Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φετος πρεπει να το παρει η real το πρωταθλημα.Το θεμα ειναι οτι δεν εχει καμια υπερομαδα η real οπως νομιζουν καποιοι αλλα και ταυτοχρονα η barca ειναι τραγικοτατη.Αν ανεβασει ρυθμους ομως ολα μπορουν να γινουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρυσι τα ιδια μας λέγατε, προπερσι τα ιδια, πριν 3 χρονια τα ίδια, πριν 4 χρονοα τα ιδια, πριν 5 χρόνια τα ιδια, πριν 6 χρονια τα ιδια και παει λέγοντας. Κανε λιγο εναν απολογισμό τωρα στα τελευταια 10-15 χρονια και μετρα πρωτάθληματα.

Για το 1-0 θα πούμε τίποτα ή βλέπαμε survivor;

Εσύ θα μας πεις για το πεναλτυ της Λας παλμας και το ακυρωθεν "οφσαιντ" γκολ του μορατα στο 70 η έβλεπες ντοκιμαντέρ για την καταπίεση στην Βαρκελώνη?

 

Παρτε λιγο και τα "offside" γκολ που ακυρωθηκαν σε εμας.

post-280210-0-95343200-1488410952_thumb.jpg

post-280210-0-50385000-1488410966_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είδα σχεδόν όλο το ματς με μικρά διαλείμματα. Αλήθεια είδατε συνολικά οτι η Ρεάλ ευνοήθηκε;

Αλήθεια;

Δεν νομίζω οτι αξίζει να το συζητήσουμε πολύ, δεν έχω σχολιάσει διαιτησία τα τελευταία χρόνια ποτέ, αλλά αλήθεια; Το πρώτο γκολ δεν το είδα live, το είδα στο πρώτο πρόχειρο ριπλευ, μου φάνηκε στην ίδια γραμμή. Αλλά τα 2 οφσάιντ του Μοράτα (απο τα 3 συνολικά, τα 2 μου φάνηκαν ίδια γραμμή).

Τα πέναλτυ είχαν πολύ μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο; Δεν έχουν δωθεί πάρα πολλές φορές αντίστοιχα πέναλτυ; Του Ράμος φαίνεται παρπάνω πρόθεση αλλά δεν έχουν τόσο μεγάλη η διαφορά. Αλλά έστω και έτσι, το ένα ακούσιο σίγουρα το άλλο καθαρά εκούσιο. Τα οφσάιντ του Μοράτα ήταν οφσάιντ; Ευνοήθηκε η Ρεάλ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι flik δεν εισαι τρελος, δεν ευνοηθηκε η Ρεαλ, ισα ισα. Απλα νομιζω οτι και οι αλλοι την πατησαν σαν εμενα, ακουσαμε οτι ειναι 1-3 και τοτε μονο βαλαμε να το δουμε(παραλληλα με survivor ομως ε? Δεν θα κλεισουμε τον υπερμαχητη manager τωρα για τους πουθεναδες :P)

 

... Κι ετσι ειδαμε μονο το τευταιο ανυπαρκτο πεναλτυ, και με αυτα που συμβαινουν τελευταια (γουσταραμε και γκελα) δεν ηθελε πολυ για γρηγορα συμπερασματα.

 

Μλκια γιατι απο τα τρια offside γκολ το ενα ειναι καθαροτατο γκολακι και το αλλο του Ροναλντο αντε να ειναι 5 εκατοστα πιο μπροστα με τον ωμο. Και τα δυο πεναλτυ ανυπαρκτα, ισως λιγο πιο ξεκαθαρα λαθος της Ρεαλ.

 

Υ.Γ. Το γεγονος της ηεμερας δεν ειναι η γκελα, ειναι οτι διαιτητης της πριμερα εδωσε κιτρινη για θεατρο στον Ροναλντο, το εζησα κι αυτο. Την ειδα και κυλησε δακρυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είδα σχεδόν όλο το ματς με μικρά διαλείμματα. Αλήθεια είδατε συνολικά οτι η Ρεάλ ευνοήθηκε;

Αλήθεια;

Δεν νομίζω οτι αξίζει να το συζητήσουμε πολύ, δεν έχω σχολιάσει διαιτησία τα τελευταία χρόνια ποτέ, αλλά αλήθεια; Το πρώτο γκολ δεν το είδα live, το είδα στο πρώτο πρόχειρο ριπλευ, μου φάνηκε στην ίδια γραμμή. Αλλά τα 2 οφσάιντ του Μοράτα (απο τα 3 συνολικά, τα 2 μου φάνηκαν ίδια γραμμή).

Τα πέναλτυ είχαν πολύ μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο; Δεν έχουν δωθεί πάρα πολλές φορές αντίστοιχα πέναλτυ; Του Ράμος φαίνεται παρπάνω πρόθεση αλλά δεν έχουν τόσο μεγάλη η διαφορά. Αλλά έστω και έτσι, το ένα ακούσιο σίγουρα το άλλο καθαρά εκούσιο. Τα οφσάιντ του Μοράτα ήταν οφσάιντ; Ευνοήθηκε η Ρεάλ;

Το θέμα είμαι ότι με ολα τα αυτα τα διαιτητικα "λάθη" η Ρεαλ γκελαρε σε ενα ματσ στο οποιο θα μπορουσε ενα ειχε αλα 3 γκολ και τώρα δεν θα ήταν πίσω στην βαθμολογία... Το καλό είναι είναι ότι έχουμε ενα ακόμα ματσ λιγότερο το οποίο πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είμαι ότι με ολα τα αυτα τα διαιτητικα "λάθη" η Ρεαλ γκελαρε σε ενα ματσ στο οποιο θα μπορουσε ενα ειχε αλα 3 γκολ και τώρα δεν θα ήταν πίσω στην βαθμολογία... Το καλό είναι είναι ότι έχουμε ενα ακόμα ματσ λιγότερο το οποίο πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε.

 

Eχεις δει τι μπαλα παιζετε ? Σαν τον Ολυμπιακο μοιαζετε οταν ειστε στην αναπτυξη. Ολο σεντρες και ξανα σεντρες κανετε. Ειστε η πρωτη ομαδα στις σεντρες. 

Στο κεντρο ενα χαος. Κανεις δε συνδεει την επιθεση με το κεντρο .. 

Τραγικο αμυντικο τρανσισιον .. Αμα ανεβει η ομαδα ψηλα πισω μπαζει στις αντεπιθεσεις ..

Αμα σου φταιει η διαιτησια καλυτερα να πα να δεις πολο. Μαλον το ποδοσφαιρο δεν ειναι το αθλημα σου .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνηθως βιαζεσαι πολυ να βγαλεις συμπερασματα... 

Ειδες να εγραψα πουθενα οτι η ομαδα επαιξε μπαλαρα χθες και την εφαγαν οι διαιτητες???? 

Το ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ οτι ειναι λογικο η ομαδα να κανει κοιλια μετα απο μια πολυ δυνατη περιοδο που ανα διαστηματα παιζαμε και ωραιο ποδοσφαιρο. Μετα ηρθαν και τραυματισμοι και εδεσαν το γλυκο. Στο χθεσινο σταθηκα στην διαιτησια ακριβως γιατι η ομαδα δεν επαιξε καλα οι ευκαιριες ομως που ειχε και εβαλε γκολ τις στερηθηκαν αδικως με αποτελεσμα να γκελαρει και τωρα να ειναι πισω στην βαθμολογια. Οχι ομως οτι φταινε αυτοι που εγινε η γκελα. Αν επαιζε η Ρεαλ χθες ( και το λεω με την εννοια της πραγματικης Ρεαλ και οχι αυτα που βλεπουμε τωρα) το ματσ θα τελειωνε 4-0 με σβηστες μηχανες. Και μεγαλο μεριδιο ευθυνης για το χθεσινο εχει και ο Μπειλ που μας αφησε ξεκρεμαστους για μια μ@λ@κια...

Καμια φορα κανε εναν κοπο και διαβασε κανα προηγουμενο σχολιο πριν γραψεις την εξυπναδα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το προηγουμενο ακριβως σου ποστ φαινεται ξεκαθαρα παντως οτι τα ριχνεις στη διαιτησια για την απωλεια των βαθμων. 

Συνηθως δε καθομαι να διαβασω κανενα ποστ με διαιτησιες γιατι τα βαριεμαι τα θεωρω ανουσια αλλα αυτο επειδη ηταν και μικρο μου πεσε στο ματι ...

 

Αν συνεχισετε να παιζετε ετσι ο Ζινταν θα παρει το δρομο του Λ. Ενρικε συντομα .. Ειστε αθλιοι πραγματικα. Οπως και η Μπαρτσα δλδ. Δε το λεω μονο για σας .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειπα γιατι σταθηκα ποιο πολυ στην διαιτησια του χθεσινου ματσ...

Ο Ζινταν δεν προκειτε να παρει κανενα δρομο γιατι πολυ απλα ειναι ο Ζινταν... Ο Περεθ δεν θα ρισκαρει να τον διωξει κατα την γνωμη μου. Θα κατσει τουλαχιστον αλλη μια σεζον στην ομαδα και αν παρει τιτλο παραπανω... 

Oι ομαδες ειναι λογικο να εχουν περιοδους ντεφορμαρισματος, δεν μπορουνε να παιζουν πυραυλοκινητα ολη την σεζον. Ειδικα οταν υπαρχουν και τραυματισμοι στην μεση, σου χαλαει την οποιαδηποτε "φορμα" που εχει παρει η ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια μαύρα χθες.

Με τέτοια άμυνα που - δεν - παίζαμε χθες ακόμα και ομάδα Super League θα σκόραρε τουλάχιστον ένα γκολ.

Επιθετικά τραγικοί. Αυτό που λέει ο alexis333 για τις σέντρες δυστυχώς ισχύει εδώ και πολλά ματς. Μοναδική όαση αν βγάλει ο Isco καμία κάθετη, διαφορετικά παίζουμε παλιό αγγλικό ποδόσφαιρο.

Bale απαράδεκτος, πάνω που επιστρέφει από τραυματισμό θα απουσιάσει με τη συμπεριφορά του. Ronaldo άφαντος για 87 λεπτά. Αλλά το άφαντος έχει κάποια θετική έννοια, αρνητικός ήταν.

Kroos ντεφορμέ εδώ και καιρό. Οκ τρέχει αλλά δημιουργικά τίποτα. Πολλές πάσες του χθες δεν πήγαιναν στην κίνηση των πλάγιων αλλά τους ανάγκαζαν να σταματάνε για τις δεχτούν.

Ας δοκιμαστεί ένα κέντρο με Modric, Isco και Kovacic στη θέση του Casemiro μήπως και δούμε λίγη ποικιλία στη δημιουργία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοβασιτς βασικά αντί για κασεμιρο, ο Κροος ακόμα χρειάζεται νομίζω. Κι ας μην είναι παραγωγικά. Γιατί και ο Μοντριτς έχει πέσει παραγωγικά.

 

Βασικά είναι περίοδος ντεφορμαρισματος εδώ και αρκετό καιρό με λίγες εκλάμψεις.

 

Δικαίως η διαφορά πήγε στους βαθμούς που πήγε, η Μπαρτσελόνα φαίνεται να παίρνει μπροστά αλλά νομίζω θα ξανακάνει χάλια ματς. Θα έχει απλά πλεονέκτημα ότι δεν θα παίζει και στο τσ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δοκιμαστεί ένα κέντρο με Modric, Isco και Kovacic στη θέση του Casemiro μήπως και δούμε λίγη ποικιλία στη δημιουργία.

 

Δοκιμαστηκε χτες ( με Κρος αντι Μοντρις ) σε 4-2-3-1 αλλα παλι τα ιδια χαλια. Οι συνδεσεις χαλια μεταξυ κεντρου και επιθεσης.

Ειναι θεμα δουλειας προπονητη αυτα ξεκαθαρα .. Πρεπει να καταλαβει το προβλημα ο Ζινταν και να βρει λυση αμεσα γιατι θα χασετε τιτλους ( οπως το πρωταθλημα )  ετσι οπως πατε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε λιγο και τα "offside" γκολ που ακυρωθηκαν σε εμας.

Να σου πω. Την κίτρινη γραμμή την τράβηξες εσύ; Αν ναι, θες μερικά μαθήματα προοπτικής.

 

Οφσάιντ και τα δύο, σε περίπτωση που αναρωτιέσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την γραμμή δεν την τράβηξα εγώ είναι απο κανάλι που έδειξε τον αγώνα και έδειξαν την συγκεκριμένη φάση του οφσάιντ . Τωρα αμα εσενα σου φαίνονται οφσαιντ αυτά δεν έχω να συζητησω τίποτα αλλο μαζι σου. Είναι γνωστό ότι η αντικείμενικοτητα σου είναι τέτοιου βαθμού που αν ο μεσσι έπαιρνε την μπαλα με τα χέρια απο το κέντρο του γηπέδου, την έβαζε γκολ και του το ακυρωναν θα μας έλεγες για σφαγες και ιστορίες περι συνομοσιων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...