Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια..!ειμαι κανουργιος στη κοινοτητα σας!επειδη ειναι αδυνατο να διαβασω ολα τα ποστς ηθελα να μου δωσετε μερικες πληροφοριες για το Αion online..

το lvling ειναι δυσκολο(δηλαδη ειναι διασκεδαστικο?),

τα quests ειναι ευκολα...η σου βγαινει ο πατος για να τα ολοκληρωσεις..?υπαρχει καποιο ειδος help quest οπως στο wow?

υπαρχουν bosses?,

το pvp ειναι διασκεδαστικο?,

και αν μπορουσατε να μου πειτε καποιο private server για να το δοκιμασω..

ευχαριστω προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μέχρι το level 35 που είμαι κάνοντας τα quest + campaign (και χωρίς τα επαναλαμβανόμενα quest = grinding) παίζεις χωρίς grinding.

Σε κάποια campaign quest πας μόνο με group, ειδικά αυτά που είναι στο τέλος κάθε νησιού.

Δε σου βγαίνει ο πάτος , εκτός αν το group δεν ξέρει οπότε θα πεθάνεις μερικές φορές αλλά το quest θα βγει.

Bosses, mini-bosses κλπ δίασπαρτα παντού (ειδικά σε instances)

 

Σε end-game instances-quest θέλεις καλό gear, δεν πας με το που πας 50 έτσι απλά, αλλά λογικό μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

Σκέφτομαι να αρχίσω το παιχνίδι...Αξίζει ή είναι χάσιμο χρόνου?Το ξέρω ότι αυτό το παιχνίδι έχει πολλά κοινά χαρακτιριστηκά (ετσι νομίζω) με το lineage 2 όμως διάβασα τα προηγούμενα ποστ σας (που λένε ότι δεν υπάρχουν bots) είναι αλήθεια αυτό? Και αν ναι,τότε υπάρχει κανένας server που να προτύνεται?Κατα προτύμιση να έχει και Έλληνες.... Επίσης τι μου προτύνεται να κάνω?Asmodians ή elyos? Όσον αφορά τα classes του παιχνιδού, κοίταξα μέσα στο wiki του aion όμως δεν βρήκα πουθενά να λέει κάτι για classes....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες

 

Με τους private servers τι παιζει εχουν κοσμο;Κοιταγα αυτους τους σερβερ και βλεπω υπαρχουν αρκετοι,παιζει κανενας σε καποιον απο αυτους τους σερβερς να μας πει 2 λογια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

Σκέφτομαι να αρχίσω το παιχνίδι...Αξίζει ή είναι χάσιμο χρόνου?Το ξέρω ότι αυτό το παιχνίδι έχει πολλά κοινά χαρακτιριστηκά (ετσι νομίζω) με το lineage 2 όμως διάβασα τα προηγούμενα ποστ σας (που λένε ότι δεν υπάρχουν bots) είναι αλήθεια αυτό? Και αν ναι,τότε υπάρχει κανένας server που να προτύνεται?Κατα προτύμιση να έχει και Έλληνες.... Επίσης τι μου προτύνεται να κάνω?Asmodians ή elyos? Όσον αφορά τα classes του παιχνιδού, κοίταξα μέσα στο wiki του aion όμως δεν βρήκα πουθενά να λέει κάτι για classes....

 

Τώρα είναι καλός καιρός, έχει κόσμο.

Έλα Spatalos έχει Έλληνες και στις δυο μεριές. Εγώ είμαι Elyos.

Θεωρώ ότι πιο εύκολα τα πράματα είναι για αυτούς, όσον αφορά τα campaign quest + rifts. (παίζω και τα δύο races)

Δεν έχει bots δύο έχω συναντήσει από το Δεκέμβρη που παίζω.

Classes είναι 8 στο σύνολο. Mπες στο wiki και θα βρεις τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι καλο δοκιμαστε το για ενα μηνα η βαλτε καποιον να σας κανει invite να δειτε πως ειναι! Ο server Telemachus αυτη την περιοδο εχει αρκετο κοσμο αν και μας περναν κατα πολυ οι Elyos!

 

Υ/Γ: Οποιος πραγματικα ενδιαφερεται ας μου στειλει μηνυμα με το μαιλ του να του στειλω invite για να το δοκιμασει οχι ομως για να κανει την πλακα του. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2 εβδομάδες θα γίνει server merge και θα γίνει χαμός

 

O telemachus θα γίνει merge με τον Castor που είναι Asmo dominated. Επιτέλους θα δούμε balance στην abyss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν 48lvl Gladiator παρατημένο γιατί πριν 4 μήνες περίπου είχα ξενερώσει με το game και το παράτησα από τα bot και φυσικά το drop rate από τα boss που τρώγαμε και μας έδινε drop μια καραμέλα.(αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτε μου,πρώτη φορα σε game να σκοτώνουμε last boss και να παίρνουμε τέτοια drops....)

αυτά τα καραγκιοζιλίκια τα φτιάξανε η ακόμα φαρμαρουμε 40 φορες για να δούμε 2 drops??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω έναν 48lvl Gladiator παρατημένο γιατί πριν 4 μήνες περίπου είχα ξενερώσει με το game και το παράτησα από τα bot και φυσικά το drop rate από τα boss που τρώγαμε και μας έδινε drop μια καραμέλα.(αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτε μου,πρώτη φορα σε game να σκοτώνουμε last boss και να παίρνουμε τέτοια drops....)

αυτά τα καραγκιοζιλίκια τα φτιάξανε η ακόμα φαρμαρουμε 40 φορες για να δούμε 2 drops??

 

Bots ούτε για δείγμα στον Telemachus εδώ και 4 μήνες. Το drop rate έχει βελτιωθεί αρκετά. Σε Α rank DP ρίχνουμε κατα μέσο όρο 2-3 golds και 5-6 blue items.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδια αξιζει να ξαναξεκινισω το game η παει απο το κακο στο χειροτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές στον Castor ανεβήκαμε στο Divine Fortress ώστε να γίνουμε οι πρώτοι Asmos που θα το έπαιρναν.

Δυστυχώς έγινε reset νωρίτερα το boss και δεν τα καταφέραμε (bug?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές στον Castor ανεβήκαμε στο Divine Fortress ώστε να γίνουμε οι πρώτοι Asmos που θα το έπαιρναν.

Δυστυχώς έγινε reset νωρίτερα το boss και δεν τα καταφέραμε (bug?)

 

Τελικά όμως το πήρατε στο επόμενο Siege:) Gratz:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...