Προς το περιεχόμενο

PS3 vs XBOX 360


*D@Rk P-yChO*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη εγω που εχω κλεισει ακριβως 213 ωρες στο save μου στο Disgaea 3, 66 στο Demon Souls, 92 συνολο Ninja Gaiden sigma 1+2, 34 στo Infamous και 18 στο Siren 3 (χωρια τα νοικιαζομενα και τα αλλα παιχνιδια που εχω πουλησει/ ανταλλαξει) τι γινετε?

 

Έπρεπε να έχεις πάρει 360 για να μην ασχολήσε τόσες ώρες με την κονσόλα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπρεπε να έχεις πάρει 360 για να μην ασχολήσε τόσες ώρες με την κονσόλα :-D

ευτιχως που υπαρχουν ανθρωποι στις μερες μας που μας κανουν να γελαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το PS3 εχει λιγα games σε αξιοπρεπες επιπεδο γιατι το 90% δεν βλεπονται (σε σχεση με το ΧΒΟΧ) ολοι οι κατοχοι του PS3 να παιζουν μονο 1 ωρα την ημερα τα καλα παιχνιδια γιατι θα αντιπετωπισουν προβλημα με το να ξεμεινουν και στο τελος θα αναρωτιουνται ΑΞΙΖΕ Η ΑΓΟΡΑ ? ;)

 

Απαντηση -> ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ :-D

 

Ενω τα φοβερα, super-dupper Halo που σε βγαζουν max 7 ωρες ειναι τα απολυτα παιχνιδια και ο καθενας που παιζει παιχνιδια, για να θεωρηθει σωστος gamer πρεπει να εχει X360..

 

Τo 90% το οποιο ειναι ολα multiplatform ports και απλα δεν ξερουν να κανουν εναν σωστο προγραμματισμο.. W και OW!!!!!! All hail the medium tech specs pc called XBOX 360!!!!:lol:

 

Και ναι, αξιζει η αγορα. Ειναι κονσολα, οχι υπολογιστης.

 

---------- Προσθήκη στις 21:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:26 ----------

 

Έπρεπε να έχεις πάρει 360 για να μην ασχολήσε τόσες ώρες με την κονσόλα :-D

 

Ε βεβαια, οταν μπορεις να αντιγραφεις καθε 2η μλκια που κυκλοφορει απο την στιγμη που βγηκε η κονσολα φυσικο ειναι να μην εχεις ελευθερο χρονο μετα λογω "φορτο εργασιας".:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 2006 οι xbox fans εχουνε επιδοθει σε μια ανουσια αντιπαραθεση ουσιαστικα με τους εαυτους τους , προσπαθωντας να δικιαολογησουν η να μας πεισουν οτι το 360 ειναι καλυτερο

Αυτο συμβαινει σε ολα τα forums παγκοσμιως σε καθε καινουργιο θεμα , ποστ που ανοιγεται με το ps3 γενικα γινεται χαμος σε σχεση με του 360 :-)

και γενικοτερα παγκοσμιως παρατειρειται το φαινομενο απαξιωσης του ps3 απο τους 360 fans

 

Απο το αχρηστο blu ray στην αρχη που μετα εγινε χρησιμο :lol: , τα δηθεν χαλια παιχινδια του ps3 που δεν εφταναν το επιπεδο γραφικων του 360 ,πολλοι μαλιστα ειχαν βγαλει και τελικο πορισμα το 2007

 

Αργοτερα αναθεωρησαν οταν ειδαν τα killzone και λοιπα να ερχονται , λεγοντας οτι ο καθενας προτιμαει τα παιχνιδια της αρεσκειας του

Αργοτερα το εριξαν ps3 has no games :lol: , οταν το ps3 εβγαζε τα διπλα exclusives απο το 360

Το ριξαν στις πωλησεις :lol:, τωρα καινουργιο φρουτο η διαρκεια των παιχνιδιων

Τι αλλο θα βρουν θα θελα να ξερα , αυτο που καταλαβινουμε ειναι οτι αγωνιζωνται να πεισουν οτι η επιλογη που εκαναν ειναι αριστη και καλυτερη απο την δικη μας που εχουμε ps3 , ασχετα αν τους ρωτησεις γιατι εχουν και ps3 :lol::lol:

 

Το τελευταιο ιδιως δεν μπορει να το καταλαβει λογικος ανθρωπος , βριζεις μια επιλογη αγορας που εχεις κανεις λες και τους αναγκασε κανενας να το παρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα δεν μπορω να καταλαβω το κολλημα που εχουν καποιοι να σε πεισουν οτι εκανες μλκια που πηρες ps3 και ψαχνουν δικαιολογιες για να ριξουν την αξια που εχουν τα exclusive της κονσολας (και οχι μονο)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 2006 οι xbox fans εχουνε επιδοθει σε μια ανουσια αντιπαραθεση ουσιαστικα με τους εαυτους τους , προσπαθωντας να δικιαολογησουν η να μας πεισουν οτι το 360 ειναι καλυτερο

Αυτο συμβαινει σε ολα τα forums παγκοσμιως σε καθε καινουργιο θεμα , ποστ που ανοιγεται με το ps3 γενικα γινεται χαμος σε σχεση με του 360 :-)

και γενικοτερα παγκοσμιως παρατειρειται το φαινομενο απαξιωσης του ps3 απο τους 360 fans

 

Απο το αχρηστο blu ray στην αρχη που μετα εγινε χρησιμο :lol: , τα δηθεν χαλια παιχινδια του ps3 που δεν εφταναν το επιπεδο γραφικων του 360 ,πολλοι μαλιστα ειχαν βγαλει και τελικο πορισμα το 2007

 

Αργοτερα αναθεωρησαν οταν ειδαν τα killzone και λοιπα να ερχονται , λεγοντας οτι ο καθενας προτιμαει τα παιχνιδια της αρεσκειας του

Αργοτερα το εριξαν ps3 has no games :lol: , οταν το ps3 εβγαζε τα διπλα exclusives απο το 360

Το ριξαν στις πωλησεις :lol:, τωρα καινουργιο φρουτο η διαρκεια των παιχνιδιων

Τι αλλο θα βρουν θα θελα να ξερα , αυτο που καταλαβινουμε ειναι οτι αγωνιζωνται να πεισουν οτι η επιλογη που εκαναν ειναι αριστη και καλυτερη απο την δικη μας που εχουμε ps3 , ασχετα αν τους ρωτησεις γιατι εχουν και ps3 :lol::lol:

 

Το τελευταιο ιδιως δεν μπορει να το καταλαβει λογικος ανθρωπος , βριζεις μια επιλογη αγορας που εχεις κανεις λες και τους αναγκασε κανενας να το παρουν

 

έλα μην τα παραλές είναι πασίγνωστο πια είναι η πιο μεγάλη fanboy community στον κόσμο, απλά μπες στο N4G, διάβασε τα comments και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα δεν μπορω να καταλαβω το κολλημα που εχουν καποιοι να σε πεισουν οτι εκανες μλκια που πηρες ps3 και ψαχνουν δικαιολογιες για να ριξουν την αξια που εχουν τα exclusive της κονσολας (και οχι μονο)..

οπα, αν καποιος πηρε την κονσολα με το που βγηκε με σκοπο να παιξει παιχνιδια οπως το god of war και το gran turismo τι εκανε δηλαδη?

Επισης, χοχοσι μεγα υποστιρικτη των originals να μαντεψω δεν θα κανεις jailbreak την κονσολα σου ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε και αλλα παιχνιδια να παιξει, δεν ειναι μονο το GoW και το GT στο PS3.

Γιατι στο Χ360 ολα τα καλα παιχνιδια βγηκαν μαζι με την κυκλοφορια της κονσολας?

 

Οσο για το jailbreak, ειναι στο χερι του καθενος. Ας μην μιλησουμε για flashing στο drive του 360..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με ό,τι είπε ο Xoxosis :-)

 

Η πιο λογική απάντηση μέσα στα χιλιάδες μηνύματα αυτού του θέματος.

 

Είπε ένας κάτοχος PS3 που τα βρίσκει σε όλα με ενα PStroll :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε και αλλα παιχνιδια να παιξει, δεν ειναι μονο το GoW και το GT στο PS3.

Γιατι στο Χ360 ολα τα καλα παιχνιδια βγηκαν μαζι με την κυκλοφορια της κονσολας?

 

Οσο για το jailbreak, ειναι στο χερι του καθενος. Ας μην μιλησουμε για flashing στο drive του 360..

Εγω σου ειπα ποια ηταν τα system sellers στην αρχη της κονσολας που ηξερες οτι θα βγουνε. Οπως ηξερες οτι θα βγει mario στο wii ετσι ηξερες οτι θα βγει το gt στο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το νοημα να βγει νωρις και να μην αξιζει μια το παιχνιδι?

Καλυτερα να καθυστερησει λιγο (αν και ναι, το παραδεχομαι το ξυλωσαν το θεμα) και να εχω ενα τελειο αποτελεσμα παρα να βιαστουν και να βγει μια πατατα και μιση.

 

---------- Προσθήκη στις 23:01 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:01 ----------

 

Είπε ένας κάτοχος PS3 που τα βρίσκει σε όλα με ενα PStroll :lol:

 

Και εγω που τις εχω και τις δυο..? Τι συμπαιρενεις δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...