Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, papoys1 είπε

 Είναι όντως πολλά ή ο μάστορας θέλει να σου πουλήσει καινούργιο εγκέφαλο;;

οχι ουτε καν. του ειπα το θεμα και μου λεει τι συστημα ειναι? το κοιταει (γιατι αλλος εκανε το σερβις) και μου λεει αυτο ειναι λογικα εγκεφαλου. ποσα χρονια το εχεις? του λεω 10 νταν. μου λεει και πολλα πηγε αυτος ο εγκέφαλος δεν βγηκαν και πολλοι καλοι. του λεω ποσο εχει για αντικατασταση και μου ειπε 350. μπορει να μην χαλασει και ποτε αλλα πλεον θα κανω 2κ το χρονο οποτε δεν ξερω κατα ποσο αξιζει. βασικα πιο πολυ με σοκαρε οτι θελει 150 ευρω για αφαιρεση. περιμενα κανα 80αρι να πω την αληθεια.

 

fabia 2003, 160k συνολο τα μισα με αεριο

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οχι ουτε καν. του ειπα το θεμα και μου λεει τι συστημα ειναι? το κοιταει (γιατι αλλος εκανε το σερβις) και μου λεει αυτο ειναι λογικα εγκεφαλου. ποσα χρονια το εχεις? του λεω 10 νταν. μου λεει και πολλα πηγε αυτος ο εγκέφαλος δεν βγηκαν και πολλοι καλοι. του λεω ποσο εχει για αντικατασταση και μου ειπε 350. μπορει να μην χαλασει και ποτε αλλα πλεον θα κανω 2κ το χρονο οποτε δεν ξερω κατα ποσο αξιζει. βασικα πιο πολυ με σοκαρε οτι θελει 150 ευρω για αφαιρεση. περιμενα κανα 80αρι να πω την αληθεια.

 

fabia 2003, 160k συνολο τα μισα με αεριο

Πολύ λίγα για να θέλει εγκέφαλο τα 80000 χλμ 

Ρώτα και σε άλλο εγκατάσταση 

Κάτι δεν μου κολλάει 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Πολύ λίγα για να θέλει εγκέφαλο τα 80000 χλμ 

Ρώτα και σε άλλο εγκατάσταση 

φανταζομαι λογω ηλικιας το ειπε. δεν το ψαξαμε καν το θεμα. μου ειπε αν χειροτερεψει ελα ξανα. εγω ουτως η αλλως ηθελα να το διωξω γιατι πλεον θα κανω τοσο μικρες διαδρομες που το χειμωνα δεν προλαβαινει καν να μπει. η οικονομια δηλαδη ειναι παρα πολυ μικρη. υπαρχει μεγαλυτερο αμαξι με αεριο επισης για ολα τα υπολοιπα.

 

αν περασω κτεο μια μερα πριν τη ληξη της δεξαμενης θα εχω προβλημα? γιατι ετσι μπορω απλα να την αφησω αδεια και να μην πληρωσω ουτε ξυλωμα ουτε τπτ για 2 χρονια.

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

φανταζομαι λογω ηλικιας το ειπε. δεν το ψαξαμε καν το θεμα. μου ειπε αν χειροτερεψει ελα ξανα. εγω ουτως η αλλως ηθελα να το διωξω γιατι πλεον θα κανω τοσο μικρες διαδρομες που το χειμωνα δεν προλαβαινει καν να μπει. η οικονομια δηλαδη ειναι παρα πολυ μικρη. υπαρχει μεγαλυτερο αμαξι με αεριο επισης για ολα τα υπολοιπα.

 

αν περασω κτεο μια μερα πριν τη ληξη της δεξαμενης θα εχω προβλημα? γιατι ετσι μπορω απλα να την αφησω αδεια και να μην πληρωσω ουτε ξυλωμα ουτε τπτ για 2 χρονια.

Αν το κάνεις αυτό θα σου δώσουν κτεο... για μια μόνο ημέρα. 

Δεν δίνουν κτεο με ημερομηνία μετά τη λήξη της δεξαμενής άσχετα πότε θα το περάσεις 

Ξέχασε το 

Ρώτα και σε άλλον 

Τα χρόνια δεν έχουν σημασία 

Μόνο τα χλμ που έχουν γίνει και αν έχει γίνει συντήρηση 

Κι εγω σε 12 χρόνια με υγραέριο έχω κάνει μόνο 80000 από τα 121000 με Honda CRV του 2008 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/5/2024 στις 9:43 ΠΜ, papoys1 είπε

 

Παιδιά ισχύει και μάλιστα πρόκειται για πολύ καλό. Τον κράχτη δεν τον έκανα ποτέ αντίθετα έψαχνα πάντα καλή τιμή και ποιότητα. Θυμάμαι στην αρχή κατέβαινα Καβάλας να φουλάρω επειδή τα δικά μας ήταν 20 λεπτά πάνω.

Εδω και 5-6 χρόνια βαζω από δύο πρατήρια από αυτό στη Λαυρίου και δύο silk της περιοχής. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα  επειδή 12 χρόνια υγραεριοκίνητος τα ξέρω καλά.ΕΤΕΚΑ είναι στο ρεύμα προς Αθήνα πριν το Σταυρό

Λεωφ. Λαυρίου και Κυκλάδων, Γλυκά Νερά;
Αμέσως μετά (όπως πας προς Αθήνα) το dromeasbikes.com και το Βουλκανιζατέρ Ζάχαρης;




 

https://popek.gr/category/ex-factory/
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
image.png.8b5c79115b949007dfc8ed55f494211b.png

 

Να υποθέσω (δεν ξέρω) ότι η τελευταία τιμή είναι το υγραέριο για τα αυτοκίνητα;

Αν προσθέσουμε ΦΠΑ πάμε στα 0,6979.
Κι αυτή πουλάει 0,59;
Δηλαδή για κάθε λίτρο...χάνει 10 λεπτά;;;;

Επεξ/σία από panosena
  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosena είπε

Λεωφ. Λαυρίου και Κυκλάδων, Γλυκά Νερά;
Αμέσως μετά (όπως πας προς Αθήνα) το dromeasbikes.com και το Βουλκανιζατέρ Ζάχαρης;




 

https://popek.gr/category/ex-factory/
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
image.png.8b5c79115b949007dfc8ed55f494211b.png

 

Να υποθέσω (δεν ξέρω) ότι η τελευταία τιμή είναι το υγραέριο για τα αυτοκίνητα;

Αν προσθέσουμε ΦΠΑ πάμε στα 0,6979.
Κι αυτή πουλάει 0,59;
Δηλαδή για κάθε λίτρο...χάνει 10 λεπτά;;;;

Ναι Πάνο αυτό που λες.

Τώρα για την τιμή τι να πω. Και γω τη βλέπω επικίνδυνα χαμηλά αλλά σου λέω το εμπιστεύομαι το πρατήριο. Βαζω χρόνια από αυτό ή από το απέναντι που ανήκουν στο ίδιο πρόσωπο. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε ποιότητα και ποσότητα. 12 χρόνια υγραεριοκίνητος με 250.000 χιλ με υγραέριο θα καταλάβω αμέσως αν υπάρχει πρόβλημα.

Πιστεύω ότι γίνεται μάχη τιμών με άλλη αλυσίδα στην περιοχή. Αυτό είναι.

https://www.google.com/maps/@38.0055651,23.8467767,3a,75y,14.52h,91.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1spjoa-CkS6t6vuP9h8rp-og!2e0!7i16384!8i8192?coh=205409&entry=ttu

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panosena said:

Λεωφ. Λαυρίου και Κυκλάδων, Γλυκά Νερά;
Αμέσως μετά (όπως πας προς Αθήνα) το dromeasbikes.com και το Βουλκανιζατέρ Ζάχαρης;




 

https://popek.gr/category/ex-factory/
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ
image.png.8b5c79115b949007dfc8ed55f494211b.png

 

Να υποθέσω (δεν ξέρω) ότι η τελευταία τιμή είναι το υγραέριο για τα αυτοκίνητα;

Αν προσθέσουμε ΦΠΑ πάμε στα 0,6979.
Κι αυτή πουλάει 0,59;
Δηλαδή για κάθε λίτρο...χάνει 10 λεπτά;;;;

Παιζουν πολλα κολπα με μαυρο αφορολογητο υγραεριο στα πρατηρια και απο την δικη μου εμπειρια ειδικα σε ετεκα πρατηρια. Παντως με ενα γεμισμα μπορεις να καταλαβεις αμεσως αν σε κλεβει σε ποσοτητα ή οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ναι Πάνο αυτό που λες.

Τώρα για την τιμή τι να πω. Και γω τη βλέπω επικίνδυνα χαμηλά αλλά σου λέω το εμπιστεύομαι το πρατήριο. Βαζω χρόνια από αυτό ή από το απέναντι που ανήκουν στο ίδιο πρόσωπο. 

 

Αν διαβάσεις κριτικές στο Google maps για το απέναντι ΕΤΕΚΑ, το θεωρώ ΑΠΙΘΑΝΟ να ξαναπατήσεις εκεί. (και στα δύο εννοώ)..

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, panosena είπε

Αν διαβάσεις κριτικές στο Google maps για το απέναντι ΕΤΕΚΑ, το θεωρώ ΑΠΙΘΑΝΟ να ξαναπατήσεις εκεί. (και στα δύο εννοώ)..

Φίλε δεν υπάρχει αυτό που λες. Μήπως μπερδεύεσε με ένα 500 μέτρα πιο πάνω στην Κλεισθένους που έχει αλλάξει 3-4 ονόματα και έχει κλείσει αρκετές φορές μάλλον για παραβάσεις;;;; Εκείνο ναι έχει πολύ κακό όνομα και ποτέ δεν βάζω. Για τα δύο που λες ποτέ δεν έχω ακούσει ούτε διαβάσει άσχημες κριτικές και όπως είπα πολλά ταξί έχω δει να βάζουν καύσιμα και οι ταξιτζήδες ξέρεις πως λειτουργούν αν βγει κακό όνομα για κάποιο πρατήριο.

Εσυ γιαυτό λες. Εχω βάλει άπειρες φορές ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Νάτος και ο ταξιτζής.🤣

https://www.google.com/maps/@38.0063428,23.8460852,3a,75y,261.85h,82.49t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXZCz0i1DHxuKPbCnUEZliQ!2e0!7i16384!8i8192?coh=205409&entry=ttu

Επειδή το είπες εψαξα εδώ και βρήκα κάποιες κριτικές πολλές άσχημες σε κάποια ασχετη ιστοσελίδα στο google δε βρήκα. Φίλε δεν κοιτάζω τις κριτικές , δεν με ενδιαφέρουν , γιατί όλοι ξέρουμε πως γράφονται αλλα την πράξη. Όπως ειπα βάζω και υγραέριο και βενζίνη πολλά χρόνια έμπειρος στο υγραέριο με σχεδόν 250.000 χιλιόμετρα.Ποτέ δεν διαπίστωσα το παραμικρό σε ποσότητα ή ποιότητα. Ναι Πακιστανοί οι περισσότεροι υπάλληλοι αλλά τι να κάνουμε. Το κράτος τους νομιμοποιεί και είναι φτηνοί.

https://nicelocal.gr/attica/autoservice/eteka-b7e6/

Εψαξα τελικά και βρήκα και στο maps.Εκτός από 1-2 οι περισσότερες 4 και 5 αστέρια φίλε.Δική μου δεν υπάρχει πάντως να ξέρεις. Δεν γράφω γιατί δεν τα πιστεύω.😜

https://www.google.com/maps/place/Αρχοντουλη+Βασιλικη+(Υπ%2FΜα)/@38.0063574,23.8433563,17z/data=!4m17!1m8!3m7!1s0x14a1999d2f3f0b5b:0x4cfe2e00a3b3d894!2zzpvOtc-Jz4YuIM6bzrHPhc-Bzq_Ov8-FIDE4LCDOk867z4XOus6sIM6dzrXPgc6sIDE1MyA1NA!3b1!8m2!3d38.0063574!4d23.8459312!16s%2Fg%2F11f4lqpvqs!3m7!1s0x14a1999d2f3f0b5b:0x987a882572763d48!8m2!3d38.0063574!4d23.8459312!9m1!1b1!16s%2Fg%2F11d_tsblmp?entry=ttu

 

 

 

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού είναι θέμα... πίστης...πάω πάσο...

Αλλά αυτό που λες για τις κριτικές των άλλων γιατί να μην ισχύει και για την δική σου;

Επεξ/σία από panosena
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας. Ποια η γνώμη σας για το dacia jogger, το έχει κανείς; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχει εργοστασιακό βενζινη-lpg. Και θέλω να μάθω τι παίζει σε αυτη την περίπτωση για τη φθορά του κινητήρα δεδομένου ότι είναι από τη κατασκευή του να παίρνει και τα δύο καύσιμα...

Γενικά πως το βλέπετε σαν αυτοκίνητο;

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Καλημέρα σας. Ποια η γνώμη σας για το dacia jogger, το έχει κανείς; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχει εργοστασιακό βενζινη-lpg. Και θέλω να μάθω τι παίζει σε αυτη την περίπτωση για τη φθορά του κινητήρα δεδομένου ότι είναι από τη κατασκευή του να παίρνει και τα δύο καύσιμα...

Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (για τυχόν φθορές του κινητήρα), ίσα ίσα έχεις επιλογή και για φτηνό καύσιμο.
Και το ότι έρχεται από το εργοστάσιο με εγκατεστημένο LPG μόνο θετικό είναι, ποιοτικότερη εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Καλημέρα σας. Ποια η γνώμη σας για το dacia jogger, το έχει κανείς; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχει εργοστασιακό βενζινη-lpg. Και θέλω να μάθω τι παίζει σε αυτη την περίπτωση για τη φθορά του κινητήρα δεδομένου ότι είναι από τη κατασκευή του να παίρνει και τα δύο καύσιμα...

Γενικά πως το βλέπετε σαν αυτοκίνητο;

Ερωτησε αν θελεις σε κατοχους dacia.

Νομιζω υπαρχει τετοια λεσχη - club.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...