Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FUNAI 5311:

Poso mikroi einai oi subs? mipos mporei kapoios na vgalei 1 screenshot?

 

Exo 1 20ara, 1 28" wide

& malon &

1 32" LCD gyro sto kalokairi.

 

 

Eimai anamesa 5311, 3705 & tou H&B

 

Οι υπότιτλοι για μένα και μικροί είναι, και απαράδεκτο font.

 

Η τιμή στο Carrefour είναι ακόμη στα 59 euro. (To τσέκαρα την Τρίτη(22-5-07))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο wd500 είναι σε fat32 από την μάνα του και τον είδε σε λιγότερο από 30΄΄.ο σκληρός είναι μαμίσιος,ο essential,και όχι εσωτερικός με αγορασμένη θήκη

 

και μενα fat32 απο τη μανα του ειναι. ΕΙναι ο essential και μενα ο WD 250 MyBook. Μήπως φταιει το οτι ειναι φορτωμενος αρκετά? Πρεπει τα αρχεια avi να ειναι ριγμενα χυμα μεσα κι οχι σε υποφακέλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Έχω το Philips DVP632 και όταν παίζω divx ταινίες και οι υπότιτλοι είναι σε μακριές σειρές, δεξιά και αριστερά στην εικόνα της ταινίας κολάνε κάτι γράμματα, τα οποία αν και οι υπότιτλοι φεύγουν αυτά παραμένουν σαν σύμβολα-στίγματα στην ταινία. ιδιαίτερα ενοχλητικό δεν είναι αλλά χαλάει η εικόνα όσο να ναι - δεν είναι ωραίο να βλέπτεις αυτά τα άσπρα στίγματα- απομηνάρια κομμένων γραμμάτων.

 

Επίσης τα γράμματα είναι μικρά ή μαλλον όταν έχουν ανοιχτό φόντο πίσω δεν φαίνονται εύκολα. γίνεται κάτι; αν περάσω τους υποτιτλους στην ταινία με το avisub θα φαίνονται; στο pc οι υπότιτλοι από το avisub φαίνονται με ένα μπλε ανοιχτό περίγραμμα αν και στα settings έχω βάλει μαύρο περίγραμα

 

Έχετε καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Έχω το Philips DVP632 και όταν παίζω divx ταινίες και οι υπότιτλοι είναι σε μακριές σειρές, δεξιά και αριστερά στην εικόνα της ταινίας κολάνε κάτι γράμματα, τα οποία αν και οι υπότιτλοι φεύγουν αυτά παραμένουν σαν σύμβολα-στίγματα στην ταινία. ιδιαίτερα ενοχλητικό δεν είναι αλλά χαλάει η εικόνα όσο να ναι - δεν είναι ωραίο να βλέπτεις αυτά τα άσπρα στίγματα- απομηνάρια κομμένων γραμμάτων.

 

Επίσης τα γράμματα είναι μικρά ή μαλλον όταν έχουν ανοιχτό φόντο πίσω δεν φαίνονται εύκολα. γίνεται κάτι; αν περάσω τους υποτιτλους στην ταινία με το avisub θα φαίνονται; στο pc οι υπότιτλοι από το avisub φαίνονται με ένα μπλε ανοιχτό περίγραμμα αν και στα settings έχω βάλει μαύρο περίγραμα

 

Έχετε καμία ιδέα?

 

Δοκίμασε μ'αυτό.... AVIAddXSub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα πήρα το LG 298H και μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι δε παίζει ελληνικούς υπότιτλους. Τι μπορώ να κάνω. Είχα το Thomson DTH 252E και μετά από αναβάθμιση, έπαιζε κανονικά τους ελληνικούς υπότιτλους. Τι να κάνω με το LG τώρα? Help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα πήρα το LG 298H και μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι δε παίζει ελληνικούς υπότιτλους. Τι μπορώ να κάνω. Είχα το Thomson DTH 252E και μετά από αναβάθμιση, έπαιζε κανονικά τους ελληνικούς υπότιτλους. Τι να κάνω με το LG τώρα? Help...

 

 

Αυτό που λες μου ακούγετε λίγο περίεργο, γιατί όσοι το πήραν δεν είχαν προβλήματα.

Πίεσες το subtitle για 2-3 δευτερόλεπτα στο telecontrol και επέλεξες το cp1253 και δεν έπαιξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isos off topic,

 

to pira to FUNAI 5311,

 

evala 1 2GB stick, eidai kai 1 DIVx.

to afisa pano,meta apo merikes ores bgazei USB not found, to vazo sto PC, kameno to STICK...

 

Exei simvei se allon, esto & me allo player pou na exei USB in?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα ψαχνω divx player μέχρι 90ε που να παίζει ελληνικούς υπότιτλους. Καλό θα ήταν να μην χρειάζεται firmware update... επίσης αν γινόνταν να μου προτείνετε και που θα το βρω καθώς βρίσκομαι εκτός αθήνας, στην πάτρα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na upothesw oti to GRI plaisio pou emfanizoun ta LG den feugei me tpt etsi..?

 

Δε φεύγει.

 

Γεια χαρα ψαχνω divx player μέχρι 90ε που να παίζει ελληνικούς υπότιτλους. Καλό θα ήταν να μην χρειάζεται firmware update... επίσης αν γινόνταν να μου προτείνετε και που θα το βρω καθώς βρίσκομαι εκτός αθήνας, στην πάτρα.

Ευχαριστώ.

 

LG DVX-298H - 91,12 euro

http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=147253&cat=728&bestseller=Y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα fat32 απο τη μανα του ειναι. ΕΙναι ο essential και μενα ο WD 250 MyBook. Μήπως φταιει το οτι ειναι φορτωμενος αρκετά? Πρεπει τα αρχεια avi να ειναι ριγμενα χυμα μεσα κι οχι σε υποφακέλους?

 

εγώ είχα κάπου 200gb αρκετά τακτοποιημένα σε φακέλους!!!τί να σού πω τώρα?δεν είναι δικό μου το dvd να ξαναδοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apo to link parapano gia to shopsenter ebala na do ola ta dvd pou exei to magazi kai blepo oti exei ferei ta gnosta H&B pou ebriskes mono sto pixmania. Poly kalh kinhsh dioti gia ta lefta tou einai koryfh players. Exo to 3255A kai pezei divx, divx6,xvid exei mexri kai eksodo gia na to syndeseis me othoni ypologisth.

 

to kainourio montelo ti leei, to H&B DVD player DX-3365?? blepo usb 2, card reader, hdmi, riping audio cd se karta mnhmhs h usb drive!! Progressive ScanUpscaler 576i/p, 720i/p, 1080i/p

 

http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=156432&cat=731&page=2

 

Gamo ta xarakthristika exei, to exei parei kaneis?? Mporoume na broume ti chip exei kai an pernei firmware update gia greek subs support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε Asxetius - sxetiκus μάλλον - για την πρόταση !!! το βρήκα στο multirama και το πείρα 99e... αμέσως έπεξε υπότιτλους στα ελληνικά και όχι μόνο srt αλλά και sub format !!!!

 

Υγ. κάθε αγορά που κάνω γύρω από ηλεκτρονικά, μέσω του φόρουμ παίρνω τις καλύτερες προτάσεις !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...