Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμεις θα παμε στον Ariel μιας και η Ncsoft ειπε πως θα τον βαλει ξανα στο παιχνιδι! Οποτε οποιος θελει ερχετε.

 

θα αλλάξει δηλαδή η λίστα με τους σέρβερς ξανά?...τότε τι την ανακοίνωσαν?...εκτός αν μιλάς για US servers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία το δοκίμασα λίγο το παιχνίδι και έπαιζε καλά παρά τη δύναμη του Η/Υ μου και μου έκανε εντύπωση ότι είχε πολι όμορφα γραφικα παρά το Low lvl και ήταν καλή αλλαγή απο το WARHAMMER. η ερώτησή μου είναι, θα έχει τον κλασσικό ένα μήνα δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να γίνει το μπάχαλο με τους Έλληνες που παρατηρήθηκε στο WOW...όλα τα 14χρονα πάλι WOW θα παίζουν, όχι ΑΙΟΝ :P

 

το 2005 που βγήκε το wow δεν υπήρχαν αυτά τα 14χρονα που λές, αυτα σνομπάραν το wow.. τότε παίζαν το lineage II, παιχνίδι της ncsoft, που σε σχέση με το aion, αν εξερέσεις τα γραφικά κάτι μου λέει οτι θα είναι σχεδόν ίδιο (μακάρι να πέσω έξω) ... οπότε μην σου κάνει καμία εντύπωση αν ξεκινήσουν σιγα σιγα και το aion..

 

και στο κάτω κάτω θα υπάρχουν αρκετοί servers να διαλέξεις που θα παίζεις, δεν σε αναγκάζει κανείς να είσαι με αυτούς.. π.χ εγω στο wow έπαιζα σε έναν σερβερ με πολλούς σουηδούς + φινλανδούς και κάναμε raids με σοβαρότητα κ οργάνωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2005 που βγήκε το wow δεν υπήρχαν αυτά τα 14χρονα που λές, αυτα σνομπάραν το wow.. τότε παίζαν το lineage II, παιχνίδι της ncsoft, που σε σχέση με το aion, αν εξερέσεις τα γραφικά κάτι μου λέει οτι θα είναι σχεδόν ίδιο (μακάρι να πέσω έξω) ... οπότε μην σου κάνει καμία εντύπωση αν ξεκινήσουν σιγα σιγα και το aion..

 

Lineage δεν έχω παίξει και δεν με ενδιαφέρει τι είχε μαζευτεί, αλλά ξέρω ότι εκεί δεν έγινε μπάχαλο κάποιος server από τους Έλληνες

 

ο ανιψιός μου που είναι 13 χρονών μου λέει ότι όλοι οι φίλοι του που παίζουν ΜΜΟ προτιμούν το WOW γιατί αυτό τους φαίνεται πιο εύκολο...σίγουρα αυτούς θα ήθελα να τους αποφύγω σε οποιοδήποτε παιχνίδι έπαιζα

 

και στο κάτω κάτω θα υπάρχουν αρκετοί servers να διαλέξεις που θα παίζεις, δεν σε αναγκάζει κανείς να είσαι με αυτούς.. π.χ εγω στο wow έπαιζα σε έναν σερβερ με πολλούς σουηδούς + φινλανδούς και κάναμε raids με σοβαρότητα κ οργάνωση...

 

μα εγώ δεν είπα ότι δεν θέλω να πάω σε σέρβερ με Έλληνες, το αντίθετο μάλιστα...απάντησα σε κάποιον παραπάνω που ρώταγε σε ποιον server θα μαζευτούν οι Έλληνες ώστε να το αποφύγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους

 

έχω πάρει το pre order code από eshop και σήμερα το πρωί αγόρασα το collectors upgrade από το site της NcSoft στα €10

 

προσπάθησα να το ενεργοποιήσω στον λογαριασμό μου αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα που επισυνάπτω στην εικόνα

 

όπως καλά διαβάσατε μου λέει πώς ο κωδικός τον οποίο αγόρασα δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για δημιουργία καινούργιου account ( φυσικό επόμενο ) αλλά ούτε να τον κάνω apply στο account που ήδη έχω

 

έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ; αυτό γίνετε γιατί έκλεισαν οι beta ; με το headstart θα μπορέσουμε να κάνουμε το upgrade ;

 

αν γνωρίζει κάποιος κάτι παρακαλώ να ποστάρει ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους

 

έχω πάρει το pre order code από eshop και σήμερα το πρωί αγόρασα το collectors upgrade από το site της NcSoft στα €10

 

προσπάθησα να το ενεργοποιήσω στον λογαριασμό μου αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα που επισυνάπτω στην εικόνα

 

όπως καλά διαβάσατε μου λέει πώς ο κωδικός τον οποίο αγόρασα δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για δημιουργία καινούργιου account ( φυσικό επόμενο ) αλλά ούτε να τον κάνω apply στο account που ήδη έχω

 

έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ; αυτό γίνετε γιατί έκλεισαν οι beta ; με το headstart θα μπορέσουμε να κάνουμε το upgrade ;

 

αν γνωρίζει κάποιος κάτι παρακαλώ να ποστάρει ....

 

Φιλε μου το μόνο σίγουρο είναι πως upgrade στο preoder account/key δεν γίνετε!

Αυτο θα μπορεί να γίνει αφου πάρεις στα χεριά σου το cd με το τελικό cd/key μόλις σου έρθει το game στα χεριά, και το βάλεις, τότε ίσως μπορέσεις μετά να κάνεις upgrade !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
καλη τυχη φιλε μου. Καλο θα ηταν να ερθετε σε συννενοηση με τον aporsperitis για να επιλεξετε τον ιδιο server στην εναρξη.Φανταστειτε 2 ελληνικα guilds στον ιδιο server (Elyos/Asmodians) να μαχονται... Ειναι καλη ιδεα,υλοποιηστε την!!

 

Ευχαριστώ φίλε μου Xorxhs!Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!Με την ευκαιρία να πω πως η λεγεώνα των PEGASUS GR θα λάβει μέρος στον Telemachus server του ΑION,σε αυτόν δηλαδή που ήταν και στο open beta!

 

-Καλή τύχη σε όλα τα Ελληνικά Legion που θα λάβουν μέρος στο game!

(το παραδέχομαι,λίγο καλύτερη σε αυτά που είναι Αsmodian Legions:o)

Επεξ/σία από TOOLSEVEN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
καλημέρα σε όλους

 

έχω πάρει το pre order code από eshop και σήμερα το πρωί αγόρασα το collectors upgrade από το site της NcSoft στα €10

 

προσπάθησα να το ενεργοποιήσω στον λογαριασμό μου αλλά μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα που επισυνάπτω στην εικόνα

 

όπως καλά διαβάσατε μου λέει πώς ο κωδικός τον οποίο αγόρασα δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω για δημιουργία καινούργιου account ( φυσικό επόμενο ) αλλά ούτε να τον κάνω apply στο account που ήδη έχω

 

έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ; αυτό γίνετε γιατί έκλεισαν οι beta ; με το headstart θα μπορέσουμε να κάνουμε το upgrade ;

 

αν γνωρίζει κάποιος κάτι παρακαλώ να ποστάρει ....

 

Το σίγουρο είναι πως τον κωδικό σου δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις ακόμα .

Έχω διαβάσει σε forum πολλούς να υποστηρίζουν ότι το upgrade που αγόρασες από την NCsoft ισχύει μόνο για account που αγοράστηκαν από το δικό της site αλλά δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό . Γενικά υπάρχει μια σύγχυση γύρο από αυτό το θέμα .

Επεξ/σία από Gyros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα αλλάξει δηλαδή η λίστα με τους σέρβερς ξανά?...τότε τι την ανακοίνωσαν?...εκτός αν μιλάς για US servers

 

Οχι δεν θα αλλαξουν! Απλα ειπαν οτι θα προσθεσουν και τον Αριελ στους EU Αγγλικους σερβερς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσε και το OB....Δυστυχώς κατάφερα να παίξω το AION μόνο αυτό το Σαββατοκύριακο και ομολογώ ότι πέρασε ευχάριστα η ώρα μου.Έχω κάνει είδη preorder και περιμένω τώρα το jump start...Αλήθεια υπάρχει κάποιος server που θα είναι ποιο πολύ Έλληνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασα 3 φορές τον client και τις 3 φορές ήταν corrupted το αρχείο. 1 φορά απο το torrent της ncsoft και 2 φορές απο διαφορετικό server του fileplanet....

 

μαλλον περιμένω το κανονικό release για να το δω το παιχνίδι.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...