Προς το περιεχόμενο

The Sims 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 366
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα στήσω αύριο ένα μηχάνημα με ssd μιας φίλης. Παίζει φανατικά The Sims 3 αλλά επειδή είναι 60αρης θέλω να το περάσω σε άλλο δίσκο. Διαπίστωσα όμως ότι by default το παιχνίδι δεν επιτρέπει αλλαγή installation directory. Έχει ασχοληθεί κανείς να πει καμιά ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά αυτό το έχω βρεί και τα λένε κάπως περίεργα κάνε μια εξήγα γιατί είμαι και άσχετος με αυτό το game αν θες.

 

τις οδηγίες στην παράγραφω 1 ακολουθώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Εχω εγκαταστησει στο Mac μου τα Sims 3. Οταν πηγαινω σε fullscreen το sims πηγαινει στο κεντρο της οθονης και στα πλαγια υπαρχουν δυο μαυρες μπαρες. Πως γινεται να το βαλω να παιζει σε ολοκληρη την οθονη? (οπως δλδ και στο παλιο μου PC?) Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια.Μολις παιζω Sims 3(Βασικα η κοπελα μου) μετα απο λιγη ωρα(κανα 30λεπτο) κολλαει απιστευτα και δεν μπορεις να παιξεις καθολου.Σου σπαει τα νευρα.!!Θελω να αναφερω οτι περα απο το κανονικο Sims εχω και αλλα 13 expansions!!Μηπως ειναι αυτος ο λογος που κολλαει,??Σε αλλα παιχνιδια οπως Crysis 2,Far cry 3,Battlefield 3 κ.α τρεχει νερο.

 

Ευχαριστω!! :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Μολις παιζω Sims 3(Βασικα η κοπελα μου) μετα απο λιγη ωρα(κανα 30λεπτο) κολλαει απιστευτα και δεν μπορεις να παιξεις καθολου.Σου σπαει τα νευρα.!!Θελω να αναφερω οτι περα απο το κανονικο Sims εχω και αλλα 13 expansions!!Μηπως ειναι αυτος ο λογος που κολλαει,??Σε αλλα παιχνιδια οπως Crysis 2,Far cry 3,Battlefield 3 κ.α τρεχει νερο.

 

Ευχαριστω!! :-)

να την βάλεις να παίξει τπτ άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Μολις παιζω Sims 3(Βασικα η κοπελα μου) μετα απο λιγη ωρα(κανα 30λεπτο) κολλαει απιστευτα και δεν μπορεις να παιξεις καθολου.Σου σπαει τα νευρα.!!Θελω να αναφερω οτι περα απο το κανονικο Sims εχω και αλλα 13 expansions!!Μηπως ειναι αυτος ο λογος που κολλαει,??Σε αλλα παιχνιδια οπως Crysis 2,Far cry 3,Battlefield 3 κ.α τρεχει νερο.

 

Ευχαριστω!! :-)

ρε φιλαρακι  το ιδιο θεμα εχω κι εγω με τη δικη μου κοπελα..

 

ειναι απλα μπασταρδο το παιχνιδι και θελουν και αυτες να παιζουν με ενα σωρο expansions και ενα καρο ρουχα ,επιπλα, σπιτια και δε ξερω κι εγω τι..

τελευταια φορα που εγκατεστησα ξανα το παιχνιδι , μου ζητησε να της ξαναπερασω και περιπου 3000 items που ειχε κατεβασει απο δω κι απο κει 

 

λυση βιωσιμη να σου προτεινω δεν υπαρχει (γιατι θα ακουσεις για drivers, defragment κτλ..) , μολις γεμισουν σκουπιδαριο το παιχνιδι θα σερνεται 

μια λυση θα ηταν να τους εχουμε πολυ δυνατο pc και οπωσδηποτε ssd , ομως αυτο κοστιζει και δε ξερω αν η δικη σου ψηνεται να βαλει βαθια το χερι στη τσεπη

 

οποτε απλα προσπαθησε να κανεις το μ@λακα μεχρι να το ξεχασει :P

γιατι το να τους πεις με απλα λογια οτι θα ηταν καλο να παιζουν με 5-6 το πολυ βασικα expansions και οχι ενα σκασμο αντικειμενα , δεν προκειται να πιασει τοπο 

 

εγω ειπα στη δικη μου αν θελει να περιμενει να κληρονομησει το pc μου που νομιζω (το τονιζω το νομιζω γιατι με αυτο το πραγμα ποτε δε ξερεις) οτι θα τα βγαζει ανετα περα μαζι του , οταν εγω παρω haswell , κατι αλλο δε μπορω να κανω και δεν αξιζει να κανω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάντε defrag και βγάλτε κανένα expansion.

Και το δικό μου κολλούσε οταν έπαιζε η κοπέλα μου και μετά έστρωσε.

 

Επίσης καθαρίστε το DCBackup στα Documents και μην βάζετε αρχεία packages.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλαρακι  το ιδιο θεμα εχω κι εγω με τη δικη μου κοπελα..

 

ειναι απλα μπασταρδο το παιχνιδι και θελουν και αυτες να παιζουν με ενα σωρο expansions και ενα καρο ρουχα ,επιπλα, σπιτια και δε ξερω κι εγω τι..

τελευταια φορα που εγκατεστησα ξανα το παιχνιδι , μου ζητησε να της ξαναπερασω και περιπου 3000 items που ειχε κατεβασει απο δω κι απο κει 

 

λυση βιωσιμη να σου προτεινω δεν υπαρχει (γιατι θα ακουσεις για drivers, defragment κτλ..) , μολις γεμισουν σκουπιδαριο το παιχνιδι θα σερνεται 

μια λυση θα ηταν να τους εχουμε πολυ δυνατο pc και οπωσδηποτε ssd , ομως αυτο κοστιζει και δε ξερω αν η δικη σου ψηνεται να βαλει βαθια το χερι στη τσεπη

 

οποτε απλα προσπαθησε να κανεις το μ@λακα μεχρι να το ξεχασει :P

γιατι το να τους πεις με απλα λογια οτι θα ηταν καλο να παιζουν με 5-6 το πολυ βασικα expansions και οχι ενα σκασμο αντικειμενα , δεν προκειται να πιασει τοπο 

 

εγω ειπα στη δικη μου αν θελει να περιμενει να κληρονομησει το pc μου που νομιζω (το τονιζω το νομιζω γιατι με αυτο το πραγμα ποτε δε ξερεις) οτι θα τα βγαζει ανετα περα μαζι του , οταν εγω παρω haswell , κατι αλλο δε μπορω να κανω και δεν αξιζει να κανω 

Χαχαχαχα. :-D Με καταλαβαινεις στο επακρον.Τα ιδια ακριβως σκεφτομαι και εγω.Ευχαριστω πολυ που με εκανες και γελασα

 

Παιδιά κάντε defrag και βγάλτε κανένα expansion.

Και το δικό μου κολλούσε οταν έπαιζε η κοπέλα μου και μετά έστρωσε.

 

Επίσης καθαρίστε το DCBackup στα Documents και μην βάζετε αρχεία packages.

Αμα βγαλω κανα expansion (οπως λεει και ο φιλος παραπανω) θα φυγω και εγω και το pc μαζι.Θα το εκανα κρυφα αλλα δεν ξερω πως γινεται και ξερει μεχρι και το τελευταιο διακοσμητικο της τουαλετας!! :X Ασε κανω υπομονη και ευτυχως μετα παιζω κανα battlefield και ηρεμω................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...