Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 48ευρώ από τα 50 δεν είναι και καμία διαφορά :D Ψάχνω για κανα 35-40άρι γιατί μετά την πατάτα από Diablo δε γουστάρω να κάνω pre-order και να δώσω 50+ για ένα game που θα βγει μούφα για ακόμα μία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το 48ευρώ από τα 50 δεν είναι και καμία διαφορά :D Ψάχνω για κανα 35-40άρι γιατί μετά την πατάτα από Diablo δε γουστάρω να κάνω pre-order και να δώσω 50+ για ένα game που θα βγει μούφα για ακόμα μία φορά.

Πιστεψε με αυτο δεν θα βγει μουφα την εκανα και εγω την λαλακια με το diablo αλλο αυτο τα αξιζει τα λευτα του :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια έλεγα και με το SWTOR... μέχρι στιγμής 2 στα 3 παιχνίδια για το 2012 έχουν βγει μούφα, μόνο η σταθερή αξία Total War Series (Shogun 2 Fall of the Samurai) βγαίνει πάντα να αξίζει τα λεφτά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια έλεγα και με το SWTOR... μέχρι στιγμής 2 στα 3 παιχνίδια για το 2012 έχουν βγει μούφα, μόνο η σταθερή αξία Total War Series (Shogun 2 Fall of the Samurai) βγαίνει πάντα να αξίζει τα λεφτά της

 

Ναι κυριε αλλα τα σημαδια για το Swtor ηταν εκει!

Φωναζαμε οτι ειναι πολυ πιθανο να μην κρατησει τους παιχτες του!

 

Απο την αλλη, το GW2 φαινεται οτι θα τραβηξει πολυ κοσμο, ο οποιος θα παραμεινει γιατι δεν εχει συνδρομη.

Γνωμη μου ειναι οτι θα σε κρατησει για τουλαχιστον ενα εξαμηνο με τα 50 ευρω μεχρι να το χορτασεις.

Αν δεν μαλακιστει η ArenaNet με τα microtransactions και δεν εξοργιστει ο κοσμος που δεν γουσταρει το pay to win,

θα κρατησει πολυ κοσμο μεχρι το αναποφευκτο expansion του.

Υπολογιζω δηλαδη να παιξω για κανα 9μηνο με 55 ευρω. Δεν με χαλαει καθολου το value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι αλλά με το ίδιο σκεπτικό πήρα (την digital κιόλλας ο μαλ@κας) και το D3. Pay once, no sub κλπ κλπ...

 

Τώρα μου έβαλες ένα φίδι στο κόρφο μου με την μαγική κουβέντα ... microtransactions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι αλλά με το ίδιο σκεπτικό πήρα (την digital κιόλλας ο μαλ@κας) και το D3. Pay once, no sub κλπ κλπ...

 

Τώρα μου έβαλες ένα φίδι στο κόρφο μου με την μαγική κουβέντα ... microtransactions.

 

 

Το ιδιο φιδι εχω και εγω.

Αλλα δεν μιλαμε για το κλασικο f2p mmo που απο την αρχη πουλαει περιεργα αντικειμενα.

Ακομα και αν καποια στιγμη βαλουν op αντικειμενα στο shop, πιστευω οτι θα ειναι πολυ αργοτερα, οταν το παιχνιδι θα εχει κανει τον κυκλο του.

Μεχρι τοτε θα το εχουμε ευχαριστηθει.

 

Ακομα και απο την αρχη να βαλουν, εμενα με ενδιαφερει το ανταγωνιστικο pvp κομματι του, στο οποιο ολοι εχουν το ιδιο gear.

Αν δεν το αλλαξουν, δεν με ενδιαφερει τι θα βαλουν στο shop.

 

Δες το βιντεο για να καταλαβεις τι παιζει. Αν παραμεινουν ολα αυτα που λεει ως εχουν, τοτε δεν θα εχουμε προβλημα.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Kx7o7CRoDXc&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε, αν είναι έτσι όπως τα λέει τότε είναι δεκτό, αλλά και πάλι θα μπορείς να αγοράζεις items αν κάνεις τα gems σε gold και μετά τα αγοράζεις στο AH αλλά αυτό δε με πολυενδιαφέρει, τι να το κάνεις μέσω chinese farmer τι να το κάνεις μέσω της εταιρίας, same shit. Για να δούμε τι θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος φιλαρακι εγω δεν ειμαι τοσο του pvp οσο του story το lvl up και ετσι αυτο κομματι θα μηνει αθικτο οτι και να γινει βεβεα αυτο με τα gems θα πεθανει πολυ κοσμο γιατι τα ατιμα καποιος που πεδευετε να βγαλει π.χ 10κ gold θα πει να πληροσει ο αλλος και να τα παρει (εκτος αν προλαβουνε να βγαλουνε κανα μποτακι για φαρμ :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουν πει πολλές φορές και δεν πιστεύω ότι θα το αλλάξουν ΟΥΤΕ στο μέλλον: όσα αντικείμενα υπάρχουν στο gem store επηρεάζουν την επίδοση χαρακτήρων ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΡνΕ.

 

Θέμα με την οικονομία μπορεί να προκύψει (πλούσιοι-φτωχοί) ίσως και με μποτάκια-φάρμερς. Αλλά σκέψου το εξής: αξίζει να χαλάσεις λεφτά για να λεβελάρεις πιο γρήγορα ή να αποκτήσεις καλύτερο gear νωρίτερα από τους υπόλοιπους; Γιατί μόνο αυτό ουσιαστικά κερδίζεις: χρόνο. Και "αισθητικές" βελτιώσεις φυσικά (dyes, skins, etc) τα οποία φυσικά μετράνε για κάποιον που είναι ματαιόδοξος...

 

(είναι απόλυτα φυσιολογική η ματαιοδοξία στα ΜΜΟ και δεν την κατακρίνω :Ρ)

 

Υ.Γ. Τα μόνα πράγματα που εγώ θα αγόραζα από το store είναι κλειδιά για τα Mystic Boxes (γιατί τρελαίνομαι για Κιντερ έκπληξη!), warehouse expansions, και free-pass tickets (δεν θυμάμαι πώς τα λέει) για να διευκολύνω τις μετακινήσεις μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουν πει πολλές φορές και δεν πιστεύω ότι θα το αλλάξουν ΟΥΤΕ στο μέλλον: όσα αντικείμενα υπάρχουν στο gem store επηρεάζουν την επίδοση χαρακτήρων ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΡνΕ.

 

Θέμα με την οικονομία μπορεί να προκύψει (πλούσιοι-φτωχοί) ίσως και με μποτάκια-φάρμερς. Αλλά σκέψου το εξής: αξίζει να χαλάσεις λεφτά για να λεβελάρεις πιο γρήγορα ή να αποκτήσεις καλύτερο gear νωρίτερα από τους υπόλοιπους; Γιατί μόνο αυτό ουσιαστικά κερδίζεις: χρόνο. Και "αισθητικές" βελτιώσεις φυσικά (dyes, skins, etc) τα οποία φυσικά μετράνε για κάποιον που είναι ματαιόδοξος...

 

(είναι απόλυτα φυσιολογική η ματαιοδοξία στα ΜΜΟ και δεν την κατακρίνω :Ρ)

 

Υ.Γ. Τα μόνα πράγματα που εγώ θα αγόραζα από το store είναι κλειδιά για τα Mystic Boxes (γιατί τρελαίνομαι για Κιντερ έκπληξη!), warehouse expansions, και free-pass tickets (δεν θυμάμαι πώς τα λέει) για να διευκολύνω τις μετακινήσεις μου. :)

για τα δυο τελευτεα θα κανω αγορες και εγω απο τισ 25 :P ειναι απερετιτα σε gamer του gw2 πιστευω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για πείτε κάποιος που να το δοκίμασε γιατί όντως είναι πολύ καλή τιμή για όσους δεν τους περισσεύουν.

 

edit.Από ότι είδα έχει 25% σε όλα τα παιχνίδια για το σκ(και για το guild wars 2 deluxe).Το Guild wars 2 standard βγαίνει στα 41,22 euro.Με euro για τιμές όποτε λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Θα δοκιμάσω αύριο και θα πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...