Προς το περιεχόμενο

Sopranos


Dikemou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, xavier είπε

μετα το οζ, ριξε μια ματια και σε αυτο. αν και φερνει περισσοτερο στο wire

https://www.imdb.com/title/tt0224853/

Δεν το γνωριζα καθολου. 6 επεισοδια ομως μονο οποτε θα το δω σιγουρα μικρο ειναι αρκετα. Το να φερνει στο wire μια σειρα ειναι απο μονο του λογος για να την δεις.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xavier είπε

μετα το οζ, ριξε μια ματια και σε αυτο. αν και φερνει περισσοτερο στο wire

https://www.imdb.com/title/tt0224853/

Ωπ ουτε εγω το ειχα υποψιν! Θα μπει στην λιστα μαζι με ΟΖ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

The Sopranos[Season 6][Series Finale]

s-l1600-2380-1400x1400.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0141842/episodes?season=6

Αργησα να τελειωσω τη σεζον να πω την αληθεια με στεναχωρησε και ηθελα να κρατησει παραπανω και ειδα σιγα σιγα τα επεισοδια. Μια σεζον μιας υπεροχης σειρας μια σεζον που τα ειχε ολα. Τα πρωτα επεισοδια ηταν κατι τελειως διαφορετικο απο το mood της σειρας και πανεξυπνα στην εξηγηση τους. Η σεζον ειχε 8 επεισοδια παραπανω απο τις προηγουμενες και αυτο γιατι επρεπε να ασχοληθει με ολους τους χαρακτηρες και να δωσει το closure που αρμοζε στον καθενα. Και οντως το καταφεραν ενω το μεγαλο αστερι ειναι ο Τονυ καταφεραν να αναλυσουν σχεδον τον καθε δευτερευον χαρακτηρα στη σειρα και ο καθενας να παρει τον δρομο του. Το γραψιμο του χαρακτηρα του Τονυ και της οικογενειας του ειναι TOP οπως και η χημεια μεταξυ τους. Και παμε στο τελος. Ισως το καλυτερο τελος σειρας μαζι με SFU που θα μπορουσαν να δωσουν. Απλα δεν υπαρχει τι καταφεραν να κανουν με το τελος που εδωσαν. Συνολικα HBO στα καλυτερα του ενας υπεροχος Gandolfini χωρις να υποβιβαζω κανεναν αλλο ηθοποιο γιατι η σειρα κρατηθηκε στο συνολο της απο ολους τους χαρακτηρες μετρημενη ρεαλιστικη χωρις φανφαρες και αλλες χαζομαρες που μας πλασαρουν αλλες πολυ υποδεεστερες σειρες. Σειρα που και 1000 χρονια μετα θα κρατησει την αυθεντικοτητα της. 9.8/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσορισες τωρα στον κοσμο μας που το εχουμε δει και πλεον εχουμε ξενερωσει που δεν θα εχουμε την χαρα να το δουμε σαν πρωτη φορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vforvaggelis είπε

Καλωσορισες τωρα στον κοσμο μας που το εχουμε δει και πλεον εχουμε ξενερωσει που δεν θα εχουμε την χαρα να το δουμε σαν πρωτη φορα :P

Απολαυστικό όμως φίλε μου δεν πειράζει. Σειρά που θα μείνει. Ξεκίνα ΟΖ τη σειραρα και αυτή τι έχει φτιάξει το ΗΒΟ απερίγραπτο κάθε σειρά του και μια ιστορία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Απολαυστικό όμως φίλε μου δεν πειράζει. Σειρά που θα μείνει. Ξεκίνα ΟΖ τη σειραρα και αυτή τι έχει φτιάξει το ΗΒΟ απερίγραπτο κάθε σειρά του και μια ιστορία. 

Και το the wire ειχε απιστευτο χτισιμο χαρακτηρων, ιστοριας κλπ. Μπαινεις στα παπουτσια τους, δεν ξερω πως να το πω αλλιως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι σειρες του ηβο πατα απευθυνοταν σε ενηλικο κοινο, αλλα το βασικοτερο στοιχειο ηταν οτι τολμουσε πολυ στις σειρες που εδειχνε.

νομιζω οτι με την τελευταια αλλαγη στο ιδιοκτησιακο καθεστος η ποιοτητα και κυριως τα ρισκα που επαιρναν στο παρελθον εχουν περιοριστει αρκετα.

ή τουλαχιστον δεν το κανει σε αυτες που απευθυνονται σε αντρικο κοινο.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Επιτέλους πριν ένα μήνα ξεκίνησα να βλέπω Sopranos για πρώτη φορά στη ζωή μου. Έχω φτάσει ήδη στη μέση του 3ου κύκλου και μπορώ να πω ότι έχει γίνει η πιο αγαπημένη μου σειρά όλων των εποχών!! Μαντόουνννν

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, akisk είπε

Επιτέλους πριν ένα μήνα ξεκίνησα να βλέπω Sopranos για πρώτη φορά στη ζωή μου. Έχω φτάσει ήδη στη μέση του 3ου κύκλου και μπορώ να πω ότι έχει γίνει η πιο αγαπημένη μου σειρά όλων των εποχών!! Μαντόουνννν

Δες και mad men στα καπάκια μετά να κλείσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

παιδια σκεφτομαι να την ξεκινησω αλλα βλεπω οτι ειναι πολλα επεισοδια αξιζει; σε κραταει συνεχως η σειρα ή κανεις κοιλιες και θα την ολοκληρωσω ζορικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Titos301 είπε

παιδια σκεφτομαι να την ξεκινησω αλλα βλεπω οτι ειναι πολλα επεισοδια αξιζει; σε κραταει συνεχως η σειρα ή κανεις κοιλιες και θα την ολοκληρωσω ζορικα;

Εχεις ήδη αργήσει .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα έχω δει την σειρά. Θέλει τώρα και ο πατέρας μου να την δει αλλά χρειάζεται ελληνικούς υπότιτλους. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Τα έχω τα αρχεία και από τις 6 σεζόν αλλά δεν βρίσκω υπότιτλους. Υπάρχει κάποια λύση; Και με συνδρομή ακόμη δεν υπάρχει πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Την ξεκίνησα και εγώ τη σειρά, έχοντας ακούσει τόσο καλά λόγια από όλους. Βρίσκομαι στη 2η σεζόν και έχω πάθει την πλάκα μου με το πόσο καλή είναι. 

Το επεισόδιο στη Νάπολη είναι από τα αγαπημένα μου σε όλες τις σειρές.

Ελπίζω και στις επόμενες σεζόν να συνεχίζει τόσο καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...