Προς το περιεχόμενο

το χειροτερο μεθυσι σας


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nick[;1703457'']πιες μισο μπουκαλι βοτκα και μετα καμμια 10αρια μπυρες κ τα λεμε :)

 

μισό μπουκάλι Ursus, 2 νεροπότηρα Absolut κόκκινη, μια γουλιά Absinth (70% αλκόλ, πενταήμερη στην Τσεχία ) και απλά κοιμήθηκα βαριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ωραίο θέμα! έχουμε να διαβάσουμε πολλές ιστορίες...

εγώ το καλύτερο (δεν μου έχει τύχει κακό) το έκανα το προηγούμενο σάββατο στην ακράτα...τρία ποτά και εφτά κερασμένα γίναμε ντιρλα...είχαμε και καλή παρέα...κόλαση έγινε...

το καλύτερο μετά από ένα τρελό ξενύχτι είναι το πρωινό μπάνιο...(και αν είναι χωρίς ρούχα ακόμα το καλύτερο...)

 

όταν μιλάτε για κακό μεθύσι μάλλον αναφέρεστε στο να γίνεις πιομα χωρίς κοπέλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πρεπει να γινει μια διευκρινηση: Οταν λεμε χειροτερο μεθυσι εννοουμε ποτε γινατε τοσο χαλια που δεν μπορουσατε να βαλετε το κλειδι στην κλειδαροτρυπα, αλλα δεν σας χαλασε ουτε στο ελαχιστο, ή ποτε σας πηρε ποιο πολυ απο κατω και θελατε να κανετε τις φλεβες σας γαρδουμπα?

 

Ρωταω γιατι εχει τεραστια διαφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο topic. Προσέξτε σκηνικό. Τρίτη λυκείου. Κάνει πάρτυ γενεθλίων μια καλή μου φίλη μαζί με την μικρή της αδερφή, με την οποία είχαμε αμοιβαία "συμπάθεια". Έχουν διαφορά 2 χρόνια και 1 μέρα ακριβώς, οπότε κάνουν πάρτυ από κοινού. Πολύς κόσμος, ποτά, DJ, bar κλπ. Μπαίνω εγώ και καλά barman και η κολλητή της μικρής barwoman. Περνάει η ώρα, ανεβαίνει το κέφι, πανικός, όλα καλά. Σιγά σιγά χωρίς να το καταλαβαίνω αρχίζω να πίνω συνέχεια και ό,τι βρω μπροστά μου. Να σημειωθεί ότι δεν έπινα-πίνω γιατί είμαι αθλητής. Μπέρδεψα μπύρα, ουίσκι, βότκα, ρούμι, ούζο, σαμπούκα, τεκίλα, κάθε λογής σφηνάκια και αναψυκτικά. Σε κάποια στιγμή έχω χάσει επικοινωνία. Φεύγω από το bar και αρχίζω να ξερνάω σε τουαλέτες, πυλωτές, γωνιές, κολώνες.... Ακόμα και από το μπαλκόνι, και πετυχαίνω το αμάξι ενός κακομοίρη. Κάποια στιγμή με πετάνε σε ένα κρεββάτι. Ξυπνάω κατά τις 06:00 που τελειώνει το πάρτυ (το κεφάλι γυρίζει σαν τρελό) αλλά είναι αργά να πάω σπίτι, και δεν μπορώ κιόλας. Οπότε κοιμάμαι στο ίδιο σπίτι μαζί με 7 κορίτσια, και από εκείνο το βράδυ τα φτιάχνω με την μικρή. Την άλλη μέρα βέβαια είχε καθάρισμα αλλά πρώτα έχω βασιλική περιποίηση. Καφέδες, τοστ, χυμούς κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tέλος πρώτης Λυκείου, περίπου 8 ημέρες πριν αρχίσουν οι εξετάσεις:

Είμαι καλεσμένος στο πάρτυ μιας συμμαθήτριάς μου το οποίο και γίνεται στην βεράντα της ταβέρνας των γονιών της. Πηγαίνουμε κατά τις εννιά, και ξεκινάω χαλαρά με ένα ποτηράκι ουίσκι με κόκα κόλα. Χωρίς να πίνω γενικότερα πολύ (πάντα σταματάω στα 2 ποτηράκια, άντε και κάνα σφηνάκι σε extreme καταστάσεις ! ), λίγο τα όμορφα κορίτσια, λίγο τα τσιφτετέλια και τα ζεϊμπέκικα, αρχίζω και πίνω λίγο παραπάνω... 2,3,4,5 ποτηράκια ουίσκι, πίνω και ένα 6ο και σταματάω. Βέβαια είχα να φάω από το μεσημέρι, οπότε ήδη είχα κάνει "καλό" κεφάλι. Έτσι και αλλιώς πήρε το μάτι μου τα ποτά που άρχισαν να τελειώνουν, και λέω ok φτάνει τώρα. Έλα σου όμως που ξεκινάει το "Βρέχει φωτιά στη στράτα μου" (από τα αγαπημένα μου ζεϊμπέκικα), και εκεί που χόρευα μου φέρνουν ένα ποτήρι που μου έμοιαζε με ουίσκι με κόκα κόλα επίσης (μέχρι τώρα το ίδιο ποτό συνέχεια, no mixes yet!)... τουλάχιστον έτσι νόμιζα... Δυστυχώς το μ@λ@κισμένο (σόρρυ αλλά αυτό ισχύει) που μου το έδωσε, είχε βάλει μέσα ότι ποτό βρήκε και λίγη coca για να πάρει το καραμελέ χρώμα... Άρχισα να ζαλίζομαι άσχημα, όσπου με έπιασε μια ξαφνική ευφορία, και άρχισα να γελάω χωρίς να ξέρω το λόγο (aka μέθυσα ...) Μέχρι εκεί θυμάμαι... Τα υπόλοιπα μου τα είπε, ο φίλος μου ο οποίος και με κουβάλησε κατά τις 12.30 μέχρι το αμάξι για να με πάρει ο dad μου. Το βλαμμένο λοιπόν, (ναι εκείνο που μου έφερε το πρώτο κοκτέιλ), συνέχισε να μου φέρνει μετά και άλλο και άλλο. Αποτελέσματα: Έσπασα το καθρέφτη του μπάνιου, έπαιζα με το χαρτί τουαλέτας, χορεύοντας ζεϊμπέκικο έπεσα κάτω στο πάτωμα 2 φορές (τη μία την είδα σε βίντεο, είχα πλάκα), έλεγα ασυναρτησίες συνέχεια (αυτά μου είπαν, εγώ δεν θυμάμαι τπτ, εκτός από κάτι βιντεάκια που είδα).

Πήγα σπίτι, και έπεσα στο κρεβάτι. Κατά τις 2.30 το βράδυ, θυμάμαι ξύπνησα και το ταβάνι πήγαινε γύρω γύρω, πήγα κατευθείαν στην τουαλέτα και έκανα εμετό, έπειτα το καθάρισα και προσπάθησα να συνέλθω βρέχοντας το πρόσωπό μου και πίνοντας νερό. Μάταια όμως, όλο το βράδυ έκανα εμετό συνολικά 5 φορές (μαζί με την πρώτη που προανέφερα) και τελικά κοιμήθηκα κατά τις 6+ το πρωί.

Η επόμενη μέρα (και μάλιστα γιορτή της μητέρας) ξυπνάω 12 η ώρα με τρομερό πονοκέφαλο. Το μόνο που έφαγα όλη μέρα ήταν ένα τοστ + ήπια άφθονο νερό. Γενικά από τις χειρότερες μέρες στη ζωή μου, αφού ένιωθα σκ@τ@@@@

Τέλος, οφείλω να σας πω, ότι η Άντζελα που έκανε το πάρτυ, μου είπε ότι όλοι μέθυσαν (φάνηκε στα βιντεάκια) εκτός από 2-3 άτομα (μέσα σε αυτά ο φίλος μου).

Από τότε ένα - δύο ποτηράκια ποτέ παραπάνω, άντε όπως είπα κανένα σφηνάκι όπως σήμερα που είχε γενέθλια ο κολλητός μου, και πήγαμε έξω όπου ήπια 2 μπύρες και 4 σφηνάκια (έχοντας φάει βέβαια ε?)

Γενικά, το πάθημα μου έγινε μάθημα. Τα επόμενα μεθύσια, όταν πλέον περάσω πρώτα ο Θεός, φοιτητής (από του χρόνου δλδ) :lol: Πλάκα κάνω, θα προσπαθήσω τουλάχιστον γιατί δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια.

Αυτά, και το ποτό με μέτρο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πρεπει να γινει μια διευκρινηση: Οταν λεμε χειροτερο μεθυσι εννοουμε ποτε γινατε τοσο χαλια που δεν μπορουσατε να βαλετε το κλειδι στην κλειδαροτρυπα, αλλα δεν σας χαλασε ουτε στο ελαχιστο, ή ποτε σας πηρε ποιο πολυ απο κατω και θελατε να κανετε τις φλεβες σας γαρδουμπα?

 

Ρωταω γιατι εχει τεραστια διαφορα....

 

Παιρνεις την ευθυνη και γραφεις ο,τι θελεις δεν υπαρχουν οδηγιες, πρωτοκολλα και λοιπες γραμμες (ειμαι απο ουζα και γραφω ο.τι να ναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό μπουκάλι Ursus, 2 νεροπότηρα Absolut κόκκινη, μια γουλιά Absinth (70% αλκόλ, πενταήμερη στην Τσεχία ) και απλά κοιμήθηκα βαριά...

 

να δοκιμάσεις και βότκα καμιά φορά.

 

6 μισόλιτρες και εξωτικά μπαχάρια στον καπνό και τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δοκιμάσεις και βότκα καμιά φορά.

 

6 μισόλιτρες και εξωτικά μπαχάρια στον καπνό και τα λέμε.

 

Αυτά ήταν λίγα δλδ?? Απλά δεν με πιάνει το ποτό... δεν ξέρω γιατί, αλήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δοκιμάσεις και βότκα καμιά φορά.

 

6 μισόλιτρες και εξωτικά μπαχάρια στον καπνό και τα λέμε.

 

Αν τα μπαχαρια ειναι πριν κ το αλκοολ μετα, καλος συνδυασμος

αλλιως... θελει προσοχη ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταυτόχρονα ήταν. Ζήτω η βιοτεχνολογία και οι ασβοί.

 

we_will_rise ξέρω τι εννοείς. Αναφέρομαι κυρίως στο ότι οι ποσότητες ήταν 2 νεροπότηρα μιας γκέη (γευστικά) βότκας και μια γουλιά αψέντι. Το γκομενίστικο τοματόζουμο που λέγεται ούρσους είναι αναψυκτικό τύπου μπρήζερ/λίστεριν/μπύρας.

 

Άσε που είναι και στον άνθρωπο. Πχ, δν έχω μεθύσει ποτέ με βότκα και τη βότκα την ποθώ και την λατρεύω. Μπουκάλια και κίρρωση ήπατος και κεφάλι μηδέν, αλλά αν πιω τις ίδιες ποσότητες σε κρασί πχ, θα πετάω καρέκλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά ήταν λίγα δλδ?? Απλά δεν με πιάνει το ποτό... δεν ξέρω γιατί, αλήθεια!

Ε θα'σαι φαινόμενο!!:-D Να προσέχεις το ποσοστό αίματος στο αλκοόλ σου πριν οδηγείς:mrgreen:

 

Πάντως και μένα λίγο δύσκολα με πιάνει αλλά πιστεύω πως είναι λόγω μάζας(90κιλά), και του οτί τρώω πολύ καλά πριν πιω. Την μία φορά που δεν το κανα ήταν η μοναδική φορά που μπορώ να πω οτι μέθυσα άσχημα και έβλεπα το πάνω πίσω και το κάτω δίπλα. Θέλω να πω πως μπορείς να περάσεις γαμάτα φτιάχνοντας ένα καλό κεφάλι απλά, αντι να λιώσεις στο ποτό για τη βλακεία...

(ΜΠΟΥΥΥΥΥ.... φλώρε soturin!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

we_will_rise ξέρω τι εννοείς. Αναφέρομαι κυρίως στο ότι οι ποσότητες ήταν 2 νεροπότηρα μιας γκέη (γευστικά) βότκας και μια γουλιά αψέντι. Το γκομενίστικο τοματόζουμο που λέγεται ούρσους είναι αναψυκτικό τύπου μπρήζερ/λίστεριν/μπύρας.

 

 

Σε παρακαλώ σταμάτα, δάκρυσα από τα γέλια :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σφηνάκι καμικάζι έχεις πιει ποτέ? (Νομίζω θα είναι από τα αγαπημένα σου ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νια, ωραίο είναι. Αν και προτιμώ το "παιχνίδι με τα σφηνάκια". Μαζευόμαστε 3-4 σελέκτ άτομα, βγάζουμε 4 σφηνάκια, ό,τι ποτό υπάρχει, από μαύρο αψέντι μέχρι οινόπνευμα για εντριβές και παίζουμε. Το παιχνίδι πάει ως εξής, βάζεις μια λεκάνη στη μέση. Ο καθένας φτιάχνει στον άλλο ένα σφηνάκι όπως θέλει. Μπορεί να βάλει μέχρι 4 ποτά μέσα, όποια θέλει εκείνος και ο επόμενος το πίνει. Όποιος ξεράσει τελευταίος νικάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοοοοοοοο

 

εμπειρια τωρα δεν προλαβαινω να γραψω...

 

παρ'ολα αυτα θελω να μου πειτε κατι σε πιο kinky καταστασεις με στοιχηματα strippin' κλπ που να εχουν και την καταλληλη δοση αλκοολ...αντε,αντε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...