Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκεινη την περιοδο με απασχολουσαν οι βαθμοι του δημοτικου...

Το ξερω.δεν κακο,κακο ειναι που χωρις να γνωριζεις,εχεις αποψη,το γραφω ευγενικα,διοτι ο πλατων ειχε γραψει "αν δεν εχεις γνωση,δεν δικαιουσαι να ΕΧΕΙΣ αποψη" και υπερθεματιζω επ αυτου,αλλα δεν το φωναζω,διοτι θα πεταχτουν πολλοι δημοκρατες που δεν τους βολευει αυτη η ρυση.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν έβαλα το 2001 με 2000 ευρώ,εσύ τι έκανες;όταν το 2005 εγκατέστησα σε άλλο όχημα μου,εσυ τι;πέρσι έβαλα και σε άλλο ένα.εσυ;περί καταναλώσεων,να μην τα ξαναγράφω Γιάννη.απο λαμπάκι σε λαμπάκι,δεν.....

 

 

Τα λαμπακια ειανι εντελως της πλακας .Μεχρι τα 230 χλμ με μηδενισμεο μετρητη ολα αναμενα και σε αλλα 20 χλμ σβηνουν ολα μαζι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπημενη .Ιδια σε Audi TT Turbo του 2003 με 180 ιππους .

Αστα να πάνε.

 

Οσο για την καταναλωση, πάντα το αδειαζω κάι καθε φορά μηδενίζω χιλιομετρητή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω.δεν κακο,κακο ειναι που χωρις να γνωριζεις,εχεις αποψη,το γραφω ευγενικα,διοτι ο πλατων ειχε γραψει "αν δεν εχεις γνωση,δεν δικαιουσαι να ΕΧΕΙΣ αποψη" και υπερθεματιζω επ αυτου,αλλα δεν το φωναζω,διοτι θα πεταχτουν πολλοι δημοκρατες που δεν τους βολευει αυτη η ρυση.

 

σε κοβω υπερβολικο. 

η συζητηση που εγινε παραπανω νομιζω ηταν για ατομο που θελει να βαλει καινουργιο συστημα στο αυτοκινητο του. Το οτι πριν 20 χρονια εκαιγαν και 30% παραπανω τι παει να πει? 

 

 

φιλικα παντα και κουβεντα να γινεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα να πάνε.

 

Οσο για την καταναλωση, πάντα το αδειαζω κάι καθε φορά μηδενίζω χιλιομετρητή

 

Ετσι κανουμε και στα τρια αμαξια με υγραεριο στην οικογενεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι την εγκατάσταση υγραερίου σε suzuki sx4 του 2011 με 75.000km.Κάνω 10-12.000km το χρόνο περίπου.Συμφέρει;Εδώ στα νότια προάστια έχετε υπόψιν σας κάποιον καλό εγκαταστάτη;Γνωστή εταιρεία στην περιοχή έχει προσφορές 500-800€ σε επώνυμα συστήματα.Κάθε άποψη δεκτή.

Επεξ/σία από spiroskourk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας και συμφερει αν κρατησεις το αμαξι αλλα 4-5 χρονια .

 

Να επιλεγξεις ένα επωνυμο συστημα και κυριως καλο εγκαταστατη

 

Εχεις pm

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή κι εγώ άρχισα να την ψάχνω για αέριο, μου δημιουργήθηκε μία απορία. Ένα αυτοκίνητο που έχει εγκατάσταση για υγραέριο (LPG) μπορεί να χρησιμοποιεί και φυσικό αέριο (CNG) ή είναι άλλη εγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή κι εγώ άρχισα να την ψάχνω για αέριο, μου δημιουργήθηκε μία απορία. Ένα αυτοκίνητο που έχει εγκατάσταση για υγραέριο (LPG) μπορεί να χρησιμοποιεί και φυσικό αέριο (CNG) ή είναι άλλη εγκατάσταση;

 

 

Καμμια απολυτως σχεση φιλε μου .Το φυσικο αεριο είναι στην αρχη του με πολύ μικρο δικτυο διανομης και πολύ μικρη εμπειρια ακομα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια απολυτως σχεση φιλε μου .Το φυσικο αεριο είναι στην αρχη του με πολύ μικρο δικτυο διανομης και πολύ μικρη εμπειρια ακομα .

 

Ναι, ΟΚ, δεν διαφωνώ. Όπως κοιτούσα στο νετ είδα ότι έχει ένα πρατήριο σχετικά κοντά στο σπίτι μου και είπα να ρωτήσω. Παρόλαυτά, ένα αυτοκίνητο που έχει εγκατεστημένο κιτ LPG μπορεί να καίει και φυσικό αέριο εκτός από υγραέριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ΟΚ, δεν διαφωνώ. Όπως κοιτούσα στο νετ είδα ότι έχει ένα πρατήριο σχετικά κοντά στο σπίτι μου και είπα να ρωτήσω. Παρόλαυτά, ένα αυτοκίνητο που έχει εγκατεστημένο κιτ LPG μπορεί να καίει και φυσικό αέριο εκτός από υγραέριο;

Δεν το γνωρίζω σίγουρα, εχω υγραέριο στο αμάξι , λογικά θα χρειάζεται άλλος πνεύμονας για την καύση του φυσικού αερίου.

Ρωτα καλύτερα κάποιο επαγγελματία

Σκέφτομαι την εγκατάσταση υγραερίου σε suzuki sx4 του 2011 με 75.000km.Κάνω 10-12.000km το χρόνο περίπου.Συμφέρει;Εδώ στα νότια προάστια έχετε υπόψιν σας κάποιον καλό εγκαταστάτη;Γνωστή εταιρεία στην περιοχή έχει προσφορές 500-800€ σε επώνυμα συστήματα.Κάθε άποψη δεκτή.

Το σημαντικότερο 70% είναι η σωστή χαρτογράφηση του συστήματος απο τον εγκαταστάτη.

Να επιλέξεις επώνυμο σύστημα (ενδεικτικά: Brc,Lovato-Aeb,Prins, Vialle)

Εγω προσωπικα εχω Lovato οχι σε ιδιο αυτοκίνητο

Να διευκρινήσεις εαν η τιμη συμπεριλαμβανει κτεο,αδεια κυκλοφορίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα την κίνηση καλού κακού. Πολύ καιρό το σκέφτηκα και βαρέθηκα να ψάχνω. Προσπάθησα να πουλήσω το αμάξι μου corolla 98 αλλά τίποτα. Την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα lovato σε γνωστό συνεργείο με 700 τα πάντα. Έχω κάνει 150κμ μέχρι τώρα και πηγαίνει όπως ήταν κανονικά. Σήμερα το πήγα να του κάνει ρύθμιση για μετά της 3500 στροφές στα 10 ψεκασματα τα 2 να είναι βενζίνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα την κίνηση καλού κακού. Πολύ καιρό το σκέφτηκα και βαρέθηκα να ψάχνω. Προσπάθησα να πουλήσω το αμάξι μου corolla 98 αλλά τίποτα. Την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα lovato σε γνωστό συνεργείο με 700 τα πάντα. Έχω κάνει 150κμ μέχρι τώρα και πηγαίνει όπως ήταν κανονικά. Σήμερα το πήγα να του κάνει ρύθμιση για μετά της 3500 στροφές στα 10 ψεκασματα τα 2 να είναι βενζίνη.

Καλοτάξιδο , τη ρυθμιση για το χάρτη ελπίζω να στην έκανε σε πορεία και οχι με στασιμο το αμάξι σε ρελαντι.

Να δεί σε ολο το φάσμα στροφων τι ζητάει το αμάξι.

Εγω προσωπικά στο Lovato το εχω ρυθμισει να ψεκάζει βενζίνη μετά τις 3300.

Σε 1 χρόνο εχω κανει 52.000χλμ.

Ανα 1500 χλμ βέβαια δουλεύω και λίγο βενζίνη 15 χιλιομετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το χάρτη δεν ξέρω καν τη είναι

Για περιγραψε λίγο τη είναι αυτό .ένα στην πόλη σε μικρές αποστάσεις ούτε κάνω βάζω αέριο . μόνο αν βγω εκτός πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ΟΚ, δεν διαφωνώ. Όπως κοιτούσα στο νετ είδα ότι έχει ένα πρατήριο σχετικά κοντά στο σπίτι μου και είπα να ρωτήσω. Παρόλαυτά, ένα αυτοκίνητο που έχει εγκατεστημένο κιτ LPG μπορεί να καίει και φυσικό αέριο εκτός από υγραέριο;

 

 

Οχι δεν μπορει ...Σε μερικα συστηματα lpg ισως αλλα με μεγαλο κοστος που δεν συμφερει .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...