Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά ποιος λέτε να είναι ο κατάλληλος server για casual παίκτες;

 

ίσως κάποιος pve server του WOW

 

j/k :-D

 

απέφυγε Spatalos όπου θα μαζευτούν τα "καμμένα" guilds και οι υπόλοιποι δεν έχουν διαφορά...στον Telemachus θα μαζευτούν και αρκετοί έλληνες όπως μπορείς να δεις εδώ και εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως κάποιος pve server του WOW

 

j/k :-D

 

απέφυγε Spatalos όπου θα μαζευτούν τα "καμμένα" guilds και οι υπόλοιποι δεν έχουν διαφορά

 

Ναι έχεις δίκιο ultra...μάλλον θα καταλήξω σε κάποιον από τους Castor η Gorgos...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν στον Castor στην OB είχε πολλούς Γάλλους δηλαδή στο chat σπανία έβλεπες αγγλικά τις πρώτες μέρες τουλάχιστον, όταν αργότερα ορίστηκαν οι γλώσσες σε κάθε σέρβερ προς το τέλος της OB μιλούσαν αγγλικά και έβλεπα και μερικά ρώσικα. Έλεγα να κάνω εκεί χαρακτήρα αλλά λέγεται ότι θα μπουν Ισπανοί στον Castor και έχουν τις ίδιες συνήθειες με τους Ρώσους δυστυχώς, οπότε δεν ξέρω.

 

Spatalos με τίποτα μιας και θα γίνει χαμός εκεί.

 

Αν παίξει RP στον Gorgos τότε ψήνομαι, όχι οτι είμαι hardcore RPer απλά συνήθως οι RP servers έχουν λίγο πιο ώριμο κοινό. Καλό θα ήταν η NCsoft να ορίσει έναν server επίσημα RP για να μην μπερδευόμαστε μιας και απ οτι βλέπω το ζητάν πολλοί.

 

Προς το παρόν την βλέπω για Perento εκεί θα μπουν Σκανδιναβοί με τους οποίους έπαιζα σε άλλα MMO και έχω καλή άποψη μιας και μιλάν άριστα αγγλικά. Το κακό είναι οτι ο Perento δεν θα έχει κόσμο τουλάχιστον στην αρχή μιας και πολλοί θα παν στους άλλους server.

 

Γενικά απ' οτι βλέπω στα forums όλοι περιμένουν πρώτα να αποφασίσουν οι Ρώσοι που θα παν και μετά να επιλέξουν αυτοι μήπως τους αποφύγουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επίσημο site υπάρχει πλέον και ένας interactive guide for beginners για το AION..πολύ ενδιαφέρον και αξίζει να του ρίξετε μια ματιά ενώ περιμένετε το head start...:P

 

Εναλλακτικά μπορείτε να το κατεβάσετε και εδώ...http://rapidshare.com/files/281282335/Aion_1.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gorgos Rusian invasion form goha.ru

Russian and Polish semi hardcore guilds are comming:

 

¤Dark Hope¤ 100 ppl

 

WeAre 200

 

KaRaBacuk 100

 

ImmortalFlame 40

 

GeronimoHeroes 70

 

Advaitas 90

 

Dragonica 140

 

SerubsRuS 90

 

Royal Legion- 400

 

IX Kohorta- 500

 

others PL - 200

 

perento και telemachus, μηπως aposperiti αρχησες να σκεφτεσε τον telemachus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.. Αυτά δεν μπορεί να τα αποφύγει κάποιος.. Πχ Telemachus έρχοντε καμμιά 300αρια Tσέχοι asmo και μάλιστα δεν είναι ράδιο αρβύλα όπως το Russians are coming που μπορεί να ισχύει μπορεί και όχι :)

Πάντως ο telemachus έχει φοβερά guild elyos και είναι challenging να ρολάρει κάποιος asmo εκεί. Έχουν έρθει πάρα πολλα guild και μάλλον μέχρι στιγμής είναι πιο πολλοί οι elyos.

 

Oι τσέχοι πάντως θα παίξουν tele

 

název Legie - počet členů - server(nebo podle čeho se bude vybírat, případně kdy se bude o servru rozhodnuto)

Blaník knights - 5-7 (+5)-

Dark Legion - 90 - Telemachus "aliance NOX MILITIA"

Ex Adamas - 90 (probíhá nábor) - Telemachus "aliance NOX MILITIA"

Hesate - 15(probíhá nábor) -

Pesadilla - 13- Telemachus

Pillage - do deseti(nábor)- Castor nebo Telemachus

RedDragon -

Spirits of Darkness - 15 (nábor)- Telemachus

Supresum - 60 - Telemachus "aliance NOX MILITIA"

Stars - 20 - Gorgos

Veterans - 60 (probíhá nábor) - Telemachus "aliance NOX MILITIA"

Zlaty Kruh - 45 - Telemachus "aliance NOX MILITIA"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όλοι οι servers θα έχουν απ’ όλα...εγώ απλά θέλω να αποφύγω τον τεράστιο χαμό του Spatalos που αναμφίβολα θα πάνε Ρώσοι εκεί και προτιμώ Telemachus επειδή θα μαζευτούν οι πιο πολλοί Έλληνες όπως οι ίδιοι ποστάρουν συνεχώς στα ξένα forums

 

simple as that

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξερω και οι καλες ελληνικες guild θα πανε asmodian στον telemachus. τους τσεχους σαν εθνος δεν τους ξερω στα game τους ρωσους ομως τους ξερω καλα, δεν θα ασχοληθω για το αν κλεβουν ή πως παιζουν, εμενα με νοιαζει να μην βλεπω στο general davai davai. ο telemachus μετα το spatalos και castor ειναι 3 σε poppularity δεν ακουγονται ρωσοι οτι θα πανε εκει και θα εχει και ελληνες(πραγμα που δεν ειναι και απο τα + αλλα σιγουρα θα εχει μεγαλυτερο χαβαλε απο το να εχει ρωσους).

 

Τωρα κανονικα επρεπε η ncsoft να ειχε κανει official ρωσικο server να ειχε περισσοτερους ENG σερβερ και να ειχε καλο policy εστω να μην φοβοστε τι θα γινει στο chat και να εβγαινε στο aionsource που εχει officers δικους της μεσα και να ελεγε οτι στο general επιτρεπονται μονο αγγλικα στους αγγλικους σερβερ και οι παραβατες θα τρωνε chatban και τελος.

 

Εγω παντως αν και ηθελα πολυ να παω spatalos επειδη φοβαμε μην περιμενω 10 ωρες να μπω και μην τελικα φαω τους ρωσους κ εκει στην μαπα γερνω προς telemachus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα κανονικα επρεπε η ncsoft να ειχε κανει official ρωσικο server

 

Μα έχει ήδη official ρωσικούς server απλά οι ρώσοι δεν θέλουν να παίξουν σε αυτούς γιατί στους ευρωπαϊκούς έχει περισσότερο ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...