Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως, πάντως η εγκατάσταση ήταν σωστή.

 

Ισως το transit να εχει σημασια . Σε ΙΧ παντως εκτος ενα μη κυβισιμο mazda με κινητηρα vangler δεν εχω ακουσει προβληματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το transit να εχει σημασια . Σε ΙΧ παντως εκτος ενα μη κυβισιμο mazda με κινητηρα vangler δεν εχω ακουσει προβληματα .

Ε ναι αυτό σου λέω.. Παιζει ρόλο το αυτοκίνητο, σε Toyota που ρώτησα για το παλιό μου το κορολα μου είπαν δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε toyota yaris 2009  με τον 1.3 βενζινη εχετε ακουσει τιποτα για θεματα με υγραεριο ; Αντλιες βενζινης κλπ ; 

 

σκεφτομαστε για BRC και ισως ρωτησω και για μπεκ τυπου βενζινης να μπουνε μαζι... 

 

περα απο τον εγκαταστατη που βαζει μονο BRC και τον εμπιστευομαι , αν εχετε ακουσει τιποτα για βλαβες...

Ψάξε να δείς τι βαλβίδες έχει, με καπελωτά είχα διαβάσει για Corolla.Έχει διαδικασία για ρύθμιση εάν είναι έτσι

Μπέκ τυπου βενζίνης βάλε απο την αρχή μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Εάν το αποφασίσεις , αφου έχεις εμπιστοσυνη στον εγκαταστατη ελπίζω να αφαιρέσει την εισαγωγη και μετά να τρυπήσει για τα μπέκ.Το 80% τρυπάνε με δεμένη την εισαγωγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε να δείς τι βαλβίδες έχει, με καπελωτά είχα διαβάσει για Corolla.Έχει διαδικασία για ρύθμιση.

Μπέκ τυπου βενζίνης βάλε απο την αρχή μην το σκέφτεσαι καθόλου.

 

 

Ετσι ακριβως.Τωρα εχουν μια διαφορα κατω απο τα 100 ευρω ενω πριν 5 χρονια δεν υπηρχαν ή ηταν πανακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε στα κεντρικα της brc και ρωτα ποιοι ειναι επισημοι εγκαταστατες στην περιοχη σου. γιατι κυκλοφορουν πολλα brc μαιμου βουλγαρικα στην αγορα που στο ματι ειναι ακριβως ιδια και στα πουλανε για γνησια.αν ο μαστορας δεν ειναι επισημος εγκαταστατης της brc τοτε μακρια.

 

ωραια ολα αυτα, πες οτι το φερνει απο βουλγαρια, πως γινεται η ολη διαδικασια για δηλωση στην αδεια και για το ΚΤΕΟ ? 

τιμολογια-αποδειξεις κλπ. πως τα κανουν ;  

 

εμενα ειχε αποδειξη απο την εταιρια με τον αριθμο κυκλοφοριας , σφραγιδες πανω και υπευθυνες  δηλωσεις αν θυμαμε καλα. Θα το ξαναδω αυριο και θα παρω και στην BRC απο περιεργεια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα Opel Astra G 1400 του 99 και σκέφτομαι την μετατροπή του για υγραέριο.

Η περιοχή μου είναι το Ηράκελιο Αττικής, μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος ποιό σύστημα να επιλέξω και τι να αποφύγω?

Σας ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα Opel Astra G 1400 του 99 και σκέφτομαι την μετατροπή του για υγραέριο.

Η περιοχή μου είναι το Ηράκελιο Αττικής, μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος ποιό σύστημα να επιλέξω και τι να αποφύγω?

Σας ευχαριστώ...

Πόσα χιλιόμετρα κάνεις ετησίως;

Προσοχή στον εγκαταστάτη!

Παράγοντας στη σωστή ρύθμιση είναι να γνωρίζει ο εγκαταστάτης.Οι περισσότεροι(80%) δέν ακολουθούν τις οδηγίες και δεν γνωρίζουν να ρυθμίζουν το σύστημα.

Να επιλέξεις σύστημα υγραερίου με παράλληλο ψεκασμό βενζίνης, και να τοποθετήσεις εξ αρχής μπέκ τύπου βενζίνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους, έχω ένα Opel Astra G 1400 του 99 και σκέφτομαι την μετατροπή του για υγραέριο.

Η περιοχή μου είναι το Ηράκελιο Αττικής, μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος ποιό σύστημα να επιλέξω και τι να αποφύγω?

Σας ευχαριστώ...

 

 

Καλημερα γειτονα...Λυκοβρυση μενω...Αν και δεν τον ηξερα και εχω βαλει σε αλλον σε τρια αμαξια . ενα Honda CRV του 2008 και δυο Audi TT του 2000 πολυ καλος ειναι ο Σταυρος Κουμουλακος

 

https://www.facebook.com/alfagasgr/

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα γειτονα...Λτκοβρυση μενω...Αν και δεν τον ηξερα και εχω βαλει σε αλλον σε τρια αμαξια . ενα Honda CRV του 2008 και δυο Audi TT του 2000 πολυ καλος ειναι ο Σταυρος Κουμουλακος

 

https://www.facebook.com/alfagasgr/

 

Σε σκουτερ μπαινει υγραέριο; Όχι για οικονομια δεν έχουμε πρόβλημα με τη κατανάλωση, άλλα για κάτι πιο φιλικό προς το περιβάλλον από τη βρωμοβενζινη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σκουτερ μπαινει υγραέριο; Όχι για οικονομια δεν έχουμε πρόβλημα με τη κατανάλωση, άλλα για κάτι πιο φιλικό προς το περιβάλλον από τη βρωμοβενζινη...

 

 

Πρωτη φορα το ακουω αλλα κοιτα εδω  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο περιορισμος για να κανεις ενα σκουτερ υγραεριοκινητο,ειναι να ειναι υδροψυκτο,και να εχει χωρους για την μπουκαλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κι εγώ, έχω ένα opel corsa c 1.4 twinport 2005.

Απ’ ότι διάβασα λίγο κάποιοι λένε ότι ο συγκεκριμένος κινητήρας είναι σε μαύρη λίστα, βγάζει πρόβλημα στις βαλβίδες κτλ.

Άλλοι λένε προχώρα το αρκεί να βρεις καλό μάστορα.

Έχει κανείς εμπειρία με το συγκεκριμένο μοντέλο;

Το αμάξι έχει ήδη 130.000 χλμ αλλά φέτος θα κάνει >500 την εβδομάδα οπότε το σκέφτομαι σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγώ, έχω ένα opel corsa c 1.4 twinport 2005.

Απ’ ότι διάβασα λίγο κάποιοι λένε ότι ο συγκεκριμένος κινητήρας είναι σε μαύρη λίστα, βγάζει πρόβλημα στις βαλβίδες κτλ.

Άλλοι λένε προχώρα το αρκεί να βρεις καλό μάστορα.

Έχει κανείς εμπειρία με το συγκεκριμένο μοντέλο;

Το αμάξι έχει ήδη 130.000 χλμ αλλά φέτος θα κάνει >500 την εβδομάδα οπότε το σκέφτομαι σοβαρά.

 

Αυτο που ειπες μονος σου φιλε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...