Προς το περιεχόμενο

PS3 vs XBOX 360


*D@Rk P-yChO*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω υπερβαλεις δεν ηταν και τοσο κακο Port η μονη ουσιαστικη διαφορα ηταν στα cgi στο κοματι gameplay τα γραφικα ηταν ιδια αδε ενα 5% να υπερειχε το πσ3. οσο για τον nomura ελπιζω να αγαπαει το χρημα:-D

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει port το FF vs 13 στο 360. Ξέρεις πόσα PS3 πουλήθηκαν στην Ιαπωνία την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του; Και το χρήμα να αγαπάει, πίστεψέ με, η Sony θα προτιμήσει να δώσει η ίδια τη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να γίνει port το FF vs 13 στο 360. Ξέρεις πόσα PS3 πουλήθηκαν στην Ιαπωνία την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του; Και το χρήμα να αγαπάει, πίστεψέ με, η Sony θα προτιμήσει να δώσει η ίδια τη διαφορά.

 

Kαλα μη παιρνεις και ορκο. Ολα να τα περιμενεις απο ms. Και καλα κανει

εδω που τα λεμε...

Εγω προσωπικα δε θα πεσω και απ τα συννεφα αν παει στο x-360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα μη παιρνεις και ορκο. Ολα να τα περιμενεις απο ms. Και καλα κανει

εδω που τα λεμε...

Εγω προσωπικα δε θα πεσω και απ τα συννεφα αν παει στο x-360

 

Αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι στο χέρι της M$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι στο χέρι της M$.

 

τα πάντα αγοράζονται και πωλούνται στο χώρο. αν προσφέρει αρκετά η ms (αν δεν υπάρχει προσύμφονο με την σόνυ)τότε το πέρνει άνετα,αλλα σύμφωνα με τις πωλήσεις του ffxiii που ήταν και ο main τίτλος(όχι απαραίτητα καλύτερος)δεν πρώκειται να δώσει η ms λεφτά για να το πάρει το Multi.

 

άποψη μου καλά θα κάνει να τα σκάσει και να το παρει,θα είναι απίστευτο action rpg και θα έχει μέχρι και world map ...nuff said.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πάντα αγοράζονται και πωλούνται στο χώρο. αν προσφέρει αρκετά η ms (αν δεν υπάρχει προσύμφονο με την σόνυ)τότε το πέρνει άνετα,αλλα σύμφωνα με τις πωλήσεις του ffxiii που ήταν και ο main τίτλος(όχι απαραίτητα καλύτερος)δεν πρώκειται να δώσει η ms λεφτά για να το πάρει το Multi.

 

άποψη μου καλά θα κάνει να τα σκάσει και να το παρει,θα είναι απίστευτο action rpg και θα έχει μέχρι και world map ...nuff said.

O nomura δηλωσε στο twiter οτι μπορει να το κανουνε multi και οτι δεν ειναι στο χερι του να τό κρατησει αποκλειστικο για το πσ3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O nomura δηλωσε στο twiter οτι μπορει να το κανουνε multi και οτι δεν ειναι στο χερι του να τό κρατησει αποκλειστικο για το πσ3

 

Και πότε ακριβώς το είπε αυτό; ο Nomura δεν είχε twitter και τώρα που απέκτησε έχει μόνο 1 tweet, οπότε υποθέτω το είπε σε κάποιο άλλο twitter όπως πχ των μελών της SE. Παρόλα αυτά στο interview που έγινε στο συγκεκριμένο twitter με τον Nomura δεν βλέπω τέτοιο σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πότε ακριβώς το είπε αυτό; ο Nomura δεν είχε twitter και τώρα που απέκτησε έχει μόνο 1 tweet, οπότε υποθέτω το είπε σε κάποιο άλλο twitter όπως πχ των μελών της SE. Παρόλα αυτά στο interview που έγινε στο συγκεκριμένο twitter με τον Nomura δεν βλέπω τέτοιο σχόλιο.

 

andriasang.com/e/blog/2010/09/08/nomura_versus_xiii_tweet/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

andriasang.com/e/blog/2010/09/08/nomura_versus_xiii_tweet/

 

το συγκεκριμένο tweet ήταν καθαρά damage control για τα δολοφονικά μηνύματα που δέχτηκαν για το release του ffxiii στην ιαπωνία στο 360.το έστειλε μια μέρα μετά την ανακοίνωση δεν έχει να κάνει με το versus.

 

προσωπικά δεν με νοιάζει αν γίνει πορτ,αλλα αν καθυστερίσουν το release date για να βγουν και τα 2 ταυτόχρονα όπως έκαναν με το ffxiii τότε δεν θέλω με τπτ να γίνει ported.έχει 4 χρόνια που έχει ανακοινωθεί και απότι φαίνεται ίσως να έχουμε καινούριο xbox μέχρι να βγει (καλό 2012 λογικά έτσι πως πάει ),αν κάνουν και κάνα χρόνο για port 2013 και βάλε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο tweet ήταν καθαρά damage control για τα δολοφονικά μηνύματα που δέχτηκαν για το release του ffxiii στην ιαπωνία στο 360.το έστειλε μια μέρα μετά την ανακοίνωση δεν έχει να κάνει με το versus.

 

προσωπικά δεν με νοιάζει αν γίνει πορτ,αλλα αν καθυστερίσουν το release date για να βγουν και τα 2 ταυτόχρονα όπως έκαναν με το ffxiii τότε δεν θέλω με τπτ να γίνει ported.έχει 4 χρόνια που έχει ανακοινωθεί και απότι φαίνεται ίσως να έχουμε καινούριο xbox μέχρι να βγει (καλό 2012 λογικά έτσι πως πάει ),αν κάνουν και κάνα χρόνο για port 2013 και βάλε.....

 

Το βλέπω να βγαίνει Μάρτιο του 2012 και port στο 360 μέχρι Χριστούγεννα του 2012. Το γεγονός πως καθυστερεί παρά την ανακοίνωσή του εδώ και καιρό δεν οφείλεται στο 360 skanjos, οφείλεται στην ανικανότητα της Square Enix να βγάλει ένα σωστό FF αυτή τη γενιά. Γιατί μη μου πεις πως το linear gameplay του 13 ήταν κάτι το επαναστατικό;

 

Απλοποίησαν το παιχνίδι, και το έκαναν μέχρι το κεφάλαιο 10 πολύ εύκολο, και ουσιαστικά τα πρώτα 6 κεφάλαια είναι κάτι σαν τεράστιο tutorial. Έλεος....ας δουν καλύτερα το Lost Odyssey και τα γραφικά που είχε για 2008 να πάρουν κανά παράδειγμα. Γιατί μου φαίνεται στο τέλος, θα καταντήσει το FF να σημαίνει τρομερά CGI γραφικά και ένα απλό gameplay. Έχει χαθεί η μαγεία που είχαν τα παλιά FF, όπως το Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω να βγαίνει Μάρτιο του 2012 και port στο 360 μέχρι Χριστούγεννα του 2012.

 

Εγώ πάλι το βλέπω Χριστούγεννα του 2011 στα αγγλικά για PS3 και κάπου στο 2200 port στο 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FF XIII δεν εγινε απο τους ιδιους που εκαναν τα προηγουμενα FF (δεν εννοω studio, εννοω ατομα που δουλεψαν πανω στο παιχνιδι). Το vs θα ειναι απο τους παλιους καλους τυπαδες.

 

Και οντως, δεν παιζει να το κανουν port στο Χ360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Το γεγονός πως καθυστερεί παρά την ανακοίνωσή του εδώ και καιρό δεν οφείλεται στο 360 skanjos, οφείλεται στην ανικανότητα της Square Enix να βγάλει ένα σωστό FF αυτή τη γενιά.

 

το ffxiii ήταν έτοιμο και περιμέναμε 6 μήνες-1 χρόνο μέχρι να τελειώσει το porting στο 360 για να το δούμε.... άρα το ίδιο θα ισχύσει και για το versus έτσι και αποφασίσουν να το κάνουν πορτ.απο την άλλη ελπίζω να γίνει κάτι σαν την ιαπωνέζικη βερσιόν,ας βγει στο Ps3 και κάνα εξάμηνο αργότερα ας βγει και στο 360,δεν θα περιμένουν τσάμπα πάλι οι gamers για ένα παιχνίδι(όπως αποδείχτηκε με το xiii,τσάμπα περιμέναν....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα πιστευω οτι ενα franchise θα πρεπει να πεθαινει οταν σταματαει να το παραγει ο original δημιουργος του. Βλεπε Devil May Cry, Resident Evil, Final Fantasy (εκτος του 12) και αλλα τα οποια εχουν παρει την κατηφορα.

 

Εξυπνες και σωστες κινησεις για "spiritual" συνεχειες (Bioshock παραδειγμα) που κρατανε οσο γινετε το αρχικο συναισθημα χωρις δεσμευσεις. Υπαρχουν βεβαια δυστυχως και αποτυχιες για αναβιωση ακομα και σε "spiritual" μορφη (Dragon Age origins). Υπαρχουν και αυτοι οπως με το Final Fantasy 13 και αλλα παιχνιδια που θελουν να πανε το εκαστοτε franchise σε "νεους" οριζοντες (κατι με το οποιο σε γενικες γραμμες δεν συμφωνω) ειδικα οταν το franchise αυτο εχει ενα πολυ δυνατο και στανταρ ονομα στην αγορα για το τι ειναι και τι να περιμενει ο παικτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...