Προς το περιεχόμενο

PS3 vs XBOX 360


*D@Rk P-yChO*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι δυστυχως, τι cell Και schmell, τα 300αρια τα πληρωνουμε για 3-4 αποκλειστικοτητες. Οχι οτι εχουν οι κονσολες πλεον να προσφερουν τιποτις...

 

Με κατι τετοιες φρασεις ακουω καμπανες. Δηλαδη για να καταλαβω υπαρχει καποιος που εχει μονο 3-4 παιχνιδια στην οποιαδηποτε κονσολα του -εστω- και αν αγορασε την συγκεκριμενη κονσολα γι αυτα τα 3-4 παιχνιδια? Τι παραλογιες ειναι αυτες που ακουω ρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι δυστυχως, τι cell Και schmell, τα 300αρια τα πληρωνουμε για 3-4 αποκλειστικοτητες. Οχι οτι εχουν οι κονσολες πλεον να προσφερουν τιποτις...

 

Δεν ειναι 3-4.Ειχα γραψει και σε ενα προηγουμενο ποστ μου για 19 ps3 exclusives,μονο για το 2011.Απο και και περα καθε χρονο ειναι 10-15 σιγουρα.Και δεν βαζω μεσα τα console exclusives(δλδ παιχνιδια αποκλειστικα για ps360)

Αν μπορεις να αντεξεις χωρις αυτα οκ.Εγω δεν μπορω.:P

(και αδυνατω να πιστεψω οτι μπορει..καποιος που εχει ως χομπι το gaming)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το είδες αυτό;

 

http://www.gamefaqs.com/search/index.html?game=Metal+Gear+Solid+Rising&platform=0&s=s

 

Το αποκλεισω κατα μεγαλο ποσοστο να πεσει εξω αυτο το site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Με κατι τετοιες φρασεις ακουω καμπανες. Δηλαδη για να καταλαβω υπαρχει καποιος που εχει μονο 3-4 παιχνιδια στην οποιαδηποτε κονσολα του -εστω- και αν αγορασε την συγκεκριμενη κονσολα γι αυτα τα 3-4 παιχνιδια? Τι παραλογιες ειναι αυτες που ακουω ρε?

 

Δεν ειναι 3-4.Ειχα γραψει και σε ενα προηγουμενο ποστ μου για 19 ps3 exclusives,μονο για το 2011.Απο και και περα καθε χρονο ειναι 10-15 σιγουρα.Και δεν βαζω μεσα τα console exclusives(δλδ παιχνιδια αποκλειστικα για ps360)

Αν μπορεις να αντεξεις χωρις αυτα οκ.Εγω δεν μπορω.:P

(και αδυνατω να πιστεψω οτι μπορει..καποιος που εχει ως χομπι το gaming)

 

Ρε παιδια μην λεμε τα ιδια συνεχεια. Exclusive μπορει να βγαινουν και 100 την ημερα, εγω λεω πως 4-5 ειναι τα καλα.

 

Στο ps3 mgs4-uncharted1-2 killzone 2 gow3 gt5. Τελος.

xbox360 halo reach-alan wake-gow2-forza-project gotham Ξανα τελος.

 

Εγω προσωπικα δεν αντεξα χωρις mgs-uncharted και alan wake. Αν δεν υπηρχαν αυτα δεν θα χα λογο να παρω κονσολα. Αφου τωρα την πηρα παιζω και τα οποια παιχνιδια δεν ειναι αποκλειστικοτητες, αλλα αμα δεν ειχα τις κονσολες μια χαρα θα τα παιζα και στο PC. Αλλωστε και χειρηστηριο xbox και Ps3 μπορεις να χρησιμοποιησεις. (Για οσους εχουν να απαντησουν πως αλλη αισθηση το πληκτρολογιο...)

 

Και αυτο που λενε μερικοι οτι υπαρχει ο κινδυνος να μην τα σηκωνει παλι μουφα μου ακουγεται. Αν τα βαλεις 1280χ720 με φιλτρα στο off, οπως δηλαδη τρεχουν στις κοσνολες, θα πρεπει να χεις κανα celeron και καρτα γραφικων με 256mb geforce 4, για να μην στα τρεξει.

 

Εσυ ρε ikaruga που ακους καμπανες τι αλλο παιζεις haze+infamous?

 

Α ενταξει να προσθεσω πως εχουν και αρκετα καλα rpgakia στυλ demons souls, και συναφη τα οποια αμα εχεις κονσολα, αξιζει να παιζεις. Οχι πως θα παιρνα κονσολα για να παιξω demons souls + tales of vesperia, με τον ιδιο τροπο που πηρα ps3 για να παιξω mgs.

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην λεμε τα ιδια συνεχεια. Exclusive μπορει να βγαινουν και 100 την ημερα, εγω λεω πως 4-5 ειναι τα καλα.

 

Δεν ειναι τοσα λιγα τα καλα.Εξαρταται βεβαια και απο τον gamer.Αν παιζεις μονο τα GOTY παιχνιδια(τετοιου επιπεδου ειναι αυτα που ανεφερες) και δεν παιζεις τα υπολοιπα τοτε δεν ασχολεισαι και πολυ με το gaming.Δλδ αν μου λες οτι παιχνιδια της ποιοτητας του infamous(οχι το haze που ειναι πατατα) δεν σου κανουν,τοτε εχεις διαφορετικες αναγκες απο τον μεσο gamer.

Οποτε εισαι οκ και χωρις κονσολα.

Εγω δεν θα μπορουσα ας πουμε χωρις ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps3 mgs4-uncharted1-2 killzone 2 gow3 gt5. Τελος.

 

Ξέχασες Demon's Souls και Heavy rain, ανεπίτρεπτω! Χώρια το FFvs13 και Last Guardian τα οποία δεν έχουν βγει ακόμα, οπότε δεν τα μετράμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες Demon's Souls και Heavy rain, ανεπίτρεπτω! Χώρια το FFvs13 και Last Guardian τα οποία δεν έχουν βγει ακόμα, οπότε δεν τα μετράμε.

 

Και τα Resistance, heavenly sword και τα Ratchet and Clank (αναλογως και με τα γουστα βεβαια).:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες Demon's Souls και Heavy rain, ανεπίτρεπτω! Χώρια το FFvs13 και Last Guardian τα οποία δεν έχουν βγει ακόμα, οπότε δεν τα μετράμε.

 

To Demons souls το ανεφερα και αυτο σε προσθηκη. Το heavy rain τωρα, ναι πολυ καλο αλλα τι να το κανεις που τελιωνει σε μια μερα! Σε 5 μερες το χα τελιωσει με 100% trophy, οποτε δεν χρειαζεσαι κονσολα. Μπορεις απλα να το δανιστεις. Οπως το δανιστηκα σαν παιχνιδι, θα μπορουσα καλλιστα να ειχα δανιστει και την κονσολα αμα δεν ειχα και να το ειχα απολαυσει και χωρις να εχω ps3.

 

Μακαρι παντως ρε παιδια, να πιστευετε οτι αξιζει. Εγω παλι εδωσα 310 ευρω bundle με uncharted 2+ oti εδωσα για παιχνιδια, και εχω παιξει:

 

4 μερες mgs 4

3 μερες για uncharted

3 μερες uncharted 2

5 μερες heavy Rain

 

Δηλαδη συνολο 15 μερες υποθεση. Οσο εχει λειτουργησει ακομα, ειναι για να δοκιμασω διαφορα demo να δω αν αξιζει κατι αλλο, και οι υπολοιπες ωρες σαν Media player για να παιζω high def αρχεια στην TV.

 

Οποτε η λογικη ερωτηση ειναι, αξιζε τα λεφτα σαν παιχνιδομηχανη απο την στιγμη που ασχοληθηκα 2 βδομαδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αν επαιζες συνεχεια χωρις σταματιμα, φυσικο ειναι να σου βγαλει τοσο λιγο. Αν επαιζες καποιος πιο σπαστα θα σε κρατουσε σιγουρα παραπανω.

 

Για προσπαθησε να παρεις και Platinum trophy να δεις ποσο θα σε κρατησει :P (σε ολα αυτα που προανεφερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the rock ξεχνάς ενα απο τα καλύτερα παιχνίδια του Ps3 το valkyria chronicles. και αρκετά άλλα αξιόλογα όπως το 3d dot heroes(σε ποιόν δεν αρέσουν τα oldschool zelda)ή το little big planet κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αν επαιζες συνεχεια χωρις σταματιμα, φυσικο ειναι να σου βγαλει τοσο λιγο. Αν επαιζες καποιος πιο σπαστα θα σε κρατουσε σιγουρα παραπανω.

 

Για προσπαθησε να παρεις και Platinum trophy να δεις ποσο θα σε κρατησει :P (σε ολα αυτα που προανεφερες)

 

Επειδη το PS3 εχει λιγα games σε αξιοπρεπες επιπεδο γιατι το 90% δεν βλεπονται (σε σχεση με το ΧΒΟΧ) ολοι οι κατοχοι του PS3 να παιζουν μονο 1 ωρα την ημερα τα καλα παιχνιδια γιατι θα αντιπετωπισουν προβλημα με το να ξεμεινουν και στο τελος θα αναρωτιουνται ΑΞΙΖΕ Η ΑΓΟΡΑ ? ;)

 

Απαντηση -> ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχεις να μπεις σε αυτό το θρεντ κάτι μήνες, αλλά ακόμα και μετά από τόσο μεγάλη απουσία δεν χρειάζεσαι παρά μόνο μια σελίδα για να τον καταλάβεις!!! Είσαι θεός συνέχισε έτσι!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το PS3 εχει λιγα games σε αξιοπρεπες επιπεδο γιατι το 90% δεν βλεπονται (σε σχεση με το ΧΒΟΧ) ολοι οι κατοχοι του PS3 να παιζουν μονο 1 ωρα την ημερα τα καλα παιχνιδια γιατι θα αντιπετωπισουν προβλημα με το να ξεμεινουν και στο τελος θα αναρωτιουνται ΑΞΙΖΕ Η ΑΓΟΡΑ ? ;)

 

Απαντηση -> ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ :-D

 

Δηλαδη εγω που εχω κλεισει ακριβως 213 ωρες στο save μου στο Disgaea 3, 66 στο Demon Souls, 92 συνολο Ninja Gaiden sigma 1+2, 34 στo Infamous και 18 στο Siren 3 (χωρια τα νοικιαζομενα και τα αλλα παιχνιδια που εχω πουλησει/ ανταλλαξει) τι γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...