Προς το περιεχόμενο

The Sims 3


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 366
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακαρι γιατι θα σκασω...:mrgreen: αν και πρεπει να κανω επειγοντως φορματ γιατι με τα βιστα δεν τα παω καλα...σερνεται

 

Εχει πολλες επιλογες να κατεβασεις στα γραφικα.Σιγουρα με ολα στο φουλ θα σου σερνεται.Τα σπασιματακια στην κινηση στην πολη δεν τα γλιτωνεις.Παντως θα βρεις ανετα τις ρυθμισεις ωστε να ειναι ανετα playable.Αν και δεν ημουν ποτε μεγαλος φαν του συγκεκριμενου παιχνιδιου το 3 ειναι σαφως ενα επιπεδο πανω απο τα υπολοιπα.Και ηδη εχω πιασει τα 600ΜΒ σε DLC... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα:θεωρητικά κάθε παιχνίδι πιάνει ένα συγκεκριμένο ποσοστό της RAM όμως το Sims 3 σιγά σιγά την τρώει όλη κολλάει για λίγο (για να κάνει free) και μετά ξανά τα ίδια:mad:Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει?Έχω Vista και το σύστημα μου καλύπτει τις απαιτήσεις του παιχνιδιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα:θεωρητικά κάθε παιχνίδι πιάνει ένα συγκεκριμένο ποσοστό της RAM όμως το Sims 3 σιγά σιγά την τρώει όλη κολλάει για λίγο (για να κάνει free) και μετά ξανά τα ίδια:mad:Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει?Έχω Vista και το σύστημα μου καλύπτει τις απαιτήσεις του παιχνιδιού...

 

Ποση μνημη RAM εχεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 gb...

 

10χαρακτήρες

 

Παντως εγω που εχω 4gb και βιστα home premium δν αντιμετωπιζω κατι τετοιο..μηπως τρεχει και καμια αλλη ''βαρια'' διεργασια ταυτοχρονα με το sims 3??

 

 

The Sims 3:

Minimum System Requirements

OS: Windows XP SP 2/Windows Vista

Processor: Pentium 4 @ 2 GHz/Athlon XP 2000+

Memory: 1 GB (1.5 GB for Laptops)

Video Memory: 128 MB (GeForce FX 5900/Radeon 9500)

(GeForce Go 6200/Radeon Mobile 9600 for Laptops)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c

Keyboard & Mouse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω που εχω 4gb και βιστα home premium δν αντιμετωπιζω κατι τετοιο..μηπως τρεχει και καμια αλλη ''βαρια'' διεργασια ταυτοχρονα με το sims 3??

Όχι μόνο το παιχνίδι...anyway θα το ψάξω λίγο ακόμα μπάς και βρώ καμιά λύση...μήπως κάποια ρύθμιση στα γραφικά του παιχνιδιού το προκαλέι αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο το παιχνίδι...anyway θα το ψάξω λίγο ακόμα μπάς και βρώ καμιά λύση...μήπως κάποια ρύθμιση στα γραφικά του παιχνιδιού το προκαλέι αυτό??

 

Σε διαφορα sites ειδα οτι το σιμς 3 θελει για τα βιστα 1.5gb ram..που σημαινει οτι αν τρεξεις το παιχνιδι αποσπα 1.5gb απ'τα 2gb που εχεις και μενουν τα αλλα 0.5gb με τα οποια θα πρεπει να τρεξουν οι διαφορες λειτουργιες των βιστα..ομως τα βιστα δν μπορουν να τρεξουν χωρις κολληματα με διαθεσιμη μνημη μονο 0.5gb.

 

απλα μια σκεψη που εκανα..δν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο 100%..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CTRL+Shift+C "Motherlode"

 

Bρε παιδιά μήπως κάτι δεν κάνω καλά ?

Στο προηγούμενο sims όταν ήθελες να χτίσεις σπίτι για δεύτερο παίχτη το έκανες στην ίδια γειτονιά , και μπορούσες να βάλεις τους παίκτες που ήθελες εσύ να μένουν κοντά

Τώρα με το που ξεκινά το παιχνίδι με βγάζει στη γειτονιά του ενός παίκτη και αν θες να παίξεις με δεύτερο παίκτη πρέπει να πας "Νέο παιχνίδι" και να σε βγάλει πάλι σε μια πόλη όπου δεν υπάρχει το σπίτι που είχες χτίσει για τον προηγούμενο παίχτη

Τι ακριβώς συμβαίνει με αυτό ;

Επίσης σε αυτό το sims πως μπορούμε να αποφασίσουμε εμείς που θα χτίσουμε σπίτι ?

Δηλαδή μπορούμε να επιλέξουμε εμείς που θα αγοράσουμε οικόπεδο ?

Γιατί νομίζω ότι υπάρχουν συγκεκριμένα πράσινα σημεία προς πώληση και μόνο

Ευχαριστώ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:49 ----------

 

Κ εγω την ιδια απορια εχω...επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο πισι... :o

εχω αυτο το λαπτοπακι..μπορω να το παιξω ή μπα...? :rolleyes:

 

http://www.silk.gr/show_per.phtml?id=PER.908352

 

Παιδιά σημαντικό

ΠΡΙΝ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ τεστάρετε εδώ αν το παίζει ο υπολογιστής σας

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Βρείτε το παιχνίδι από την λίστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δεν...το κατεβασα,εκανα ινσταλ,φορτωνει και μετα τις συμβουλες παιχνιδιου που βγαζει..απλα κολλαει σε μια μπλε οθονη :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...