να έχουν τις ανάλογες υποδοχές. Τα Logitech Z323 που έχω εγώ τις έχουν και συνδέω έτσι το PS3 μου.

 

Βέβαια η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα tv-monitor ώστε να βγάζεις ήχο από τα ηχεία της  οθόνης που όμως θα είναι κατώτερος των ηχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μια οθόνη  1920χ1080 με hdmi.

Τo πρόβλημα ειναι στα ηχεία λοιπόν,εχω τα  philips spa5300 http://pcplus.bg/img/products/products_14950_531497658philips%203.jpg

 

Aλλη λύση για τον ήχο δεν υπάρχει μονο monitor-tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μια οθόνη  1920χ1080 με hdmi.

Τo πρόβλημα ειναι στα ηχεία λοιπόν,εχω τα  philips spa5300 http://pcplus.bg/img/products/products_14950_531497658philips%203.jpg

 

Aλλη λύση για τον ήχο δεν υπάρχει μονο monitor-tv?

Στην άσπρη και κόκκινη υποδοχή συνδέεις το PS3 σου και βγάζεις έτσι ήχο αφού ορίσεις από τα settings του συστήματος να βγαίνει από εκεί ο ήχος. Μετά με το hdmi στην TV και είσαι έτοιμος. Θα χρειαστείς το καλώδιο AV που θα έχει μέσα το PS3 για να συνδέσεις το ps3 στα ηχεία σου και ένα εξτρα hdmi που θα πρέπει να αγοράσεις αν δεν έχεις για να το συνδέσεις στην οθόνη σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά τσίμπησα απο αγγελία ενα ps3 320GB(CECH2504B, date code OC) 140Ε με UNCHARTED 2, KILL ZONE 2, GRAN TOURISMO 5.

Παράγγειλα και μια οθόνη LG και σε λίγες μέρες ξαναρχίζω το παιχνίδι, καιρός ήταν γιατί είχα αρχίσει να σκουριάζω. :-D

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τσίμπησα απο αγγελία ενα ps3 320GB(CECH2504B, date code OC) 140Ε με UNCHARTED 2, KILL ZONE 2, GRAN TOURISMO 5.

Παράγγειλα και μια οθόνη samsung και σε λίγες μέρες ξαναρχίζω το παιχνίδι, καιρός ήταν γιατί είχα αρχίσει να σκουριάζω. :-D

Καλό κάψιμο φίλε! Ήδη έχεις αρκετά πολύ καλά παιχνίδια για να ασχοληθείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τσίμπησα απο αγγελία ενα ps3 320GB(CECH2504B, date code OC) 140Ε με UNCHARTED

2, KILL ZONE 2, GRAN TOURISMO 5.

 

Για online gt5 μπορώ να σε διδάξω

Παράγγειλα και μια οθόνη samsung και σε λίγες μέρες ξαναρχίζω το παιχνίδι, καιρός ήταν γιατί είχα αρχίσει να σκουριάζω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην άσπρη και κόκκινη υποδοχή συνδέεις το PS3 σου και βγάζεις έτσι ήχο αφού ορίσεις από τα settings του συστήματος να βγαίνει από εκεί ο ήχος. Μετά με το hdmi στην TV και είσαι έτοιμος.

 

Σήμερα κατάλαβα οτι αυτό που λες δεν γίνετε στα ηχεία μου , στα δικά μου http://pcplus.bg/img/products/products_14950_531497658philips%203.jpg η άσπρη και κόκκινη υποδοχή είναι έξοδος ήχου(εκει συνδέονται οι δορυφόροι) ενω στα δικα σου http://img.misco.eu/resources/images/products//106/LOG/98/980-000355/980-000355_25_1600x1600.jpg είναι είσοδος ήχου.

Ο μόνος τρόπος μάλλον  ειναι αυτος που λεει ο 'jay_D εδω http://www.insomnia.gr/topic/447371-σύνδεση-ps3-σε-monitor-και-ηχεία-pc/?p=4786603

 

 

Tελικα μικρο το κακό, πριν απο λίγο  παρέλαβα την οθόνη(LG) και εντελώς τυχαία έχει θυρα "ακουστικών" όποτε απλα συνδέω τα ηχεία στην οθόνη που θα παίρνει ήχο απο το ps3 μέσω hdmi  :-)

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Με ενδιαφερει να μπορω να αναπαραγω απο το CFW 3.55 Kmeaw PS3 μου ολες τις τελευταιες ταινιες blue-ray 3D μιας και απεκτησα προσφατα μια 3D TV. Ειναι αυτο εφικτο η θα πρεπει να αναβαθμισω σε νεωτερης εκδοσης custom firmware οπως του Rogero ??? Εννοειται οτι σε καθε περιπτωση θελω custom firmware για ευνοητους λογους... Εχει κανεις σας δοκιμασει τις τελευταιες 3D blue-ray ταινιες σε CFW 3.55 να μου πει αν παιζουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Με ενδιαφερει να μπορω να αναπαραγω απο το CFW 3.55 Kmeaw PS3 μου ολες τις τελευταιες ταινιες blue-ray 3D μιας και απεκτησα προσφατα μια 3D TV. Ειναι αυτο εφικτο η θα πρεπει να αναβαθμισω σε νεωτερης εκδοσης custom firmware οπως του Rogero ??? Εννοειται οτι σε καθε περιπτωση θελω custom firmware για ευνοητους λογους... Εχει κανεις σας δοκιμασει τις τελευταιες 3D blue-ray ταινιες σε CFW 3.55 να μου πει αν παιζουν ?

Μια χαρά παίζουν οι 3D ταινίες σε cfw 3.55. Αλλά γιατί δεν αναβαθμίζεις στο τελευταίο cfw? Συμφέρει από όλες τις πλευρές αν το δεις. Για blu ray δεν έχω δοκιμάσει αλλά αφού έχεις και cfw ps3 και 3D δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Ξέρω ότι γίνεται σίγουρα 3D ταινίες SBS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παίζουν οι 3D ταινίες σε cfw 3.55. Αλλά γιατί δεν αναβαθμίζεις στο τελευταίο cfw? Συμφέρει από όλες τις πλευρές αν το δεις. Για blu ray δεν έχω δοκιμάσει αλλά αφού έχεις και cfw ps3 και 3D δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Ξέρω ότι γίνεται σίγουρα 3D ταινίες SBS.

ποιο ειναι το τελευταιο cfw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...