Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει πουθενά firmware για DVD-816 audioline μηπως και αποφυγω την χρονοβορα διαδικασια του ConvertXtoDvd

καθοτι και ασχετος με το αθλημα...αυτο[δεν εχει καιρο που το πηρα για να πεταχτει].λεω μηπως ..Το κολημα των υποτιλων ειναι χρονος ελαχιστος ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισης εχω ενα BLUESKY δύστυχος ,:cry: αλλα παιζει μονο XviD και οχι DivX και αναγνωριζει τα SRT αλλα τα παιζει κινεζικα (προφανώς δεν υποστηρίζει ελληνικα) ...............

 

 

Τσέκαρε PM

 

 

Επίσης τα Sony NS-36 & 37. Το NS-32 με την αναβάθμηση που έχει στο site της παίζει divx/xvid όπως και το NS 92V που έχω τώρα.

 

Τα Sony NS-32 και NS-92 υπάρχουν στην λίστα του 1ου post. Για τα 36 και 37 δεν μας έχει δώσει κάποιος πληροφορίες.

 

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπάρχει πουθενά firmware για DVD-816 audioline μηπως και αποφυγω την χρονοβορα διαδικασια του ConvertXtoDvd

καθοτι και ασχετος με το αθλημα...αυτο[δεν εχει καιρο που το πηρα για να πεταχτει].λεω μηπως ..Το κολημα των υποτιλων ειναι χρονος ελαχιστος ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Τσέκαρε PM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asxetius μιά αλλαγή στήν λίστα σου!τα Bluesky DV865 πλέον στα carrefour έχουν 24,90 ευρώ.επίσης κανένας να μας πεί αν αυτή η παρτίδα υποστηρίζει ή όχι ελληνικούς υπότιτλους γιατί εγώ τουλάχιστον έχω μπερδευτεί με το τί κάνει ή δεν κάνει αυτό το dvd.thanks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που το πηρα (το DV865 )πριν 20 μερες απο carefour της επαρχιας δεν παιζει ελληνικα ουτε DivX το εχω δοκιμασει , παιζει XviD και ειναι εκνευριστικα αργο μεχρι να το φορτοσει :cry:

εχει δει κανενας ενα silvercrest hdmi divx player στα lidl ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asxetius μιά αλλαγή στήν λίστα σου!τα Bluesky DV865 πλέον στα carrefour έχουν 24,90 ευρώ.επίσης κανένας να μας πεί αν αυτή η παρτίδα υποστηρίζει ή όχι ελληνικούς υπότιτλους γιατί εγώ τουλάχιστον έχω μπερδευτεί με το τί κάνει ή δεν κάνει αυτό το dvd.thanks!!!

 

 

Την τιμή την γνωρίζω. Κάθε βδομάδα πάω εκεί. Απλώς μπορεί να το αυξήσουν πάλι την τιμή. Το έκαναν πολλές φορές αυτό. Οσο για τους ελληνικούς υπότιτλους όταν το δοκίμασα δεν έπαιξε. Ενας άλλος χρήστης όταν το δοκίμασε λέει ότι έπαιξε. Γι' αυτό καλύτερα με δοκιμή.

 

 

εγω παντως που το πηρα (το DV865 )πριν 20 μερες απο carefour της επαρχιας δεν παιζει ελληνικα ουτε DivX το εχω δοκιμασει , παιζει XviD και ειναι εκνευριστικα αργο μεχρι να το φορτοσει :cry:

εχει δει κανενας ενα silvercrest hdmi divx player στα lidl ?

 

 

Κοίταξε εδώ.....

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=190351

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sthn lista sou Asxetius exeis kai to bluesky tou carfur oti paizei ellhnika xoris anabathmish xoris tipota. Ego peira ena kai epaize kinezika prin 2 ebdomades mhpos den ekana kati kala ?

se parakalo fotise me gia tha xaso ton mpousoula??

 

Ο φίλος που μας έδωσε την πληροφορία είπε οτι παίζει *.srt υπότιτλους.

Οταν το δοκίμασα εγώ 1-2 μήνες πριν δεν έπαιξε. Γι'αυτο λέω "καλού κακού με δοκιμή" στα σχόλια της λίστας.

 

Αφου δεν έπαιξε, δες το πρόγραμμα AVIAddXSub.

 

AVIAddXSub: Πρόγραμμα για ενσωμάτωση υποτίτλων (.srt) σε AVI αρχεία

 

http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=6162

 

Δουλεύει σίγουρα, το έχω δοκιμάσει. Και είναι πολύ γρήγορο στην μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω κι εγώ οτι το καινουριο το Silvercrest που έφεραν τα Lidl παίζει ελληνικούς υπότιτλους.

Ελάχιστα πιο μικρά γράμματα απο το συνηθισμένο αλλα καθόλου ενοχλητικό.

Προσωπικά πιό ενοχλητικό βρίσκω το γκρι φόντο της LG.

Επίσης απίστευτα χρήσιμο το USB. Θέλει κανένα 2λεπτο να φορτώσει αλλα μετά παιζει αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου γειά σας. Πρόσφατα αγόρασα και εγώ ένα BlueSky dv865 με 24,90 ευρώ. To dvd αυτό δυστυχώς δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες (αν και προωθείται στην ελληνική αγορά!!!) στα αρχεία avi και αν προσπαθήσετε να δείτε εξωτερικούς υπότιτλους οι οποίοι είναι στον ίδιο φάκελο με το avi αυτοί εμφανίζονται σαν κινέζικα (οι υπότιτλοι με λατινικούς χαρακτήρες υποστηρίζονται)

Λύση στο πρόβλημα δίνεται με το πρόγραμμα AVIAddXSub (προσοχή την νέα έκδοση 3.4) το οποίο ενσωματώνει τους υπότιτλους (avi και υπότιτλοι στον ίδιο φάκελο και με το ίδιο όνομα) και προσοχή στην επιλογή Μark generated divix as xvid και όχι σαν dvix.

Εγώ με τον συγκεκριμένο τρόπο βλέπω όλα τα φιλμ με ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καλησπερα κι ολας εγω σημερα πηρα το LG171 που στην λιστα γραφει οτι τα παιζει ολα αψογα χωρις να χρειαζεται upgrade και τους ελληνικους υποτιτλους μου τους βγαζει αλαμπουρνεζικα!!!

 

PLEASE HELP!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...