Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε το ξέρω και δεν βιάζομαι, απλά τον τελευταίο καιρό όσες παραγγελίες έχω κάνει αργούν πολύ (σχεδόν πάντα ξεπερνούν το estimated delivery date του ebay) και μία δεν έφτασε ποτέ.

Μου έχει μπει, λοιπόν, η ιδέα μήπως παίζει κάτι με τα ΕΛΤΑ ή με το τοπικό κέντρο διανομής και επειδή περιμένω ακόμα ορισμένα πράγματα αγχώνομαι κάπως..

Μία από τα ίδια, πρόσφατα άνοιξα case στο ebay (πρώτη μου φορά) και πήρα refund για δύο πράγματα που δεν ήρθαν ποτέ.

Αλλά έχω παρατηρήσει τους τελευταίους 2 μήνες, οι παραγγελίες αργούν πάρα πολύ να έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οταν σε μια αγορα λεει

Dispatched on 21/10/2014

 

1. εννοει οτι εφυγε απο τον πωλητη ( είτε εταιρεία , μικρο μαγαζι , απλος πωλητης ) ?

2. εννοει οτι εφυγε απο την χωρα με το αεροπλανο/τρενο/οδικως ?

 

http://i.imgur.com/1dN3B89.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αν λέει την αλήθεια)

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί αυτό αλλά προσωπικά έχω την υποψία ότι πολλές φορές δεν ισχύει αυτή η ημερομηνία και απλά το βάζουν νωρίς νωρίς για να μην έχουν γκρίνιες και να ρίχνουν το φταίξιμο στα ταχυδρομεία όταν καθυστερεί κάποιο δέμα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς!

Μπορείς να δεις ποια μέρα το έστειλε στο ταχυδρομείο από την ημερομηνία που γράφει το δέμα απάνω του.

Μου έτυχε περίπτωση να καθυστερήσει δέμα (πάνω από 50 μέρες), και όταν ήρθε, είδα πως το είχε στείλει στο ταχυδρομείο 2 εβδομάδες μετά.

Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω μια ασυρματη βαση φορτισης για το samsung galaxy s4 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυθεντικη ή οχι.

 

Ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε αν κατι ειναι αυθεντικο ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω μια ασυρματη βαση φορτισης για το samsung galaxy s4 αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυθεντικη ή οχι.

 

Ξερει κανεις πως μπορουμε να δουμε αν κατι ειναι αυθεντικο ή οχι?

 

Αυθεντική λέει ότι είναι αλλά στείλε και ένα μήνυμα στον πωλητή να το σιγουρέψεις.

Ψάξε σε youtube/google σίγουρα θα υπάρχουν guides που δείχνουν τη διαφορά του αυθεντικού με την απομίμηση.

 

Σε περίπτωση που έρθει και δεν είναι αυθεντική (ενώ σου είπε ο πωλητής ότι είναι), δικαιούσαι refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω για να δουμε στο ebay οποιοδηποτε προιον με παραλαβη την επομενη ή μεθεπομενη μερα τι ακριβως πρεπει να κοιταξουμε σε εξοδα αποστολης?

 

Ψαχνω για μια sview θηκη για το κινητο samsung i9060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω για να δουμε στο ebay οποιοδηποτε προιον με παραλαβη την επομενη ή μεθεπομενη μερα τι ακριβως πρεπει να κοιταξουμε σε εξοδα αποστολης?

 

Ψαχνω για μια sview θηκη για το κινητο samsung i9060

Το κόστος των μεταφορικών αλλά με τι τρόπους το στέλνει. πχ το standard είναι το κανονικό. Το express είναι αυτό που θα έρθει σε 1-2 ημέρες με κούριερ εξωτερικού( DHL-UPS κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα απο το λιγο που εψαξα για sview θηκη δεν βρηκα καποιον που να το στελνει με διαφορετικο τροπο απ' οτι τον κλασικο ή τον δωρεαν?

Μια αποστολή θα εχει, ποσες να εχει για μια θηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα κάτι και τα μεταφορικα ηταν περιπου 2 λιρες, με εδωσε tracking number και ενα λινκ με τη παρακατω φωτο αλλά απο τοτε ειναι στην ιδια κατασταση.

 

Ειναι οκ;; Δλδ εφυγε απο Κινα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...